Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
9k, marszu dziennie a dieta
Autor Wiadomość
Iziss80 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Cze 2012
Posty: 33
Wysłany: Pią Lut 21, 2014 13:02   9k, marszu dziennie a dieta

Witam po dłuższej przerwie. W końcu postanowiłam się za siebie wziąć ale nie chcę wpakować sie przez to w kłopoty.
Od około 2 tygodnie chodzę z koleżanką na długie spacery...zaczynałyśmy od kilku kilometrów, teraz zaliczamy 8, 9 km szybkiego marszu. Bieganie raczej odpada bo mam problemy z biodrami...bolą:( Mam siedzący tryb pracy (księgowa). Moim problemem jest brzuch:( Z tego co się orientuję to najpierw muszę spalić tłuszcz a potem ewentualnie ćwiczyć brzuszki ale naczytałam sie tez, że zła dieta może spowodować, że jeszcze bardziej przytyje:(

Byłam wegetarianką ale pod namową znajomej wróciłam do jedzenia drobiu i ryb. Chciałabym się dowiedzieć jak mniej więcej powinna wyglądać moja dieta, oczywiście wolałabym maksymalnie ograniczyć jedzenie mięsa z powodów mojego ekooszołomstwa ale w tym przypadku nie kosztem mojego zdrowia.

Mam 34 lata, około 167cm wzrostu i 67 kg wagi i straszny celulit....chciałabym schudnąć 10 kg (marzenia:)) ale przede wszystkim przynajmniej poprawic proporcje ciała..talia! Byłabym wdzięczna za jakieś rady ewentualnie linki do jakiś kompetentnych stron:)
_________________
"Naszym ce­lem mu­si być wyz­wo­lenie się... pop­rzez roz­szerze­nie kręgu współczu­cia na wszys­tkie żywe is­to­ty i na cały cu­dow­ny świat natury"
Albert Einstein
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Lut 21, 2014 22:36   

70 g węglowodanów na dobę i samo się zrobi w trzy miesiące bez biegania. Tylko na wegetarianizmie to niemożliwe, bo rośliny produkują głównie węglowodany i mało białka.
JW
 
     
TheMark 


Wiek: 41
Dołączył: 04 Mar 2014
Posty: 6
Wysłany: Wto Mar 04, 2014 23:20   

Dlaczego niemożliwe? Wegetarianie są zwykle szczupli, chociaż ja uważam, że warto jeść akurat drób i ryby.
Co do Iziss to obrałaś dobry kierunek na początek. Od spacerów zacznij. Do tego podziel posiłki na 6 porcji (co 3 godziny) w ciągu dnia. Każdy musi się składać z chudego mięsa/nabiału + niewielkiej ilości węglowodanów złożonych (makaron pełnoziarnisty, ciemne pieczywo, brązowy ryż) i warzyw w dowolnej ilości.
Jak już poczujesz się silniejsza zacznij urozmaicać ćwiczenia (może Chodakowska?)
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Czw Mar 06, 2014 10:00   

TheMark napisał/a:
Dlaczego niemożliwe? Wegetarianie są zwykle szczupli, chociaż ja uważam, że warto jeść akurat drób i ryby.
Ponieważ:
Cytat:
to niemożliwe, bo rośliny produkują głównie węglowodany i mało białka.
Bez specjalnej paszy typu kotleciki sojowe, gdzie białko jest sztucznie koncentrowane, naturalny weganizm z naturalnych niskoprzetworzonych produktów jest żywieniem wysokowęglowodanowym niskobiałkowym.
Oczywiście jak się uprzeć, to można metodą wielkoprzemysłową ekstrahować białko z pszenicy i to jeść zamiast schabowego. Można też tłoczyć przemysłowo olej sojowy.
Wtenczas, jedząc sojową paszę białkową i olej sojowy możliwy jest Low carb wegański.

Tylko zdaje się mówimy o naturalnym żywieniu opartym w każdej opcji o produkty niskoprzetworzone. Takim, jakie mogli zdobyć nasi przodkowie 40 tys. lat temu.

Ideałem wegańskiego żywienia dziś jest Bangladesz, gdzie spożywają na dobę 20g olejów roślinnych, a reszta to węglowodany i trochę białka roślinnego.
Jedzą superzdrowe pożywienie, bo z regionów wolnych od przemysłu, niskoprzetworzone, niskobiałkowe i bardzo chude. Wprost ideał zdrowego żywienia.
JW
 
     
kayaman

Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 30
Wysłany: Czw Mar 13, 2014 16:49   

Jakby się uprzeć to można odżywiać się wysokotłuszczowo i w miarę zdrowo surowo na wegetarianizmie: jeść dużo surowych zapłodnionych jaj w tym kaczych i gęsich, dużo niepasteryzowanego masła i śmietany i sfermentowanego nabiału plus plastry miodu z pierzgą oraz owoców jak awokado, durian, kokos, mongongo i inne tłuste tropikalne owoce. Oczywiście jakieś inne wydzieliny zwierzęce można by dołączyć. A komu nie szkoda owoców morza, owadów bezkręgowców to także.

Na weganizmie trzeba by się ograniczyć to tłustych owoców i kokosa ale teoretycznie w tropikach przy dostępie stałym do słońca i organicznych owoców na pewno jest to możliwe jakiś czas.
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Czw Mar 13, 2014 21:13   

kayaman napisał/a:
surowych zapłodnionych jaj

Surowe zapłodnione jaja to są na tym forum.
"Ja,ja mam rację."
:D
 
     
Moveo-Sport_pl

Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 63
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Śro Maj 07, 2014 10:42   

Wystarczy przejrzeć szereg wątków jak i tematów podwieszonych na forum które dotyczą diety,gdzie masz już gotowy jadłospis. Oczywiscie wiele zależy od efektu jaki chcesz uzyskać,sam marsz to niestety nie wszystko,proponuje urozmaicić ćwiczenia.
 
     
johnnorton

Dołączył: 17 Gru 2014
Posty: 3
Wysłany: Śro Gru 17, 2014 13:56   

Jestem zwolennikiem wielogodzinnego marszu, który ma pomóc osobie otyłej zrzucić wagę. Myślę, że dobre dla takiej osoby będzie jazda na rolkach, można się zatrzymać w noclegu http://ranczopodgajem.pl/oferta/22-noclegi.html, na dzień.
 
     
TrojBoj 

Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 28
Wysłany: Wto Lut 03, 2015 23:26   

Marsz to ciekawa propozycja,jednak ja osobiście polecam biegi które dają bardziej wymierne korzyści,szczególnie te długodystansowe.
_________________
TrojBoj.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved