Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Krystyna Opty
Autor Wiadomość
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 09, 2012 22:52   

Molka napisał/a:
o kamienich nerkowych rozprawiał. ;)

Jedno zawsze chyba będzie dla mnie zagadką.
KMWTW 8)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pią Mar 09, 2012 22:56   

Hannibal napisał/a:

KMWTW 8)

Ja nie wiem a chce. private message? :P
 
     
Krystyna*Opty* 

Wiek: 73
Dołączyła: 01 Lut 2005
Posty: 56
Wysłany: Pią Mar 09, 2012 23:21   

M i T napisał/a:
Hahahahha, a nie mówiłem :)
Prócz niemożności postawienia zapytań, chyba jeszcze gorsze jest powtarzanie tego samego. I pamiętaj, co mówił Bruford z Warszawy: pytania trza umieć zadawać, a nie tam jakieś takieś. Masz tak pytać, by owo pytanie ułożyło się niczym puzel w głowie zapytanego. Tak, by biedakowi żaden zwój nie fiknął i gałkyma ocznyma nie wywrócił jak w kalejdoskopie :hah:

Tomek


:hihi: Majstersztyk! 8) Normalnie trafiony - zatopiony :pada:

P.S. Pozdrówki dla obojga :)
_________________
Krystyna*Opty*

Najlepszym przyjacielem prawdy jest czas, jej najgorszym wrogiem przesąd, zaś stałym towarzyszem pokora. Charles C. Colton
 
     
Krystyna*Opty* 

Wiek: 73
Dołączyła: 01 Lut 2005
Posty: 56
Wysłany: Pią Mar 09, 2012 23:52   

Baldhead napisał/a:
Cytat:
Wyszłam, coby zaświadczyć, że jeszcze żyję...


Witaj Krystyno.

Siemanko!

Cytat:
Mam nadzieję, że nie jesteś Edytą ;)

:o grrrr... :mad: :]

Cytat:
A tym bardziej się cieszę, że łowców optymalnych skór spotkało rozczarowanie ;)

Poniekąd 8) Ale kiedyś się doczekają 8/
I powiedzą: Acha??! DO zabija! :hihi:
_________________
Krystyna*Opty*

Najlepszym przyjacielem prawdy jest czas, jej najgorszym wrogiem przesąd, zaś stałym towarzyszem pokora. Charles C. Colton
 
     
Krystyna*Opty* 

Wiek: 73
Dołączyła: 01 Lut 2005
Posty: 56
Wysłany: Sob Mar 10, 2012 02:24   

[quote="Hannibal"]
Krystyna*Opty* napisał/a:
Proporcje? Nie liczę od lat.

Cytat:
No to mogę spokojnie zaryzykować tezę, że to po prostu tłusty low-carb, a nie ścisłe DO.

:what: Ścisłe DO (potocznie tzw. beton) nie oznacza codziennego liczenia BTW w diecie do końca życia. :faint: To byłoby równie patologiczne jak np. obsesyjne mycie rąk. Hanni, ile można liczyć? Nawet kalkulator by tego nie wytrzymał 8/

Cytat:
Całkiem sporo ryb,

Oczywiście tłustych - makrela/śledzie/tilapia, wędzony węgorz - mmm... rarytas niestety rzadko osiągalny :) Ale brońboże panga - dla mnie - ohydztwo 8/

Cytat:
mało żółtek (w stosunku do DO)

To kolejny temat wymagający rozwinięcia. Od mniej więcej 2 lat zaczęliśmy z mężem kupować jajka z podwójnymi żółtkami (nie wiem czy ten temat był poruszany na forum?). Jakiś czas było OK. Jednak w końcu wystąpił u mnie problem nietolerancji - biegunka. Ale co dziwne: smażone - są be, gotowane - be, ale w plackach z białym serem albo surowe np. kogel-mogel - są OK ? Jak to wytłumaczyć???? :?

Cytat:
no i względny liberalizm jeśli chodzi o ilości, proporcje.

Aj tam, aj tam... A mówią, żem beton ;)
Cytat:

Cały czas szczupła sylwetka,

Optymalna - że tak powiem: (161cm/61 lat/60 kg z groszami :] :-x

Ale to wszystko przez te plamy na słońcu, no i może troszku bez te koniakowe procenty :? Nie wspomnę o paroletnim błogim tuczącym nieróbstwie... :faint:
Ale od dwóch lat "dorabiam" do emeryturki w kulturze ( http://opera.bialystok.pl/s,strona_glowna,1.html) - w obsłudze. Wprawdzie kasa to symboliczna ale środowisko - w sumie sama przyjemność: koncerty muzyczne z wyższej półki, rozrywkowe także :) No i trzeba być obrotnym - sprawdzanie biletów, szatnia i widownia. W każdym razie tego środowiska nie da się porównać do środowiska w służbie zdrowia (kasy zresztą też - ale pieniądze to nie wszystko). Są inne wartości dodane, a "przy mężu" mogę sobie na ten luksus pozwolić :)

Cytat:
brak poważniejszych chorób? :)

Zważywszy na moje niegdysiejsze zdrowotne anomalie - jest całkiem nieźle, w końcu parę lat minęło i z definicji powinno być gorzej, a nie jest :)
Zakładam, że znasz historię moich chorób i dolegliwości
( http://forum.dr-kwasniews...php?topic=683.0 )

I tak:
Bóle głowy, migrena - nie wróciły :)
Zawroty głowy - tylko w specyficznych sytuacjach, zwłaszcza po zachodzie słońca :-x ale pod kontrolą :)
Kręgosłup mój niestety nie lubi zmiany frontów atmosferycznych. I co dziwne: na ogół słyszymy, że wzrost ciśnienia atmosferycznego jest z reguły komentowany jako coś pozytywnego. Ja mam inaczej: faza wzrostu ciśnienia powoduje u mnie ospałość, jakby mniej krwi/tlenu dopływało do mózgu :?
Natomiast w fazie spadku ciśnienia atmosferycznego - "cała jestem w skowronkach" :) ;)
Myślę, że to ten mój kręgosłup szyjny. Bruford, może masz na ten temat jakieś mądre wytłumaczenie?
Depresja, nerwica, zaburzenia widzenia i cała reszta zdrowotnych problemów - nadal nie powracają. Dla mnie to ogromny sukces. Dr Kwaśniewski podarował mi normalne życie, bez codziennego bólu. Tego nie da się przecenić.
_________________
Krystyna*Opty*

Najlepszym przyjacielem prawdy jest czas, jej najgorszym wrogiem przesąd, zaś stałym towarzyszem pokora. Charles C. Colton
 
     
Krystyna*Opty* 

Wiek: 73
Dołączyła: 01 Lut 2005
Posty: 56
Wysłany: Sob Mar 10, 2012 02:42   

Bruford napisał/a:
Krystyna*Opty* napisał/a:
?? :shock: Temu, że uważam się za śmiertelną? :]

Cytat:
A zaśby tam 8) Nie sądziłem , że się jeszcze odezwiesz :papa:

Ach, te kobiety... normalnie nieprzewidywalne :hihi:

Krystyna*Opty* napisał/a:
Cześć, Brufciu! :hah: :viva:

Cześć , krajanko (poniekąd)

Właśnie w poniedziałek zawitam na 3 dni do Kalisza. Jeśli nie zaoponujesz - pozdrowię ten zacny gród od Ciebie :)
_________________
Krystyna*Opty*

Najlepszym przyjacielem prawdy jest czas, jej najgorszym wrogiem przesąd, zaś stałym towarzyszem pokora. Charles C. Colton
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 10, 2012 06:30   

Krystyna*Opty* napisał/a:
Oczywiście tłustych - makrela/śledzie/tilapia, wędzony węgorz - mmm... rarytas niestety rzadko osiągalny :) Ale brońboże panga - dla mnie - ohydztwo 8/

Z tego, co mi wiadomo, to wg Kwaśniewskiego ryby są względnie niskiej wartości biolog.
Bardziej ceni on żółtka, podroby i mięso wieprzowe.
Krystyna*Opty* napisał/a:
albo surowe np. kogel-mogel - są OK ? Jak to wytłumaczyć???? :?

No surowe to wiadomo - wartościowe bardziej, lepiej przyswajalne. :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Sob Mar 10, 2012 09:57   

Krystyna*Opty* napisał/a:
.....

Typuję genotypowy Koczownik 8)
 
     
Krystyna*Opty* 

Wiek: 73
Dołączyła: 01 Lut 2005
Posty: 56
Wysłany: Nie Mar 11, 2012 21:56   

RAW0+ napisał/a:
Krystyna*Opty* napisał/a:
.....

Typuję genotypowy Koczownik 8)

Chyba tak :)
Grupa "B" :]
_________________
Krystyna*Opty*

Najlepszym przyjacielem prawdy jest czas, jej najgorszym wrogiem przesąd, zaś stałym towarzyszem pokora. Charles C. Colton
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Nie Mar 11, 2012 22:36   

Cytat:
Chyba tak :)
Grupa "B" :]

LOL. Szybkie trafienie :D . THX
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Pon Mar 12, 2012 10:34   

Krystyna*Opty* napisał/a:
Zawroty głowy - tylko w specyficznych sytuacjach, zwłaszcza po zachodzie słońca :-x ale pod kontrolą :)
Kręgosłup mój niestety nie lubi zmiany frontów atmosferycznych. I co dziwne: na ogół słyszymy, że wzrost ciśnienia atmosferycznego jest z reguły komentowany jako coś pozytywnego. Ja mam inaczej: faza wzrostu ciśnienia powoduje u mnie ospałość, jakby mniej krwi/tlenu dopływało do mózgu :?
Natomiast w fazie spadku ciśnienia atmosferycznego - "cała jestem w skowronkach" :) ;)

Dzięki. Dla mnie super świadectwo tego, że osoba stosująca tak reżimowo i długo tą dietę, nie pozbywa się kompleksowo swoich przypadłości. Jednak intuicja mnie nie zawiodła 8) i Adamo się nie pomylił, bo nie mógł 8) . Reszta to mumbo jumbo :hihi:
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 12, 2012 11:04   

To co musi zrobić, żeby się ich pozbyć? 8)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Pon Mar 12, 2012 11:18   

Hannibal napisał/a:
To co musi zrobić, żeby się ich pozbyć?

Uzupełnić (najlepiej dodatkowo suplementami - w jej wieku trzeba działać max wspomagająco) i podkręcić w organizmie produkcję tlenku azotu poprzez spożywanie produktów tylko korzystnych dla koczownika i stosować technikę szczotkowania na sucho ciała. 8)
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 12, 2012 11:27   

Hannibal napisał/a:
Molka napisał/a:
o kamienich nerkowych rozprawiał. ;)

Jedno zawsze chyba będzie dla mnie zagadką.
KMWTW 8)


Mianowicie ? 8) ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved