Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Hipersolacja
Autor Wiadomość
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Wto Sie 05, 2014 19:47   Hipersolacja

Ultrafioletowe promieniowanie powoduje produkcje witaminy D w skórze człowieka. Obfite ilości tej witaminy nie są potrzebne człowiekowi. Witamina D sprzyja wchłanianiu i zatrzymywaniu wapnia w organizmie. Zwiększona ilość wapnia we krwi prowadzi do alkalizacji i nadmiernego krzepnięcia krwi co sprzyja tworzeniu się skrzepów krwi.

Jakoś w naszych umysłach zakorzeniło się przekonanie, że pod promieniami słońca otrzymujemy zdrowie a opalenizna określa nasze zdrowie. Opalamy się nie tylko na plaży, ale prawie wszędzie; w ogrodach w strojach kąpielowych, pracownicy budowlani rozebrani do pasa prażą się na słońcu i wiele takich przykładów można przytoczyć..

A oto co o intensywnej opaleniźnie mówi dr N.I. Szczerba
Cytat:
Chcę mówić o opaleniźnie, jako profesjonalista, jako lekarz, który od dawna badał wpływ opalania na zdrowie. Pamiętam jak chodziłem po miejskiej plaży, wybierałem młodych mężczyzn i kobiety dobrze opalonych na słońcu i pobierałem u nich próbki krwi do badania . Wiadomo, że nadmierne promieniowanie słoneczne może powodować zaostrzenie różnych schorzeń układu nerwowego oraz sprzyja powstawaniu nowotworu.

Ale ja byłem zainteresowany w zupełnie innym aspekcie problemu: wpływ różnych dawek promieniowania słonecznego na krzepnięcie krwi. Wyniki analizy były porażające. Okazało się, że wszyscy ci młodzi ludzie, którzy na podstawie opalenizny byli uważani za zdrowych w rzeczywistości znajdowali się w katastrofalnym stanie,. Nazwałbym ten stan przed-zakrzepowym. Innymi słowy, krzepnięcie krwi zmieniło tak bardzo, że zachodziła groźba zablokowania każdego istotnego naczynia krwionośnego. Taki skrzep może zablokować tętnicę wieńcową powodując atak serca, może zablokować inne naczynia krwionośne, wpływając na prace innych narządów.
Zwykle osoba z takimi wynikami analizy będzie hospitalizowana, i przy użyciu specjalnych środków próbuje się doprowadzić taka osobę do stanu normalnego. Ale ten, który poparzył się na plaży, uważa to za lekkie niedomaganie, którego można pozbyć smarując się jogurtem lub woda kolońska. Takie leczenie nazywamy objawowym. W rezultacie skora się wyleczy, ale stan zdrowia pozostaje niepewnym. Jak często nagłą śmierć po plaży błędnie się diagnozuje jako śmierć od udaru słonecznego, zatrucia żywnością kub alkoholem. Nie mam wątpliwości, że jednym z głównych powodów takiej tragedii może być niedrożność naczyń krwionośnych, które powstały w wyniku hipersolacji.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved