Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Papierosy.
Autor Wiadomość
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Śro Gru 07, 2011 18:56   Papierosy.

Co sądzicie o paleniu papierosów? Czy mamy palaczy na forum? :D A może byli palacze. Jesli tak to co zmotywowało Was do rzucenia i czy było to łatwe zadanie?
 
     
masza

Dołączył: 01 Lut 2005
Posty: 84
Wysłany: Śro Gru 07, 2011 21:44   

Nie palę od 1 kwietnia 2009 roku :) Jak widać rzuciłam w prima a prilis - nie jestem pewna pisowni, sorry.
Nikt nie wierzył, że uda mi się i wytrzymam dłużej niż kilka godzin. Paliłam "całe moje życie" zaczynając w wieku 12 lat. Trzy paczki dziennie to była norma. Nie potrafiłam funkcjonować bez papierosa, dzień zaczynałam z fajką w łóżku i z nią kończyłam :?
Paliłam 34 lata i przerażona myślałam, że tak już będzie wyglądać moje życie - każda chwila z papierosem :sad: a na koniec dymek z trumny 8/
Szukałam..............
W internecie trafiłam na jakimś forum na info o książce ALLENA CARA "Łatwy sposób na rzucenie palenia", zamówiłam, przeczytałam i olśniło mnie! ALLEN JEST GENIALNY!
Bez najmniejszego trudu rzuciłam tą truciznę, nie roztyłam się, nie miałam "poczucia straty".
Współczuję palącym, pożyczam książkę moim znajomym, którzy jeszcze palą a jest ich już naprawdę niewielu :) , ci co ją przeczytali już nie palą :viva:
_________________
Pozdrawiam , Masza.
Ostatnio zmieniony przez masza Śro Gru 07, 2011 21:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
stdt 

Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 517
Skąd: Cała Europa.
Wysłany: Pią Sty 13, 2012 10:46   

Przypadkowo się natknąłem, to odświeżę.

Paliłem od czerwca 2011 roku, nauczyłem się chyba na studiach, w przerwie nie było co robić, to czasem se zapaliłem i potem tak poleciało, podczas wakacji w górach szła czasem i paczka dziennie :D

Koło listopada włączyła mi się lapmpka i próbowałem rzucić. Ciężko było na początku, ciągle myślałem o paleniu, o tym, żeby zejść do sklepiku na dole i kupić se cigaretki :P

W sumie udało się, bo nie kupuję i na codzień już nie palę.

Choć ostatnio, miałem ciężką pracę i kilka zapaliłem, bo wszyscy palili, to i ja, jakoś dla "reraksa"

No ale myślę, że wygrałem z fajkami, bo w ogóle mnie nie ciągnie, nie myślę o tym.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Sty 13, 2012 11:24   

masza napisał/a:
Nie palę od 1 kwietnia 2009 roku :) Jak widać rzuciłam w prima a prilis - nie jestem pewna pisowni, sorry.
Nikt nie wierzył, że uda mi się i wytrzymam dłużej niż kilka godzin. Paliłam "całe moje życie" zaczynając w wieku 12 lat. Trzy paczki dziennie to była norma. Nie potrafiłam funkcjonować bez papierosa, dzień zaczynałam z fajką w łóżku i z nią kończyłam :?
Paliłam 34 lata i przerażona myślałam, że tak już będzie wyglądać moje życie - każda chwila z papierosem :sad: a na koniec dymek z trumny 8/
Szukałam..............
W internecie trafiłam na jakimś forum na info o książce ALLENA CARA "Łatwy sposób na rzucenie palenia", zamówiłam, przeczytałam i olśniło mnie! ALLEN JEST GENIALNY!
Bez najmniejszego trudu rzuciłam tą truciznę, nie roztyłam się, nie miałam "poczucia straty".
Współczuję palącym, pożyczam książkę moim znajomym, którzy jeszcze palą a jest ich już naprawdę niewielu :) , ci co ją przeczytali już nie palą :viva:


Mam gdzies nawet to w formie elektronicznej, na chomiku pewnie tez jest. Typowe NLP. Co ciekawe, osoba, ktora mi to wyslala, znajomy, twierdzil, ze na 8 osob , ktorym to dal 8 rzucilo. Sam Carr oferowal jakas nagrode i dopoki nie zmarl (na raka pluc) nikt sie nie zglosil. Zaczalem czytac z ciekawosci ale nie skonczylem wiec nie wiem na czym polega fenomen.
Sam czasami lubie sobie zapalic, najczesciej na jakiejs dzikiej imprezie alkoholowej, traktuje to jako uzywke typu alkohol. Ogolnie nie pale i wspolczuje palaczom :D
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Pią Sty 13, 2012 11:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
stdt 

Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 517
Skąd: Cała Europa.
Wysłany: Pią Sty 13, 2012 11:57   

Cytat:
Sam czasami lubie sobie zapalic, najczesciej na jakiejs dzikiej imprezie alkoholowej


:D :D
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Sty 13, 2012 11:59   

No swietym nie jestem i w zakonie nie zyje 8)
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Pią Sty 13, 2012 18:21   

Aktualnie - palę, albo cienkie mentole, albo sama coś skręcam jak mam tytoń :)
palę, bo lubię :hihi:
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob Sty 14, 2012 22:00   




Kto rozkmini o so chozi?
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Ostatnio zmieniony przez zenon Sob Sty 14, 2012 22:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 14, 2012 22:03   

Nie palę petów i jestem z tego dumny.
Nie palę konopi i nie jestem z tego dumny 8)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
heniu007 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 385
Wysłany: Sob Sty 14, 2012 22:17   

Teraz widać, tą subtelną różnicę 8)
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 14, 2012 22:25   

nom
clinch a dinch robi jakąś tam różnicę ;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
heniu007 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 385
Wysłany: Sob Sty 14, 2012 22:32   

Też przeczytałem dinch na początku ;D

Lecz różnica nie tkwi w zdaniu, lecz w "zaostrzonym" zdjęciu. 8)
Trzeba się dobrze przyjrzeć.
Ostatnio zmieniony przez heniu007 Sob Sty 14, 2012 22:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Nie Sty 15, 2012 02:34   

No chyba właśnie o to chodzi, że nawet jak się "dobrze przyjrzysz" to nie zauważysz dopóki Cię ktoś nie uświadomi.
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Sty 15, 2012 23:31   

pierwsza tzw "reklama podprogowa".
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Pon Sty 16, 2012 15:35   

masza napisał/a:
W internecie trafiłam na jakimś forum na info o książce ALLENA CARA "Łatwy sposób na rzucenie palenia", zamówiłam, przeczytałam i olśniło mnie! ALLEN JEST GENIALNY!

U mnie podobnie- 31 lat palenia i po przeczytaniu ksiazki rzucilem 26 maja 211.
Czytalem ja chybba ze 2 miesiace bo odwlekalem moment, w ktorym bede rzucal.
Jesli ktosa potrafi to zrozumiec co on napisal to da rade.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Śro Cze 19, 2013 19:42   

O czym powinni pamiętac rzucający palenie ?

Tyrozyna to aminokwas który jest wyjsciowym prekursorem do produkcji neuroprzekazników w mózgu miedzyinnymi dopaminy, noradrenaliny. Pod wpływem nikotyny dochodzi do nasilonej produkcji dopaminy co skutkuje "syndromem zadowolenia" jakże charakterystycznego dla środków narkotycznych do których należy również nikotyna. Po odstawieniu palenia dochodzi do objawów abstynencji u jednych przebiegajac słabiej u innych bardziej a nawet drastycznie. Dlatego by zminimalizowac uboczne skutki po odstawieniu papierosów dobrze jest zadbac o to, by nie doszło do gwałtownego spadku poziomu dopaminy. A mozna to zrobic dbajac o dobrze dobrana diete, gdzie ilosc białka w diecie bedzie na odpowiednio wysokim poziomie. W przeciwnym wypadku może to skutkowac objawami somatycznymi. Zresztą nie tylko tyrozyna ma tu znaczenie, również tryptofan (następny aminokwas) który jest prekursorem serotoniny (hormon szczescia) a który również pod wplywem nikotyny nasila swoje działanie. Poza tym, rzucenie palenia wiąże się ze stresem a to uruchamia kaskadę aktywującą hormony kataboliczne stresu (kortyzol) co skutkuje zwiększonym wykorzystaniem białek (ich spalaniem) co zmniejsza poziom wymienionych aminokwasow przez co dopamina, serotonia lecą w dół. Są zwolennicy suplementacji tymi aminokwasami, ja osobiscie polecam pilnowac białka w diecie podczas zaprzestania palenia. Oczywiscie wazne są również witaminy zwlaszcza z grupy B (b12, b6 i kwas foliowy) ponieważ one są potrzebe by wyjsciowe aminokwasy mogły zamienic się w nerotransmitery.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved