Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Gru 25, 2012 09:32
The Dolce Diet
Autor Wiadomość
heniu007 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 385
Wysłany: Pon Lis 28, 2011 05:04   The Dolce Diet

W związku z ostatnią walką Pudziana wpadłem na informację dotyczącą specjalnej diety dla sportowców. Teraz i Pudzian na niej "jedzie".

Gwizdek24.pl napisał/a:
To może być przełom w karierze Mariusza Pudzianowskiego (34 l.) w MMA. Do rewanżowej walki z Jamesem Thompsonem (33 l.) polski siłacz przygotowuje się w Stanach Zjednoczonych. Zatrudnił tam Mike'a Dolce (35 l.) - znanego i cenionego na świecie trenera, który opracował dietę cud, stosowaną przez najlepszych sportowców. - To niesamowite, jakie Mariusz robi postępy! - zachwyca się Dolce. O skuteczności nowej diety będzie można się przekonać 26 listopada w Łodzi podczas gali KSW 17.

Pudzianowski wyjechał do USA dwa tygodnie temu, ale wszystko utrzymywane było w tajemnicy. - Mariusz prosił nas, żeby na razie o tym nie informować - wyjaśnia Martin Lewandowski, współwłaściciel KSW. Sprawa wyszła jednak na jaw, bo Mike Dolce pochwalił się na Facebooku, że pracuje z "Pudzianem".

"Gorący news! Z wielką dumą ogłaszam, że współpracę z nami podjął kolejny sportowiec światowej klasy (...). Mariusz Pudzianowski będzie pracował nad siłą, kondycją i właściwym odżywianiem, żeby dobrze przygotować się do walki z Jamesem Thompsonem" - napisał.

Nowoczesny trening

Amerykanin to zawodnik MMA, ale w środowisku sportów walki znany jest przede wszystkim ze swoich rewelacyjnych metod treningowych. Współpracują z nim największe gwiazdy MMA.

- Rozmawiałem niedawno z agentką Mariusza i są bardzo zadowoleni z tej współpracy - mówi nam Lewandowski z KSW. Zachwycony jest również Dolce. "To niesamowite, jak szybko ciało Mariusza uczy się i adaptuje do nowego treningu. Szczerzę wierzę, że jest na drodze do sukcesów w MMA. Przed nim jeszcze dużo pracy, ale nie można nie doceniać atlety, który zawsze pierwszy przychodzi na trening i ostatni wychodzi z sali" - ekscytuje się Dolce.

To jest styl życia

Na czym polegają metody Amerykanina? Przed jedną ze swoich walk trener cudotwórca zrzucił 20 kg w 6 tygodni. Potem opisał wszystko w książce "Bądź szczupły. Dieta Dolce".

- To nie tylko dieta. To styl życia - wyjaśnia Dolce. - Chodzi głównie o odpowiednie zbilansowanie składników i zwracanie uwagi na to, skąd pochodzi pożywienie, tak żeby wyeliminować całą chemię i genetykę, której pełno dookoła.

Główne zasady Diety Dolce

1. Jedz tylko naturalnie wyhodowane pożywienie (warzywa, drób), bez chemii, modyfikacji genetycznej itd.

2. Pij dużo wody i zielonej herbaty, co najmniej 5 litrów dziennie

3. Zastąp tłuszcze nasycone (czerwone mięso, masło, sery, mleko, żółtka jajek) nienasyconymi (ryby, orzechy, naturalnie wyprodukowane oleje roślinne)

4. W diecie jest bardzo dużo warzyw i owoców, niektóre nietypowe, np. surowy szpinak, suszona żurawina

5. Zastąp białe pieczywo pełnoziarnistym. Jedz dużo pełnoziarnistego makaronu



Mike Dolce on Facebook


Pokrótce streszcze The Dolce Diet: 3 Weeks to Shredded. Przepraszam za wynikłe błędy w tłumaczeniu.

Pomiędzy 16 kwietnia 2007 roku, a 1 czerwca 2007 Mike Dolce zredukował swoją wagę z 218.8 funtów (96,5kg) do 170 funtów (77,1kg). Dzień później uczestniczył w zawodach mieszanych sztuk walki.

10-16 Maj 2007
197,8 funtów (89,7kg) 27,8 funtów do celu (12,6kg)


POSIŁEK 1: 4 białka jaj/ 1 duża garść świeżego szpinaku/ połówka świeżego pomidora/ ćwiartka świeżej cebuli/ 1 łyżka stołowa oleju lnianego / 1łyżka stołowa tej margaryny (KLIK) / 2 plasterki boczku z indyka marki Louis & Rich / 354ml soku pomarańczowego marki Tropicana z dodatkiem wapnia i witaminy D / 1 świeże jabłko lub gruszka / 1 filiżanka zielonej / 944ml Purified water (polskie tłumaczenie to demineralizowana woda, ale realnie patrząc myślę, że jest to oczyszczona woda)

POSIŁEK 2: 114 gram grillowanej piersi z kurczaka / 2 duże garście świeżego szpinaku / połówka świeżego pomidora / 2 dill pickle slices / 1 łyżka stołowa oleju lnianego / 1 łyżka stołowa oleju lnianego Extra Virgin / 1 świeże jabłko lub gruszka / 1 filiżanka zielonej herbaty / 944ml Purified water (polskie tłumaczenie to demineralizowana woda, ale realnie patrząc myślę, że jest to oczyszczona woda)

PO TRENINGU 30g białka serwartkowego / 1 jabłko / pół filiżanki suszonej żurawiny

POSIŁEK 4 114 gram grillowanej piersi z kurczaka / 2 duże garście świeżego szpinaku / połówka świeżego pomidora / 2 dill pickle slices / 1 łyżka stołowa oleju lnianego / 1 łyżka stołowa oleju lnianego Extra Virgin / 1 fliżanka zmiksowanych jagód / 1 filiżanka zielonej herbaty / 944ml Purified water (polskie tłumaczenie to demineralizowana woda, ale realnie patrząc myślę, że jest to oczyszczona woda)

PO TRENINGU 30 g białka serwatkowego / 1 filiżanka sosu jabłkowego / pół filiżanki owsianki



17-23 Maj 2007
191,3 funtów (86,77kg)



PODKREŚLIŁEM WSZELKIE ZMIANY W STOSUNKU DO POPRZEDNIEGO TYGODNIA !


POSIŁEK 1: 4 białka jaj/ 1 duża garść świeżego szpinaku/ połówka świeżego pomidora/ ćwiartka świeżej cebuli/ 1 łyżka stołowa oleju lnianego / 1łyżka stołowa tej margaryny (KLIK) / 2 plasterki boczku z indyka marki Louis & Rich / 236ml soku pomarańczowego marki Tropicana z dodatkiem wapnia i witaminy D / 1 świeże jabłko lub gruszka / 1 filiżanka zielonej / 944ml Purified water (polskie tłumaczenie to demineralizowana woda, ale realnie patrząc myślę, że jest to oczyszczona woda)

POSIŁEK 2: 114 gram grillowanej piersi z kurczaka / 2 duże garście świeżego szpinaku / połówka świeżego pomidora / 2 dill pickle slices / 1 łyżka stołowa oleju lnianego / 1 łyżka stołowa oleju lnianego Extra Virgin / 1 świeże jabłko lub gruszka / 1 filiżanka zielonej herbaty / 944ml Purified water (polskie tłumaczenie to demineralizowana woda, ale realnie patrząc myślę, że jest to oczyszczona woda)

PO TRENINGU 20g białka serwartkowego / 1 jabłko / pół filiżanki suszonej żurawiny

POSIŁEK 4 114 gram grillowanej piersi z kurczaka / 2 duże garście świeżego szpinaku / połówka świeżego pomidora / 2 dill pickle slices / 1 łyżka stołowa oleju lnianego / 1 łyżka stołowa oleju lnianego Extra Virgin / 1 fliżanka zmiksowanych jagód / 1 filiżanka zielonej herbaty / 944ml Purified water (polskie tłumaczenie to demineralizowana woda, ale realnie patrząc myślę, że jest to oczyszczona woda)

PO TRENINGU 20 g białka serwatkowego / 1 filiżanka sosu jabłkowego / pół filiżanki owsianki


24-27 Maj 2007
186,2 funty (84,46kg)



PODKREŚLIŁEM WSZELKIE ZMIANY W STOSUNKU DO POPRZEDNIEGO TYGODNIA !


POSIŁEK 1: 3 białka jaj/ 1 duża garść świeżego szpinaku/ ćwiartka świeżego pomidora/ ćwiartka świeżej cebuli/ 1 łyżka stołowa oleju lnianego / 1łyżka stołowa tej margaryny (KLIK) / 4 To-Furkey / 177ml soku pomarańczowego marki Tropicana z dodatkiem wapnia i witaminy D / 1 świeże jabłko lub gruszka / 1 filiżanka zielonej / 944ml Purified water (polskie tłumaczenie to demineralizowana woda, ale realnie patrząc myślę, że jest to oczyszczona woda)

POSIŁEK 2: 3 białka jaj / 2 duże garście świeżego szpinaku / ćwiartka świeżego pomidora / 1 dill pickle slices / 1 łyżka stołowa oleju lnianego / 1 łyżka stołowa oleju lnianego Extra Virgin / 1 świeże jabłko lub gruszka / 1 filiżanka zielonej herbaty / 944ml Purified water (polskie tłumaczenie to demineralizowana woda, ale realnie patrząc myślę, że jest to oczyszczona woda)

PO TRENINGU 15g białka serwartkowego / 1 jabłko / pół filiżanki suszonej żurawiny

POSIŁEK 4 114 gram łososia na parze / 2 duże garście świeżego szpinaku / połówka świeżego pomidora / 2 dill pickle slices / 1 łyżka stołowa oleju lnianego / 1 łyżka stołowa oleju lnianego Extra Virgin / 1 fliżanka zmiksowanych jagód / 1 filiżanka zielonej herbaty / 944ml Purified water (polskie tłumaczenie to demineralizowana woda, ale realnie patrząc myślę, że jest to oczyszczona woda)

PO TRENINGU 15 g białka serwatkowego / 1 filiżanka sosu jabłkowego /



28-30 Maj 2007
183,4 funty (83,2kg)



PODKREŚLIŁEM WSZELKIE ZMIANY W STOSUNKU DO POPRZEDNIEGO PÓŁTYGODNIA !


POSIŁEK 1: 3 białka jaj/ 1 duża garść świeżego szpinaku / 1 łyżka stołowa oleju lnianego / 177ml soku pomarańczowego marki Tropicana z dodatkiem wapnia i witaminy D / 1 świeże jabłko lub gruszka / 1 filiżanka zielonej / 944ml Purified water (polskie tłumaczenie to demineralizowana woda, ale realnie patrząc myślę, że jest to oczyszczona woda)

POSIŁEK 2: 3 białka jaj / 2 duże garście świeżego szpinaku / 1 łyżka stołowa oleju lnianego / 1 łyżka stołowa oleju lnianego Extra Virgin / 1 świeże jabłko lub gruszka / 1 filiżanka zielonej herbaty / 944ml Purified water (polskie tłumaczenie to demineralizowana woda, ale realnie patrząc myślę, że jest to oczyszczona woda)

PO TRENINGU 1 jabłko / pół filiżanki suszonej żurawiny

POSIŁEK 4 2 duże garście świeżego szpinaku / 1 łyżka stołowa oleju lnianego / 1 łyżka stołowa oleju lnianego Extra Virgin / 1 fliżanka zmiksowanych jagód / 1 filiżanka zielonej herbaty / 944ml Purified water (polskie tłumaczenie to demineralizowana woda, ale realnie patrząc myślę, że jest to oczyszczona woda)

PO TRENINGU 1 filiżanka sosu jabłkowego



CZĘŚĆ DRUGA WIECZOREM 8)
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Lis 28, 2011 09:54   

Cytat:
O skuteczności nowej diety będzie można się przekonać 26 listopada w Łodzi podczas gali KSW 17.

No niestety jednak sie nie przekonalismy.

Za to z pewnoscia sedziowie byli na diecie dolcowej. Tzn wystawili kieszenie zeby im ktos te dolce wlozyl, bo ten werdykt to skandal.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Pon Lis 28, 2011 12:30   

zyon napisał/a:
Cytat:
O skuteczności nowej diety będzie można się przekonać 26 listopada w Łodzi podczas gali KSW 17.

No niestety jednak sie nie przekonalismy.

Za to z pewnoscia sedziowie byli na diecie dolcowej. Tzn wystawili kieszenie zeby im ktos te dolce wlozyl, bo ten werdykt to skandal.


Skandal nie, ale wstyd i malutkie matactwo. Chociaż sędzia ma zawsze racje Zyon pamiętaj o tym.
Cytat:

Główne zasady Diety Dolce

1. Jedz tylko naturalnie wyhodowane pożywienie (warzywa, drób), bez chemii, modyfikacji genetycznej itd.

2. Pij dużo wody i zielonej herbaty, co najmniej 5 litrów dziennie

3. Zastąp tłuszcze nasycone (czerwone mięso, masło, sery, mleko, żółtka jajek) nienasyconymi (ryby, orzechy, naturalnie wyprodukowane oleje roślinne)

4. W diecie jest bardzo dużo warzyw i owoców, niektóre nietypowe, np. surowy szpinak, suszona żurawina

5. Zastąp białe pieczywo pełnoziarnistym. Jedz dużo pełnoziarnistego makaronu


Pomieszanie z poplątaniem.

A takie jajca jak to: 177ml soku pomarańczowego marki Tropicana z dodatkiem wapnia i witaminy D; to dopiero rewelacja

W przypadku Pudziana to krok w dobrą stronę jeżeli faktycznie zmienił swoje przyzwyczajenia na takie. Rzecz w tym że jego dieta powinna wyglądać jeszcze inaczej.
_________________

Ostatnio zmieniony przez rakash Pon Lis 28, 2011 14:01, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Lis 28, 2011 13:29   

No uniewaznili wynik, widac dieta jest wolnotrawiaca.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Pon Lis 28, 2011 14:01   

Przestraszyli się steryda Thompsona. To są dopiero krętacze.
_________________

Ostatnio zmieniony przez rakash Pon Lis 28, 2011 14:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Lis 28, 2011 15:23   

Raczej nie jego a opinii kretaczy wlasnie, ktora by do nich przylgnela, w koncu Thompson wygral wiec dobrze, ze przynajmniej anulowali.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Pon Lis 28, 2011 15:57   

Czy wygrał to bym polemizował. Pudzian starał się bić i trafił go tak że się zachwiał. Pod koniec Thompson nie miał siły i był obijany przez Pudziana. Jedyne co go ratowało przed masakrą to fakt że Pudzian też już nie miał siły.
Nie jestem sędzią ani ekspertem ale wydaje mi się że Pudzian wykazał się większą wolą walki i aktywnością co ma znaczenie które niektórzy chcieliby pominąć. Samo przez się nasuwa że powinna być dogrywka lub remis jeżeli taki wynik jest możliwy.
_________________

 
     
Trolejbus


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 330
Wysłany: Pon Lis 28, 2011 16:48   

Phi! To ma być mymyma? Prawdziwsze jest tu - http://youtu.be/yFoyxm8wvFA
Jak to w sporcie...

... Pamiętajcie dzieci :)
Ostatnio zmieniony przez Trolejbus Pon Lis 28, 2011 16:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Pon Lis 28, 2011 19:08   

rakash napisał/a:
Przestraszyli się steryda Thompsona.

Sterydowy "czyścioch" Mariusz P. zastraszył sędziów :P
Ostatnio zmieniony przez Mariusz_ Pon Lis 28, 2011 19:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Pon Lis 28, 2011 20:29   

Mariusz_ napisał/a:
rakash napisał/a:
Przestraszyli się steryda Thompsona.

Sterydowy "czyścioch" Mariusz P. zastraszył sędziów :P

Tylko tak jakby mutacji nie przechodził a Thompson wręcz przeciwnie.
_________________

Ostatnio zmieniony przez rakash Pon Lis 28, 2011 20:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Wto Lis 29, 2011 20:49   

Grzeje Cię to czy ziębi?
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Lis 30, 2011 13:55   

rakash napisał/a:
Czy wygrał to bym polemizował. Pudzian starał się bić i trafił go tak że się zachwiał. Pod koniec Thompson nie miał siły i był obijany przez Pudziana. Jedyne co go ratowało przed masakrą to fakt że Pudzian też już nie miał siły.
Nie jestem sędzią ani ekspertem ale wydaje mi się że Pudzian wykazał się większą wolą walki i aktywnością co ma znaczenie które niektórzy chcieliby pominąć. Samo przez się nasuwa że powinna być dogrywka lub remis jeżeli taki wynik jest możliwy.


Nie wiem czy ogladalismy to samo ale jakby nie gong w pierwszej rundzie to bylby nokaut pudzianowskiego. Jedyne na co zasluzyl pudzianowski to remis i to mocno naciagany na niekorzysc Thompsona.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved