Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Wypadanie włosów
Autor Wiadomość
98Ania89

Dołączył: 15 Paź 2018
Posty: 3
Wysłany: Pon Paź 15, 2018 23:09   Wypadanie włosów

Witam,

Przygodę z siłownią rozpocząłem od pójścia za namową kolegi. Od tamten pory chodziłem regularnie i jadłem jak najwięcej produktów bogatych w białko. Wiem że to głupie bo dieta musi być bogata w różnego rodzaju wartości odżywcze, a nie tylko same białko. Czy jedzenie takiego białka stale przez dłuższy okres mogło zaowocować tym że teraz włosy strasznie mi wypadają?
 
     
gea

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 1354
Wysłany: Wto Paź 16, 2018 17:29   

Czemu taki nick - Ania.
Rozstałeś się z Anią ?

Wypadanie włosów, konflikt utraty, rozłąki.
_________________
gea
 
     
98Ania89

Dołączył: 15 Paź 2018
Posty: 3
Wysłany: Śro Paź 17, 2018 20:15   

Myślę że to nie ma nic do rzeczy.. Moja dziewczyna ma tak na imię :)
 
     
patrycja22

Dołączył: 17 Cze 2019
Posty: 9
Wysłany: Czw Sty 23, 2020 15:59   

Hej :)
Ja też w ostatnim czasie zauważyłam u siebie nadmierne wypadanie włosów. Zastanawiam się, nad zrobieniem specjalistycznego badania u trychologa, aby poznać przyczynę tego problemu. Moglibyście polecić mi jakąś sprawdzoną klinikę, w której zrobię badanie trychologiczne? Z góry dziękuję za pomoc! :)
 
     
sapero84 

Wiek: 40
Dołączył: 23 Cze 2017
Posty: 58
Skąd: Wieluń
Wysłany: Czw Sty 23, 2020 19:04   

U mojej żony był problem z łysieniem plackowatym. W skrajnym momencie było naprawdę źle. Praktycznie na połowie głowy była łysa. Szukaliśmy różnych sposobów radzenia sobie z tym problemem. A że małżonka lubiła mieć hemoglobinę poniżej normy, to pilnowaliśmy prawidłowego poziomu. Niewiele natomiast polepszało się wraz z jej wzrostem. Przez długi czas brała preparat Kerabione z minerałami. Odrobinę się polepszyło. Na tej łysej glacy pojawiły się małe włoski, ale i tak trudno wywnioskować czy to po tym preparacie. Raczej wątpie. Stosowała i stosuje też szampon Kerabione, to jedyny szampon który nie powoduje u niej swędzenia głowy. Tu także trudno jest oszacować jego skuteczność.

Dawno temu już odstawiła słodycze. Pierwszym specyfikiem po którym nastąpił zauważalny wzrost włosów, to suplementacja witaminą D. Szału nie było, ale zawsze to coś. Sprawa z jej włosami nabrała kolorytu, kiedy włączyliśmy suplementację L-argininą 500 mg (Solgar) raz dziennie. Włosy dosłownie wystrzeliły. Na ten specyfik trafiliśmy przy okazji szukania czegoś na podniesienie libido :P W najbliższym czasie może uda się wrzucić fotki i pokażę z jakiego miejsca startowaliśmy.
Ostatnio zmieniony przez sapero84 Czw Sty 23, 2020 19:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Nie Sty 26, 2020 08:47   

W tym wideo poniżej Wania pokazuje i tłumaczy jak przygotować oraz używać prawidłowo aloes. Twierdzi, że dla niego już jest za późno na skorzystanie z tego eliksiru, ale dla kobiet zaleca używać na włosy ten eliksir z żółtkiem.
https://www.youtube.com/w...7-N6aF7t0&t=11s
Tłumaczenie w wielkim skrócie.
Najwięcej korzystnych składników znajduje się w łupinie liścia. Najefektywniejszy sposób przygotowania aloesu do użycia jest jego zamrożenie i zmielenie w mikserze. Następnie podgrzewać przez 20 - 30 min w temperaturze początku parowania. 50 - 60 ℃. Stołową łyżkę rozcięczyć w 100ml wody i przyjmować trzy razy dziennie przez trzy tygodnie. Następnie spożywanie po trzytygodniowej przerwie.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
diance

Dołączył: 23 Mar 2018
Posty: 6
Wysłany: Wto Sty 19, 2021 22:12   

Z mojej strony polecam bardzo ten sklep z perukami medycznymi https://perukikrakow.pl/medyczne-peruki/ , które skierowane są do osób, które borykają się z wypadającymi włosami ze względów zdrowotnych. Dostępne są zarówno peruki naturalne, jak i syntetyczne
 
     
Koko

Dołączył: 29 Sty 2021
Posty: 1
Wysłany: Czw Lut 18, 2021 10:45   

A to nie jest tak, że włosy wypadają z powodu niskokalorycznej diety? Że wtedy organizm pozbywa się tego co mu zbędne, aby wystarczyło mu kalorii na przeżycie? więc wypadają włosy, ale też paznokcie itp?
 
     
magda906 

Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 26
Wysłany: Pon Maj 10, 2021 12:49   

Jest coraz więcej sklepów z perukami. Od siebie proponuję ten https://peruki-sklep.pl/peruki-radom . bardzo szeroki asortyment i dobre ceny. Kupisz u nich zarówno peruki naturalne, jak i syntetyczne. Do tego możesz liczyć na fachową poradę w temacie doboru odpowiedniego modelu. Myślę, że zajdziesz tam coś dla siebie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved