Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile białka?
Autor Wiadomość
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Wto Lis 26, 2013 20:23   Ile białka?

W 1974 Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała materiały z badań Międzynarodowego Komitetu zapotrzebowania białka, które wykazały że na 1 kg masy ciała człowieka wystarczy 0,55 g białka, to znaczy dla osoby o masie 70 kg, nalezy spożywać około 40 g białka . Zasada ta dotyczy głównie populacji w średnim wieku .
Dla osób powyżej 60 lat spożycie białka powinno być nieco wyższe , a dla
dzieci wzrasta do 1,5 g na 1 kg masy ciała.


W jaki sposób białka w pożywieniu może prowadzić do alkalizacji krwi? Może to być
tylko wtedy, gdy stosuje się białka w organizmie jako materiał energetyczny albo podczas długotrwałego głodu, jak tłuszcze i węglowodany będą już całkowicie wyczerpane, jak również z nadmiernym spożywaniem białka . W rzeczywistości zawsze powinniśmy przekraczać trochę normę, aby w pełni zapewnić naszemu organizmowi białko. A przy tym zawsze jakaś cześć białka będzie wykorzystywana jako czynnik energetyczny,
gdyż organizm nie gromadzi białka i nie wydala nie wykorzystując go. W procesie rozkładu białek wytwarza się amoniak (NH₃ ), który jest toksyczny dla organizmu, zwłaszcza mózgu. Stężenie amoniaku w organizmie nie przekracza 1.2 mg / l , a stężenie do 50 mg / l, może być śmiertelne. Wysoka toksyczność amoniaku tłumaczy się tym, ze on łatwo przenika przez membranę komórki, łącząc się z jonami wodoru i tym samym zmniejsza stężenie tych jonów w poszczególnych częściach komórki, co ostatecznie wpływa na aktywność komórek .
Nalepy zastanowić się nad zachowaniem się amoniaku w naszym organizmie. Amoniak jest dobrze rozpuszczalny w wodzie, a zatem również we krwi. W temperaturze pokojowej w jednej objętości wody może się rozpuścić 700 objętości amoniaku. Przy rozpuszczaniu cząsteczki amoniaku łącza się z cząsteczkami wody tworząc wodorotlenek amonu ( lepiej znany nam jako amoniak lub amon wody ) :
NH ₃+ H₂O < - > NH₄OH
Wodorotlenek amonu dysocjuje na jon amonu i jon wodorotlenkowy
 NH₄OH « NH₄⁺ + OH⁻
W tej reakcji wyraźnie widać, że roztwór jest alkaliczny. Rozpuszczony w wodzie amoniak również łączy się z jonami wodoru
NH₃ + H ⁺ = NH₄⁺
Jony wodorowe również się hydrolizują, to znaczy wiążą się z cząsteczkami wody tworząc jony hydroniowe ( H₃O ⁺ ), to tworzenie się jonów amonowych w wodzie lub krwi zawierającej rozpuszczony w niej amoniak oraz jony hydroniowe, można zapisać w następujący sposób :
NH₃ + H ₃O ⁺ = NH₄ ⁺ + H2O.
Z tej pozornie nieszkodliwej reakcji widać, że​​ zakwaszony wodny roztwór przy rozpuszczeniu w nim amoniaku traci niezbędne dla organizmu jony wodorowe. W nieznacznej ilości nerki usuwają amoniak, a w przeważającej części osuwają jony amonowe.
Przy braku jonów wodoru we krwi, amoniak będzie się gromadzić w organizmie powodując jego zatrucie.
Zrodlo: Н. Г. Друзьяк. «Как продлить быстротечную жизнь» str.238
Tłumaczenie: Kangur
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
Ostatnio zmieniony przez Kangur Wto Lis 26, 2013 20:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
COOLER 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 854
Wysłany: Śro Lis 27, 2013 17:46   Re: Ile białka?

Dobre, :hah: to może jeszcze podasz jaki poziom cholesterolu zaleca Światowa Organizacja Zdrowia i co zaleca w celu jego zbicia do takiego poziomu.

Kangur napisał/a:
W 1974 Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała materiały z badań
Dobre, :hah: :hah: to może jeszcze podasz jaki poziom cholesterolu zaleca Światowa Organizacja Zdrowia i co zaleca w celu jego zbicia do takiego poziomu.

Międzynarodowego Komitetu zapotrzebowania białka, które wykazały że na 1 kg masy ciała człowieka wystarczy 0,55 g białka, to znaczy dla osoby o masie 70 kg, nalezy spożywać około 40 g białka . Zasada ta dotyczy głównie populacji w średnim wieku .
Dla osób powyżej 60 lat spożycie białka powinno być nieco wyższe , a dla
dzieci wzrasta do 1,5 g na 1 kg masy ciała.

To już było przerabiane i jeśli Doktor Kwaśniewski zaczerpnął od nich wiedzę na temat ilości białka to porażka totalna. Wpływ takich ilości białka na zdrowie w późniejszych latach jest tu opisany przez pana Jarmołowicza i podparty jego praktyką: http://www.dobradieta.pl/...p=229546#229546
A jak takie coś podajesz to sam strzelasz w stopę Doktorowi Kwaśniewskiemu, bo on twierdził zupełnie inaczej, że dla ludzi starszych spożycie białka powinno być niższe i straszył przebiałczeniem.
Dowód straszenia przebiałczeniem masz tutaj: http://www.dobradieta.pl/...p=226987#226987
Jak zwykle Kangury,i Zyjony łykną wszystko, nawet bzdury że Doktor wynalazł kable.
Kangur napisał/a:
W rzeczywistości zawsze powinniśmy przekraczać trochę normę, aby w pełni zapewnić naszemu organizmowi białko. A przy tym zawsze jakaś cześć białka będzie wykorzystywana jako czynnik energetyczny

Otóż to gdyby tak pisał Doktor zamiast straszenia przebiałczeniem, nie byłoby tylu ludzi którzy zdrowie zniszczyli sobie na diecie optymalnej. Jest to kolejny dowód że lepiej czerpać wiedzę od tych którzy byli przed Doktorem Kwaśniewskim i opisali wszystko rzetelnie czyli Lutz i Taller z poszanowaniem i szacunkiem dla wiedzy swoich poprzedników.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Śro Lis 27, 2013 19:16   

Rzeczywiście, bardzo ciekawa publikacja.
Н. Г. Друзьяк. «Как продлить быстротечную жизнь»
Weżmy taki fragment:
http://www.e-reading.biz/...u_zhizn%27.html
Cytat:
Интересно было бы посмотреть на проблему вегетарианства и с позиции долгожительства.
Совсем недавно один рижский ученый, сетуя на то, что в Латвии страдают, ожирением 60% женщин и 40 % мужчин, предлагает латышам перейти на вегетарианскую диету. Сначала он говорит, что при молочно-растительном питании снижается уровень холестерина в крови, уменьшается вес и нормализуется кровяное давление. А далее, что такое питание продлевает срок жизни. И в качестве доказательства указывает на долгожителей, которые мало или совсем не употребляют мяса, зато в их рационе много овощей и фруктов.
Где живут такие долгожители - этот автор не указывает. Но если это долгожители Якутии, то у них кроме мяса, рыбы и жиров ничего другого нет. У них, кстати, и уровень холестерина низкий.

А может быть, такие долгожители живут в Абхазии, где непременно есть и овощи, и фрукты?
В 1950-х годах изучением рациона питания долгожителей Абхазии занимался И. Б. Шафиро. Он писал:
Многие убеждены, что долголетние люди потому так долго живут, что питаются главным образом вегетарианской растительно-молочной пищей. Думают, что мясная пища вредна для старого человека, мешает продлению его жизни.
Однако обследование долголетних людей Абхазии показывает, что такое мнение не обоснованно. Среди абхазских долгожителей нет вегетарианцев. Наоборот, они все едят мясную пищу. Любимая их пища — мясная.

Следует нам прислушаться и к мнению автора популярной у нас книги "Живая вода" - Дж. Армстронга. Он говорил:
Истинные вегетарианцы, как известно, хотят внушить всем, что потребление в пищу мяса является причиной всех болезней и всего зла. Я совершенно с ними в этом не согласен на основании того, что видел у разных людей, и на основании своего личного опыта.
Вегетарианцы утверждают, что в мясе нет ничего такого, чего бы мы не нашли в растительных продуктах. Речь здесь идет прежде всего о белках. И если в принципе можно согласиться с таким утверждением вегетарианцев, то в реальной жизни оно не всегда выполнимо, так как растительные белки чаще всего бывают неполноценными по аминокислотному составу. И поэтому мясо имеет бесспорное преимущество перед растительной пищей по снабжению нашего организма полноценными белками. И если источники энергии (жиры и углеводы) мы легко можем получить из растительной пищи, а иногда мы можем обойтись только одним из этих источников, а то и вообще заменить их белками, то сами белки заменить нечем и они как раз и бывают дефицитны при вегетарианстве.
В итоге мы видим, что вегетарианство не заслуживает особого внимания к нему и без него мы можем обойтись.

JW
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Śro Lis 27, 2013 19:17   

W skróconym tłumaczeniu cytowany powyżej akademik Odeskiej Akademii Nauk Nikołaj Grigoriewicz Druzjak napisał:
http://www.e-reading.biz/...u_zhizn%27.html
Cytat:
Interesujące byłoby spojrzeć na wegetarianizm z pozycji problematyki długowieczności. Całkiem niedawno jeden uczony z Rygi zwracając uwagę na to, że na Łotwie 60% kobiet i 40% mężczyzn wykazuje otyłość, zaproponował Łotyszom przejście na wegetarianńską dietę. Stwierdził, że na mleczno - roślinnym żywieniu obniża się poziom cholesterolu we krwi, zmniejsza waga i normalizuje krążenie, następuje wydłużenie czasu życia. Jako dowód wskazał na długowiecznych, którzy mało albo w ogóle nie jedzą mięsa, za to w ich menu mnóstwo warzyw i owoców.
Gdzie żyją tacy długowieczni, autor tego nie wskazał.
Jeśli to są np. długowieczni w Jakucji, to w ich menu oprócz mięsa, ryb i tłuszczu nie ma niczego innego. I rzeczywiście, u nich poziom cholesterolu jest niski.

A może tacy długowieczni żyją w Abchazji, gdzie niewątpliwie są i warzywa i owoce?
W latach 1950-tych I.B.Szafiro badał sposób żywienia długowiecznych Abchazów.
Pisał: "długowieczni Abchazowie dlatego tak długo żyją, ponieważ żywią się głównie produktami mlecznymi i roślinnymi. Uważają, że mięsne pożywienie jest wredne dla starego człowieka i skraca życie."
Jednakowoż wnikliwe przyjrzenie się długowiecznym Abchazom pokazuje, że jest to stwierdzenie gołosłowne. Wśród abchaskich długowiecznych nie ma wegetarian. Odwrotnie, oni wszyscy jedzą mięso. Ulubiona ich żywność jest mięsna.

Bardzo, bardzo ciekawa książka.
Tam jest mnóstwo innych interesujących rzeczy.
Temat zasługuje na rozwinięcie.
JW
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Śro Lis 27, 2013 21:11   

Nikołaj Grigoriewicz Druzjak pisał także:
Cytat:
Делая прикидку - сколько нам необходимо на каждый день белковой пищи, мы сразу увидим, что нам не помешает и одно яйцо (а то и два) и 100 г или немного больше чего-то мясного или рыбного. И это нам необходимо на каждый день, а не через день. Более того, мы убеждаемся, что не так уж много мы съедаем мясного, чтобы об этом нужно было постоянно беспокоиться.
Наоборот, озабоченность у нас должна вызывать недостаточность мясной пищи в нашем рационе.

Tłumaczenie
Cytat:
Zauważmy, że w niczym nam nie zaszkodzi 1, a i 2 jajka na dzień oraz 100g i więcej czegoś mięsnego lub rybnego. I to jest niezbędne każdego dnia, a nie raz na jakiś czas.
Więcej, wcale nie jemy tego mięsa tyle, żeby się tym niepokoić.
Odwrotnie, niepokoić powinien nas niedobór mięsnego pożywienia w naszym codziennym menu.


Skąd my to znamy?
JW
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Śro Lis 27, 2013 21:32   

Witold Jarmolowicz napisał/a:

Bardzo, bardzo ciekawa książka.
Tam jest mnóstwo innych interesujących rzeczy.
Temat zasługuje na rozwinięcie.
JW

On w tej książce wywraca do góry nogami modne ostatnio odkwaszanie. Krew ma mieć odczyn kwaśny pH=6,9, a nie zasadowy jak ustaliła medycyna akademicka i to udowadnia dlaczego tak ma być. Wywala z pożywienia wszystkie produkty mleczne z wyjątkiem masła. W oazach długowieczności woda pitna zawiera bardzo mało wapnia i to jest główna zasługa długowieczności. On sam w wieku 50 lat pozbył się niedowładu reki i urósł 2cm. Zwapniałe kręgi w kręgosłupie się zregenerowały po pobycie w Kazachstanie, gdzie głównym pożywieniem było mleko i sery.
Ogólnie można podsumować te książkę ze trzeba pic i jeść optymalnie. A to optymalne picie i jedzenie zależy od wielu czynników indywidualnych i środowiskowych. Same produkty żywnościowe nie zapewnią zdrowia bez dopasowanego do tegoż odżywiania wody pitnej.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
COOLER 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 854
Wysłany: Czw Lis 28, 2013 00:13   

Kangur napisał/a:
On w tej książce wywraca do góry nogami modne ostatnio odkwaszanie. Krew ma mieć odczyn kwaśny pH=6,9, a nie zasadowy jak ustaliła medycyna akademicka i to udowadnia dlaczego tak ma być.
Jaki Ty jesteś naiwny i bezrozumny facet, Ty masz chyba 7 lat i dwa miesiące, a nie 72 lata. Ty znasz biegle dwa języki, a takie głupoty piszesz, bo ktoś to napisał. Obniżenie pH krwi do 7,35 już by spowodowało przyspieszony oddech, a co tu mówić o pH 6,9. Nie wierz naiwniaku we wszystko co piszą, jak widać bajki Doktora Kwaśniewskiego niczego Ciebie nie nauczyły. Spróbuj zejść do pH krwi 6,9, raczej nie zdążysz tego zrobić. Jak zwykle cała nauka jest w błędzie bo jakiś 50-cio latek urósł o dwa centymetry i o tym napisał. PH krwi to nie taki luźny parametr jak cholesterol że można go mieć 150, lub 400 i normalnie żyć.
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Czw Lis 28, 2013 10:59   

COOLER napisał/a:
PH krwi to nie taki luźny parametr jak cholesterol że można go mieć 150, lub 400 i normalnie żyć.

A mozesz dochtorku podac jak i kto ustawil ten parametr pH krwi?
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
Ostatnio zmieniony przez Kangur Czw Lis 28, 2013 11:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
COOLER 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 854
Wysłany: Czw Lis 28, 2013 11:28   

Kangur napisał/a:
A mozesz dochtorku podac jak i kto ustawil ten parametr pH krwi?
Ustaliła to nauka na podstawie badań, i to nie badań sponsorowanych, gdyż na tym parametrze medycyna zarobić nie może w przeciwieństwie do cholesterolu. Sprawdź na sobie czy będziesz w stanie zejść do pH krwi 6,9. (nie mylić z pH moczu). Odradzam sprawdzania takich eksperymentów, chyba że komuś się życie znudziło.
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Czw Lis 28, 2013 12:43   

COOLER napisał/a:
Kangur napisał/a:
A mozesz dochtorku podac jak i kto ustawil ten parametr pH krwi?
Ustaliła to nauka na podstawie badań, i to nie badań sponsorowanych, gdyż na tym parametrze medycyna zarobić nie może w przeciwieństwie do cholesterolu. Sprawdź na sobie czy będziesz w stanie zejść do pH krwi 6,9. (nie mylić z pH moczu). Odradzam sprawdzania takich eksperymentów, chyba że komuś się życie znudziło.

Poprosze o szczegoly tych badan, dochtorku. Tylko bez zadnych wykretow w stylu kabla od pralki.
Albo wiesz, albo nie wiesz i jak zwykle trollujesz.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
COOLER 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 854
Wysłany: Czw Lis 28, 2013 13:15   

Kangur napisał/a:
Poprosze o szczegoly tych badan, dochtorku. Tylko bez zadnych wykretow w stylu kabla od pralki.
Albo wiesz, albo nie wiesz i jak zwykle trollujesz.
Sory facet znasz dwa języki i znajdziesz je bez problemu, a po angielsku na pewno, skoro nawet takie dziwadła wynalazłeś. Ja nie muszę sprawdzać oczywistej oczywistości i jeszcze komuś szukać i podawać na tacy czegoś kto takie głupoty jak pH krwi 6,9, bierze za coś nawet godnego uwagi i rozważenia, to tylko świadczy o twoim poziomie wiedzy, lub jej dużych brakch.
Raczej masz niewiele wspólnego z nauką, więc dam Ci taką wskazówkę, jak Ci się podoba jakaś książka, to wpierw lukaj na bibliografię, jeśli jej nie ma, książka nadaje się na komiks lub makulaturę, (istnieje wówczas ryzyko że sporo czegoś autor dodał sam od siebie, lub chce ukryć że korzystał z cudzych dzieł) jeśli jest bibliografia to po bibliografii już można sporo powiedzieć o danym autorze, i ustawić go odpowiednio do pionu. Drugi etap to weryfikacja tez zawartych w książce i konfrontacja z wiedzą i faktami naukowymi. Możesz brać wiedzę na wiarę jak Doktor Kwaśniewski, wszystko będzie dobrze jeśli myli się nauka, a jeśli nie? Jesteś optymalnym, więc dosyć dobrze pH krwi opisał Doktor Ponomarenko i książka jest napisana zgodnie z wytycznymi naukowymi.
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Czw Lis 28, 2013 19:34   

COOLER napisał/a:
Kangur napisał/a:
Poprosze o szczegoly tych badan, dochtorku. Tylko bez zadnych wykretow w stylu kabla od pralki.
Albo wiesz, albo nie wiesz i jak zwykle trollujesz.
Sory facet znasz dwa języki i znajdziesz je bez problemu, a po angielsku na pewno, skoro nawet takie dziwadła wynalazłeś. Ja nie muszę sprawdzać oczywistej oczywistości i jeszcze komuś szukać i podawać na tacy czegoś kto takie głupoty jak pH krwi 6,9, bierze za coś nawet godnego uwagi i rozważenia, to tylko świadczy o twoim poziomie wiedzy, lub jej dużych brakch.
Raczej masz niewiele wspólnego z nauką, więc dam Ci taką wskazówkę, jak Ci się podoba jakaś książka, to wpierw lukaj na bibliografię, jeśli jej nie ma, książka nadaje się na komiks lub makulaturę, (istnieje wówczas ryzyko że sporo czegoś autor dodał sam od siebie, lub chce ukryć że korzystał z cudzych dzieł) jeśli jest bibliografia to po bibliografii już można sporo powiedzieć o danym autorze, i ustawić go odpowiednio do pionu. Drugi etap to weryfikacja tez zawartych w książce i konfrontacja z wiedzą i faktami naukowymi. Możesz brać wiedzę na wiarę jak Doktor Kwaśniewski, wszystko będzie dobrze jeśli myli się nauka, a jeśli nie? Jesteś optymalnym, więc dosyć dobrze pH krwi opisał Doktor Ponomarenko i książka jest napisana zgodnie z wytycznymi naukowymi.

Czyli E D Y T A dalej troluje.

Panie Witoldzie!
Bardzo zaluje, ze zalozylem ten watek na tym forum. Chcialem podac ciekawe informacje, ale dominuje tu psychol E D Y T A, a pan na to pozwala. Na panskim miejscu wywailbym wszystkie posty tego psychola do kosza, ale tp jest panskie forum i zrobi pan to co pan uwaza.
Zapodana w linku ksiazka jest bardzo, bardzo ciekawa (jak pan sam stwierdzil). Ja sie wylaczam z dalszej dyskusji. Nie chce byc dalej obrazany przez tego psychola.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Czw Lis 28, 2013 20:04   

Zapomnialem jeszcze napisac, ze autor tej ksiazki tlumaczy dlaczego tacy madrzy jak doktor Ponomarenko koncza tak jak doktor Ponomarenko. Zgodnie z wytycznymi naukowymi.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
COOLER 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 854
Wysłany: Czw Lis 28, 2013 21:16   

Kangur napisał/a:
Zapomnialem jeszcze napisac, ze autor tej ksiazki tlumaczy dlaczego tacy madrzy jak doktor Ponomarenko koncza tak jak doktor Ponomarenko. Zgodnie z wytycznymi naukowymi.
Zgoda Ponomarenko był teoretykiem, analogicznie jak profesor Religa, nauczał że palenie szkodzi i powoduje zawały, a sam palił niemiłosiernie dużo. Skoro dysponujesz lepszą wiedzą niż nauka, obniż pH krwi do 6,9, na co czekasz? ciekawe czy tego dokonasz, taki posiadasz poziom swojej wiedzy, a raczej niewiedzy.
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Pią Lis 29, 2013 08:53   

może to proste, ale pierwszy raz to czytam,

Coller możesz mi powiedzieć po co i jak bada się poziom pH krwi?

nie pamiętam tego z wyników?

albo jakiś link, to doczytam. Dziękuję.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Lis 29, 2013 09:22   

http://www.e-reading.biz/...u_zhizn%27.html
Dlaczego mieszkańcy Odessy najkrócej żyją?
Cytat:

Глава 25. ПОЧЕМУ У ОДЕССИТОВ САМАЯ КОРОТКАЯ ЖИЗНЬ?
Но солнце южное, но море...
Чего ж вам более, друзья?
Благословенные края!
Одесситы гордятся своим городом - "жемчужиной у моря". В Одессе много санаториев, где восстанавливают свое здоровье не только одесситы, но и приезжие со всей страны. В Одессе почти круглый год бывает очень благоприятная для жизни человека погода: летом не столь изнурительно жарко, как в некоторых более южных странах, а зимой не так холодно, как это бывает не только в северных странах, но и в некоторых областях той же Украины. Казалось бы, живи и наслаждайся жизнью бесконечно долго в этом прекрасном городе. Но бесстрастная статистика говорит нам об ином положении и со здоровьем, и с продолжительностью жизни в Одессе. Оказывается, в Одессе самая низкая продолжительность жизни и самая высокая частота онкологических и сердечно-сосудистых заболеваний в сравнении со всеми крупными городами Украины.
По показателям 1990 года заболеваемость злокачественными опухолями в Одесской области составила около 374 случаев на 10 тысяч человек. Этот показатель существенно выше, чем по Украине в целом - 298 (на Украине ежегодно 60 тысяч человек умирает от рака) и является одним из самых высоких в мире. Наиболее частой локализацией злокачественных опухолей у жителей Одессы и области оказываются легкие, кожа, желудок и молочные железы.

JW
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Lis 29, 2013 09:29   

Cytat:
В итоге следует сказать, что наиболее эффективной мерой по предупреждению раковых заболеваний может быть только подкисление крови.
No dobrze, skąd akademik Druzjak wziął, że najlepszą profilaktyką przeciwrakową jest zakwaszenie krwi? To jest dokładnie odwrotne zalecenie niż Simonciniego czy Gersona.
Najprościej zakwasić się można ketozą. Jest to sposób najbardziej naturalny.
JW
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Lis 29, 2013 09:39   

Obiektywnie trzeba przyznać, że Druzjak podaje dosyć obfite piśmiennictwo

ЛИТЕРАТУРА
Аверьянов А. А. Незнакомый кислород. - "Химия и жизнь", 1982, №4.
Агаджанян Н. А., Катков А. Ю. Резервы нашего организма. - М., 1990.
Азимов А. Мир углерода. - М., 1978.
Алекин О. А. Основы гидрохимии. - Л., 1970.
Алехин О. А. Сток растворенных веществ с территории СССР. -Л., 1964.
Алекин О. А., Моричева Н. П. Стабильность карбонатной системы в природных водах. - Гидрохимматериалы, т. 29, 1959.
Аликишиев Г. Долголетие в Дагестане. - Махачкала, 1978.
Андреев Ю. Три кита здоровья. Л., 1994.
Бабский и др. Физиология человека. М., 1985.
Бароян О. Блики на портрете. М., 1980.
Бердышев Г. Д. Проблемы долголетия в Сибири и на Дальнем Востоке. - Новосибирск, 1975.
Болотов Б. В. Я научу вас не болеть и не стареть. - Киев, 1992.
Браун М. С., Голдстейн Д. Л. Как рецепторы липопротеинов низкой плотности влияют на обмен холестерола и развитие атеросклероза. - "В мире науки", 1973, №1.
Брэгг П. Чудо голодания. - Киев, 1991.
Бутейко К. П. Дыхание. Опыт внедрения в медицинскую практику. - Одесса, 1991.
Бухарин О. В. Организм сопротивляется. - Челябинск, 1979. Васильева Е., Халифман И. Пчелы. - М., 1981.
Ватанабе С. Ниши - против рака. - "ФиС", 1993, №4.
Воскресенский О. Н., Бобырев В. Н. Защитники сосудов - ангиопротекторы. - "Химия и жизнь", 1983, №12.
Габович Р. Д., Николадзе Г. И., Савельева Н. П. Фторирование и обесфторирование питьевой воды. - М., 1968.
Глезер Г. А. Артериальная гипертония. - М., 1981.
Гоулер Ян. Вы можете победить рак. - "ФиС", 1991, №3 - 12, 1992, №1-6.
Гречко Ю. Д. О шейном остеохондрозе. - М.,1982.
Джарвис Д. С. Мед и другие естественные продукты. М., 1990.
Дильман В. М. Старение, климакс и рак. Л., 1968.
Дильман В. М. Неиспользованные резервы жизни. — "Наука и жизнь", 1976, №9
Дмитриев А., Ягодинский В. Москвичу о погоде. М., 1984.
Друзьяк Н. Г. Главная причина долгожительства. - "Химия и жизнь",1986, №3.
Друзьяк Н. Г. Защищает ли нас озоновый слой? — "Химия и жизнь",1989, № 10.
Друзьяк Н. Г. Гипотезы о долгожительстве. - "ФиС", 1992, №2.
Друзьяк Н. Г. Вода долголетия. - "Свет", 1992, №2.
Жданов В. М., Ершов Ф. И., Новохатский А. С. Тайны третьего царства. - М., 1981.
Залепухин В. Д., Залепухин И. Д. Ключ к "живой" воде. - Алма-Ата,1987.
Западнюк В. И., Безверхая И. С. Ученые мира о старении и долголетии. - М., 1974.
Козине Норман Анатомия болезни глазами пациента. - "ФиС", 1990, № 8 - 12, 1991, №1, 2.
Карнеги Д. Как перестать беспокоиться и начать жить. - Киев, 1992.
Киндаров Б. Г. В краю долгожителей. - Грозный, 1971.
Константинов А. С. Общая гидробиология. - М.; 1972.
Кучеренко Н. Е., Бабенюк Ю. Д., Васильев А. Н. и др. Биохимия. - Киев, 1988.
Леви В. Искусство быть собой. М., 1977.
Леонтьева Л. Старость отступает. - Алма-Ата, 1963.
Литинская Л. Л. Векслер А. М. Протонное непостоянство клетки. "Химия и жизнь", 1983, №10.
Лозинский А. А. Лекции по общей бальнеологии. — М., 1949.
Львович М. М. Мировые водные ресурсы и их будущее. М., 1974.
Матвеева Н. П. Изученность карбонатно-кальциевого равновесия в природных водах. - Обнинск, 1972.
Маэно Н. Наука о льде. М., 1988.
Мизун Ю. Г., Хаснулин В. И. Наше здоровье и магнитные бури. -М., 1991.
Мильнер Е. Личная жизнь бывшего марафонца. - "ФиС", 1991, № 10 - 12, 1992, № 1, 2.
Мечников И. И. Этюды о природе человека. - М., 1961.
Несмеянов А. Н., Беликов В. М. Пища будущего. - М., 1985.
Николадзе Г. И. Предельно допустимые концентрации вредных веществ в воздухе и воде. - Л., 1975.
Охлобыстин О. Ю. Супероксид и другие. - "Химия и жизнь", 1980, № 10.
Панин Л. Е. Изменчивое постоянство. - "Химия и жизнь", 1984, № 1.
Петряков И. В. Самое необыкновенное вещество в мире. - М., 1975.
Пицхелаури Г. 3. Лет до ста расти... - М., 1982.
Радиация. Дозы, эффекты, риск. - М., 1990. Перевод с английского Банникова Ю. А.
Свенсон К., Уэбстер П. Клетка. - М., 1980.
Синюков В. В. Вода известная и неизвестная. - М., 1987.
Скулачев В. Протонный цикл. - "Химия и жизнь", 1979, № 10, 11.
Смоляр В. И. Рациональное питание. - Киев, 1981.
Строев Е. А. Биологическая химия. - М., 1986.
Таубе П. Р., Баранова А. Г. Химия и микробиология воды. - М., 1983.
Тарасов В. Н., Бохановский Т. И. Сырая пища и ее приготовление. -М., 1931.
Уокер Н. В. Лечение сырыми овощными соками. - Киев, 1991.
Умаров С., Райский Н. Долголетие. - Ташкент, 1961.
Федина В. Жиры ... от ожирения. - "ФиС", 1991, №2.
Федорова Т. К. Исследование карбонатно-кальциевого равновесия в дождевых и поверхностных водах Средней Азии и Казахстана. - Ашхабад, "Проблемы освоения пустынь, №1, 1968.
Феномен долгожительства. Антрополого-этнографический аспект исследования. - М., 1982.
Финагин Л. К. Обмен холестерина и его регуляция. - Киев, 1980.
Хасанова К. А. Микроэлементы в норме и патологии у жителей разных высот Таджикистана. - Душанбе, 1980.
Чаклин А. В. География злокачественных опухолей. - М., 1966.
Шелтон Г. Не ешьте бутербродов, или о правильном сочетании пищевых продуктов. - "ФиС", 1990, № 9 - 12,
Шмид-Ниельсон К. Физиология животных. Книги 1 и 2. - М., 1982.
Шульпин Г. Б. Эта увлекательная химия. - М., 1985.
Щерба Н. И. Загар загару - рознь. - "ФиС", 1990, № 6.
Юшкин Ю. Человек может и должен жить долго. - Саранск, 1966.
Яковлев Н. Н. Химия движения. Л., 1983.
Яшин Э. Как прожить эти 374 года? - "ФиС", 1992, №5-6.
 
     
COOLER 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 854
Wysłany: Pią Lis 29, 2013 10:20   

sylwiazłodzi napisał/a:
Coller możesz mi powiedzieć po co i jak bada się poziom pH krwi?
Nie pytaj mnie po co, poczytaj o gazometrii i w sieci znajdziesz kiedy takie badanie jest wykonywane, bada się w laboratorium. O pH krwi napisałem tylko dlatego że Kangur błysnął swoją wiedzą rozważając tak bezsensowny argument jak pH krwi 6,9.
Witold Jarmołowicz napisał/a:
Obiektywnie trzeba przyznać, że Druzjak podaje dosyć obfite piśmiennictwo
Niech Pan pamięta, że to tereny rosyjskie i takich Druzjaków chcących udowodnić cokolwiek na siłę jest bardzo wielu. Trzeba by przejrzeć tą literaturę i czy rzeczywiście ta literatura ma cokolwiek wspólnego z tym co głosi owy Druzjak, a następnie skonfrontować to z faktami naukowymi. W Polsce też ktoś próbował udowodnić złotą proporcję, wiadomo z jakimi skutkami i ciągle podkreślał że jest to zgodne z biochemią.
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Pią Lis 29, 2013 11:26   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Cytat:
В итоге следует сказать, что наиболее эффективной мерой по предупреждению раковых заболеваний может быть только подкисление крови.
No dobrze, skąd akademik Druzjak wziął, że najlepszą profilaktyką przeciwrakową jest zakwaszenie krwi? To jest dokładnie odwrotne zalecenie niż Simonciniego czy Gersona.

Tulio Simoncibi twierdzi, ze rak to jest Candida albicans, jest biały i jest otoczony kwaśną powłoczką. Optymalne pH dla rozwoju kandydy jest 7,4, a jak nie ma środowiska o takiej zasadowości, to ona potrafi doprowadzić do takiego pH(7,4). Jeżeli jest prawdą, ze rak jest pokryty kwaśna powłoczka, to rzeczywiście soda może zniszczyć tę powłoczkę, ale zostanie Candida albicans pod powłoczką i będzie się dobrze rozwijać w środowisku zasadowym. Sprawdziłem to osobiście w swojej jamie ustnej i stwierdziłem, ze płukanie sodą jamy ustnej powoduje szybszy rozrost kandydy.
Witold Jarmolowicz napisał/a:

Najprościej zakwasić się można ketozą. Jest to sposób najbardziej naturalny.
JW

I Druzjak o tym pisze w tej ksiazce.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
Ostatnio zmieniony przez Kangur Pią Lis 29, 2013 11:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Pią Lis 29, 2013 23:56   

Kangur napisał/a:
(...) w tej książce wywraca do góry nogami (...)
Czytałeś jaPąka to to Ci się spodoba:
http://www.calameo.com/read/002667888b58fe4b9c77d
:shock:
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Sob Lis 30, 2013 11:57   

vvv napisał/a:
Kangur napisał/a:
(...) w tej książce wywraca do góry nogami (...)
Czytałeś jaPąka to to Ci się spodoba:
http://www.calameo.com/read/002667888b58fe4b9c77d
:shock:

Pozostawiam ta ciekawostke dla innych. Mnie interesuja inne przyziemskie sprawy.


Cytat:
Pacjent został skierowany na sale operacyjna z powodu krwawienia wewnętrznego ( możliwe pęknięcie tętniaka aorty ). Analiza gazów krwi, bezpośrednio przed operacją, wykazała głęboką kwasicę metaboliczną pH 6,527. Usunięto śledzionę . Przy końcu operacji, kwasica nieco się zmniejszyła pH 6,989.
.... Podczas dyskusji na temat historii choroby, autorzy cytują dwa inne przykłady z literatury, w których pacjenci przeżyli. Pierwszym był przypadek utonięcia w którym wynosiło pH 6,33 , a drugi przypadek był spowodowany kwasica mleczanowa, w którym pH wynosiło 6.481.

A może ci pacjenci przeżyli dzięki tej kwasicy? Może mózg broniąc się przed śmiercią ratował się kwasica?
Zródło:
http://acutecaretesting.o...xtreme-acidosis

Cytat:
Wysokie (zasadowe) pH środowiska powoduje takie choroby jak astma (Butejko się kłania}, alergie i problemy z zatokami oraz problemy w okrężnicy, takie jak przewlekłe zaparcia.
Jeśli pragniesz doskonałego zdrowia, silnego układu odpornościowego i odpowiednią wagę, to pH ciała nie można ignorować. Jeśli pH śliny i moczu jest w granicy pomiędzy 6,4 a 6,7, to twój system trawienny działa z maksymalną wydajnością. Wskazuje to również, ze z pożywienia uzyskujesz maksymalne korzyści i krew jest na odpowiednim pH.

Zrodlo:
http://www.janethull.com/...er-vs-blood.php


The Miracle of Fasting by P.Bregg
Cytat:
Nasza krew musi mieć odczyn alkaliczny, a większość z nas
wykazuje odczyn kwaśny.

Abaszydze = E d y t a = Cooler ma krew kwaśna, jeszcze żyje i trolluje, zgodnie z jej twierdzeniem powinna już być w piachu.
abaszydze napisał/a:

Zmniejszyli mi tam ilość tłuszczów i zaaplikowali odtruwanie i odkwaszanie organizmu suplementami oraz jakieś idiotyczne badanie rezonansowe, w które za grosz nie wierzę.
Odkwaszenie pomogło, ale na krótko, zmęczenie, senność wróciły, bóle mięśni wręcz się wzmogły , doszło jeszcze zamulenie umysłowe i niechęć do jakiegokolwiek wysiłku, jako bonus chyba pojawiły się objawy drożdżycy jelita grubego. Padaka na całej linii i krótka decyzja, skończyłem z tłustą dietą.

A stulatki maja krew kwaśną i tez jeszcze żyją i gorzale pija.

Cytat:
Mechanizm kontroli pH = 7,4 w osoczu nie jest znany. Receptor wykrywający zmiany pH do docelowej wartości 7,4, która ma być optymalna dla działania enzymu, nie jest znany.
Tak jak jak w przypadku większości innych parametrów fizjologicznych w organizmie, kontrola poziomu składników (np. hemoglobiny 14%, g w objętości krwi 5 litrów), mechanizm sterowania jest nieznany. Dyskusje jak te parametry są kontrolowane, to dyskusje w jaki sposób te wartości wracają do normy po zakłóceniu (np. jak reaguje szpik kostny na obniżenie poziomu hemoglobiny).
Pojęcie "normalnego" pH jest przykładem filozoficznego problemu indukcji. Dlaczego wszyscy racjonalni naukowcy medycyny oczekują i wierzą, że wszystkie lub prawie wszystkie stabilne organizmy ludzkie będą mieć pH krwi o konkretnej wartości?

Zrodlo:
http://www.anaesthesia.me...jb/control.html

Tlumaczenie cytatow: Kangur
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Nie Gru 08, 2013 16:28   

COOLER napisał/a:
Kangur napisał/a:
A mozesz dochtorku podac jak i kto ustawil ten parametr pH krwi?
Ustaliła to nauka na podstawie badań, i to nie badań sponsorowanych, gdyż na tym parametrze medycyna zarobić nie może w przeciwieństwie do cholesterolu. Sprawdź na sobie czy będziesz w stanie zejść do pH krwi 6,9. (nie mylić z pH moczu). Odradzam sprawdzania takich eksperymentów, chyba że komuś się życie znudziło.

Można śmiało przetrwać niższe pH jak udowodniło dwóch naszych rodaków...
Cytat:
The first case is of a male, 45, who was diagnosed glycol concentration at 283.3 mg/dl, with the lowest pH value obtained in the gasometric examination of capillary blood at 6.712. The other case is of another male, 54, who had probably drunk condenser liquid. Ethylene glycol and methanol's concentration were 535 mg/dl and 37.5 mg/dl correspondingly, whereas the lowest capillary blood pH value was recorded at 6.745. Both men had been addicted to alcohol for many years. The treatment demanded multiple hemodialyses, respiratory therapy, catecholamine intravenous injections as well as intensive pharmacological treatment resulting from multi-organ complications. The intoxication in either case was non-lethal.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22010454

Wiadomo, Panowie "trenowali" od lat zapewne aby "bezpiecznie" zejśc to tego poziomu a potem z niego wyjść (przy pomocy lekarzy) ale fakt jest faktem. Ciekawe jak to wygląda u osoby króra żywi się od lat/pokoleń wysokotłuszczowo i je praktycznie zero węgli.
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Nie Sty 12, 2014 01:05   

1% białka
http://www.crazynauka.pl/z-czego-sklada-sie-kupa/

:]
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
COOLER 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 854
Wysłany: Nie Sty 12, 2014 15:31   

gudrii napisał/a:
Można śmiało przetrwać niższe pH jak udowodniło dwóch naszych rodaków...

gudrii napisał/a:
Wiadomo, Panowie "trenowali" od lat zapewne aby "bezpiecznie" zejśc to tego poziomu a potem z niego wyjść (przy pomocy lekarzy) ale fakt jest faktem.
Więc chyba nie tak śmiało, skoro niezbędna jest pomoc lekarska, aby dojść i zejść z tego poziomu. A co tu mówić o pozostaniu na takim poziomie jak głosił Kangur?. Kangur pisał że krew zakwaszoną powinni mieć wszyscy bo nauka jest w błędzie, co oczywiście nie ma nic wspólnego z prawdą. Jakbyś Ty, ja, lub zwykły Kowalski próbował zejść do tak niskiego pH krwi, to wątpię czy byś przeżył, a co tu mówić że cała populacja powinna tak mieć bo nauka jest w błędzie?
Analogicznie inny przykład, w stanie śpiączki farmakologicznej lekarze często obniżają temperaturę do 34 – 35 stopni, (redukuje się zapotrzebowanie mózgu na tlen) ale takiego pacjenta trzeba na bieżąco monitorować elektrolity, sole potasu, prace nerek itp. Taki Kangur naczyta się też czegoś takiego i zaraz zacznie pisać że wszyscy powinni mieć temperaturę ciała nie 36 tylko 34. Mniej więcej taki sam przykład.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved