Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Hannibal
Sob Gru 22, 2012 16:07
Gry sportowe
Autor Wiadomość
fitmama

Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 8
Wysłany: Pon Lis 12, 2012 15:09   Gry sportowe

Mój mąż w końcu zakupił sobie wymarzonego PSa. Teraz siedzi po nocy i gra;] Poczytałam sobie trochę na ten temat i okazało się, że istnieje dość spory wybór gier sportowych, przy których naprawdę fajnie można się poruszać. Pomyślałam, że to coś właśnie dla mnie, ponieważ niedawno urodziłam i chciałabym troszkę schudnąć i poprawić swoją kondycję. Przy okazji wydaje mi się że może to być miłe oderwanie od rzeczywistości i codziennych obowiązków. W związku z tym postanowiłam założyć ten temat, ponieważ z pewnością wiele osób mogłoby wypowiedzieć się na ten temat i np. polecić mi jakieś najlepsze gry.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Lis 12, 2012 15:18   

Kochanie ale to nie jest dzial pod tytulem "Gry Komputerowe" tylko pt "'Aktywność fizyczna, sport" wiec nie smiec gdzie popadnie tylko poszukaj wlasciwego dzialu dla swoich wynurzen albo najlepiej poszukaj odpowiedzi na forach o grach komputerowych.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
fitmama

Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 8
Wysłany: Pon Lis 12, 2012 15:42   

Jeżeli nie umiesz czytać "ze zrozumieniem" to bardzo mi przykro:))) Tym bardziej, że widocznie nie wiesz, co to naprawdę są gry sportowe..Grając w nie nie siedzi się z padem w ręce przed komputerem tylko...rusza się, skacze, ćwiczy.. A jeżeli uważasz, że to nie jest rodzaj aktywności fizycznej, to może czas poszerzyć horyzonty?:) Nie uważasz, że tą wypowiedzią delikatnie dyskryminujesz kobiety takie jak ja, które w tej sytuacji nie za bardzo mają jak wyjść gdziekolwiek z domu, a bardzo chciałyby poćwiczyć...
 
     
Blade 


Pomógł: 8 razy
Wiek: 51
Dołączył: 19 Sty 2012
Posty: 502
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Lis 12, 2012 16:09   

fitmama napisał/a:
Jeżeli nie umiesz czytać "ze zrozumieniem" to bardzo mi przykro:))) Tym bardziej, że widocznie nie wiesz, co to naprawdę są gry sportowe..Grając w nie nie siedzi się z padem w ręce przed komputerem tylko...rusza się, skacze, ćwiczy.. A jeżeli uważasz, że to nie jest rodzaj aktywności fizycznej, to może czas poszerzyć horyzonty?:) Nie uważasz, że tą wypowiedzią delikatnie dyskryminujesz kobiety takie jak ja, które w tej sytuacji nie za bardzo mają jak wyjść gdziekolwiek z domu, a bardzo chciałyby poćwiczyć...


tak czy tak doradzam kettla ;) prądu nie zżera, pomachać można wszędzie. Moja Żona chwali sobie :)
_________________
"i owoc zwycięstwa zjem, i sławę wytarmoszę tak jak psa"
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lis 12, 2012 17:39   

fitmama napisał/a:
Jeżeli nie umiesz czytać "ze zrozumieniem" to bardzo mi przykro:))) Tym bardziej, że widocznie nie wiesz, co to naprawdę są gry sportowe..Grając w nie nie siedzi się z padem w ręce przed komputerem tylko...rusza się, skacze, ćwiczy.. A jeżeli uważasz, że to nie jest rodzaj aktywności fizycznej, to może czas poszerzyć horyzonty?:) Nie uważasz, że tą wypowiedzią delikatnie dyskryminujesz kobiety takie jak ja, które w tej sytuacji nie za bardzo mają jak wyjść gdziekolwiek z domu, a bardzo chciałyby poćwiczyć...

To jest typowo kobiece podejście, nie obrażaj się jednak nim nie skończę :)
Poskakać, potańczyć, pobiegać czy poaerobikować by spalić kalorie.
Otóż w Twojej sytuacji to bardzo nieekonomiczne podejście.
Primo, palisz kalorie prawie wyłącznie podczas wysiłku, bardzo niewiele po jego zakończeniu...
Secundo, zajmuje to dużo czasu w stosunku do efektów.
Tertio, ruszając się w ten sposób nie wzmacniasz mięśni, tylko trochę układ krążenia.
Najlepsze są w takim przypadku(brak czasu, niemożność wyjścia z domu)ćwiczenia siłowe czy to z masą ciała czy z hantlami lub odważnikami.
Palisz dużo kalorii po zakończeniu ćwiczeń, rozwijasz mięśnie nad którymi pracujesz, same ćwiczenia są krótkie(naście minut).
Mając do dyspozycji kawałek podłogi możesz robić pompki, przysiady i skłony, a dodając do tego parę hantli po 5 kg możliwości jest dużo więcej.
A jak lubisz tańczyć to tańcz po ćwiczeniach :)
 
     
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Pon Lis 12, 2012 19:08   

ja grałem na ps u znajomych w taki "turniej rycerski" i śmigałem mieczem, byłem ambitny żeby nie przegrać z kobietą ;) to potem mnie miałem zakwasy w ramieniu (deltoid) przez kilka dni :)
fajna zabawa ale nie ma mowy żeby spalić na tym (na jakiejkolwiek grze) tyle energii żeby bez zmiany w odżywianiu zobaczyć jakąś zmianę na sobie
_________________
I never forget a face, but in your case I'll be glad to make an exception.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lis 12, 2012 19:48   

zbiggy napisał/a:
ja grałem na ps u znajomych w taki "turniej rycerski" i śmigałem mieczem, byłem ambitny żeby nie przegrać z kobietą ;) to potem mnie miałem zakwasy w ramieniu (deltoid) przez kilka dni :)
fajna zabawa ale nie ma mowy żeby spalić na tym (na jakiejkolwiek grze) tyle energii żeby bez zmiany w odżywianiu zobaczyć jakąś zmianę na sobie

A ze zminą diety, to i ćwiczeń nie trzeba...
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Lis 12, 2012 20:00   

zbiggy napisał/a:
ja grałem na ps u znajomych w taki "turniej rycerski"

Soul Blade? :D
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
fitmama

Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 8
Wysłany: Pią Lis 16, 2012 09:40   

Wybrałam grę miCoach. Polecił mi ją kolega męża. Jestem bardzo zadowolona, dlatego opiszę ją pokrótce:

Dostępne są 3 główne opcje – program treningowy, pojedyncze ćwiczenia i zestaw ćwiczeń. Ja wybrałam tę ostatnią, ponieważ nie uprawiam sportu wyczynowo. Ćwiczenia trwają z reguły około 20 minut i połączone są z programami treningowymi i gierkami. Można porzucać do kosza, bronić bramki czy pomachać trochę rakietą. A wszystko bardzo realistyczne i dopracowane. Ponadto każda gierka ma kilka scenariuszy, które uwzględniają poziom trudności. Zliczane są też punkty, więc śmiało można porywalizować z członkami rodziny o najlepszy wynik ;] Wysiłek jest faktyczny i nikt mi nie powie, że grając w gry sportowe na mova człowiek się nie meczy i że to nie jest wysiłek fizyczny. Jest i to jak najbardziej, a tu nawet profesjonalny (fajnie jest mieć swojego osobistego trenera:D )Plusem tej gry - jak dla mnie - jest to, że nie trzeba ruszać się z domu i płacić np. za siłownię. Ponadto dla mnie osobiście (jako młodej mamy) jest to dobra alternatywa - mam chwilę tylko dla siebie i nie tylko robię coś dla swojego ciała ale i dla ducha, a przy tym świetnie się bawię.

Jeżeli będziecie mieli jakieś pytania odnośnie gry z chęcią odpowiem!
 
     
Ala_P 

Dołączyła: 13 Gru 2012
Posty: 5
Wysłany: Pią Sty 11, 2013 11:42   

My mamy Sports Champions: http://cokupic.pl/produkt...---Move-Gra-PS3. Gra się bardzo fajnie, chociaż jest to raczej zabawa jak realny trening. Grając jednak z 30-40 minut dziennie można się naprawdę zmęczyć :)

W planach mam zakup gry "typowo" treningowej :) Oczywiście nie zastąpi to normalnego treningu, ale czasami jest to dużo lepsza rozrywka niż np. oglądanie TV.
 
     
marekwisniewski

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 5
Wysłany: Pon Lis 24, 2014 12:41   

to dowód na to że gry komputerowe zaczynają być też dobre dla zdrowia, już nie tylko wyscie na basen czy bieganie.
 
     
TrojBoj 

Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 28
Wysłany: Śro Gru 10, 2014 13:36   

To fakt,pod warunkiem że te gry pobudzają nas do aktywności,a np z sensorem ruchu kineckt czy PlayStation Movie jest to jak najbardziej możliwe i warto,bo w jakimś stopniu zawsze jest to aktywność fizyczna.
_________________
TrojBoj.pl
 
     
lovebefit 

Dołączyła: 14 Sty 2015
Posty: 55
Wysłany: Pią Lut 13, 2015 12:05   

Jest ogromny wybór gier, po symulacje gry w tenisa aż po zajęcia fitnessowe i taneczne :)
Da się nieźle upocić a przy okazji to dobra frajda. Nawet przy grach przygodowych, gdzie steruje się ruchem swojego awatara jesteśmy cały czas w ruchu :)
 
     
Moveo-Sport_pl

Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 63
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Nie Mar 01, 2015 11:27   

Trudno się z tym nie zgodzić,jest cały szereg gier z sensorem ruchu który który sprawi że spędzimy ten czas nie tylko aktywnie ale również pożytecznie z całą rodziną,to fajna zabawa. Nie zapominajmy tylko o prawdziwym ruchu,bieganiu i dbaniu o swoją sprawność na co dzień.
 
     
lovebefit 

Dołączyła: 14 Sty 2015
Posty: 55
Wysłany: Wto Mar 10, 2015 16:16   

Dokładnie, korzystajmy z pięknej pogody i świeżego powietrza. Za niedługo z pewnością ruszą sportowe spendy w plenerze. :)
 
     
chude 

Dołączyła: 11 Sie 2012
Posty: 29
Wysłany: Pią Cze 12, 2015 20:35   

Teraz jest wiele miejsc gdzie można się wykazać albo aktywnie spędzić czas, np w Warszawie przy ul. Bytnara można trenować bezpłatnie piłkę nożną. Świetna alternatywa dla wszystkich na aktywność ze znajomymi.
 
     
goria

Dołączył: 20 Cze 2015
Posty: 1
Wysłany: Sob Cze 20, 2015 10:56   

Niektórzy wolą ze znajomymi chodzić do baru na piwo, tymczasem jest tak wiele świetnych rozwiązań na świeżym powietrzu. Zdrowych...
 
     
lets

Dołączył: 25 Cze 2015
Posty: 7
Wysłany: Czw Cze 25, 2015 15:36   

My z sąsiadami w siatkę gramy teraz!
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 10, 2015 08:53   

Fajne są gry na Kinect lub PS Move. Właściwie to wszystkie z nich zmuszają do ruchu i są dobre do spalania tłuszczu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved