Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otylosc w USA
Autor Wiadomość
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 13:17   Otylosc w USA

Jaki to genialny plan, utuczyc ludzi jak swinie a potem zbudowac na tym kilka galezia przemyslu. Oczywiscie ani slowa o prawdziwych przyczynach. Zarabiaja kluby fitness, lekarze, kliniki. farmacja, dietetycy, wszyscy sa zadowolenia. Uprawiajcie sport i zryjcie roslinki a bedziecie szczupli :hah:

http://wiadomosci.gazeta....JECIA_.html?i=0
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Maj 24, 2012 13:26   Re: Otylosc w USA

zyon napisał/a:
Jaki to genialny plan, utuczyc ludzi jak swinie a potem zbudowac na tym kilka galezia przemyslu. Oczywiscie ani slowa o prawdziwych przyczynach. Zarabiaja kluby fitness, lekarze, kliniki. farmacja, dietetycy, wszyscy sa zadowolenia. Uprawiajcie sport i zryjcie roslinki a bedziecie szczupli :hah:

http://wiadomosci.gazeta....JECIA_.html?i=0


Myślisz,że to był plan?
Ja myślę,że przy okazji czego innego wyszło.
A kto biznesmenem,chwyta okazję za jaja ;)
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 13:30   

Mysle, ze nieswiadomie wyszedl plan a glownym sprawca byl Ancel Keys, z tego co kojarze wegetarianin. Przeciez on nie dzialal racjonalnie ale dzialal z pelna premedytacja. Dzisiaj to na pewno jest juz biznesplan, nikt im nigdy nie pozwoli schudnac, za duzo osob straci, przeicez pare milionow kretynow ma sporo pieniedzy do wydania wiec dlaczego ma ich nie wydawac tak aby byli z wszystkich wydatkow zadowoleni?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Maj 24, 2012 13:38   

zyon napisał/a:
Mysle, ze nieswiadomie wyszedl plan a glownym sprawca byl Ancel Keys, z tego co kojarze wegetarianin. Przeciez on nie dzialal racjonalnie ale dzialal z pelna premedytacja. Dzisiaj to na pewno jest juz biznesplan, nikt im nigdy nie pozwoli schudnac, za duzo osob straci, przeicez pare milionow kretynow ma sporo pieniedzy do wydania wiec dlaczego ma ich nie wydawac tak aby byli z wszystkich wydatkow zadowoleni?


Ten od hipotezy lipidowej?
Strasznie się bał :D
Wegetarianie to strachliwi jacyś som.
Ale to zaleta.
Suple kupujom.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 13:43   

No ten. Na Nowej Debacie bylo sporo na te tematy jak sie senatorzy w imie wlasnych przekonan spierali i lobbowali na rzecz roznych grup. Najgorzej, ze nasze normy np te z IZIZ sa bezmyslnie kopiowane z tych z USA. Bo w zasadzie nic nie mam do USA, niech sobie tyja, grubna, puchna, pasa sie jak swiniaki ale dlaczego my od nich, narodu w zasadzie juz zdegenerowanego bierzemy wzorce.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Maj 24, 2012 13:45   

zyon napisał/a:
No ten. Na Nowej Debacie bylo sporo na te tematy jak sie senatorzy w imie wlasnych przekonan spierali i lobbowali na rzecz roznych grup. Najgorzej, ze nasze normy np te z IZIZ sa bezmyslnie kopiowane z tych z USA. Bo w zasadzie nic nie mam do USA, niech sobie tyja, grubna, puchna, pasa sie jak swiniaki ale dlaczego my od nich, narodu w zasadzie juz zdegenerowanego bierzemy wzorce.


A zastanawia się kto?
Pod tymi zdjęciami co wlepiłeś,jest niezły tekst o coli :D
Wszystko musi być większe!
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 13:48   

no dokladnie, jak w tym filmie Supersize Me, ogladales?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Maj 24, 2012 14:07   

zyon napisał/a:
no dokladnie, jak w tym filmie Supersize Me, ogladales?


Jakieś urywki.
Szczerze wątpię,ze tak mozna.
W sensie,ze tyle przybył i zdrowie mu polecialo.
W miesiac chyba.
 
     
mhm

Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 80
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 18:37   

Ach ta Nowa Debata, wyrocznia spiskowej teorii dziejów.

Cytat:
zryjcie roslinki a bedziecie szczupli


(wg regulacji US): pizza = warzywo = roślina
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Maj 25, 2012 13:51   

mhm napisał/a:
Ach ta Nowa Debata, wyrocznia spiskowej teorii dziejów.

To jaka jest ta prawdziwa teoria, nie-spiskowa?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Pią Maj 25, 2012 18:03   

zyon napisał/a:
To jaka jest ta prawdziwa teoria, nie-spiskowa?


włącz TVN, to się dowiesz ;)
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Maj 25, 2012 22:39   

Pewnie tak, komu Taubes cierniem w tylku temu IZIZ bliskim kumplem jest
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Sob Maj 26, 2012 16:14   

zyon napisał/a:
Pewnie tak, komu Taubes cierniem w tylku temu IZIZ bliskim kumplem jest

Jednym słowem - zdrajcy to som. :]
Nie za gorąco w berecie w takie upały?
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Maj 29, 2012 09:23   

Daj no jakas przeciwwage a nie tak w kolko krytykanctwo :) jezeli Taubes to mafia lowcarbowa to kto jest dobry i nie mafia?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
mhm

Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 80
Wysłany: Śro Maj 30, 2012 17:36   

_flo napisał/a:
zyon napisał/a:
Pewnie tak, komu Taubes cierniem w tylku temu IZIZ bliskim kumplem jest

Jednym słowem - zdrajcy to som. :]
Nie za gorąco w berecie w takie upały?


Stojom tam dzie stało zomo ;D

Cytat:
jezeli Taubes to mafia lowcarbowa to kto jest dobry i nie mafia?


Nie wiem, ale z drugiej strony nie potrzebne mi żadne guru.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Maj 30, 2012 20:11   

To kazdy kto wysunie jakas hipoteze niemainsteramowa to od razu guru jest? Bo wychodzi na to ze np Eadesowie, Enig, Sisson, Wolf, Cordain, Vonderplanitz, Howell etc to tez jakies mafie i guru?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Edyta Słonecka
Najinteligentniejszy


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 932
Wysłany: Śro Cze 06, 2012 20:54   

http://m.wyborcza.pl/wybo...e_jedzenie.html
Cytat:
Za trzy lata reklamy promujące niezdrowe jedzenie znikną ze stacji telewizyjnych, radiowych i portali należących do koncernu Walta Disneya. To pierwszy ważny gracz medialny w USA, który w ten sposób przyłączył się do walki z otyłością dzieci.

Nowe zasady wejdą w życie dopiero w 2015 r., bo do tego czasu wygasają obecne kontrakty reklamowe. Już jednak wiadomo, na jakiej zasadzie będą dobierani nowi reklamodawcy - firma będzie musiała wykazać, że całość menu jest zdrowa. To oznacza, że kompletny posiłek nie może mieć więcej niż 600 kalorii, a dodatki muszą mieć ich poniżej 200. - Posiłki dla dzieci oferowane przez sieci fast foodów mogą nie spełniać nowych wytycznych. Nawet jeśli mają zdrowe dodatki - tłumaczy Leslie Goodman odpowiedzialna w Disney'u za kwestie społeczne.

Dyrektor koncernu przyznaje, że nowe zasady mogą oznaczać mniejsze zyski. Ma jednak nadzieję, że ostatecznie zmusi to producentów żywności i sieci fast foodów do spełniania standardów zdrowego żywienia.

Od kilku lat główną propagatorką walki z otyłością amerykańskich dzieci jest Michelle Obama. - Jeszcze kilka lat temu, gdyby ktoś powiedział mnie czy jakiemukolwiek innemu rodzicowi, że nasze dzieci nie zobaczą żadnej reklamy śmieciowego jedzenia podczas oglądania swoich ulubionych bajek, nie uwierzylibyśmy - oświadczyła Pierwsza Dama i nazwała decyzję Disneya "punktem zwrotnym".

Do pochwał dla koncernu przyłączyły się też inne organizacje promujące zdrowe nawyki żywieniowe. - Disney naprawdę wywarł presję na inne media, żeby zrobiły to samo - mówiła Margo Wootan z Centrum Nauki dla Pożytku Publicznego.

W walkę z otyłością zaangażowanych jest coraz więcej osób. Na początku tygodnia burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg ogłosił plan zakazania w mieście sprzedaży napojów gazowanych w butelkach pół litra i większych. A na żywieniowy projekt edukacyjny rząd wydał już 2 mln dolarów.
_________________
Z osobami z HIV i osobami odpowiedzialnymi za śmierć współforowiczów oraz ze złośliwymi kurduplami nie rozmawiam.
Nie rozmawiam również z ludźmi o mentalności motłochu, który pragnie tanich igrzysk.
 
     
Heniu 
sweet like cinnamon

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 153
Wysłany: Śro Cze 06, 2012 21:16   

Edyta Słonecka napisał/a:
http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,11882145,Disney_kontra_smieciowe_jedzenie.html
Cytat:
To oznacza, że kompletny posiłek nie może mieć więcej niż 600 kalorii, a dodatki muszą mieć ich poniżej 200. -


Trzeba wyrzucić tłuszcze. Tam nie ma miejsca na tłuszcze. 67g przekracza 600 Kalorii/kcal.
_________________
"...Janek zorientował się, że nic nie widzi. By nie zgubić się w lesie, chwycił idącego przed nim towarzysza. Zapadł na kurzą ślepotę. I znowu uratował go felczer. Łyżka surowej, zmielonej wątróbki sprawiła, że objawy choroby minęły."
 
     
Edyta Słonecka
Najinteligentniejszy


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 932
Wysłany: Śro Cze 06, 2012 21:38   

No tez zwrociilam uwage na te kalorie.
Z zachodu pewnie przyjdzie do Polski.
Tyle, ze w tych fast foodachh, to duzo tego tluszczu jest?
Ile np w takich czipsach jest tluszczu? Nawet nie wiem, trzeba kiedys zerknac.
_________________
Z osobami z HIV i osobami odpowiedzialnymi za śmierć współforowiczów oraz ze złośliwymi kurduplami nie rozmawiam.
Nie rozmawiam również z ludźmi o mentalności motłochu, który pragnie tanich igrzysk.
 
     
Heniu 
sweet like cinnamon

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 153
Wysłany: Śro Cze 06, 2012 21:49   

Takie zwykłe chipsy ziemniaczane na które sobie czasem pozwolę mają dość sporo tłuszczu.
Około 30g tłuszczu i około 40g węgli na 100g produktu.
Ogólnie chipsy mają wysoką "gęstość energetyczną".

Spojrzałem w tabelę i widzę:
Chipsy ziemniaczane z suszonych ziemniaków - 38g tłuszczu i 52g węgli na 100g produktu.
Bardzo gęsty energetycznie :D
Różnie bywa z tymi chipsami.
_________________
"...Janek zorientował się, że nic nie widzi. By nie zgubić się w lesie, chwycił idącego przed nim towarzysza. Zapadł na kurzą ślepotę. I znowu uratował go felczer. Łyżka surowej, zmielonej wątróbki sprawiła, że objawy choroby minęły."
 
     
Edyta Słonecka
Najinteligentniejszy


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 932
Wysłany: Śro Cze 06, 2012 21:54   

Heniu, a gestosc energetyczna najprosciej jak sie da co oznacza? Dlaczego chipsy maja taka?

Czesto gesto widuje dzieci z nadwaga jedzace chipsy. Nie wiem co tam procz tego jeszcze jedza.
_________________
Z osobami z HIV i osobami odpowiedzialnymi za śmierć współforowiczów oraz ze złośliwymi kurduplami nie rozmawiam.
Nie rozmawiam również z ludźmi o mentalności motłochu, który pragnie tanich igrzysk.
 
     
Heniu 
sweet like cinnamon

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 153
Wysłany: Czw Cze 07, 2012 09:36   

Gęstość energetyczna oznacza wartość energetyczną (w Kaloriach, kcal czy kJ) na jednostkę masy (np. na 100g produktu spożywczego) lub na jednostkę objętości.
W poprzednim poście skupiłem się na stosunku wartości energetycznej i jednostki masy (100g produktu).

W tej kategorii rekordzistą będzie smalec gęsi topiony z książki Kwaśniewskiego - 980kcal.
Jeśli podzielimy 980kcal na 100g takiego smalcu otrzymamy współczynnik 9.8kcal/g.
W każdym gramie produktu znajdziemy 9.8kcal - przynajmniej według zapewnień Kwaśniewskiego.

Gęstość energetyczna czystego cukru to blisko 4kcal/g czy też 400kcal na 100g cukru.
Chipsy ziemniaczane z suszonych ziemniaków o zawartości tłuszczu 38g i węglowodanów 52g plasują się w środku stawki - 559kcal na 100g chipsów czy też 5.6kcal/g.
Bardzo dużo jak na produkt, którego można zjeść naprawdę sporo.
Aby zapewnić sobie tyle samo kalorii z cukru co z 100g tych chipsów ziemniaczanych, musiałabyś zjeść 140g czystego cukru. Dla mnie to coś niewyobrażalnego. Lub też 62g smalcu.

Jeśli wierzymy w dodatni bilans energetyczny - smalec i chipsy ziemniaczane należałoby natychmiast odrzucić. Tuczące i miażdzycorodne - rzekłaby Pani dietetyk po Akademii Medycznej.
_________________
"...Janek zorientował się, że nic nie widzi. By nie zgubić się w lesie, chwycił idącego przed nim towarzysza. Zapadł na kurzą ślepotę. I znowu uratował go felczer. Łyżka surowej, zmielonej wątróbki sprawiła, że objawy choroby minęły."
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Cze 07, 2012 09:50   

Jezeli wierzymy w bilans....no wlasnie
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Czw Cze 07, 2012 19:33   

zyon napisał/a:
To kazdy kto wysunie jakas hipoteze niemainsteramowa to od razu guru jest? Bo wychodzi na to ze np Eadesowie, Enig, Sisson, Wolf, Cordain, Vonderplanitz, Howell etc to tez jakies mafie i guru?

Jaką hipotezę niemainstreamową wysunął Wolf czy nawet Sisson?
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Cze 08, 2012 09:36   

jakas tam siakas
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Śro Paź 03, 2012 03:05   

Ktoś miał czelność zwrócić otyłej prezenterce telewizyjnej uwagę,
że nie dba o zdrowie i że daje w ten sposób zły przykład.

Ale że otyłość jest oczywiście "genetyczna",
to obraziła się jak blondynka nazwana blondynką.

4 minuty angielski do słuchania:
http://www.youtube.com/watch?v=rUOpqd0rQSo
:|
 
     
figa


Pomógł: 8 razy
Wiek: 67
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 1142
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Sob Paź 06, 2012 00:31   

Adaś a mógłbyś w paru słowach przetłumaczyć?? :shock:
Nie chce mi sie na prędce uczyc angielskiego
_________________
pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved