Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Dieta na wiosnę
Autor Wiadomość
Betyared

Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 1
  Wysłany: Nie Kwi 07, 2013 17:56   Dieta na wiosnę

Witam. Zbliża się wiosna ( chyba ;) ) i tak jak kiedyś Krzysztof Ibisz powiedziałem sobie, że to dobry czas, na zmiany! A więc zacznę od tego. ze mam 16 lat, 196 cm wzrostu i ważę 103kg. Moim celem jest około 90 kg. Najlepiej w systemie 1kg na tydzień. Czytałem wiele forów na temat tego, co robić i jak jeść aby schudnąć, ale wszędzie mówią coś innego. Zależy mi na tym, aby ktoś już doświadczony powiedział mi co robić?! Nie jestem co prawda w stanie gotować sam obiadów, bo jeszcze podlegam rodzicom ;) , ale zawsze można brać mniejsze porcje ^^. Chętnie zastąpię też biały chleb, ale nie wiem czym... Czy razowy bądź inny ciemny wystarczy? Zaopatrzyłem się również w buty do biegania oraz załatwiłem siłownię, 3 razy w tygodniu. Lubię te rzeczy więc z wysiłkiem fizycznym nie będzie problemu ;) . Chciałbym tylko usłyszeć najważniejsze porady dotyczące żywienia. Nie chodzi mi o wysyłanie stron z różnymi dietami, tylko np. ułożenie przykładowego jadłospisu na tydzień. Co brać do szkoły, a co jeść przed szkołą? Czym zakończyć dzień? Z góry dziękuję i wszystkim życzę powodzenia!
 
     
Octavio

Dołączył: 28 Maj 2013
Posty: 13
Wysłany: Wto Maj 28, 2013 20:51   

Well yeah diet can be done in this weather,Well dude eat the correct food and make yourself physically active.
Avoid junk food and fast food and participate in physical activities.
 
     
Octavio

Dołączył: 28 Maj 2013
Posty: 13
Wysłany: Sob Cze 01, 2013 15:21   

Well yeah diet can be done in this weather, Well dude eat the correct food and make yourself physically active.
Avoid junk food and fast food and Participate in physical activities.
_________________
Orlando boot camp
 
     
Łata

Dołączył: 29 Maj 2013
Posty: 5
Wysłany: Pon Cze 03, 2013 16:14   

Pięć posiłków dziennie, solidne śniadania, kolacje o ile są obfitsze spożywane nie później niż 3-4 godziny przed snem, jeśli lekkie to mogą być i dwie godziny. Do szkoły jakiś owoc, i kanapka z chleba razowego, albo jogurt z muesli (jak dla mnie samo jabłko to mało ;) ) Z doświadczenia nie twierdzę, że wszystkie muszą być mega zdrowe, żeby schudnąć, ale jednak dieta powinna być oparta na zdrowym pożywieniu. I nie tłumacz się, że jesteś tak zależny od rodziców, możesz zaproponować im pewne zmiany w kuchni :) albo chcoiaż poprosić żeby np. mama nie panierowała ci kotleta :) Nie chciałeś adresów stron, ale jednak tu Ci polecę zajrzeć - są wyszczególnione przepisy na wszystkie posiłki w ciagu dnia, podane wraz z kalorycznością, więc możesz sobie skomponować z tego dietę: http://vitalia.pl/index.p...7/kalorie/diety Powodzenia, i nie szalej z tymi kilogramami, najepiej wprowadzic pewne nawyki, jak ciemne pieczywo, nie słodzenie herbaty, etc. Z czasem efekt będzie, i to trwały :)
 
     
krokodile1

Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 3
Wysłany: Wto Cze 25, 2013 11:22   

I to co napisałeś pomaga się odchudzić czy zdrowo żyć? Niestety jest różnica, przy znaczącej wadze powinno się w ogóle zrezygnować z kolacji i zacząć się więcej ruszać
 
     
ElBiDżej 

Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 3
Wysłany: Śro Lip 03, 2013 09:12   

A jeśli ktoś chce wprowadzić dietę, ale ma mały problem np. z odstawieniem cukru albo smażonymi i panierowanymi kotletami, bo jest od małego przyzwyczajony, gdzie mama i babcia wpychały na siłę? Niestety nie tak łatwo z dnia na dzień nagle przestać słodzić herbatę albo odstawić ulubione schabowe ;)
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8793
Wysłany: Śro Lip 03, 2013 18:58   

Nieprawda, że jest to trudne.
Proszę spojrzeć na tabuny ludzi, którzy jadą na durnowate turnusy odchudzające, gdzie jedzą postną kaszę okraszoną liściem sałaty.
Proszę spojrzeć na powszechność jedzenia tak obrzydliwych rzeczy, jak otręby owsiane na "dietetycznej" wodzie albo zamulania żołądka czymś tak dziwacznym, jak musli. Proszę spojrzeć na ludzi zajadających się mufinkami, które mogą człowieka zadławić jak posłodzone trociny.
Skoro miliardy ludzi dobrowolnie jedzą takie paskudztwa, to wyrzucenie z menu tego badziewia i przestawienie się na jedzenie najbardziej wartościowych mięs, ryb, jaj, masła, smalcu nie może być takie trudne.
Przecież fasolka polana masłem jest o całe niebo smaczniejsza bez bułki tartej.
Owies jest dla konia. Dla ludzi, jeżeli już, jest konina.
JW
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8793
Wysłany: Wto Lip 09, 2013 09:59   

Cytat:
Proszę spojrzeć na ludzi zajadających się mufinkami, które mogą człowieka zadławić jak posłodzone trociny.
Autentycznie, gdybym nie miał pod ręką kawy, też ohydnej, rozpuszczalnej, tobym się zadławił na śmierć. Jedząc współczesne wyroby cukiernicze trzeba zawsze zabezpieczyć sobie dostęp do wody pitnej. :)
JW
 
     
duzazuza

Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 2
Wysłany: Pią Lip 19, 2013 11:22   

Myślę, że odpowiednia dieta jest bardzo ważna, ale to nie wszystko.
Na Twoim miejscu wsparłabym się dodatkowo odpowiednimi suplementami.
Myślę, że warto przeczytać artykuł na ten temat http://poradykobiet.pl/odchudzanie/
Pozdrawiam!
 
     
WagaSTOP_pl

Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 35
Wysłany: Czw Sie 01, 2013 18:57   

No trudno się nie zgodzić,dobra dieta to podstawa,jednak warto pomyśleć także o dobrych suplementach oraz ćwiczeniach fizycznych. Bez tego naprawdę ani rusz. Zapraszam do nas,gdzie także dowiecie się znacznie więcej,chętnie pomogę podczas wyboru,posiadam niezbędne doświadczenie.
 
     
Agata Miłosz

Dołączył: 08 Sie 2013
Posty: 18
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 11:13   Re: Dieta na wiosnę

Betyared napisał/a:
Witam. Zbliża się wiosna ( chyba ;) ) i tak jak kiedyś Krzysztof Ibisz powiedziałem sobie, że to dobry czas, na zmiany! A więc zacznę od tego. ze mam 16 lat, 196 cm wzrostu i ważę 103kg. Moim celem jest około 90 kg. Najlepiej w systemie 1kg na tydzień. Czytałem wiele forów na temat tego, co robić i jak jeść aby schudnąć, ale wszędzie mówią coś innego. Zależy mi na tym, aby ktoś już doświadczony powiedział mi co robić?! Nie jestem co prawda w stanie gotować sam obiadów, bo jeszcze podlegam rodzicom ;) , ale zawsze można brać mniejsze porcje ^^. Chętnie zastąpię też biały chleb, ale nie wiem czym... Czy razowy bądź inny ciemny wystarczy? Zaopatrzyłem się również w buty do biegania oraz załatwiłem siłownię, 3 razy w tygodniu. Lubię te rzeczy więc z wysiłkiem fizycznym nie będzie problemu ;) . Chciałbym tylko usłyszeć najważniejsze porady dotyczące żywienia. Nie chodzi mi o wysyłanie stron z różnymi dietami, tylko np. ułożenie przykładowego jadłospisu na tydzień. Co brać do szkoły, a co jeść przed szkołą? Czym zakończyć dzień? Z góry dziękuję i wszystkim życzę powodzenia!


Biały chleb to dobrze jak rezygnujesz ale zamiana go na inny to też zły pomysł, każdy chleb jest zły czy to czarny czy biały czy pełnoziarnisty czy inny.
Obiad mniejsze porcje ale też zależy co masz na ten obiad bo to nie chodzi o to by jeśc jak najmniej tylko o to by były to odpowiednie posiłki.
 
     
inka28 

Dołączyła: 11 Mar 2016
Posty: 4
Wysłany: Pią Mar 11, 2016 09:44   

wiadomo zbliża się wiosna, a z nią wiadomo chcemy bardziej zadbać o swój wygląd. problem jednak tkwi w tym że niekiedy nie mamy czasu na wprowadzenie do swojego życia radykalnych zmian żywieniowych. Bardzo ważne jest żeby na początku zająć się oczyszczeniem organizmu z toksyn, wtedy będzie mu łatwiej przyswoić nowe zamiany żywieniowe
 
     
madlen55 

Dołączyła: 14 Mar 2016
Posty: 10
Wysłany: Pon Kwi 04, 2016 17:30   

Każdy szykuje formę na lato, to jest chyba oczywiste :D schudłam do tej pory 8 kg i dalej walczę bo jeszcze trochę musze zrzucić do lata, a czasu co raz mniej. Jestem na diecie Sandruni
 
     
piotrkowa 

Wiek: 40
Dołączyła: 17 Maj 2016
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 19, 2016 14:21   

z diety na wiosne to najlepsze bieganie :) :pada: :pada:
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Maj 20, 2016 09:16   

Nie szukajcie diety na określony czas, a na całe swoje życie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved