Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Algi i alergia z cyklu "Cudowne pokarmy nie istnieją&q
Autor Wiadomość
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Śro Paź 14, 2015 19:30   Algi i alergia z cyklu "Cudowne pokarmy nie istnieją&q

Udzielam się w zamkniętej grupie dotyczącej leczenia autyzmu i już kolejny raz postanowiłam wyszukać dla rodziców tam udzielających się informacje tym razem o algach ale negatywne.

No cóż taką mam naturę. W końcu tyle już wiem o alergiach i mechanizmach nimi rządzących, że zaczyna mi doskwierać brak możliwości wykorzystywania tej wiedzy na forum publicznym. A nie mam możliwości pewnym osobom udowadniać, że to co wiem nie musi pochodzić z wydanej przeze mnie choćby jednej książki czy posiadaniem tytułu dr. przed nazwiskiem.

Zostawiam krótki wykład zapoczątkowany przeczytaniem mnóstwa wpisów zachwalających chlorellę.

P.S. Zdaje sobie sprawę, że moje teksty wymagają korekty literackiej gdyż nad stylistyką i jej poprawnością cały czas pracuję.

W niedalekiej przyszłości będę te krótkie wykłady umieszczać na stronie przyszłego gabinetu dietetycznego. Czy będzie to rok 2016 - niestety nie wiem. Linka do swojej strony nie podaje z szacunku dla pracy Pana Witolda i jego żony.


Krótki Wykład : „Chlorella czyli algi i alergie.

( z dedykacją dziękczynną i uznaniem dla prof. K.Buczyłko za edukację swoich potencjalnych i obecnych pacjentów i za organizowanie warsztatów nie tylko dla lekarzy oraz po krótkiej rozmowie, z której dowiedziałam się, że już posiada w swoim dorobku ileś pacjentów z autyzmem i dobrych wyników w leczeniu alergologicznym.

Jak we wszystkich pokarmach jak już wiecie wyszukuję minusy gdy nagminnie stykam się tylko z podawaniem pozytywnych właściwości leczniczych jakiegoś pokarmu i z reguły je znajduję. Czy tak będzie i tym razem? Dziękuję Michał W A. (nazwisko ukryte dla forum dd) który w innym wątku swoim tajemniczym komentarzem natchnął mnie do poszukiwań. Otóż po latach badań i obserwacji w Alergologii praktycznie nie ma już pokarmów , które nie wywołują alergii a pokarmy jak dotąd mało badane, uważane za nieszkodliwe czy wręcz leczące jak zioła przeżywają w alergologii podobnie jak cała grupa chwastów swój renesans jeśli chodzi o badanie ich „biologii i chemii” i mechanizmów wywoływania alergii czy nietolerancji. Dodatkowo moje zainteresowania Alergologią i poznanie mechanizmów powoduje, że wiem jak kiedyś niegroźna stevia czy guma guar zaczęły alergizować nie tylko same z siebie ale w grupie pokarmów np. do których były dodawane gdyż za dużo tego samego pokarmu z różnych źródeł daje sygnały układowi immunologicznemu i zaczyna to wywoływać zbyt często te same odpowiedzi zmuszające organizm do wytwarzania reakcji obronnych pod które podpadają np. typy reakcji alergicznych od typu 1 do typu 4.

Już wzmianka o możliwości wywołania alergii przez algi powinna dać do myślenia czytającym wybrany artykuł medyczny gdyż oznacza to możliwość albo, że dany pokarm był przebadany biologicznie w tym kierunku albo, że w literaturze medycznej jest przynajmniej 1 przypadek opisany alergii na dany pokarm/produkt/ pyłek etc.

W przypadku alg też tak jest . Cyt: „ Owady, algi i rośliny nienaczyniowe obejmują niewielką część cząstek przenoszących alergeny (3) Pod trójką kryje się praca z 2000 roku, którą to cytuje prof.Buczyłko w swoim artykule z alergologii dostępnym na stronie – link poniżej.
[PDF]pełna wersja w pdf - Mediton
www.mediton.pl/.../aai_vo...1_article-94...
by K BUCZYŁKO - ‎2011 - ‎Related articles

Na zwiększenie się możliwości alergizacji wpływa ten sam mechanizm, który już w latach 90 tych był opisywany na przykładzie alergii na rumianek przez alergologa prof. Rudzkiego. Rumianek uznany za zioło i lek zaczał być dodawany za przeproszeniem do wszystkiego „co się rusza” czyli co mogło być zareklamowane jako zdrowe, ziołowe i wtedy uznane za niealergiczne czyli: szampony, kremy, mydła, w przemysłach chemicznym, perfumiarskim i wielu innych nie wspominając już o herbatkach z rumianku czy dodawaniu go do herbatek dla niemowląt. Zresztą dzisiejsza wiedza konsumentów nie odbiega zbytnio od tej sprzed prawie 30 lat. W cytowanym tekście są wymienione branże, które korzystają z alg oraz substancji dodatkowych tzw. E, które są pochodnymi alg. Nie dziwię się. Nie wiem jak wygląda produkcja choćby chlorelli z alg czy innych specyfików ale natura nie lubi próżni i skoro coś jest drogie trzeba na tym maksymalnie zarobić i wykorzystać to w 100% gdzie tylko się da. Za tekstem podaję więc gdzie algi i ich pochodne są używane: cyt: „Algi często są dodatkiem do różnych produktów spożywczych, pełniąc rolę substancji zagęszczających i żelujących, poprawiając ich wygląd i smak. Kryją się pod takimi nazwami jak alginian sodu, agar, karagen lub odpowiadającymi im symbolami (E401, E406, E407).” oraz cyt: „Algi stały się bardzo popularne w kosmetyce – w licznych maseczkach do twarzy, kremach, balsamach i jako składnik bioorganicznych specyfików do masażu. Jak wpływają na skórę alergiczną?” link: http://www.mojealergie.pl...e-i-w-diecie/3/

Zaznaczam, że pomysł nadużywania każdego produktu czasem po wielu latach ujawnia ten sam mechanizm : wywołanie alergii. Jeśli nie w pierwszym pokoleniu to w następnym. Poza tym z uwagi na zawartość białek w algach, które w alergologii najbardziej są znane jako białkowe komponenty przyczyniające się do alergii lub ją wywołujące tzw. proteiny można sądzić, że jeśli nie same algi to w połączeniu z innymi pokarmami mogą w przyszłości przyczyniać się do wywoływania alergii np. krzyżowych, które obecnie nie są znane czy ujawnione. Jak to mogę udowodnić? Przykładem może być agar, który jest już składnikiem w kosmetykach a na który istnieje już w panelu alergii pokarmowych test do wykonania. ( np. test imunopro 300- agar-agar E406). Jakie to proste dla alergologii . Niestety trudne dla marketingu, przecież trzeba sprzedawać.
Aby nie pozostać tylko ze wspomnieniem z polskiej literatury o potencjalnej możliwości wywoływania alergii u prof. Buczyłko ( nie jestem lekarzem więc nie mam możliwości korzystania z baz danych dostępnych dla lekarzy) podaję to co można sobie samemu znaleźć wpisując w wyszukiwarkę z angielskiego hasło algi alergia. Zaznaczam, że zbyt słabo znam angielski by móc ten artykuł obecnie przeczytać w całości zrzumiale ale na ile pozwala mi tłumaczenie gogle tylko dwa słowa z tytułu czyli : „Algi przyczyną alergii wziewnej u dzieci” link: http://www.botany.utexas....rs/hreso/h2.pdf
Podkreślam fakt , na który zwrócił mi uwagę na swoim wykładzie prof. Buczyłko iż bardzo często ma do czynienia z dużą luką badawczą jeśli chodzi o substancje obecnie uznawane za bezpieczne a kiedyś już obserwowane pod katem alergii. ( tak jak w tym przypadku marketing zrobił swoje) Artykuł pochodzi z roku 1962 kiedy to testy na alergie były niedostępne a lekarz alergolog pracował na podstawie żmudnego wywiadu z pacjentem i jego obserwacji swojego organizmu. Wyobraźcie sobie!. Kiedyś testy na alergię nie istniały a leczono poprzez obserwacje i zmianę diety pacjenta. Sylwia Kowalska

*dopiszę tylko dla tego forum , że jeszcze w 100 % historycznie nie ogarnęłam tematu historii testów pokarmowych ale ze znanych mi źródeł samo "wynalezienie i opisanie" immunoglobuliny IgE to rok 1967 r.

cyt:

Immunoglobulina E (IgE), po raz pierwszy opisana w 1967 roku (2,3) jest jedną z pięciu klas immunoglobulin występujących u człowieka i stanowi poniżej 0,001% stężenia wszystkich pozostałych klas przeciwciał (4). Odkrycie IgE przyczyniło się do znaczącego postępu w patofizjologii i diagnostyce chorób alergicznych. Obecnie stosowanych jest wiele testów radioimmunologicznych, immunoenzymatycznych (ELISA) oraz chemiluminescencyjnych różniących się szczegółami technicznymi, które służą do badania stężeń IgE (5,6,7,8,9). Należy pamiętać, że stężenie IgE w surowicy krwi jest ściśle związane z wiekiem pacjenta.

link: http://alergia.org.pl/lek...d=387&Itemid=78
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved