Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy kompleks witaminowy ma wpływ na odchudzanie?
Autor Wiadomość
kl7040977

Dołączył: 05 Cze 2015
Posty: 3
Wysłany: Pią Cze 05, 2015 13:13   Czy kompleks witaminowy ma wpływ na odchudzanie?

Witam serdecznie
Na początku chciałem zaznaczyć że bardzo dużo schudłem - od września tamtego roku ze 157,5 kg dotarłem do 102 kg na dzień dzisiejszy. Wprowadziłem wtedy zdrowe żywienie i ćwiczenia. Jednak wprowadziłem w tym samym czasie coś jeszcze - kompleks witamin i minerałów (zawierają m. in. jod). Mam zamiar je odstawić aby nie wpaść w hiperwitaminozę. Problem polega na tym, że zacząłem chudnąć w tym samym momencie kiedy zacząłem je brać. Mam zatem pytanie - czy jeżeli przestane brać ten preparat zacznę ponownie tyć, lub przestanę chudnąć (chce jeszcze trochę zrzucić)? Oczywiście nie zamierzam odpuścić diety i przestać ćwiczyć. Co prawda nie odżywiałem się zdrowo przed rozpoczęciem odchudzania i nie trenowałem, ale martwię się , że jeżeli przestanę zażywać ten preparat będę miał efekt jojo. Poniżej podaję skład tego preparatu (biorę 1 tabletkę dziennie):

Zawartość: w porcji(1 tabl.) zaw: 100% DZ
Witamina A 800µg
Witamina D 55µg
Witamina E 12mg
Witamina K 75µg
Witamina C 80mg
Witamina B1 1,1mg
Witamiina B2 1,4mg
Niacyna 16mg
Kwas pantotenowy 6mg
Witamina B6 1,4mg
Biotyna 50µg
Kwas foliowy 200µg
Witamina B12 2,5µg
Wapń 120mg
Magnez 60mg
Żelazo 14mg
Cynk 10mg
Miedź 1mg
Mangan 2mg
Selen 55µg
Chrom 40µg
Molibden 50µg
Jod 150µg
Estrakt z Żeń-szenia 60mg
w tym ginsenozdy 48mg

Czy to mogłoby mieć jakiś związek z tarczycą?

Bardzo proszę o pomoc i udział w dyskusji.
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Pią Cze 05, 2015 20:18   

No popatrz, zawartość witaminy D, nawet na stronie producenta się ktoś pomylił przy przepisywaniu i zamiast 5 jest 55 (więc różnica 11 krotna), dopiero w aptece DOZ.pl się ktoś puknął w czoło i przepisał jak należy, może z ulotki rejestracyjnej.

http://www.doz.pl/apteka/...zen-szen_30_szt
http://s16.postimg.org/9vu4fxdfp/DOZ.png

:faint:
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Sob Cze 06, 2015 08:29   Re: Czy kompleks witaminowy ma wpływ na odchudzanie?

kl7040977 napisał/a:
Wprowadziłem wtedy zdrowe żywienie i ćwiczenia. Jednak wprowadziłem w tym samym czasie coś jeszcze - kompleks witamin i minerałów (zawierają m. in. jod).
Na czym polega to zdrowe żywienie?
JW
 
     
kl7040977

Dołączył: 05 Cze 2015
Posty: 3
Wysłany: Sob Cze 06, 2015 09:03   Re: Czy kompleks witaminowy ma wpływ na odchudzanie?

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Na czym polega to zdrowe żywienie?
JW


Obecnie w mojej diecie jest chleb razowy, płatki owsiane, warzywa, 1 owoc dziennie, chude mięso, do picia woda mineralna, jajka, słonecznik, pestki dyni, sok z cytryny, również ostro przyprawiam (nie używam soli).
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Wto Cze 09, 2015 19:29   

Poza "jajka, słonecznik, pestki dyni, warzywa" reszta, to jest dokładnie to, czego się nie powinno jadać, żeby nie mieć efektu jojo.
JW
 
     
kl7040977

Dołączył: 05 Cze 2015
Posty: 3
Wysłany: Pią Cze 12, 2015 14:53   

Czy sugeruje Pan, że mam kompletnie wykluczyć z diety chleb razowy, płatki owsiane, owoc i mięso i żywić się tylko tymi produktami które Pan wymienił?
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Sob Cze 13, 2015 08:39   

http://www.dobradieta.pl/...p=227365#227365
JW
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved