Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
długość przerw między seriami i co z tego wynika
Autor Wiadomość
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Nie Sty 13, 2013 19:53   długość przerw między seriami i co z tego wynika

może ktoś mądrzejszy rozjaśni mi co się dzieje w zależności od długości przerw, np. zakładam sobie że jakimś obciążeniem zrobię 40 powt ćwiczenia.

zakładam że robię ile się da (1 powt przed failure), czekam określoną liczbę sek. i robię następną przerwę, aż suma powtórzeń dojdzie do 40

i teraz co się stanie w dwóch scenariuszach:
1) przerwa 60 sek.
2) przerwa 120 sek.

powiedzmy że w scenariuszu 1) liczba powt będzie wyglądała tak:
10, 8, 7, 5, 4, 2, 2, ...... 1

a w scenariuszu 2)
10, 10, 9, 8, 3

i teraz proszę o wyjaśnienie - praca jest niby ta sama, ale jaka w każdym z tych scenariuszy będzie różnica - dla metabolizmu, dla siły i dla masy?
_________________
I never forget a face, but in your case I'll be glad to make an exception.
 
     
side 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 687
Wysłany: Nie Sty 13, 2013 20:17   

Cytat:
9. Jak długie powinny być przerwy pomiedzy seriami ?

To zalezy od rodzaju treningu:
Trening masowy - ok 2 minuty
Trening silowy - nawet 5 minut
Trening na rzezbe - ok 60-70 sekund

Zobacz całość: http://www.kfd.pl/niezbed...l#ixzz2HsuLSkOt
Ostatnio zmieniony przez side Nie Sty 13, 2013 20:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sty 13, 2013 20:30   

zbiggy napisał/a:
może ktoś mądrzejszy rozjaśni mi co się dzieje w zależności od długości przerw, np. zakładam sobie że jakimś obciążeniem zrobię 40 powt ćwiczenia.

zakładam że robię ile się da (1 powt przed failure), czekam określoną liczbę sek. i robię następną przerwę, aż suma powtórzeń dojdzie do 40

i teraz co się stanie w dwóch scenariuszach:
1) przerwa 60 sek.
2) przerwa 120 sek.

powiedzmy że w scenariuszu 1) liczba powt będzie wyglądała tak:
10, 8, 7, 5, 4, 2, 2, ...... 1

a w scenariuszu 2)
10, 10, 9, 8, 3

i teraz proszę o wyjaśnienie - praca jest niby ta sama, ale jaka w każdym z tych scenariuszy będzie różnica - dla metabolizmu, dla siły i dla masy?

Moim zdaniem zbyt mała różnica w przerwach.
Ja bym zrobił 90 sek. vs 5 minut czy jakoś tak...
Nie potrafię też wytłumaczyć biochemicznie.
Ale generalizując i upraszczając sprawę:
Opcja 1 Krótka przerwa:
- wytrzymałość siłowa i krążeniowa( u niewytrenowanych w tym kierunku)
- hipertrofia przy zasobach energetycznych na plus
- brak postępów siłowych, możliwy regres
Opcja 2 Dłuższa przerwa:
- większe postępy siłowe, ale raczej u dobrze wytrenowanej osoby w początkach cyklu(zbyt krótki okres by całkowicie się zregenerować przy wysokich obciążeniach, CUN)
- wytrzymałość siłowa w niewielkim stopniu
- hipertrofia
- na dłuższą metę opcja lepsza niż 1, z wyjątkiem pobudzenia ukł. krążenia(ale też trening siłowy do tego nie służy).
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sty 13, 2013 20:34   

Cytat:
Trening na rzezbe - ok 60-70 sekund

To jakiś staroć, Side, od kiedy to rzeźbę robi się na treningu?
Rzeźba to w kuchni.
Ostatnio zmieniony przez Nie Sty 13, 2013 20:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Nie Sty 13, 2013 21:27   

No wlasnie, poza tym raczej calkowita liczba powtorzen swiadczy o typie treningu niz intensywnosc.

To moze sie przydac
http://super-sylwetka.pl/...luczowych-pojec

Ja np teraz robie zmodyfikowanego Billa Starra, od poczatku ustalilem sobie czas miedzy seriami na minute dopoki nie bede w stanie. Jutro zaczynam 9 tydzien i praktycznie ciagle jade na tych ustawieniach, pomijajac to ze do martwego i siadow sobie sam wydluzylem. Efektow mocno wycinajacych nie widac, choc ogolnie ksztaltujace sa.

Wiec do tematu to chyba roznica miedzy treningiem spokojnym a intensywnym, mi sie taki powolny zwyczajnie nudzi i za dlugo trwa 8)
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sty 13, 2013 21:45   

zyon napisał/a:
No wlasnie, poza tym raczej calkowita liczba powtorzen swiadczy o typie treningu niz intensywnosc.

To moze sie przydac
http://super-sylwetka.pl/...luczowych-pojec

Jutro zaczynam 9 tydzien i praktycznie ciagle jade na tych ustawieniach, pomijajac to ze do martwego i siadow sobie sam wydluzylem.

Czyli sam, instynktownie wyczułeś, że do większych ciężarówek pasują dłuższe postoje?
W porządku.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Nie Sty 13, 2013 21:48   

Gavroche napisał/a:
zyon napisał/a:
No wlasnie, poza tym raczej calkowita liczba powtorzen swiadczy o typie treningu niz intensywnosc.

To moze sie przydac
http://super-sylwetka.pl/...luczowych-pojec

Jutro zaczynam 9 tydzien i praktycznie ciagle jade na tych ustawieniach, pomijajac to ze do martwego i siadow sobie sam wydluzylem.

Czyli sam, instynktownie wyczułeś, że do większych ciężarówek pasują dłuższe postoje?
W porządku.

Cos w ten desen. Moglem sie szarpac, mysle, ze po ktorejs serii, np 3 i tak by to dalo znac. Ale ustawilem tak, zeby miec wiecej czasu, naladowac baterie, zrobic dokladniej i z czuciem a nie po to, zeby tylko zrobic
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
side 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 687
Wysłany: Nie Sty 13, 2013 23:12   

Gavroche napisał/a:
Cytat:
Trening na rzezbe - ok 60-70 sekund

To jakiś staroć, Side, od kiedy to rzeźbę robi się na treningu?
Rzeźba to w kuchni.

Na basenie trening ważniejszy od kuchni.
Ale nie o nim mowa.

Oprocz kuchni intensywność tez ma chyba jakies znaczenie.
Szybciej wyrzeźbisz sylwetke gdy trening jest szybszy, a przerwy krótsze.
Tak mi się wydaje.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 13, 2013 23:30   

albo cross-fitowo, przerwy najkrótsze jak to możliwe
http://www.youtube.com/wa...ature=endscreen
;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 14, 2013 16:14   

side napisał/a:
Gavroche napisał/a:
Cytat:
Trening na rzezbe - ok 60-70 sekund

To jakiś staroć, Side, od kiedy to rzeźbę robi się na treningu?
Rzeźba to w kuchni.

Na basenie trening ważniejszy od kuchni.
Ale nie o nim mowa.

Oprocz kuchni intensywność tez ma chyba jakies znaczenie.
Szybciej wyrzeźbisz sylwetke gdy trening jest szybszy, a przerwy krótsze.
Tak mi się wydaje.

Oczywiście ma.
Robiąc zbyt krótkie przerwy stracisz ciężko wypracowaną masę mięśniową, daj Boże z tłuszczem, bo nie zawsze.
Trening "na rzeźbę" jest taki sam jak masowy, dorzucić trzeba tylko aeroby w niskim tempie i kalorie z węgli na minus.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 14, 2013 16:17   

Hannibal napisał/a:
albo cross-fitowo, przerwy najkrótsze jak to możliwe
http://www.youtube.com/wa...ature=endscreen
;)

W crossficie zmienia się ćwiczenie, a przerwa miedzy ćwiczeniami a między seriami to co innego.
Tu dobrze widać, że krótkie przerwy "byków" nie kreują.
 
     
chill 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 818
Skąd: W-W
Wysłany: Pon Sty 14, 2013 17:57   

Bo to nie byki tylko "krówki :D
_________________
"he , to zabawne .. Że po za SYSTEMEM działa wszystko sprawnie" - Bolec , Tewu "Wyrwani ze snu"
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 14, 2013 18:36   

chill napisał/a:
Bo to nie byki tylko "krówki :D

Myślę, że ten crossfit w porządku jest, przynajmniej jak wchodził 10 lat temu, to założenia były fajne, zbliżone do giriewoj sportu.
Mocna ogólnorozwojowka.
Ale widuję w necie plany wykorzystujące maszyny w siłowni i układ blokowy treningu, to myślę, że daleko odjechał od pierwowzoru.
 
     
chill 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 818
Skąd: W-W
Wysłany: Pon Sty 14, 2013 18:40   

Ale te treningi z maszynami to z oryginalnego crossfitu zza oceanu ?
Bo w polskich klubach to spotkałem takie treningi crossfito-podobne ;) - masakra jednym słowem ... amatorka.
_________________
"he , to zabawne .. Że po za SYSTEMEM działa wszystko sprawnie" - Bolec , Tewu "Wyrwani ze snu"
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 14, 2013 19:37   

chill napisał/a:
Ale te treningi z maszynami to z oryginalnego crossfitu zza oceanu ?
Bo w polskich klubach to spotkałem takie treningi crossfito-podobne ;) - masakra jednym słowem ... amatorka.

Już nie wiem, który oryginalny jest :shock:
Jak wchodził, to było jasne: pomost ciężarowy, sztanga, skrzynia do naskoków, drążek i kawałek podłogi do sprintów i bodyweight.
Układ treningowy rozproszony.
A teraz panie, wyciąg dolny i górny, suche wiosło, maszyny eliptyczne, rower spinningowy,a jak już siady czy zarzuty to w układzie stacyjnym, seria za serią...
Wiem, że to dopasowanie trochę do siłownianej rzeczywistości, ale to tak jak mówienie, że mleko w kartonie jest prosto od krowy :hah:
W Warszawie nie ma żadnej hali do crossfitu, a trenerów z level 1 jak psów.
Kasa i tyle.
 
     
chill 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 818
Skąd: W-W
Wysłany: Pon Sty 14, 2013 20:27   

Dokładnie tak samo jak we Wrocławiu.

Jednak procent użycia maszyn za oceanem z tego co obserwuję na tych stronach :
http://www.crossfit.com/ http://crossfitoneworld.com/ jest na prawdę znikomy . Co innego u Nas - dokładnie na odwrót ... :shoot:
_________________
"he , to zabawne .. Że po za SYSTEMEM działa wszystko sprawnie" - Bolec , Tewu "Wyrwani ze snu"
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 14, 2013 21:13   

Gavroche napisał/a:
Tu dobrze widać, że krótkie przerwy "byków" nie kreują.

Pewnie, że nie. "Byki" szybciej idą do piachu, więc mnie ten segment nie interesuje :]
Gavroche napisał/a:
W Warszawie nie ma żadnej hali do crossfitu

Jest już, od niedawna. Na Racławickiej 99 i Postępu 3a.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Pon Sty 14, 2013 21:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
yarosh1980 

Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 742
Ostrzeżeń:
 7/2/3
Wysłany: Pon Sty 14, 2013 21:44   

....
Ostatnio zmieniony przez yarosh1980 Pon Sty 14, 2013 21:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
yarosh1980 

Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 742
Ostrzeżeń:
 7/2/3
Wysłany: Pon Sty 14, 2013 21:45   

Dawniej robiłem zawsze przerwy 1-minutowe między seriami. Kumpel-byk mówił że to za dużo. Teraz, wobec radykalnej zmiany mojego sposobu trenowania przerwa wynosi u mnie minimum 5 minut. To po to, żeby następna z 3 serii była wykonana sprawniej, z pełną mocą. Krótkie przerwy to są dobre chyba tylko przy krótkich seriach z dużym ciężarem (do max. 12 powtórzeń), ale przy tak długich seriach jak moje (40-80 powtórzeń), to raczej należy się dłuższa przerwa.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Sty 15, 2013 09:31   

Gavroche napisał/a:
Robiąc zbyt krótkie przerwy stracisz ciężko wypracowaną masę mięśniową, daj Boże z tłuszczem, bo nie zawsze.

ale trening HIT to sie chyba opiera wlasnie na takich krotkich

Gavroche napisał/a:
Trening "na rzeźbę" jest taki sam jak masowy, dorzucić trzeba tylko aeroby w niskim tempie i kalorie z węgli na minus.

czy ja wiem? obciazenia tez inne i serie dluzsze. aeroby sa przereklamowane na wycince
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sty 15, 2013 10:33   

zyon napisał/a:
Gavroche napisał/a:
Robiąc zbyt krótkie przerwy stracisz ciężko wypracowaną masę mięśniową, daj Boże z tłuszczem, bo nie zawsze.

ale trening HIT to sie chyba opiera wlasnie na takich krotkich

Gavroche napisał/a:
Trening "na rzeźbę" jest taki sam jak masowy, dorzucić trzeba tylko aeroby w niskim tempie i kalorie z węgli na minus.

czy ja wiem? obciazenia tez inne i serie dluzsze. aeroby sa przereklamowane na wycince

HIT to jedna seria, więc jakie przerwy między seriami?
Poczytaj Mariusz za miedzą co radził Bladowi na wycinkę.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Sty 15, 2013 10:42   

Mozna do 3 robic, zaleznie od poziomu no ale mniejsza z tym. Co mariusz radzil nie pamietam, bo nie moge znalezc ale z tego co sie orientuje to raczej w praktyce nie sprawdzane, a dopiero w fazie elksperymentalnej jest 8)
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sty 15, 2013 10:49   

zyon napisał/a:
Mozna do 3 robic, zaleznie od poziomu no ale mniejsza z tym. Co mariusz radzil nie pamietam, bo nie moge znalezc ale z tego co sie orientuje to raczej w praktyce nie sprawdzane, a dopiero w fazie elksperymentalnej jest 8)

Mi wystarczy, że zanim Dorian Yates pojawił się na Olimpie, nie było takiej masy, ani definicji nigdy wcześniej.
A on robił długie przerwy, nawet miedzy uginaniem jednorącz, jedna ręka, piec minut druga ręka itd.
Trenował właśnie HITem, co nie przeszkadzało mu robić tradycyjnych, długich aerobów na niskim tętnie.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 15, 2013 11:10   

Gavroche napisał/a:
Mi wystarczy, że zanim Dorian Yates pojawił się na Olimpie, nie było takiej masy, ani definicji nigdy wcześniej.


masa i definicja robi rzeczywiście wrażenie
wątpię jednak czy ktoś tu, oprócz Ciebie Gavro, chce się na takim gościu wzorować :]
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Sty 15, 2013 11:33   

teraz wyglada tak
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sty 15, 2013 11:47   

Hannibal napisał/a:
Gavroche napisał/a:
Mi wystarczy, że zanim Dorian Yates pojawił się na Olimpie, nie było takiej masy, ani definicji nigdy wcześniej.

Obrazek
masa i definicja robi rzeczywiście wrażenie
wątpię jednak czy ktoś tu, oprócz Ciebie Gavro, chce się na takim gościu wzorować :]

Ani masa, ani rzeźba mnie nie interesują, nie wiem skąd pomysł...
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Sty 15, 2013 20:01   

Mastah, co sugerujesz na 9 levelu, wydluzyc przerwy?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sty 15, 2013 20:19   

zyon napisał/a:
Mastah, co sugerujesz na 9 levelu, wydluzyc przerwy?

Jak czujesz?
Myślę, że tak.
Seria by była zacna musi być oddzielona takąż przerwą.
Obie powinny mieć swoją wagę.
Ale to moje, być może spaczone siłówką zdanie.
Gdy siła jest priorytetem, nie tylko wewnętrzne środowisko mięśni musi dojść do siebie, ale też układ nerwowy, a to trwa.
Generalnie nie powinien rządzić zegarek, na pewno nie kosztem jakości treningu.
Lepiej się trochę mylić i odpocząć nieco za długo niż odwrotnie.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Sty 15, 2013 20:30   

No wlasnie jako, ze nie robie ani masy ani rzezby to sie zastanawiam. Co prawda daje rade na razie ale to nie jest tez wyznacznik
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sty 15, 2013 20:44   

zyon napisał/a:
No wlasnie jako, ze nie robie ani masy ani rzezby to sie zastanawiam. Co prawda daje rade na razie ale to nie jest tez wyznacznik

Kiedy, jako szcznię z mlekiem pod wąsem, zrozumiałem ile więcej i lepiej technicznie można dźwigać z długimi przerwami, zacząłem je stosować.
Na początku mnie często ponosiło, ale wyniki przemawiały na korzyść braku pośpiechu w tej materii.
Teraz czasem też nie jest łatwo, tym bardziej, że nie gadam o dziewczynach, tylko się skupiam, wizualizując następne podejście z idealną techniką i prędkością.
Ale do przerw trza mieć nerw :medit:
Spróbuj wersji dłuższych, a zobaczysz, nieodwracalne to nie jest.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Wto Sty 15, 2013 22:13   

zyon napisał/a:
teraz wyglada tak
Obrazek

Ale ta kobieta ma dziwne piersi, jak by byly napompowane pompka do pompowania powietrza :P
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Sty 16, 2013 08:20   

Oj ciotka ty figlaro :P Nie wiem czy wiesz, ale powierzchnia wyslanej przez ciebie tresci jest 3,65 razy mniejsza niz powierzchnia wklejonego obrazka, w dodatku nieskoncznie wiele razy wieksza od twojej stopki czy odwrotnie proporcjonalna do jej tresci ;) Do raportu wyprez piers 8)
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Śro Sty 16, 2013 08:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Nie Sty 20, 2013 17:55   

Gavroche napisał/a:

Kiedy, jako szcznię z mlekiem pod wąsem, zrozumiałem ile więcej i lepiej technicznie można dźwigać z długimi przerwami, zacząłem je stosować.
a ja z tego wątku wyniosłem chyba tyle, że jak nie ma wielkiej różnicy, to najlepiej będzie stosować takie przerwy żeby zminimalizować czas potrzebny na wykonanie wszystkich serii.
tzn. np. jeżeli po odpoczynku 1 min nabiorę siły żeby zrobić 2 powtórzenia, a po 1,5 minuty - 3 powtórzenia - to wychodzi na to samo, ale jeżeli po minucie zbiorę siłę na jedno, a po 1.5 min na dwa - to przemawia za dłuższą przerwą

oczywiście jakieś bicie rekordów na ławce czy przysiad należy od tego oddzielić i robić na początku, z długimi przerwami nawet i 5 minut jak trzeba
_________________
I never forget a face, but in your case I'll be glad to make an exception.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sty 20, 2013 18:09   

zbiggy napisał/a:
jakieś bicie rekordów na ławce czy przysiad należy od tego oddzielić i robić na początku, z długimi przerwami nawet i 5 minut jak trzeba

100 % zgoda.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved