Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Dieta optymalna
Autor Wiadomość
lipon 

Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 166
Wysłany: Pon Paź 21, 2013 19:43   Dieta optymalna

Jestem tu nowy ,na diecie optymalnej jestem od stycznia tego roku.Przejadalem sie tluszczami,po 10 miesiacach diety, zaczelo rosnac mi cisnienie krwi.Trafilem na pismo Pana Witolda Jarmolowicza ze przyczna skokow cisnienia jest niskie spozycie bialek a duze spozycie tluszczy.Od trzech tygodni zmniejszylem tluszcz o polowe,a zwiekszylem bialka.Cisnienie dalej mi skacze,chyba nie obejdzie sie bez tabletek.Zrobilem sobie badanie cholesterolu,calkowity 318,triglicerydy 181,hdl 50,ldl 231.I teraz mam pytanie do szanownych doswiadczonych forumowiczow .Czy cisnienie powinno wrucic do normy,czy moze juz mam poprzypychane zyly?Pozdrawiam
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Paź 21, 2013 19:56   

Żeby stwierdzić, czy naczynia są drożne, trzeba sobie zrobić badanie przepływów. Badanie cholesterolu w celu diagnozowania miażdżycy, to wróżenie z fusów.
Ciśnienie trochę spadnie, ale nigdy nie będzie tak niskie, jak na roślinnym pożywieniu. Dobrze jest jeść teraz więcej warzyw.
A w ogóle, to jakie jest to "wysokie " ciśnienie?
Może jest właśnie prawidłowe?
JW
 
     
lipon 

Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 166
Wysłany: Pon Paź 21, 2013 20:07   

Dziekuje, jestem pod wrazeniem, sam pan Witold do mnie napisal.Jak sie obudze to mam 126/84 po zjedzeniu 150/90.To nie jest wysokie cisnienie ale ja zle sie czuje.Do pazdziernika mialem super cisnienie nawet po nizej normy.Czy po 10 miesiacach mozna nabawic sie miazdzycy?,co 4 dni jezdze po 100 km rowerem.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Paź 21, 2013 23:30   

To nie jest wysokie ciśnienie.
Charakterystyczne, że ciśnienie wzrasta po jedzeniu. Właśnie taki objaw występuje na ortodoksyjnym żywieniu wysokotłuszczowym. Po racjonalizacji żywienia stopniowo ustępuje.
Najlepiej jadać kilka mniejszych posiłków z racjonalną ilością tłuszczu 20-30 g i nie pić na raz dużo wody, ograniczyć znacznie kawę i herbatę i nie pić żadnego alkoholu.
Jednak najniższe ciśnienie można osiągnąć po kilku miesiącach żywienia wegetariańskiego. Czego nie polecamy, bo zdrowie nie na samym ciśnieniu polega.
Należy zbadać przepływy, wtenczas będzie wiadomo, czy warto się przejmować miażdżycą, czy nie.
JW
 
     
maniek669

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 459
Wysłany: Wto Paź 22, 2013 07:47   

lipon napisał/a:
Dziekuje, jestem pod wrazeniem, sam pan Witold do mnie napisal.Jak sie obudze to mam 126/84 po zjedzeniu 150/90.To nie jest wysokie cisnienie ale ja zle sie czuje.Do pazdziernika mialem super cisnienie nawet po nizej normy.Czy po 10 miesiacach mozna nabawic sie miazdzycy?,co 4 dni jezdze po 100 km rowerem.


cześć, myślę, że najlepiej zrobisz postępując zgodnie z radami Pana Witolda. Mniej tłuszczu, więcej węgli i białka.

PS. Skąd Ci przyszła do głowy dieta optymalny, i skąd Ci przyszło zadawanie na jej temat pytań, na TYM forum?
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Wto Paź 22, 2013 09:41   Re: Dieta optymalna

lipon napisał/a:
Jestem tu nowy ,na diecie optymalnej jestem od stycznia tego roku.Pozdrawiam

Rowniez cie pozdrawiam, "nowy".
Ostatnio pracujesz jak mroweczka z nadcisnieniem. Skonczyl ci sie temat kandydy i teraz wszedzie masz nadcisnienie.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
lipon 

Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 166
Wysłany: Wto Paź 22, 2013 11:38   

Dziekuje Panie Witoldzie za pomoc.Dobrze ze sa jeszcze tacy ludzie pomocni.Swoja drogą dr Kwasniewski powinien zmodifikowac po latach swoją diete i przyznac sie do bledow.Panie Witoldzie jezeli juz nabawilem sie miazdzycy to czy po zmniejszeniu tluszczy miazdzyca sie cofa?
 
     
lipon 

Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 166
Wysłany: Wto Paź 22, 2013 11:46   

PS. Skąd Ci przyszła do głowy dieta optymalny, i skąd Ci przyszło zadawanie na jej temat pytań, na TYM forum?

Witam ,mam zwyrodnienie kolan,co przy mojej pracy cale 8 godz na nogach jest wykanczajace.Wiadomo ze medycyna nie leczy takich schorzen wiec szukalem pomocy w internecie.Natknelem sie na diete optymalną kupilem ksiazke i zaczełem ja stosowac.Chcialem napisac na forum diety optymalnej,ale tam nie mozna sie zarejestrowac
 
     
COOLER 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 854
Wysłany: Wto Paź 22, 2013 12:30   Re: Dieta optymalna

lipon napisał/a:
Jestem tu nowy ,na diecie optymalnej jestem od stycznia tego roku.Przejadalem sie tluszczami,po 10 miesiacach diety, zaczelo rosnac mi cisnienie krwi.Trafilem na pismo Pana Witolda Jarmolowicza ze przyczna skokow cisnienia jest niskie spozycie bialek a duze spozycie tluszczy.Od trzech tygodni zmniejszylem tluszcz o polowe,a zwiekszylem bialka.
Nie jesteś pierwszy i zapewne ostatni który prawie zniszczył sobie zdrowie na ortodoksyjnej diecie dr. Kwaśniewskiego, jak widać doktor po dziś dzień nie potrafi skorygować swych zaleceń i muszą to robić inni za niego. Pan Witold, nie jednego wyratował z tej diety, i musi prostować czyjeś błędy, poczytaj co piszą inni: http://www.dobradieta.pl/...ghlight=#138763

lipon napisał/a:
Chcialem napisac na forum diety optymalnej,ale tam nie mozna sie zarejestrowac
Jak jest coraz więcej chorych na tej diecie to muszą forum blokować, dla utrzymania pozoru.
Ostatnio zmieniony przez COOLER Wto Paź 22, 2013 12:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
lipon 

Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 166
Wysłany: Wto Paź 22, 2013 13:02   

Dziekuje Cooler za odpowiedz,przejrzalem w koncu na oczy,jedyne dobre z tego ze nie chwalilem sie ludziom na jakiej to ja jestem niesamowitej diecie.Chociaz ze stawami to mi sie troche poprawilo
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Wto Paź 22, 2013 19:47   

lipon napisał/a:
Dziekuje Panie Witoldzie za pomoc.Dobrze ze sa jeszcze tacy ludzie pomocni.Swoja drogą dr Kwasniewski powinien zmodifikowac po latach swoją diete i przyznac sie do bledow.Panie Witoldzie jezeli juz nabawilem sie miazdzycy to czy po zmniejszeniu tluszczy miazdzyca sie cofa?
Może się cofnąć, pod warunkiem, że w pożywieniu jest dużo metioniny i witamin, czyli białka zwierzęcego i warzyw.
JW
 
     
lipon 

Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 166
Wysłany: Śro Paź 23, 2013 11:15   

Panie Witoldzie,przepraszam ze draze temat.Czlowiek naczyta sie o bajbasach i zawalach u optymalnych. Czy skoki cisnienia od przejadania sie tluszczami sa tylko od pozapychania zyl czy jeszcze cos na to wplywa?Szczescie ze trafilem na pana artykul inaczej dalej bym sie katowal biorąc tabletki lub przeszedl na koryto.Dziekuje
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Śro Paź 23, 2013 20:36   

Spokojnie, pijar medyczny deprecjonuje, dietę Kwaśniewskiego.
Natomiast zmniejszenie spożycia tłuszczów i zwiększenie spożycia warzyw zmniejsza ryzyko miażdżycy.
JW
 
     
lipon 

Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 166
Wysłany: Czw Paź 24, 2013 18:06   

Witajcie,czy ma ktos moze zloty srodek na refluks?Kiedys powiedzialem koledze, ja nie bede wiedzial kiedy mam prawdziwy zawal serca ,bo bole w klatce to mam codziennie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved