Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Krzem i woda tzw. krzemowa
Autor Wiadomość
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Nie Lut 09, 2014 21:39   Krzem i woda tzw. krzemowa

Nie lubię być na czasie ale oglądając neta wychodzi niestety, że to teraz modne

Jednak po przeczytaniu różnych składów preparatów gotowych wole jednak zrobić wodę ale poszukuję sprawdzonego miejsca gdzie mogę kupić kryształ górski bo wg. autora lekarza by zrobić sobie samemu wodę na jego liście najlepszy jest kryształ górski potem inne do użytku wewn. Zewnętrznie tylko krzemień czarny. Chodzi więc o kryształ górski tak jest określony w książce a oglądając go wychodzi, że może być z róznych kopalni i też sztuczny więc przydałoby się miejsce gdzie są naturalne.

Sprawdzając w necie nie wychodzi to drogo i to mnie dziwi bo się kompletnie nie znam na kamieniach i ich pochodzeniu aprepraty wychodzą drogo. Czy to kwestia kondensacji w preparacie leczniczym czy mody na krzem?

A picie wody 3-4 razy dziennie którą można stosować do robienia herbaty itp. jest wg mnie ok, szczególnie w świetle wyników jakie czytałam i czasu w jakim można to stosować, też w cukrzycy.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

Ostatnio zmieniony przez sylwiazłodzi Nie Lut 09, 2014 21:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Arthass

Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 3
Wysłany: Wto Lis 18, 2014 10:58   

Mam pytanie kwestii technicznej: W jaki sposób zamierzasz zmusić organizm do wchłaniania krzemu nieorganicznego? O ile mi wiadomo, człowiek nie jest w stanie wchłaniać minerałów pochodzenia nieorganicznego, stąd też uzupełnianie braków właśnie takimi sposobami jest bezsensowne.
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Wto Lis 18, 2014 19:44   

nie do mnie kieruj pytanie, sposób i opis krzemu i jego właściwości jest w książce , z której pochodzi to co napisałam o wodzie krzemowej:

"Krzem perwiastek życia : Autor dr. Krupka

ja napisałam wprost co uważam i tyle
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
Arthass

Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 3
Wysłany: Wto Lis 18, 2014 20:32   

No właśnie jest jedna malutka luka w całej tej idei wody krzemowej - ludzie nie są roślinami, więc nie potrafią wchłaniać minerałów pozyskiwanych z gleby/skał. Krzem nieorganiczny po prostu przelatuje przez nasz organizm nietknięty.
Co do dobroczynnych właściwości krzemu to oczywiście większość to prawda, ale człowiek przyswaja jedynie minerały pochodzenia organicznego (czyli te zawarte w roślinach). Lepiej nazbierać i ususzyć sobie skrzypu polnego czy spożywać regularnie kasze, szczególnie gryczaną.
Na tej podobnej ściemie lecą producenci wód mineralizowanych, wykorzystując niewiedzę ludzi. Minerały zawarte w wodach wydobywanych z tzw. źródeł uzdrowiskowych są pochodzenia nieorganicznego.
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Wto Lis 18, 2014 22:30   

ja może nie pamiętam, ale

dr.Krupka pisał w książce skąd i jaki to krzem nieorganiczny a jaki to organiczny i który się wchłania a który nie

a tak z pamięci po przeczytaniu ksiązki mi zostało, że kiedyś piliśmy wodę np. przelatującą płynąca pomiędzy skałami i, że to m.in. z podobnych informacji i badań dr.Krupki ile jest krzemu w człowieku w łódzkim laboratorium którego notabene był współzałozycielem wyszło mu to o krzemie w wodzie i przechowywaniu go by się rozpuścił bo woda w górach także płynąc niosła w sobie minerały ze skał w jakieś tam mikroskopowej skali a ponieważ nie pamiętam który krzem tam wchodził w grę to tylko przypomnę, że twierdzenie,że krzem z roślin jest organiczny i się wchłania a krzem z kryształu nie bo jest nieorganiczny się nie wchłania to proszę mi podać linka do dowodu na to. Bo wiele znam kamieni ale i wiele substancji, które doświadczalnie udowodniono,że się rozpuszczają nie tylko w wodzie ale i są w naszym organizmie itp. Kryształ górski czy inny jest wymieniany w ksiązce?

A jak ktoś pamiętam to mówimy także o wodzie w kontekście wód podziemnych, które gdzieś znajdują swoje ujście także i tam cuda wianki i obwarzanki są jesli chodzi skład wody.

A by nie zostawiać innych czytelników tylko z przeświadczeniem, że dr.Krupka to ewentualny idiota krzemowy zostawiam to co dla wielu zwykłych pacjentów będzie wróżbiarstwem i czarną magią ale to już ich sprawa. Jestem dzisiaj cięta na idiotów medycznych bo niestety tacy są i to są jeszcze rodzice dzieci z autyzmem, wszędzie są medyczni idioci i cymbały a było cymbalistów wielu....

http://drkrupka.pl/artyku...i_czlowieka.php
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
Arthass

Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 3
Wysłany: Śro Lis 19, 2014 00:28   

Słowo kluczowe: fotosynteza. Definicja (wikipedia): Fotosynteza (stgr. φῶς – światło, σύνθεσις – łączenie) – biochemiczny proces wytwarzania związków organicznych z materii nieorganicznej, zachodzący w komórkach zawierających chlorofil lub bakteriochlorofil, przy udziale światła. Potrafisz przeprowadzać fotosyntezę jak roślina? Krzem w tych kamieniach i kryształach jest w postaci ditlenku krzemu, podobnie jak w piasku. Jak niby krzem zawarty w piasku może być bezpośrednio przyswajany przez człowieka?
Aczkolwiek w całej tej idei wody krzemowej może znajdować się ziarnko prawdy. Cały clue polega na tym, że w krzemienie wydobywane z niższych warstw geologicznych zostały nierzadko utworzone przy udziale pozostałości po zwierzątkach z tamtych czasów prehistorycznych. Tak więc po namaczaniu takiego "wzbogaconego" kamienia krzemowego tak naprawdę wzbogaca się wodę o krzem organiczny będący pozostałością po tych organizmach. Dlatego jeśli już kupować kamienie to te wydobywane z głębszych wykopalisk. Unikać należy tych sprzedawanych przez "zbieraczy" naziemnych, które nawet jeśli zawierały w sobie jakiś organiczny materiał krzemowy to w większości przypadków po intensywnej ekspozycji na promienie słoneczne oraz nierzadko wodę czy zanieczyszczenia stały się bezwartościowe w takim zastosowaniu.
Ostatnio zmieniony przez Arthass Śro Lis 19, 2014 00:30, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Śro Lis 19, 2014 10:10   

słuchaj ale ja nie mam potrzeby z tobą dyskutować, znasz tę wiedzę to po co pytasz,

ja już wiele lat pisałam na interesujące mnie tematy, i wystarczy mi klikania w klawiaturę gdy tego nie chcę, pozdrawiam

zostawiam to innym zainteresowanym bardziej,
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Lut 15, 2016 11:46   

Arthass napisał/a:
Mam pytanie kwestii technicznej: W jaki sposób zamierzasz zmusić organizm do wchłaniania krzemu nieorganicznego? O ile mi wiadomo, człowiek nie jest w stanie wchłaniać minerałów pochodzenia nieorganicznego, stąd też uzupełnianie braków właśnie takimi sposobami jest bezsensowne.
Chyba chodzi o to, że rośliny pobierają minerały z ziemi, dwutlenek węgla z powietrza a energię ze słońca, czego zwierzęta nie potrafią.
Zwierzęta jak najbardziej mogą i wchłaniają minerały z pożywienia, takie jak chlorek sodu, chlorek potasu, wodorowęglan wapnia, kwas fosforowy. Głównym źródłem wapnia w mleku są fosforany wapnia, co więcej, nierozpuszczalne w wodzie. Najlepszym źródłem jodu jest czysty jod oraz jodek potasu. Świetnie wchłania się kwas borowy i boraks.
Natomiast niektóre mikroelementy rzeczywiście lepiej wchłaniają się w postaci związków organicznych. Są to: żelazo, selen, chrom a także trująca rtęć.
Co do krzemu, to wchłanialny jest w formie kwasu krzemowego, czysta krzemionka czyli piasek nie wchłania się, o czym doskonale wiemy.
Jednak śladowe ilości kwasu krzemowego przechodzą do wody z krzemionki, ale są to naprawdę ilości mikroskopijne.
Więcej krzemu zawierają naturalne wody ze źródeł, średnio 1-2 mg na litr.
JW
 
     
Ryszard 
RW

Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 75
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Lut 15, 2016 12:25   

Z tego co mi wiadomo, to kasza jaglana jest dość bogata w krzem ( Si). Jeśli ktoś odczuwa jakieś braki w tym zakresie to jest właśnie dobre jego źródło. ;)
_________________
RWP
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Pon Lut 15, 2016 14:01   

Zioła krzemionkowe.

Od dawna w fitomedycynie panuje pogląd, że związki krzemu zapewniają prawidłową regenerację tkanki łącznej właściwej oraz są niezbędne dla utrzymania właściwej struktury nabłonków. Związki krzemu wywierają wpływ przeciwwysiękowy. Są niezbędne do syntezy i konglomeracji włókienek kolagenowych i elastynowych. Zapobiegają powstawaniu owrzodzeń na błonach śluzowych, kamieni i złogów w układzie moczowym oraz żółciowym, ponadto przeciwdziałają rozwojowi blaszek miażdżycowych w tętnicach. Wzmacniają i uszczelniają naczynia krwionośne. Dlatego też polecano zioła krzemionkowe osobom chorującym na gruźlicę i permanentnie zapadającym na stany zapalne oskrzeli, opłucnej i płuc.
Zioła bogate w krzemionkę nie wystarczy zaparzyć. Konieczne jest gotowanie surowca przynajmniej przez 10 minut. Krzemionka długo rozpuszcza się w wodzie, jednakże po przejściu do wyciągu staje się koloidalna i łatwo przyswajalna. Na 1 szklankę wody należy wziąć 1-2 łyżki surowca. Odwar przyjmować doustnie 3-4 razy dziennie po 100-200 ml przez 2 tygodnie, następnie 200 ml dziennie przez wiele miesięcy. Zalecane jest zmienianie stosowanego zioła krzemionkowego co 3 miesiące.
Grupę ziół krzemionkowych określano jako Elastotropica – środki uszczelniające i stabilizujące nabłonek pęcherzyków płucnych, wzmacniające tkankę płucną, pobudzające regenerację (gojące) płuc.

Do surowców bogatych w krzemionkę należą:

Herba Equiseti – ziele skrzypu
Herba Pulmonariae – ziele miodunki
Herba Galeopsidis – ziele poziewnika
Herba Galii – ziele przytulii
Herba Polygoni avicularis – ziele rdestu ptasiego
Herba Urticae – ziele pokrzywy
Rhizoma Graminis – kłącze perzu
Lichen islandicus – porost islandzki
Herba Boraginis – ziele ogórecznika

Żródło: http://rozanski.li/2292/ziola-krzemionkowe/

Dodam od siebie, że zioła należy rozdrobnić na pył w młynku.
Sprzyja te ekstrakcji krzemionki.
Proszę uważnie przeczytać cenne wskazówki dr Różańskiego zawarte w powyższej notatce.
_________________
Pozdrawiam
EAnna
Ostatnio zmieniony przez EAnna Pon Lut 15, 2016 14:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved