Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
co jest ze mna nie tak?
Autor Wiadomość
aldek

Dołączył: 05 Gru 2014
Posty: 48
Wysłany: Nie Gru 21, 2014 13:30   co jest ze mna nie tak?

witam nazywam sie romek.jak w temacie,na jedzeniu niskoweglowodanowym jestem w porywach ok10lat.najpierw DO duzy spadek wagi ale nic ponad to.tak jak miale bole glowa tak zostaly.luszczyca mi nie zeszla .na glowe bralem prady ktore wedlug kwasniewskiego mialy pomoc.ciagle zmeczenie.potem dobra dieta.ok.100g wegli na dobe,odstawilem calkowicie chleby maki nawet panierke do smazenia a to ze wzgledu na to ze produkty maczne zle dzialaja na luszczyce.zamiast tego wafle ryzowe(juz mi sie snia)codziennie rano 4 zoltka ryz z smalcem kielbasa wazywa.teraz zmniejszylem ilosc wegli do ok.50-60g a jeszcze zwiakszylem bialko-80-90g i tluszcz jako reszta jak jestem glodny.z tluszczczu to podwedzana slonina smalec i maslo.tak jest w -zyciu bez chleba-i co z tego wynika.glowa co drugi dzien,zaczerwienione powieki i nieprzyjemny oddech.no i zmeczenie.uprawiam bardzo duzo sportu(od polowy marca do polowy listopada ok7500-8000tys.km)mam 48lat 174cm i waze 85kg.i tu jak w tytule.moze ktos ma jakies sugestie czego wiecej a czego mniej albo jak.przepraszam ze tak chaotycznie,ale jestem do dyspozycji.pozdrawiam
 
     
lipon 

Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 166
Wysłany: Nie Gru 21, 2014 17:38   

Witaj, ja nie jestem znawcą.Ale przy tylu przejanych kilometrach spozywales jak sądze 50 -70 g bialka skoro teraz zwiekszyles do 90.to ja sie nie dziwie ze czujesz zmeczenie .Wedlug mnie troche za duzo wazysz .
 
     
aldek

Dołączył: 05 Gru 2014
Posty: 48
Wysłany: Nie Gru 21, 2014 17:45   

te kilometry to na rowerze(zapomnialem napisac)przeciez w -zycie bez chleba-pisze ze bialko i tluszcze bez ograniczen.nie rozumiem dlaczego przy zwiekszeniu bialka zmeczenie?acha jeszcze zapomnialem dodac ze jak szybko wstane z krzesla to czasami ciemnieje mi w oczach.
 
     
COOLER 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 854
Wysłany: Nie Gru 21, 2014 20:58   Re: co jest ze mna nie tak?

aldek napisał/a:
witam nazywam sie romek.jak w temacie,na jedzeniu niskoweglowodanowym jestem w porywach ok10lat.najpierw DO duzy spadek wagi ale nic ponad to.tak jak miale bole glowa tak zostaly.luszczyca mi nie zeszla .na glowe bralem prady ktore wedlug kwasniewskiego mialy pomoc.ciagle zmeczenie.

Nie jesteś sam, niejaki Abaszydze na tym forum omal przez dietę optymalną życia nie stracił, jak sam pisał i miał podobne objawy.
 
     
aldek

Dołączył: 05 Gru 2014
Posty: 48
Wysłany: Nie Gru 21, 2014 22:00   

ale teraz chce jesc wedlug lutza.jak narazie to dostaje same wymijajace odpowiedzi.na kwasniewskiego bylem dawno.tak jak pisalem wczesniej wegli jem do 60g a co z reszta?
 
     
daniel_K 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 01 Sie 2014
Posty: 311
Skąd: Rybnik
Wysłany: Nie Gru 21, 2014 22:43   

Według mnie to węgli więcej, nawet do 200g na dzień. Jak dużo ćwiczysz to jednak ten glikogen mięśnie potrzebują. Robota głupiego potem białkiem nadrabiać węgle.
_________________
"Jeśli nie zainwestujecie w swoje zdrowie i zdrowie waszych bliskich, będziecie musieli wydać duże pieniądze na leczenie siebie i swojej rodziny u lekarzy ... Będziecie spłacać domy, mercedesy, wakacje swoich lekarzy i agentów ubezpieczeniowych."
 
 
     
g69 

Wiek: 54
Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 331
Wysłany: Pon Gru 22, 2014 09:34   

W pierwszej kolejności korzystając z poniższego kalkulatora policzyłbym ile mniej więcej potrzebuję energii:
http://wieszjak.polki.pl/...lorycznego.html
Następnie te energię rozłożyłbym procentowo w następujący sposób:
20% z białka
50% z tłuszczu
30% z węglowodanów
Do dalszych obliczeń potrzebna jest zależność:
1 gram białka =4 kcal
1 gram węglowodanów =4 kcal
1 gram tłuszczu =9 kcal
Mając tę wiedzę możemy przejść do tabelki by wyliczyć ile i jakich produktów użyć w dniu żywieniowym.
http://www.danwit.pl/artykuly/podreczna-tabela/
Tyle ,że jak by mi wyszło przykładowo ,że mam zjeść 0,5 kg mięsa ,to tę ilość zrównoważyłbym 0,5 kg podstawowych warzyw w czym byłyby też kiszonki.a pozostałe węglowodany uzupełniłby np jabłkiem i kaszami
Ostatnio zmieniony przez g69 Pon Gru 22, 2014 09:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
COOLER 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 854
Wysłany: Pon Gru 22, 2014 15:09   

aldek napisał/a:
ale teraz chce jesc wedlug lutza.jak narazie to dostaje same wymijajace odpowiedzi.na kwasniewskiego bylem dawno.tak jak pisalem wczesniej wegli jem do 60g a co z reszta?

Abaszydze też był bardzo dawno na diecie optymalnej, ale skutki na zdrowiu zostały mu chyba po dziś dzień jak sam pisał.
A od optymalnych dostaniesz stek złotych porad: http://www.dobradieta.pl/...p=237260#237260
Ostatnio zmieniony przez COOLER Pon Gru 22, 2014 15:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
aldek

Dołączył: 05 Gru 2014
Posty: 48
Wysłany: Pon Gru 22, 2014 17:21   

witam.do g69.sprawdzilem tabele policzylem co jem i wyszlo ze W50-60g B60-70gT120-130g.Ateraz wedlug kalkulatora to wwchodza mi takie dawki ze niedam rady tego zjesc.a samych wegli to 200g.to juz chyba nie jest dieta niskoweglowodanowa.co ty na to?mam teraz metlik w glowie
 
     
g69 

Wiek: 54
Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 331
Wysłany: Pon Gru 22, 2014 18:17   

200 gram węgli,to Lutz przynajmniej razy dwa.Z twojego obecnego żywienia wychodzi mi że potrzebujesz około 1700kcal.Te 130 gram tłuszczu ,który podałeś ,to tyle dodajesz do potraw ,czy raczej jest ,to suma tłuszczy jawnych i ukrytych w potrawach?
Jeżeli te 1700 kcal wystarcza ,to i tak bym zmierzał do proporcji ,które podałem wcześniej.
Obecnie spożywasz jakieś 16% białka ,a dobrze ,by było przynajmniej 20% i zrównoważone warzywami .Z kiełbas ryżu bym zrezygnował ,a zamiast tego lepiej sztuka mięsa.
Dążyłbym ,żeby było różnorodnie raz czerwone mięso raz białe innym razem podroby.
Z codziennego spożywania jajek bym z rezygnował ,możliwe że zaczyna ci się rozjeżdżać układ pokarmowy i niektóre substancje wywołują reakcje (czerwone oczy ,zawroty głowy)
Ostatnio zmieniony przez g69 Pon Gru 22, 2014 19:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
aldek

Dołączył: 05 Gru 2014
Posty: 48
Wysłany: Pon Gru 22, 2014 21:37   

a dlaczego nie mozna jesc jajek?ja jem codziennie cztery zoltka na sniadanie.to juz jest duza dawka bialka i tluszczu.do tego wafel ryzowy posmarowany grubo smalcem i albo pasztet albo jakas mielonka na to.i pomidor i ogorek.no i czysta slonina,jeszcze jogurt naturalny.licze tylko wegle bo podobno bialkiem nie da sie przejesc.a moze tez byc ser typu camembert zamiast jajek i puszka makreli naprzemiennie.to jajka by wychodzily co trzeci dzien.i jeszcze raz wegle.dlaczego tak duzo.ja teraz mam 85 a jak bede jadl tyle to napewno przytyje a chce schudnac.w lato jak duzo jezdzilem to jadlem nawet do 150g.w zasadzie to tluszczu i bialka nie licze bo jem na oko a jak jestem glodny to maselko.
 
     
g69 

Wiek: 54
Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 331
Wysłany: Wto Gru 23, 2014 09:54   

Też mnie zastanawia ,ta waga.według tych informacji poniżej wynika ,że jesteś w grupie nadwaga beż otyłości. A więc są pewnie popełniane błędy żywieniowe:

Są różne sposoby jej obliczania, najpopularniejsze to BMI (Body Mass Indeks) obliczany przez podzielenie wagi w kilogramach przez wzrost w metrach (kg/m2). Otrzymaną liczbę porównujemy z przedziałami określonymi przez Światową Organizację Zdrowia WHO.

Klasyfikacja otyłości (WHO) BMI (kg/m2)
prawidłowa masa ciała 18,5 - 24,9
nadwaga powyżej i równy 25
nadwaga bez otyłości 25 - 29,9 (85/(1,74)2 =28
stopień I otyłości 30 - 34,9
stopień II otyłości 35 - 39,9
stopień III otyłości (ekstremalna) powyżej i równy 40

Dlatego uważam ,że żeby zacząć chodzić ,to najpierw trzeba zacząć raczkować.Raczkowanie ,to właśnie zabawa z wagą ,kalkulatorem i doborem odpowiednich produktów.Twoje wafle ,mielonki,pasztety,moim zdaniem nie jest najlepszym jedzeniem.
Jedzenie ma być proste z różnicowane,jak najmniej przetworzone przez przemysł spożywczy.
Nieraz warto spotkać się z dietetykiem i porozmawiać na żywo ,żeby nakreślić kierunek.
Piszesz tez ,że pijesz jogurt,a brałeś pod uwagę ,że możesz nie tolerować laktozy?
Może więc zanim pójdziesz w konkretne produkty warto zrobić ,coś takiego:
http://www.danwit.pl/gabi...ncje-pokarmowa/
Ostatnio zmieniony przez g69 Wto Gru 23, 2014 10:02, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
aldek

Dołączył: 05 Gru 2014
Posty: 48
Wysłany: Wto Gru 23, 2014 16:15   

tam juz kiedys bylem.ale testow nie robilem.niestety teraz moge tam pojechac dopiero w lato.jakos nie mialem zadowalajacych mnie efektow i zaczolem jadlospis sam modyfikowac.niestety nie przynioslo to efektow.musze wrocic do podstaw(mam jeszcze wytyczne)dlaczego zaczolem bladzic?po prostu na jednym z amatorskich wyscigow a w takich czasami startuje odcielo mi prad i przez tydzien nie moglem dojsc do siebie.potem zaczolem jesc wiecej wegli i sie zaczelo.waga stanela ale byla sila.te wafle ryzowe to ze wzgledu na luszczyce musze jesc.takie dostalem wytyczne.z obiadem nie ma problemu ale co ze sniadanie?jak odstawie jajka i produkty mleczne(sery topione twarogi)na probe to czym uzupelnic bialko w takiej ilosci?a kozie sery?normalnie terz namieszalem.ja tam pojade ale dopiero w lato a do tej pory jakos musze sobie radzic
 
     
aldek

Dołączył: 05 Gru 2014
Posty: 48
Wysłany: Wto Gru 23, 2014 16:24   

teraz doczytalem ze zolte sery moge jesc i sery topione tez(te zawieraja malo laktozy)no kozi niebardzo.ale to poszerza mozliwosci.jesli sie myle to prosze mnie poprawic
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Wto Gru 23, 2014 16:58   

aldek napisał/a:
na jednym z amatorskich wyscigow
http://www.drmichalak.pl/maraton_rowerowy.html

D
 
     
aldek

Dołączył: 05 Gru 2014
Posty: 48
Wysłany: Wto Gru 23, 2014 19:07   

fajny opis na tym rowerku.a te szesc jajek i smietanka rano to bialka nie liczyles?i czy ty jestes na diecie optymalnej cz bardziej na lutza?ja jezdze na szosie.
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Wto Gru 23, 2014 20:05   

aldek napisał/a:
czy ty
ja
jestem tylko 'obserwatorem' ;)
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Gru 29, 2014 13:26   

aldek napisał/a:
teraz doczytalem ze zolte sery moge jesc i sery topione tez(te zawieraja malo laktozy)no kozi niebardzo.ale to poszerza mozliwosci.jesli sie myle to prosze mnie poprawic
Niekoniecznie. Obok pszenicy nabiał to najpowszechniejsza przyczyna schorzeń, również autoimmunologicznych. Nawet tak odległych, jak zgaga, zaburzenia błędnika, reumatyzm, zapalenie prostaty, zwapnienia, zaburzenia nastroju.

Proszę sprawdzić, jakie są działania uboczne leków, które ewentualnie Pan bierze.
JW
 
     
aldek

Dołączył: 05 Gru 2014
Posty: 48
Wysłany: Pon Gru 29, 2014 16:09   

http://luszczyca-blog.pl/...asu-fumarowego/ To sa tabletki ktore biore juz dwa lata.powiem tak wszystkie objawy uboczne u mnie wystepuja.zeby ograniczyc bole brzucha jadlem jogurt naturalny,ale od paru dni jednak odstawilem produkty mleczne,nawet kawe pije z mala lyzeczka masla.zobaczymy co to da.przed swietami kupilem duzo jogurtu i serow topionych i jak ograniczenie produktow z nabialu pomoze to to rozdam.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Gru 29, 2014 18:30   

W przypadku łuszczycy, podobnie, jak w przypadku wrzodziejącego zapalenia jelita, objawy ustępują powoli, po miesiącach, a nawet latach. I niestety alkohol też nasila objawy.
JW
 
     
g69 

Wiek: 54
Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 331
Wysłany: Pon Gru 29, 2014 18:42   

aldek napisał/a:
jak ograniczenie produktow z nabialu pomoze to to rozdam.

Jak twoje problemy zdrowotne mają związek ZNJ (Zespół Nieszczelnego Jelita)
to ograniczenie produktów ,które zaostrzają chorobę na nic się zda.
Na innym forum ,kolega ,który ma problemy z jelitami ( schorzenie autoimunologiczne) Zrobił testy igG .I w opisie ma wyraźnie powiedziane,że produkty z czerwonego pola ma wykluczyć na 9 - 12 miesięcy.
A więc wykluczenie ,a nie ograniczenie .Inaczej zapomni o powrocie do zdrowia.
Ale tak jak pisałem wcześniej ,trzeba,to sprawdzić .To jest właśnie punkt wyjścia do ułożenia diety.Chociaż na ogół na pierwszy ogień idzie gluten i nabiał(mleko sery ,jogurty ,a w niektórych przypadkach nawet masło).Wspomniany kolega musiał dodatkowo wykluczyć z diety jajka.
Ps.A tu test wspomnianego kolegi:
https://www.dropbox.com/s...michal_igg_.pdf
Ostatnio zmieniony przez g69 Pon Gru 29, 2014 19:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
aldek

Dołączył: 05 Gru 2014
Posty: 48
Wysłany: Pon Gru 29, 2014 19:35   

ZNJ uff tego sie nie spodziewalem.ze wszystkich objawow ktore sa wypisane na roznych stronach to ja mam luszczyce,czasami pieka mnie oczy i nie mam energi zyciowej(chociaz to jest subiektywne odczucie i moze wymagam zbyt wiele od siebie)bo 100km robie sobie na rowerze po pracy.brzuch mnie boli ale to jest nastepstwem brania fumadermu,przedtem tego nie mialem.Panie Witoldzie jako "sportowiec"alkocholu nie pije wcale i nie pale.dziwi mnie tylko ze przy tylu spalonych kaloriach nie umiem schudnac.te testy zrobie sobie w lato a narazie wyeliminuje produkty mleczne i zobaczymy co sie stanie.
 
     
g69 

Wiek: 54
Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 331
Wysłany: Wto Gru 30, 2014 07:26   

aldek napisał/a:
ze wszystkich objawow ktore sa wypisane na roznych stronach to ja mam luszczyce,

Bolący ząb,to też objaw,ale jakaś jest przyczyna.Czasem jest ,to ubytek(można ,by rzec nieszczelność )
Ale ,co prowadzi do tej nieszczelności zarówno w uzębieniu jak i w jelitach ,to już inna para kaloszy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved