Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Nieuczciwy/podejrzany sprzedawca
Autor Wiadomość
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Śro Kwi 17, 2013 07:08   

klaster40 napisał/a:
Czy możliwe jest, by kaszanka przeszła dymem papierosowym

A może ta kaszanka jest podwędzana?
Dobre, domowe kaszaneczki zyskują na tym zabiegu.
Ja swoje prawie zawsze podwędzam.
Proszę pozdrowić ode mnie sprzedawcę :>
W sklepie nie kupisz takiej kaszanki; jak sobie uświadomisz co jest źródłem tego zapachu to inaczej go odbierzesz.
Dym papierosowy? wykluczone. Aby produkt uzyskał zapach musi być wędzony w zimnym dymie co najmniej 1 godzinę.
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Śro Kwi 17, 2013 07:42   

klaster40 napisał/a:
Sugerujesz, że jem pierwszą domowej roboty kaszankę w życiu?

Ja niczego nie sugeruję tylko grzecznie odpowiedziałam na Twój post.
Nie wiem kim jesteś, ile masz lat i co w życiu jadałeś.
Z praktyki wiem, że osoby przyzwyczajone do smaku sklepowych wyrobów nie koniecznie są zachwycone wyrobami domowymi.
Zapach dymu może być różny i zależy od gatunku oraz wilgotności spalanego drewna.
Nawet, gdyby kaszankę robił nałogowy palacz, to po parzeniu nie pozostałby na niej ani ślad dymu. Kaszankę można wędzić tylko uprzednio uparzoną, tylko zimnym dymem i w praktyce robi się to od 1 do 3 godzin, ponieważ zimny dym słabo wędzi uparzone wyroby.
Wędzenie kaszanki mało kto robi i mogłeś się z tym nigdy nie spotkać. Jej smak i zapach jest inny od kaszanki tradycyjnej. Czy lepszy? to kwestia gustu.
Zrób sam kaszankę i część podwędź. Wtedy ocenisz co Ci lepiej smakuje.
Przykładowa kaszanka, bardzo dobra:
http://wedlinydomowe.pl/f...p=293780#293780
Jeszcze jedno przyszło mi do głowy. Możesz tego sprzedawce zapytać czy wędzi kaszanki i ew. jakim drewnem. Jeżeli nie wędzi to o tym powie.
I druga możliwość: do gotowania mięs i uparzania kaszy zastosował wywar z parzenia kiełbas i szynek. Jeżeli wędzi kiełbasy "na czarno" to mielibyśmy winowajcę. Ten sposób wędzenia wymaga czarnego, smolistego dymu o silnym aromacie i goryczy czego część pozostaje w wodzie w czasie parzenia.
_________________
Pozdrawiam
EAnna
Ostatnio zmieniony przez EAnna Śro Kwi 17, 2013 07:55, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Śro Kwi 17, 2013 11:55   

klaster40 napisał/a:
ta ostatnia kaszanka jest jaśniejsza.

Bo dodał mniej krwi.
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Czw Kwi 18, 2013 14:37   

Jedliscie kaszanke bez krwi? Bo ja tak. :P Nawet smaczna była.
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Pią Kwi 26, 2013 11:50   

klaster40 napisał/a:
Człowiek jest cholernie skomplikowaną istotą i dojść co, od czego, jest czasem wręcz niemożliwe.
Lekarze się tym trochę przejmowali, potem dostali wycenę punktową procedur i życie stało się prostsze, zbierają punkty.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved