Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Candida vs Merkury
Autor Wiadomość
wree

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 18
Wysłany: Pon Sie 04, 2014 12:17   Candida vs Merkury

Krążę trochę po sieci szukając rozwiązania na kandydoze ale tylko u osób które w 100% ją wyleczyły.. natknąłem się na to:

http://buellerskitchen.com/?p=191
http://www.yeastinfection...ypoisoning.html

Gość pisze, że przyczyną przerostu może być merkury w organiźmie ze starych pląb, źle wyjęte pląby oraz środowisko. Miałem ich wymianę gdzieś właśnie przy początkach choroby lata temu, dlatego się zastanawiam. Autor pisze, że między innymi candida w nas pomaga nam w pozbyciu się właśnie tego pierwiastka z organizmu, więc jak masz go za dużo to przerost murowany. W krwi nie wyjdzie bo nie ma go w krwi tylko osadza się w np. kościach. Facet proponuje Chelation therapy jako rozwiązanie: http://en.wikipedia.org/wiki/Chelation_therapy

Ktoś z forumowiczów spotkał się z tym? próbował? jakie są naturalne środki do pozbycia się merkurego z organizmu? Wyczytałem, że np dla rtęci to liście kolendry.
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Pon Sie 04, 2014 12:27   

wree napisał/a:
może być merkury w organiźmie ze starych pląb
:shock: :D
wree
http://www.dobradieta.pl/...p=240255#240255
napisał/a:
Sama dieta to połowa sukcesu, ciało musi się poruszać, osobiście kupiłem sobie worek do boksu na allegro (taki mały 50cm) i klepie w niego po pół godziny dziennie. Super sprawa. Na youtubie dużo tutoriali można pooglądać i nauczyć się podstaw profesjonalnego boksu.

To się nazywa podejście alternatywne inspirujące wielkością wachlarza możliwości.
:viva:
Ostatnio zmieniony przez vvv Pon Sie 04, 2014 12:31, w całości zmieniany 6 razy  
 
     
wree

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 18
Wysłany: Pon Sie 04, 2014 12:54   

ohh man... to tylko 2 rzeczy... robiłem mase innych, joga, medytacja, soki warzywne z wyciskarek, super foods, biegi, rowerki, podnoszenie ciężarów, jakieś dziwaczne kąpiele, kiełki, antybiotyki, zioła... i jeszcze trochę...

Co ty byś zrobił jakbyś nie mógł podnieść głowy z łóżka bez szczególnego powodu? Nie pracowałem od 2 lat przez mój stan... spróbuje wszystkiego co możliwe.
Ostatnio zmieniony przez wree Pon Sie 04, 2014 12:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
daniel_K 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 01 Sie 2014
Posty: 311
Skąd: Rybnik
Wysłany: Pon Sie 04, 2014 12:58   

No i jeszcze plac za NFZ gdzie z wielka laska ci wsadza rtec w gebe i wmowia ze to wcale cie nie bedzie zatruwac. Swiadomosc tego jest bardzo kiepska, a ja jak poszedlem do dentystki i jej powiedzialem ze chce usunac moje 3 amalgamaty to sie zasmiala. Ale oczywiscie pieniadze mialem to nie pogardzila nimi...
A sposob w jaki to usuwala to porazka ... Od tamten pory minelo sporo czasu i faktycznie lepiej sie czuje, ale na to tez zlozylo sie duzo czynnikow.
Ponoc dobrze to oczyszcza MMS i glodowka, jak takze i woda utleniona. I nie pisz "merkury" bo sie beda z ciebie smiac ;d
 
 
     
wree

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 18
Wysłany: Pon Sie 04, 2014 13:06   

Mi dentystka sama nakazała wymianę wszystkich przed zrobieniem implanta więc ogarnięta... ale chyba wymieniała je zwykłym wiertłem... nie pamiętam bo nie byłem świadom faktu, że szkodliwe.

Test od tego momentu: https://www.youtube.com/watch?v=elGywOBYpeo#t=1390
 
     
wree

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 18
Wysłany: Pon Sie 04, 2014 13:11   

ohhh że się pisze prze "C" po polsku też, hehehe no nie wiedziałem jak przetłumaczyć :P niech się śmieją :P merkury!
 
     
daniel_K 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 01 Sie 2014
Posty: 311
Skąd: Rybnik
Wysłany: Pon Sie 04, 2014 13:23   

Nie spotkalem sie zeby ktos mowil albo gdzies bylo napisane " merkury" , mercury po angielsku to rtec i jako ze jestem polakiem wolalbym zeby tak mowiono.
Widzialem ten filmik juz pare lat temu.
Ponoc wiecej rteci ci sie dostaje do organizmu z 1 plomby, niz jakbys jadl przez rok ryby morskie - tak bardzo ogolnie porownujac, ale chyba oddaje to stopien zatruwania organizmu przez takie plomby.
Ostatnio zmieniony przez daniel_K Pon Sie 04, 2014 13:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
wree

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 18
Wysłany: Pon Sie 04, 2014 13:57   

ohh rzeczywiście! to rtęć! no to liście kolendry trzeba przetestować, super... dzięki
 
     
wree

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 18
Wysłany: Pon Sie 04, 2014 16:11   

Dla zainteresowanych pozbyciem się rtęci: http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=4987.

Jednak jeżeli kolendra to tylko z chlorellą, bo przy kolendrze można się nabyć retoksyfikacji, więcej na ten temat w linku powyżej. Niech admin zmieni nazwę temantu na rtęć zamiast merkury - mój błąd.
 
     
yarosh1980 

Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 742
Ostrzeżeń:
 7/2/3
Wysłany: Wto Sie 05, 2014 21:43   

Cytat:
Candida vs Merkury

hahah pomyślałem sobie że na candidę ma wpływ bliskość Merkurego względem Ziemi:)

daniel_K napisał/a:
Ponoc wiecej rteci ci sie dostaje do organizmu z 1 plomby, niz jakbys jadl przez rok ryby morskie

ale czy to przy założeniu, że jest się na zwykłej diecie, tzn zjada się rzeczy które trzeba gryźć? Czyli wszystko typu chleb, batony, słonecznik, orzechy, mięso, ciastka, rogaliki, bułki - a podczas gryzienia te rzeczy nacierają na plombę i ścierają z niej rtęć? Bo ja żywię się tylko koktajlami, czyli nic nie gryzę i moje pożywienie nie styka się aż tak mocno z zębami. Więc możliwe że mniej tego materiału uwalnia się z plomby...
Ciekawe czy dziś nadal się używa rtęci w plombach? A może przerzucili się na ołów, który jest nieco zdrowszy...
 
     
daniel_K 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 01 Sie 2014
Posty: 311
Skąd: Rybnik
Wysłany: Wto Sie 05, 2014 21:55   

Sam kontakt ze slina wydziela rtec. Na pewno zwykle jedzenie pogarsza sprawe, ale co to za roznica ze pijesz koktajle same jak masz w buzi rtec ktora dziennie cie truje w mniejszym badz wiekszym stopniu, jest punkt krytyczny przeciazenia organizmu rtecia po ktorym sie on juz nie potrafi oczyszczac z niej. To tak jak taszczysz 20 kilo, dorzuca ci drugie 20 potem nastepne 20 i padniesz, a dalej dorzucaja ...
Merkury to tez byl podajrze bog wojny , greckiej mitologii ... ;d i o nim ja pomyslalem z poczatku ;d
Ostatnio zmieniony przez daniel_K Wto Sie 05, 2014 21:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
yarosh1980 

Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 742
Ostrzeżeń:
 7/2/3
Wysłany: Wto Sie 05, 2014 22:32   

I o to mi chodziło - czy dałoby się jakoś zejść poniżej tego punktu krytycznego, żeby go nie przekroczyć. Skoro zwykłe jedzenie pogarsza sprawę, to płynne jedzenie nie powinno już być takie szkodliwe odnośnie plomb. Mówisz że sama obecność śliny wydobywa rtęć z plomb... A czy jej odczyn ma jakieś znaczenie? Jeśli nie jadam zakwaszających rzeczy, to jej odczyn będzie inny niż u zjadaczy mięsa, cukru i mąki.
Swoją drogą mam tylko jedną metaliczną plombę, taką ciemną, z 1997 roku. Reszta to same plastiki, bo takie białe. Wtedy podczas tych wizyt dentysta raz się nawet zapytał jaką wybieram plombę - zwykłą czy amalgamat (chyba takie słowo). Nie wiedziałem co wybrać, to powiedziałem że zwykłą. On tylko wzruszył twarzą na znak "jak sobie chcesz". Bo pewnie sugerował że te metaliczne jakieś mocniejsze były niż te z tworzywa, trwalsze. Ale to dobrze że raz nie wybrałem metalowej, bo z dwoma takimi plombami miałbym dwa razy większe dawkowanie rtęci:) Uff
 
     
daniel_K 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 01 Sie 2014
Posty: 311
Skąd: Rybnik
Wysłany: Śro Sie 06, 2014 00:26   

Bo to fakt one sa akurat trwalsze, raz dobrze zrobiona plomba amalgamatowa styka nawet na 40 lat. A ty nie kombinuj jak kon pod gorke tylko idz wymieniaj ta plombe bo w/g mnie to jak od 97r. to masz to dawno cie podtrulo do krytycznego poziomu.
Z pytaniem o ta kwasowosc sliny i czy ma to wplyw to chyba se jaja robisz ze mnie :)
Nigdy nie slyszalem zeby ktos mierzyl poziom ph sliny.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved