Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak pomysłów do diety
Autor Wiadomość
Tsunuko 

Dołączyła: 11 Sie 2017
Posty: 1
  Wysłany: Pią Sie 11, 2017 11:13   Brak pomysłów do diety

Witam.
Są wakacje, za niedługo zaczynają się dla mnie studia, a ja mam problem z jedzeniem. A mianowicie nie wiem co jeść. Znudziło mi się to, co jadłam. Przez to nie raz omijam posiłki lub zjadam coś niezdrowego tylko po to, żeby zaspokoić głód i nawet kiedy mi to nie smakuje.

Liczyłabym na udzielenie pomysłów na to, co mogę zacząć jeść. Jestem otwarta na propozycje. Ale na pewno nie chcę jeść cały czas kanapek, a owsiankę to może sporadycznie.

Jako wskazówek podam moje własne założenia co do zdrowego odżywiania (czyli takie, które uważam za słuszne i jednocześnie dopasowane do moich upodobań).

Najlepiej:
- (prawie) codzienne jedzenie warzyw lub owoców w barwie niebiesko-purpurowej lub ciemno czerwonej
- jedzenie ciemnozielonych warzyw
- kilka razy w tygodniu ryba
- mięso do kilku razy w tygodniu (nie jem wędlin)
- codziennie co najmniej garść orzechów/nasion
- jajka są ok
- mało tłuste posiłki (nie przepadam za mocno tłustymi)
- jak najmniej przetworzone produkty - lepiej kasze niż chleb czy coś takiego jak płatki śniadaniowe

Mimo, że wytyczyłam takie szczegółowe wskazówki to po prostu w głowie pustka. Lubię jeść surowe, nieprzetworzone warzywa, ale nigdy nie umiem ich jakoś sensownie łączyć.

Może znajdzie się ktoś kto miałby pomysł chociaż na jeden dzień jadłospisu.

Z góry dziękuję za starania ;)
 
     
smakoszeq 

Dołączyła: 03 Paź 2017
Posty: 8
Skąd: Zabrze
Wysłany: Wto Paź 03, 2017 18:12   

Zacznij interesować się kulinarną, zobacz jakie są przepisy na internecie, kup książkę. Jak coś ugotujesz pierwszy raz i będzie Ci smakowało, nakręcisz się. U mnie to tak zadziałało, teraz nie potrafię wyjść z kuchni!
 
     
Justyna94 

Wiek: 30
Dołączyła: 16 Paź 2017
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Paź 23, 2017 10:33   

bardzo szybki i moim zdaniem smaczny przepis na obiad:
1 cebula
2 pietruszki
2 marchewki
szpinak mrożony rozdrobiony (można też użyć świeżego)
śmietanka 30%
dowolny makaron (ja mam pene)
cebule kroisz i podsmażasz na oliwie, dodajesz pokrojoną w kostkę pietruszkę i marchewkę i szpinak, dusisz to aż warzywa zmiękną w razie konieczności można dolać trochę wody, na koniec dodajesz śmietankę i jeszcze chwile trzymasz na ogniu. Sól pieprz do smaku i gotowe :) aa w miedzy czasie ugotować makaron :p
takie proporcje to obiad dla dwóch dorosłych osób :)
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Pon Paź 23, 2017 11:01   

Justyna94 napisał/a:
bardzo szybki i moim zdaniem smaczny przepis na obiad:

Ve-getacja :shock:
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
Justyna94 

Wiek: 30
Dołączyła: 16 Paź 2017
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Paź 24, 2017 12:42   

EAnna napisał/a:
Justyna94 napisał/a:
bardzo szybki i moim zdaniem smaczny przepis na obiad:

Ve-getacja :shock:


po prostu lubię w tej formie, można dodać pokrojonego kurczaka i już będzie z mięsem... a co to już nie można zjeść obiadu bez mięsa bo od razu vegetacja? trochę słabo...
 
     
Majkaaa

Dołączył: 12 Lip 2017
Posty: 9
Wysłany: Wto Lis 14, 2017 22:19   

Ja na szczęście nie mam tego problemu. Posiłki zamawiam z Wygodnej Diety. Jem zdrowo, smacznie i świeżo a dania są urozmaicone i ciekawie podane.
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Lis 15, 2017 11:30   

To pochwal się Majka przy okazji ile cie to kosztuje :)
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Sob Lis 25, 2017 14:39   

pogodny napisał/a:
To pochwal się Majka przy okazji ile cie to kosztuje :)
Co prawda ja nie Majka, ale sprawdziłem, że np. wygodna dieta miesięczna 1500 kcal kosztuje podobnie, jak jest kaloryczna, 1500 PLN. :)
Najbardziej opłaca się w tym systemie dieta 2500 kcal - 1800 PLN,
a najmniej 1000 kcal - 1400 PLN.
Wychodzi, że różnica pomiędzy 2500 kcal a 1000 kcal to właśnie wygodna dieta 1500 kcal o wartości: 1800-1400 =400 PLN. Pozostała część ceny tej wygodnej diety: 1100 PLN, to zapłata za luksus, że się nie chce samemu stanąć przy rondlach. Przy czterech osobach w rodzinie pójdzie na tę wygodę 4400 PLN, plus oczywiście jeszcze koszt samego pożywienia, już tylko 1600 PLN. Pięćset plus w żaden sposób nie wystarczy.
JW

PS. Jest taka anegdota: menel spogląda na wystawę z gadżetami i mówi do przechodnia: Panie! Świat stanął na krawędzi, wino 6 zł, korkociąg trzysta!
 
     
Herbia_pl 

Dołączyła: 10 Lis 2017
Posty: 29
Wysłany: Nie Lis 26, 2017 11:33   

Chodzi o to aby te posiłki były odpowiednie pod kątem ilości przyjmowanych kalorii oraz witamin, naturalnych suplementów. Akurat na naszej stronie też znajdziecie szeroki wybór, chętnie pomożemy i doradzimy :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved