Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Nie Gru 23, 2012 09:46
Audiobooki
Autor Wiadomość
jatoja 
JA to JA


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 323
Wysłany: Śro Gru 19, 2012 01:30   Audiobooki

Witam

Zalozylem nowy temat, gdyz nie znalazlem takowego w wyszukiwarce, Jest niby dzial ksiazki, ale bardziej mi chodzi o linki konkretne do audiobookow. Szukalem w googlach i nic ciekawego nie znalazlem a jesli znalazlem to linki nieaktualne.

Ostatnio jestem bardzo zapracowany i niemam czasu czytac, jednak mam czas sluchac.
Przesluchalem 2 ksiazki warte polecenia:
Eckhart Tolle The Power of Now (EN)
http://archive.org/detail...PowerOfNowaudio
Dale Carnegie - Jak przestać się martwić i zacząć żyć (PL)
(przesluchalem calosc oprocz ostatniej czesci ktora trwa 102minuty i nie miesci sie na plyte CD - mam na dysku, ale link z ktorego sciagniety plik juz dawno nieaktualny, hdyz sciagnalem pare lat temu i czekalo do odsluchania na wlasciwy czas)


Znalazlem strone z angielskimi audiobookami, sciagnalem kilka - sprobuje przesluchac, jednak lektor wydaje sie beznadziejny - nie wiem czy przez nie przebrne. (byc moze nie wszystkie bo sprawdzilem pobieznie, dam znac pozniej jak wrazenia)
http://www.booksshouldbefree.com/

ps. chcialem dodac jeszcze, ze znajomy polecal mi strone http://www.exsite.pl/
jednak ksiazki tam ktore mnie interesuja - linki nieaktualne, albo niedostepne w UK.
przykladowo chcialbym sciagnac rok 1984 orwella w pl audiobooku, jednak nie moge znalezc nigdzie. a nie chailbym placic, bo juz raz ja kupilem w empiku, tylko plyty mi sie gzies zawieruszyly.

jednak jesli ksiazka bylaby warta tego moglbym nawet zaplacic. jednak liczac, ze bede sluchal ksiazke w 2 dni (tyle mi zajmuje przesluchanie ok 8 plyt cd) to raczej bym wolal jakies darmowe zrodlo audiobookow.

dzieki z gory za jakies konkrety
_________________
dont judge me by my past - i dont live there anymore
Ostatnio zmieniony przez jatoja Śro Gru 19, 2012 01:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
_____

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 128
Wysłany: Śro Gru 19, 2012 08:32   

http://tiny.pl/hkb57
- oczywiście by się rozeznać jakie audiobooki są dostępne.
- lepiej dopisać do wyszukiwarki chociaż nazwisko autora
- co zawęzi pole poszukiwań
:-)
 
     
jatoja 
JA to JA


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 323
Wysłany: Nie Sty 20, 2013 16:39   

brak odpowiedzi, jednak jesli kogos temat interesuje to moge stweirdzic, ze najwiekszy wybor jest na chomikuj.

problem w tym, ze niektore audiobooki, sa czytane przez syntezator - ivone badz jacka - nieciekawy pomysl, nie da sie sluchac, zero emocji.
niektore ksiazki, zas sa czytane bez emocji, mimo iz normalny lektor je czyta - ich tez nie polecam. po prostu ciezko sie wtedy wczuc.

moge stwierdzic, ze lepiej samemu sie czyta, jednak do jazdy, audiobooki czytane przez dobrego lektora sa swietne. niektore moga zaciekawic do tego stopnia, ze nawet jak mam przerwe to slucham. jakies sluchowiska tez sa spoko, gdyz jest podzial na glosy :d

a co do tytulu ksiazki to juz zalezy kto co lubi.

mnie zaciekawily do tej pory z audiobookow:
ekhart tolle - power of now
dale carnigan - jak przestac sie martwic i zaczac zyc
paulo coehlo - alchemik
gene brewer - k-pax
goerge orwell - rok 1984
a. huxley - nowy wspanialy swiat (sluchowisko)
murakami haruki - kronika ptaka nakrecacza (jestem w polowie, ale daje rade, nawet moze zainteresowac, pozytywne ogolnie mam odczucia, szczegolnie po norwegian wood tegoz autora, ktora byla to polecana przez ta sama osobe, a nie zainteresowala mnie wogole i nie polecam)

jesli ktos ma podobny gust i podoba mu sie to samo, to moze podrzucic jakis ciekawy tytul, szczegolnie jesli jest dostepny w audobooku.

ps - dawno tu nic nie pisalem, ale widze, ze sie duzo pozmienialo. jakis taki nieporzadek jest. i takie zamiatanie problemu pod dywan typu -
Cytat:
Błąd Ogólny

Sesja połączenia wygasła lub numer ID sesji jest nieprawidłowy.
Spróbuj ponownie.


nie da sie spokojnie postu napisac
_________________
dont judge me by my past - i dont live there anymore
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Nie Lut 03, 2013 02:15   

Radziłbym unikać audiobooków typu całe 12 godzin w jednym pliku mp3, gdyby to było nagrane na jednej kasecie to taśma miałaby przeszło 2km długości - proszę sobie wyobrazić przewijanie, w miarę nowy komputer to łyknie, ale odtwarzacze już mogą mieć problemy, pociąć się to niby da, ale żeby nie było urywania w pół słowa, nie mówiąc o podziale na rozdziały to już trzeba mieć cierpliwość i odpowiednie oprogramowanie i tekst pisany tej książki, czyli wyzwanie - raz zabawne, ponownie już nużące.
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Nie Lut 03, 2013 07:07   

jatoja napisał/a:

Cytat:
Błąd Ogólny

Sesja połączenia wygasła lub numer ID sesji jest nieprawidłowy.
Spróbuj ponownie.


nie da sie spokojnie postu napisac


Mam to samo. Nie moge wogole pisac. Moze tym razem sie udalo.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Lut 03, 2013 08:18   

Po napisaniu postu rób podgląd, dopiero potem wyślij, wówczas powinno byc dobrze.
Też tak mam, ale gdy robie podgląd, wówczas wszystko gra.
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Nie Lut 03, 2013 11:19   

Molka napisał/a:
Po napisaniu postu rób podgląd, dopiero potem wyślij, wówczas powinno byc dobrze.
Też tak mam, ale gdy robie podgląd, wówczas wszystko gra.

Ale ja cie Molciu juz przez tyle lat nielegalnie podladam, a tu taka niespodzianka. Sama pozwalasz sie podladac.
Podglad.
I .......... dziala.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Wto Mar 19, 2013 16:32   

Radio także przegina z reklamami, więc zauważyłem, że można sobie coś w internecie wyszukać i komputerem przeczytać to do formatu mp3, a potem niech sobie leci w tle zamiast radia.

Jakość całkiem całkiem, tempo ustawiłem leniwe i sobie leci.
Program do czytania można za darmo wypróbować przez 30 dni.
Tytuł filmu wpisać do googli i wyskoczy strona producenta.

Aby utworzyć godzinna słuchankę potrzeba 4 minuty pracy procesora 2.8GHz.

Youtube, więc musiałem dodać jakiś obraz,

Wybrana jakość filmu:
480p dźwięk jak na UKFie
360p dźwięk nijaki taki jakiś
240p dźwięk jak na długich

Mowa to paradoksalnie w miarę możliwości głośnik, nie słuchawki, mowa ma wypełnić pomieszczenie dźwiękiem.

oto 5 minutowa próbka:
https://www.youtube.com/watch?v=NwJaq33EELQ
 
     
AndyTiger

Dołączył: 15 Maj 2013
Posty: 1
Wysłany: Śro Maj 15, 2013 15:18   

Też lubię audiobuki. Ostatnio trafił mi się naprawdę bardzo ciekawy. , że Cię zainteresuje :)
Ostatnio zmieniony przez Witold Jarmolowicz Nie Maj 19, 2013 11:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zlosnica28

Dołączył: 16 Maj 2013
Posty: 1
Wysłany: Czw Maj 16, 2013 14:28   

ja z kolei polecam książkę Wiolety Ostrowskiej >Seksualne przygody wspólczesnych Polaków< Jest to, niewątpliwie, jedna z najlepszych i najbardziej fascynujących książek o tematyce seksualnej w naszym kraju. Opowiada o zyciu seksualnym kobiet w różnym wieku.
Ostatnio zmieniony przez Witold Jarmolowicz Nie Maj 19, 2013 11:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Nie Maj 19, 2013 11:07   

Temat niewątpliwie ciekawy, ale kryptoreklama zbyt nachalna. Żegnam.
JW
 
     
jatoja 
JA to JA


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 323
Wysłany: Nie Wrz 15, 2013 12:39   

vvv napisał/a:

oto 5 minutowa próbka:
https://www.youtube.com/watch?v=NwJaq33EELQ


nie nie - toz to meka. zgadzam sie ze radio przegina z reklamami, ale syntezator to cos strasznego. brak emocji. trzeba sie skupiac. jest jeszcze problem w syntezatorach z liczbami, jakimis nazwami specjalnymi, znakami etc.
_________________
dont judge me by my past - i dont live there anymore
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Nie Wrz 15, 2013 22:41   

jatoja napisał/a:
meka

Co to jest ta "meka"?
Czy to od "meczenia" ?
Proszę Pana, Takich tekstów nie da się normalnie czytać.
Pan się nie wysila, bo i po co: powinni to - wg Pana - zrobić inni :shock: .
Daję "Ignoruj".
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
jatoja 
JA to JA


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 323
Wysłany: Czw Wrz 19, 2013 21:16   

EAnna napisał/a:
jatoja napisał/a:
meka

Co to jest ta "meka"?
Czy to od "meczenia" ?
Proszę Pana, Takich tekstów nie da się normalnie czytać.
Pan się nie wysila, bo i po co: powinni to - wg Pana - zrobić inni :shock: .
Daję "Ignoruj".


Kwestia wprawy.
Ale widze, ze Pani dobrze idzie a wiec da sie czytac.
Skoro poszlo ignoruj, to po co ta cala gadka, skoro i tak nie mam mozliwosci rehabilitacji. Moim zdaniem da sie to normalnie czytac. No ale kazdy ma inne zdolnosci. Z polskimi literami na pewno by bylo latwiej, ale polskich liter nie mam, wiec nie dam ;) :P
Pozdrawiam.
_________________
dont judge me by my past - i dont live there anymore
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved