Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Pon Gru 24, 2012 13:54
Łysienie
Autor Wiadomość
patykowaty 
łowca 0Rh+

Wiek: 42
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 30
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: Sob Kwi 07, 2012 15:57   Łysienie

Witam
Ostatnio przeczytałem artykuł o diecie dr Lutza, w którym pisze, że po przejściu na swoją dietę przestał łysieć. Czy ktoś ze stosujących tą dietę ma podobne spostrzeżenia? Czy naprawdę jest tu jakiś związek z łysieniem?
Jeśli naprawdę miałoby to zatrzymać proces łysienia (mam już sporawe zakola, ale tył ok) to jestem skłonny spróbować tej diety. Trochę mnie to zastanawia, bo np lek Kwaśniewski był całkowicie łysy (...)
Proszę o pomoc bo naprawdę wszystkie specyfiki, zabiegi, masaże etc nie działają.
Ostatnio zmieniony przez Molka Nie Kwi 08, 2012 20:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Kwi 07, 2012 16:35   

Przypominam, że wg nie w pełni potwierdzonej hipotezy gen na łysienie zlokalizowany jest w jednym z autosomów, ale jego ekspresja zależy od poziomu hormonów płciowych.
Jego locus znajduje się w autosomie, lecz jego ekspresja zależy od składu heterochromosomów.
Dziedziczenie łysienia u człowieka to przykład dziedziczenia jednogenowego z dominacją. Jednak najprawdopodobniej allel determinujący łysienie ulega ekspresji jedynie przy wysokim poziomie androgenów.
Czyli tak jak mówiłem wiele razy - więcej teścia to większa szansa na rzadszą czuprynę, choć nie jest to oczywiście takie proste wynikanie, bo na fenotypowy efekt łysienia wpływa wiele czynników dziedzicznych i środowiskowych
Kobiety są w dobrej sytuacji, gdyż bez względu na genotyp nie łysieją, tj. ewentualne późniejsze łysienie jest u nich spowodowane odmiennymi czynnikami.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Sob Kwi 07, 2012 16:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Sob Kwi 07, 2012 16:45   

Patyk,
Wyluzuj,gdyby lysina była be,juz dawno by jej nie było,dzięki kobietom oczywiscie ;D
Poza tym masz lepiej chłodzony mózg!
Hani,
Jest teoria,ze geny ekspresyjnie zależne od DHT pojawiły sie,gdy człowiek zaczął nosić ubrania.
Jako następna cecha plciowa widoczna z daleka powstał zarost na twarzy.
By lepiej chłodzic mózg,zafundowalimy se lysine.
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Sob Kwi 07, 2012 18:07   

Wniosek prosty
im mniej myślisz, tym czacha mniej dymi :) :evil:
 
     
patykowaty 
łowca 0Rh+

Wiek: 42
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 30
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: Sob Kwi 07, 2012 21:19   

...dzięki Panowie, ale ta wiedza jest ogólnie dostępna
mi bardziej chodziło o wasze doświadczenie w tym temacie. Napiszcie proszę czy stosując dietę niskowęglowodanową po prosu łysiejecie.
 
     
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Sob Kwi 07, 2012 21:32   

słyszałem o pewnym gościu który w skrócie mówiąc grał w kapeli na basie, tourne, stresy te sprawy, zauważył oznaki łysienia i zostawił zespół, poświęcił swe życie na czytanie literatury dot. łysienia.

ten gość był przez jakiś czas hostem podcastu Chrisa Kressera i nazywa się Danny Roddy.
napisał ebooka "włosy jak lis" o tych sprawach, ale niestety nie czytałem więc nie znam zawartości

tylko słuchałem go w podcascie u Jimmy Moore i z tego co pamiętam to powiedział że jedno jest pewne - ważne białko zwierzęce, a reszta (w sensie wysokie/niskie węgle, tłuszcz, sód, brud, smród - jest "up to debate")

nie wiem ile masz lat, u siebie widzę, że w porównaniu z czupryną z lat 80-tych jest skromniej, ale włosy wypadają wolniej niż proces mojego nieprzejmowania się tym :)
_________________
I never forget a face, but in your case I'll be glad to make an exception.
Ostatnio zmieniony przez zbiggy Sob Kwi 07, 2012 21:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 07:57   

Na LC masz obniżone markery stanu zapalnego i nie denerwujesz sie tak bardzo.
To moze spowolnić gubienie czupryny.
Obecnie masz tylko 2 skuteczne metody na lysienie męskie.
Przeszczep swoich lub cudzych włosów.
Blokowanie receptorów androgenowych lekami.
Wtedy libido....
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 08:01   

Gavroche napisał/a:
Wtedy libido....

... w dół :]
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 08:42   

Tu chodzi o to ATP głównie i odżywienie organizmu (anabolizm)
http://www.neograft.com/p...calp-tissue.htm

Szukajcie a znajdziecie
HAIR CARE FORMULATIONS CONTAINING CARNITINE DERIVATIVES ACTIVATE CELLULAR ENERGY METABOLISM AND BOOST THE ATP CONTENT IN HUMAN HAIR FOLLICLES
EHRS - Zurich 2005

Giesen M, Hoting E, Schulze zur Wiesche E, Petersohn D
Henkel KGaA, Düsseldorf, Germany
Ostatnio zmieniony przez Mariusz_ Nie Kwi 08, 2012 08:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Feniks

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 535
Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 09:52   

Hannibal napisał/a:
Czyli tak jak mówiłem wiele razy - więcej teścia to większa szansa na rzadszą czuprynę,


Trzeba by było wziąć jeszcze pod uwagę nasilenie przemiany testosteronu do DHT. Bo tak naprawdę ten drugi hormon będzie wpływał na utratę włosów..
Przemiana jednego hormonu w drugi zachodzi za pośrednictwem Alfa-5 reduktazy.
Enzym ten znajduje się w dużych ilościach w mieszkach włosowych...

Oczywiście możemy nasilić jego produkcję
a) przewlekłym stresem (uruchomienie osi podwzgórze-przysadka-nadnercza i wydzielanie kortyzolu który zwiększa aktywność reduktazy...)
b) niewłaściwa dieta, bogata w cukry --> insulina i IGF w górę, które także nasilą aktywność reduktazy

W efekcie w pakiecie mamy mniejszą czuprynę, przerost prostaty..i inne.
No ale geny mają oczywiście ogromne znaczenie w całej tej zabawie :D
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 10:03   

Ja znam w swojej dalszej rodzinie osoby, które mając w sumie świetną czuprynę w wieku 60 lat są w nędznej formie i zdrowiu, podczas gdy ci, co włosów mają niewiele są sprawni fizycznie, mają sporo energii i uprawiają sporty, będąc w podobnym wieku.
Nie wiem czy dawałem na ten temat linka na forum, ale był taki artykuł o lwach, że samce z mniej bujną czupryną mają więcej energii i przyciągają więcej samic.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 11:08   

Hannibal napisał/a:

Nie wiem czy dawałem na ten temat linka na forum, ale był taki artykuł o lwach, że samce z mniej bujną czupryną mają więcej energii i przyciągają więcej samic.
w świecie lwów chyba jest tak że samice nie mają grzyw, więc brak grzywy u samca jest "metroseksualny"

lwice samice chcą z kimś czasem pogadać o futrach, o dzieciach a nie tylko seks jak jakieś nie przymierzając zwierzęta i tutaj właśnie przydaje się sygnalizacja w postaci mniejszej czupryny :)
_________________
I never forget a face, but in your case I'll be glad to make an exception.
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 11:52   

Taki na przykład zbieracz który ma wysoki poziom estrogenu choć może mieć rzadsze włosy to zakoli i placków u niego nie uświadczysz :D
 
     
patykowaty 
łowca 0Rh+

Wiek: 42
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 30
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 13:47   

Mariusz_ napisał/a:
Tu chodzi o to ATP głównie i odżywienie organizmu (anabolizm)
http://www.neograft.com/p...calp-tissue.htm



Co to dokładnie oznacza? piszą że można dotlenić obumarłe mieszki czerwonym światłem i zielonym. Czy chodzi o koloroterapię?

Dodam jeszcze że mam grupę krwi 0Rh+ więc jest to najstarsza grupa, tzw. ławcy. Czyli ludzi którzy żywili się głównie mięsem i owocami leśnymi. I tak sobie myślę, że może faktycznie mój organizm nie radzi sobie z węglowodanami.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 14:48   

patykowaty napisał/a:
Dodam jeszcze że mam grupę krwi 0Rh+ więc jest to najstarsza grupa, tzw. ławcy.

To niepotwierdzona teoria.
Np. moja grupa, czyli A, może sięgać kilku milionów lat wstecz.
To tak tylko ad vocem
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Trolejbus


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 330
Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 14:55   

Hannibal napisał/a:

...Nie wiem czy dawałem na ten temat linka na forum, ale był taki artykuł o lwach, że samce z mniej bujną czupryną mają więcej energii i przyciągają więcej samic.

A ty już jesteś lwem? Żeś dawno zdjęcia nie publikował więc nie wiem. :)
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 19:54   

Poniższe ćwiczenie, ma przygotować na ewentualność,
dostępności wiedzy historycznej jak na tacy,
a nie na zasadzie kto sponsoruje badaczy.
:-)

Hannibal napisał/a:
teoria

http://tiny.pl/hpfll
Cytat:
opisuje planetarną historię rasy fioletowej, zaczynającą się zaraz po odstępstwie Adama, około 35.000 p.n.e. Dalej opisuje zmieszanie tej rasy z rasami nodyckimi i sangikowymi, około 15.000 p.n.e.
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 20:14   

patykowaty napisał/a:
I tak sobie myślę, że może faktycznie mój organizm nie radzi sobie z węglowodanami

Ale to zależy. Bo mając grupę 0Rh+ możesz mieć metabolizm łowcy, zbieracza, badacza lub koczownika. Jeśli jesteś genotypowym łowcą to oczywiście ograniczenie radykalne węgli na rzecz tłuszczu jak najbardziej wskazane, ale w tym wypadku najbardziej niebezpieczne dla twoich jelit byłyby zboża i gluten.
 
     
xvk 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 715
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 20:33   Łysienie - jak wyhodować włosy

W dziale Zdrowa żywność miód stosowany wewnętrznie ma dziś niskie notowania, to może nada się lepiej zewnętrznie ;)
Stary sposób ze wschodu - miodowe nacierki.

http://www.youtube.com/wa...44&feature=plcp
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 21:01   

Jest jeszcze opcja by określić co szkodzi na zasadzie eksperymentu polegającego na maksymalnym uproszczeniu diety i tworzeniu prostych kombinacji (nie ma to jak kombinacje z wodą i smalcem, jednym pewnym warzywem, przebadanym wcześniej osobno w kombinacji z wodą i smalcem) umożliwiających wyciągnięcie rozsądnych wniosków co do danego produktu w przeciągu kilku dni.

Jest też "elegancka" droga na skróty:
http://tiny.pl/hpf4m
ale nie polecam,
trzeba się nauczyć jeść prosto
i rozpoznawać korzystne pokarmy
samodzielnie.

Chyba że uparciuch złapał chorobę przewlekłą,
a wierzy tylko w szkiełko i oko, nie w lustro i trzecie oko.
:-)
Ostatnio zmieniony przez Adam319 Nie Kwi 08, 2012 21:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
patykowaty 
łowca 0Rh+

Wiek: 42
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 30
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 22:41   

[quote="RAW0+"]
patykowaty napisał/a:
ale w tym wypadku najbardziej niebezpieczne dla twoich jelit byłyby zboża i gluten.


I to by się zgadzało, jako chłopiec cierpiałem na zespół złego wchłaniania (celiaka). Przez długi okres życia byłem na diecie bezglutenowej.
Dodam jeszcze, że ogólnie umiem obserwować co mi szczkodzi. Np po zjedzeniu daktyli lub dojrzałych bananów (głównie takich z plamkami) mam fale gorąca na twarzy, głowa robi się tłusta i swędzi, a na plecach pojawiają się bolesne ogniska zapalne. Podobnie jest też z miodem, cukrem, mlekiem i czarnym pieprzem. I tych produktów unikam jak ognia.
Właśnie kończę czytać książkę "dieta genotypowa" i jak nic łowca.
Ale teraz pytanie, czy zminimalizowanie węgli do ok 70 g/dobe zatrzyma proces łysienia?
A może to tylko spowolni ten proces? Boże jak ja bym chciał poznać prawdę na ten temat. Co jest tak naprawdę przyczyną łysienia. Musi jakaś być, oprócz genów.
...wiem, wyluzuj, ale to jest u mnie naprawdę zawiłe. Niektórzy tym się nie przejmują a inni owszem, myślę że po części kwestia wychowania.

ps. dziękuję wszystkim za poświęcony czas.
Ostatnio zmieniony przez patykowaty Nie Kwi 08, 2012 22:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 23:05   

Cytat:
Ale teraz pytanie, czy zminimalizowanie węgli do ok 70 g/dobe zatrzyma proces łysienia?
A może to tylko spowolni ten proces? Boże jak ja bym chciał poznać prawdę na ten temat. Co jest tak naprawdę przyczyną łysienia. Musi jakaś być, oprócz genów.
...wiem, wyluzuj, ale to jest u mnie naprawdę zawiłe. Niektórzy tym się nie przejmują a inni owszem, myślę że po części kwestia wychowania.

Znam łowcę z bujną czupryną. Jaki tego sekret? - pali papierosy (sic!). Powodem łysienia u ciebie niechybnie może być ogólnie nie radzenie sobie ze stresem, które w konsekwencji przyspiesza procesy starzenia i duże ilości hormonów stresu, które trudno "utylizujesz". Twoją bronią jest świetny metabolizm przede wszystkim mięsa. I to jest najlepsze dla ciebie lekarstwo. MOże dorzuć supla witaminy B5 na próbę przynajmniej na początku. I spróbuj zastosować to ćwiczenie z książki dla łowców, to z tym oddychaniem.
 
     
patykowaty 
łowca 0Rh+

Wiek: 42
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 30
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 23:10   

Wielkie dzięki, spróbuję to ćwiczenie.
A z tymi papierosami to czytałem, że nikotyna ma działanie antyzapalne? Ze osoby palące nie cierpią na choroby typu: autoimmunologicznego, nie wiem jaka jest zasada działania. Uwierz mi, że już nawet o tym myślałem w chwili desperacji. Aczkolwiek mój dziadek palił 2-3 paczki/doba i był łysy jak kolano.
Wiem że to nie jest wyjście, dlatego szukam, szukam, szukam...
A stresu mam naprawdę duuuużo. łysieć zacząłem na 3 roku studiów, przed obroną pracy licencjackiej, później był ślub, dzieci, i permanentne problemy finansowe, które trwają w sumie po dziś dzień. Ale czy faktycznie stres ma aż tak duży wpływ na łysienie?
Ostatnio zmieniony przez patykowaty Nie Kwi 08, 2012 23:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
patykowaty 
łowca 0Rh+

Wiek: 42
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 30
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: Pią Kwi 13, 2012 22:53   Re: Łysienie - jak wyhodować włosy

xvk napisał/a:

Stary sposób ze wschodu - miodowe nacierki.

http://www.youtube.com/wa...44&feature=plcp


czy ktoś zna rosyjski i mógłby pokrótce przetłumaczyć filmik z linku?
z góry dziękuję
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Sob Kwi 14, 2012 00:49   Re: Łysienie - jak wyhodować włosy

patykowaty napisał/a:
xvk napisał/a:

Stary sposób ze wschodu - miodowe nacierki.

http://www.youtube.com/wa...44&feature=plcp


czy ktoś zna rosyjski i mógłby pokrótce przetłumaczyć filmik z linku?
z góry dziękuję

Przeciez tam sa napisy w jezyku polskim. Czy ty polsku tez nie umiesz czytac?
On zapomnial dodac, ze przed smarowniem lysiny miodem nalezy w lysine wetrzec kal. Kal bedzie wypychal wlosy a miod bedzie je ciagnal.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Sob Kwi 14, 2012 08:09   

Czemu przejmujecie sie łysiną? Przecież łysina jest seksi. :P
 
     
patykowaty 
łowca 0Rh+

Wiek: 42
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 30
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: Sob Kwi 14, 2012 08:59   Re: Łysienie - jak wyhodować włosy

Kangur napisał/a:

Przeciez tam sa napisy w jezyku polskim. Czy ty polsku tez nie umiesz czytac?
On zapomnial dodac, ze przed smarowniem lysiny miodem nalezy w lysine wetrzec kal. Kal bedzie wypychal wlosy a miod bedzie je ciagnal.


u mnie nie ma napisów. A co to jest kal?
 
     
patykowaty 
łowca 0Rh+

Wiek: 42
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 30
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: Sob Kwi 14, 2012 09:06   

Molka napisał/a:
Czemu przejmujecie sie łysiną? Przecież łysina jest seksi. :P


Myślę że to kwestia psychiki i wychowania. Chodzi mi dokładniej o względy estetyczne, które były w ciebie wtłaczane przez połowę twojego życia. Bardzo trudno później sobie powiedzieć to nic. W moim przypadku łatwiej walczyć. A i tak jest już o niebo lepiej niż 5-10 lat temu, chociaż łysienie powoli postępuje.
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Sob Kwi 14, 2012 09:24   Re: Łysienie - jak wyhodować włosy

patykowaty napisał/a:
Kangur napisał/a:

Przeciez tam sa napisy w jezyku polskim. Czy ty polsku tez nie umiesz czytac?
On zapomnial dodac, ze przed smarowniem lysiny miodem nalezy w lysine wetrzec kal. Kal bedzie wypychal wlosy a miod bedzie je ciagnal.


u mnie nie ma napisów. A co to jest kal?

Trechlebow opowiada, ze nalezy zgolic wlosy na pale i wcierac w skore miod az do skutku.
Kal to jest zwykle g_owno. Nie mam polskiej klawiatury i nie mam czasu aby uruchamiac inny program na polskie znaki i szukac ich na angielskiej klawiaturze.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
Ostatnio zmieniony przez Kangur Sob Kwi 14, 2012 09:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
patykowaty 
łowca 0Rh+

Wiek: 42
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 30
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: Sob Kwi 14, 2012 09:36   Re: Łysienie - jak wyhodować włosy

Kangur napisał/a:
Kal to jest zwykle g_owno.

8/ ...to ja chyba pozostanę przy moim loxonie
Również pokładam wielkie nadzieje w LowCarb, na której jestem już 2 dni
Ostatnio zmieniony przez patykowaty Sob Kwi 14, 2012 09:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Sob Kwi 14, 2012 11:43   

patykowaty,
a ja powtórzę - Danny Roddy "Hair Like a Fox"

"dowiesz się:
- dlaczego diety wegetariańska, paleo, low-carb mogą zniweczyć twoje wysiłki powstrzymania łysienia
- dlaczego "spalanie tłuszczu jako paliwa" jest ostatnią rzeczą której chcesz jeśli wypadają ci włosy ...." itd

za http://www.dannyroddy.com/hair-like-a-fox/

chociaż na moim przykładzie nie widać żeby low carb high fat był szkodliwy - jestem na LC od kilku lat i mam włosy w miarę takie same przez ten czas, no może już nie taki fryz jak miałem w latach 80-tych, ale Limahl, George Michael i koleś z Modern Talking też już mają inne :)
_________________
I never forget a face, but in your case I'll be glad to make an exception.
 
     
patykowaty 
łowca 0Rh+

Wiek: 42
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 30
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: Sob Kwi 14, 2012 13:24   

zbiggy napisał/a:
patykowaty,
a ja powtórzę - Danny Roddy "Hair Like a Fox"

"dowiesz się:
- dlaczego diety wegetariańska, paleo, low-carb mogą zniweczyć twoje wysiłki powstrzymania łysienia
- dlaczego "spalanie tłuszczu jako paliwa" jest ostatnią rzeczą której chcesz jeśli wypadają ci włosy ...." itd

za http://www.dannyroddy.com/hair-like-a-fox/



Wszystko fajnie, ale z angielskim u mnie kiepsko :( Jeśli mógłbyś streścić co nie co to będę po rączkach całował.
Ale dlaczego tłuszcz jako paliwo jest złe na łysienie? hm coś w tym może jest bo swego czasu kiedy prawie wogóle nie używałem tłuszczu, to nie miałem problemu z łojotokiem, sam już nie wiem co o tym sądzić. Ale z drugiej strony to czytałem w książce Lutza że w jego przypadku łysienie się zatrzymało, widziałem też jego zdjęcie w podeszłym wieku i faktycznie ma włosy. A może to faktycznie zależne od grupy krwi?
co za mętlik (...)
 
     
patykowaty 
łowca 0Rh+

Wiek: 42
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 30
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: Sob Kwi 14, 2012 13:40   

włączyłem tłumacza google i z tego co można wyczytać z jego strony: trzeba kupić książkę aby poznać jego sposób na łysienie.
 
     
patykowaty 
łowca 0Rh+

Wiek: 42
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 30
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: Sob Kwi 14, 2012 14:26   

nie wiem co o tym gościu sądzić. Na anglojęzycznym forum piszą że w jego diecie jako dozwolony jest biały cukier! A ja po cukrze zawsze mam większy lub mniejszy łupież. Poza tym trochę mi to pachnie naciąganiem. Kup książkę a jak nie będziesz zadowolony to oddam ci kasę.
Swego czasu kupiłem ebook pod tytułem podwoić włosy w 21 dni i tam pisał gość identycznie, że odda kasę itp. Po 3 tyg wysłałem do niego maila że dieta nie działa i co? i cisza. Strona już nie istnieje a mi został ebook w którym można znaleźć informacje z pierwszej lepszej książki o diecie urozmaiconej.
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Sob Kwi 14, 2012 14:35   

Cytat:
co za mętlik

imho jeśli to ma mieć ręce i nogi to twoje ciało musi być czyste w sensie pozbycia się złogów, martwej tkanki itp. bo przez to może być zaburzona cała gospodarka hormonalna. Po prostu mózg dostaje zniekształcone informacje z poszczególnych części ciała. A jeśli tak bardzo ci zależy to spróbuj tego: odparuj mocz (obojętnie czy świeży czy stary) do 1/4 objętości i wcieraj sobie to w głowę. Tylko wtedy możesz się spodziewać bardzo gwałtownych reakcji organizmu bo mocz taki ma bardzo silne działanie wyciągające i pobudzające.
 
     
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Sob Kwi 14, 2012 15:17   

patykowaty: w sprawie książki i jej autora - nie mogę ręczyć ani za jedno ani drugie.
sam jej nie czytałem

raw: a co jest w moczu takiego cudownego? jeżeli naprawdę by działał, to można by chyba ustalić które/y składnik/i za to odpowiadają i stosować je bez takiej kiblowo-mistycznej otoczki
_________________
I never forget a face, but in your case I'll be glad to make an exception.
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Sob Kwi 14, 2012 16:51   

zbiggy napisał/a:
stosować je bez takiej kiblowo-mistycznej otoczki

1/4 to nie otoczka tylko maksymalne zagęszczenie moczu. W mniejszych ilościach traci on konsystencję ciekło i robi się z tego mydło.Powiedziałem poza tym tylko, że może spróbować. Ja sam smarowałem sobie tym głowę i wiem jak to gwałtownie działa (pieczenie, nie można stosować wieczorem bo może być trudność z zaśnięciem). A ponieważ nie mam zakoli to nie wiem czy zmniejsza to łysinę. Na pewno mocno pobudza, przenikając przez skórę. No i mocno cuchnie mocznikiem.
 
     
patykowaty 
łowca 0Rh+

Wiek: 42
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 30
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: Sob Kwi 14, 2012 18:37   

czyli skoncentrowany mocz ma działać jako czynnik pobudzający mieszki włosowe? A jeśli można zapytać, w jakim celu to stosowałeś na głowę, jeśli nie masz nawet zakoli? Czy taki mocz ma jeszcze inne działanie?
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Sob Kwi 14, 2012 20:47   

patykowaty napisał/a:
w jakim celu to stosowałeś na głowę
Dla wzmocnienia. Musiałem przerwać bo rodzina by się mnie wyrzekła :D
patykowaty napisał/a:
Czy taki mocz ma jeszcze inne działanie?
Przeczytaj sobie urynoterapię Małachowa tam wszystko masz.
 
     
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Nie Kwi 15, 2012 08:09   

patykowaty napisał/a:
czyli skoncentrowany mocz ma działać jako czynnik pobudzający mieszki włosowe? A jeśli można zapytać, w jakim celu to stosowałeś na głowę, jeśli nie masz nawet zakoli? Czy taki mocz ma jeszcze inne działanie?
chyba to musi być standaryzowany mocz, najlepiej od Raw0.

RAWO piszesz gdzieś tam że zakraplasz sobie mocz do oczu a teraz jeszcze szampon sobie robisz?
po burakach jest inny mocz niż po wątróbce, inny niż po kilku litrach wody mineralnej itd

a więc na chwilę zakładając że jest sens wlewać sobie to do oczu i wcierać w głowę - część składników jest tam albo zbędna, albo jest czegoś za mało, w zależności od tego w którym momencie był "udój"? w innym przypadku proces może nie być optymalny albo i nawet będzie szkodliwy?

może rozwiązaniem tego jest sprzedaż wysyłkowa? ;)
_________________
I never forget a face, but in your case I'll be glad to make an exception.
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Nie Kwi 15, 2012 09:06   

zbiggy napisał/a:
....?

No jednak jesteś trolem. Dodaję ciebie do ignorowanych 8)
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Nie Kwi 15, 2012 09:37   

RAW0+ napisał/a:
zbiggy napisał/a:
....?

No jednak jesteś trolem. Dodaję ciebie do ignorowanych 8)

Ale genotypowym. Ktos z twojej branzy.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Nie Kwi 15, 2012 09:38   

RAW0+ napisał/a:
zbiggy napisał/a:
....?

No jednak jesteś trolem. Dodaję ciebie do ignorowanych 8)
spoko, oszczędzaj wzrok :papa:

a ciekawe co daje taka publiczna deklaracja, przecież wiesz od d'Adamo że "sytuacja gdy rozmówca pod naporem logiki reaguje emocjonalnie wywołuje u Trolli (...) paroksyzmy śmiechu (...)".
_________________
I never forget a face, but in your case I'll be glad to make an exception.
 
     
Edyta Słonecka
Najinteligentniejszy


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 932
Wysłany: Nie Kwi 15, 2012 12:13   

RAW0+ napisał/a:
zbiggy napisał/a:
....?

No jednak jesteś trolem. Dodaję ciebie do ignorowanych 8)


Ileż w tym necie wstrząsających informacji; a to ktoś się zabił na motorze, a to wybuch w kopalni, to znów okazuje się, że ktoś jest trolem, ktoś kogoś ignoruje, aj aj aj.
A jakieś radosne info...macie?
 
     
patykowaty 
łowca 0Rh+

Wiek: 42
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 30
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: Nie Kwi 15, 2012 22:05   

RAW0+ napisał/a:
Przeczytaj sobie urynoterapię Małachowa tam wszystko masz.


no, z grubsza przeczytałem, wszystko wydaje się być logiczne. Już nawet dwa razy spróbowałem zrobić wcierkę z 1/4 odparowanej uryny. Faktycznie trochę piecze. Myślę że jak człowiek czegoś nie spróbuje, to nie powinien się wypowiadać.
Mam nadzieję że jeszcze się znajdą jakieś merytoryczne porady.
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 07:23   

patykowaty napisał/a:
Myślę że jak człowiek czegoś nie spróbuje, to nie powinien się wypowiadać.

Jeśli byś to kontynuował, to please daj znać o efektach za kilka miesięcy.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 09:01   

zbiggy napisał/a:
patykowaty napisał/a:
czyli skoncentrowany mocz ma działać jako czynnik pobudzający mieszki włosowe? A jeśli można zapytać, w jakim celu to stosowałeś na głowę, jeśli nie masz nawet zakoli? Czy taki mocz ma jeszcze inne działanie?
chyba to musi być standaryzowany mocz, najlepiej od Raw0.

RAWO piszesz gdzieś tam że zakraplasz sobie mocz do oczu a teraz jeszcze szampon sobie robisz?
po burakach jest inny mocz niż po wątróbce, inny niż po kilku litrach wody mineralnej itd

a więc na chwilę zakładając że jest sens wlewać sobie to do oczu i wcierać w głowę - część składników jest tam albo zbędna, albo jest czegoś za mało, w zależności od tego w którym momencie był "udój"? w innym przypadku proces może nie być optymalny albo i nawet będzie szkodliwy?

może rozwiązaniem tego jest sprzedaż wysyłkowa? ;)


;D ;D ;D ;D dobre zbigu :viva:

Niestety postawa RAW0 typowa; w obliczu logicznych argumentow pozostaje tylko slepa wiara, ktora nie wytrzymuje konfrontacji z faktami. Ja bym zalecal czytanie ksiazek innych niz te od d'adamo, np biochemii, ulubionej ksiazki misia i hannibala.

@ gdzie rawo pisze o tym moczu do oczu? :shock: :faint:
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Pon Kwi 16, 2012 09:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 09:15   

zyon napisał/a:
rawo pisze o tym moczu do oczu?

Czytasz dużo, ale mało uważnie 8)
zyon napisał/a:
Ja bym zalecal czytanie ksiazek innych niz te od d'adamo, np biochemii, ulubionej ksiazki misia i hannibala

No, ale Zyon ty krytykujesz moje podejście, a masz dokładnie takie samo. Jedyna różnica ty polecasz wierzyć w inne książki :hah:
Pokaż mi twoje mumbo jumbo, ja ci pokaże swoje. Ta sama ścieżka. Każdy jest pewny swego, a kto ma rację, okaże się gdy wieko opadnie (choć jestem świadkiem opadania wieka wielu trumien w przewidywanym przeze mnie tępie) 8)
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 09:32   

RAW0+ napisał/a:
Czytasz dużo, ale mało uważnie 8)

Pytam, bo nie zauwazylem, zebys cos takiego pisal, ale jestem tylko czlowiekiem, moglem cos przeoczyc, zwlaszcza, ze mnie nie bylo w weekend i mam ponad 300 nieczytanych postow :)

RAW0+ napisał/a:

No, ale Zyon ty krytykujesz moje podejście, a masz dokładnie takie samo. Jedyna różnica ty polecasz wierzyć w inne książki :hah:

Nie bardzo takie same, czytam, rewiduje, dedukuje, wyciagam wnioski. Twoja postawa to okopanie sie po paru ksiazkach mistrza i nieprzyswajanie nic nowego. Dorabianie twierdzien pod pasujace poglady etc np te "zabojcze weglowodany" i inne takie. A przy tym ignorowanie biochemii. No offence oczywista, ale fakty sa faktami :)

RAW0+ napisał/a:

Pokaż mi twoje mumbo jumbo, ja ci pokaże swoje. Ta sama ścieżka. Każdy jest pewny swego, a kto ma rację, okaże się gdy wieko opadnie (choć jestem świadkiem opadania wieka wielu trumien w przewidywanym przeze mnie tępie) 8)

Ale ja nie mam zadnego mumbo jumbo, nie tworze teorii, ktore uznaje za pewnik, bo mi jakis tam koles napisal. Na pewno daleko mi do jakiejkolwiek pewnosci swego :)
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 11:23   

zyon napisał/a:
wyciagam wnioski

Nie zauważyłem organoleptycznie :hihi: , dlatego rozmowę z tobą zawsze traktuję dla polepszenia samopoczucia, relaksacyjnie :hihi:
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 11:41   

RAW0+ napisał/a:
zyon napisał/a:
wyciagam wnioski

Nie zauważyłem organoleptycznie :hihi: ,

Zeby zauwazyc trzeba najpierw patrzec :) Czytam, mysle, dedukuje, nie czytam dla samego czytania, tylko chce wiedziec. A wiedza to taki klucz co.... 8)

Ja z kolei np patrze i zauwazam, ze ty zadnych nie wyciagasz od czasu jak napisales pierwszy akapit o diecie grup krwi :) D'adamo, d'adamo i d'adamo, owszem ciekawie sie to czyta ale jezeli ktos twierdzi, ze grupa krwi ma 2 tysiace lat no to czuje, ze ktos tu kogos w konia robi ;)

RAW0+ napisał/a:
dlatego rozmowę z tobą zawsze traktuję dla polepszenia samopoczucia, relaksacyjnie :hihi:

Mozesz traktowac jak sobie chcesz, mysle, ze niedlugo rozmowe z Hannibalem tez tak zaczniesz traktowac, rozmowy ze zbiggym za to juz chyba nie potrafiles tak potraktowac :)
Why? ;(

Obys nie skonczyl jak obrazalskie mity :what:
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
patykowaty 
łowca 0Rh+

Wiek: 42
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 30
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 11:53   

Szanowni forumowicz
dajcie już spokój, taka jałowa dyskusja niczego nie wnosi do tematu, a jedynie go zaśmieca
Ostatnie 3 dni spędziłem czytając poniższy wątek, autor "Hair like a fox" aby zrozumieć zasadę działanie jego diety przeciw łysieniu:

http://immortalhair.forum...fox-book-review

i na jego stronie:

http://translate.google.p...26prmd%3Dimvnso

i z tego co udało mi się zrozumieć to główną przyczyną łysienia jest m.in hormon stresu kortyzol i niewydolność tarczycy, co w konsekwencji prowadzi do permanentnego stanu zapalnego, który niszczy mieszki włosowe. Według niego dieta paleo, lowCarb i tego typu są wybitnie szkodliwe dla włosów i prowadzą czesto do łysienia. (pisze jeszcze o wielu innych synergiach)

I co wy o tym sądzicie? Są to dwie propozyce (Lutz vs "Hair like a fox") które się wzajemnie wykluczają. Dodam jeszcze, że twórca tej diety niejaki Danny, również był swego czasu wielkim zwolennikiem LowCarb i Paleo.

Niestety jego ebook kosztuje ok 50$, ale wiele wskazówek było w w.w forum i na jego stronie.
Ostatnio zmieniony przez patykowaty Pon Kwi 16, 2012 11:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
patykowaty 
łowca 0Rh+

Wiek: 42
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 30
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 11:55   

RAW0+ napisał/a:

Jeśli byś to kontynuował, to please daj znać o efektach za kilka miesięcy.


oczywiście :)
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 11:59   

Cytat:
oczywiście :)

THX :)
 
     
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 22:25   

patykowaty napisał/a:
Szanowni forumowicz
dajcie już spokój, taka jałowa dyskusja niczego nie wnosi do tematu, a jedynie go zaśmieca
szanowny patykowaty
nie wiem dlaczego propozycję typu "posmaruj głowę moczem" uważasz za wzbogacającą wątek a np. pytanie "a dlaczego nie kałem?" (chociaż zdaje się były też takie sugestie) uważasz za zaśmiecanie?
faktem jest że nastąpiła tu przy okazji Twojego wątku pewna szermierka ale nie musisz się czuć się zobowiązany żeby wchodzić między ostrza :)

co do łysienia to jeszcze widziałem na paleohacks poradę żeby jeść offals (wątroby i inne takie) i owoce morza.

a wracając do kwestii naszej szermierki, to można wybrać MAKSYMALNIE DWIE rzeczy:
- stosować urynę do oczu, skóry i doustnie
- być zdrowym pod względem fizycznym i ... tak dalej
- pisać solidne, logiczne i merytoryczne posty na forum
_________________
I never forget a face, but in your case I'll be glad to make an exception.
 
     
Edyta Słonecka
Najinteligentniejszy


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 932
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 22:42   

No wlasnie...owoce morza. Dlatego, ze, owoce morza bogate sa w cynk i selen. Te pierwiastki maja ogromny wplyw na wlosy, skore i paznokcie i pewnie nie tylko na to.


Patykowaty, byc moze brakuje Ci w pozywieniu cynku i selenu, a moze jego wchlanianie jest utrudnione. Poczytaj sobie o tych pierwiastkach.
Ostatnio zmieniony przez Edyta Słonecka Pon Kwi 16, 2012 22:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 08:03   

zbiggy napisał/a:
patykowaty napisał/a:
Szanowni forumowicz
dajcie już spokój, taka jałowa dyskusja niczego nie wnosi do tematu, a jedynie go zaśmieca
szanowny patykowaty
nie wiem dlaczego propozycję typu "posmaruj głowę moczem" uważasz za wzbogacającą wątek a np. pytanie "a dlaczego nie kałem?" (chociaż zdaje się były też takie sugestie) uważasz za zaśmiecanie?

Dokladnie, zwlaszcza, ze te ksiazki malachowa i tombaka mozna zedrzec za free z chomika na przyklad i przeczytac oraz wyciagnac wnioski - zarowno z metody jak i z "fachowosci" autorow.

Np Tombak na lysienie zaleca skrobanie glowy grzebieniem po lysinie, bo twierdzi, ze trzeba stymulowac nerwy i draznic mieszki aby wlosy rosly i podobno u niego to zadzialalo.

Nic z kolei nie pisal o polewaniu moczem, piciu go a juz na pewno odparowywaniu go, zamienianiu w ultra-smierdzaca papke i nakladaniu na glowe. Rozumiem, ze dla niektorych lysienie to taki dramat i tragedia, ze wszystkiego sie chwyca, nawet najglupszej deski ratunku ale autorzy tych porad nie przeprowadzili nawet jednej proby z tych swoich zalecen.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
patykowaty 
łowca 0Rh+

Wiek: 42
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 30
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 08:52   

kiedy czytałem forum nt ebooka "hair like a fox" to 2/3 treści stanowiły złośliwości, uszczypliwości, docinki itp. I aż się nie chciało czytać. A odnośnie meritum sprawy, treści jak na lekarstwo. Dlatego wchodzę między ostrza, aby z tego wątku nie wyszło jw

Co do urynoterapii, możliwe że nie ma solidnych podstaw. W książce jest ogólnie wytłumaczona zasada działania. Dlaczego odparowanie do 1/4 objętości. I co w takiej skondensowanej mieszance się znajduje. Czy autor ma racje? czy to naprawdę działa?
...a skąd ja mam wiedzieć. Pożyjemy zobaczymy. Pić nie zamierzam, wcierać co 2 dni ...mogę spróbować.

Ostrygi? kiedyś próbowałem, ale to nie chciało przejść przez moje gardło.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 21:11   

Mutt Furey jest chyba cały łysy, więc widać wyraźnie jak poziom teścia, sprawność fizyczna mają na to wpływ.

to ten co jest specem od przysiadów hinduskich i innych tego typu ćwiczeń
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
side 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 687
Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 22:01   

zyon napisał/a:

Np Tombak na lysienie zaleca skrobanie glowy grzebieniem po lysinie, bo twierdzi, ze trzeba stymulowac nerwy i draznic mieszki aby wlosy rosly i podobno u niego to zadzialalo.

Mowisz i masz. M. Tombak na zywo w programie mala czarna. A wlosow u niego hoho i troche :)
http://www.ipla.tv/Mala-c...229/vod-5110758
 
     
Trolejbus


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 330
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 05:40   

Hannibal napisał/a:
Mutt Furey jest chyba cały łysy, więc widać wyraźnie jak poziom teścia, sprawność fizyczna mają na to wpływ.
to ten co jest specem od przysiadów hinduskich i innych tego typu ćwiczeń


A ten niżej pasuje do założonego schematu?
http://www.youtube.com/watch?v=1qiZLReeaKg
;)
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 06:14   

Dla tych co się zmartwili - Anton Krupicka, czołowy ultramaratonista

;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Trolejbus


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 330
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 06:44   

Hannibal napisał/a:
Dla tych co się zmartwili - Anton Krupicka, czołowy ultramaratonista

Zero teścia czy co? :keep:
 
     
Edyta Słonecka
Najinteligentniejszy


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 932
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 07:07   

Hannibal napisał/a:
Dla tych co się zmartwili - Anton Krupicka, czołowy ultramaratonista
Obrazek
;)

O jaki sympatyczny, jaką ma miłą twarz. Wcześniejszy, ten łysy takiej sympatycznej, miłej twarzy nie ma. Możnaby wysnuć wniosek, że łysi i łysiejący to buce, no nie? 8) ;)

Ja nie znam takich sportowców, nawet nie wiem co to jest ten teść, jakbyś mógł więcej takich fotek wkleić z takimi sportowcami, to byłoby fajnie, aż miło popatrzeć :]
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 07:44   

Edyta Słonecka napisał/a:
nawet nie wiem co to jest ten teść

taki facet, z ktorym sie pije wodke na swieta :D
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 07:46   

Trolejbus napisał/a:
Hannibal napisał/a:
Mutt Furey jest chyba cały łysy, więc widać wyraźnie jak poziom teścia, sprawność fizyczna mają na to wpływ.
to ten co jest specem od przysiadów hinduskich i innych tego typu ćwiczeń


A ten niżej pasuje do założonego schematu?
http://www.youtube.com/watch?v=1qiZLReeaKg
;)

Dowolnego kulturyste mozna wlepic i teoria hannibala peka jak banka mydlana ;D
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Edyta Słonecka
Najinteligentniejszy


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 932
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 08:00   

zyon napisał/a:

Dowolnego kulturyste mozna wlepic i teoria hannibala peka jak banka mydlana ;D


Mnie się nawet spodobało to podejście Hannibala, takie fajne, śmieszne :-)
Na tej zasadzie można sobie wyszukać jakąś "wyjątkową" osobę, w której znajdziemy jakieś swoje cechy np. w tym przypadku łysinę, a następnie pisać, że cecha ta jest wynikiem jakiegoś wyjątkowego osiągnięcia. To jest super śmieszne podejście, to nic, że w mgnieniu oka można to obalić ;D
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 08:49   

Patyk,
uważasz,że gdyby była dieta "na zakola",ludzie wydawaliby fortuny na przeszczepy i ryzykowali utratę zainteresowania płcią przeciwną,biorąc chemię?
A na pełne usta i wielkie...niebieskie oczy też jest dieta?
A Święty Mikuś też istnieje?
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 09:01   

Edyta Słonecka napisał/a:
zyon napisał/a:

Dowolnego kulturyste mozna wlepic i teoria hannibala peka jak banka mydlana ;D


Mnie się nawet spodobało to podejście Hannibala, takie fajne, śmieszne :-)
Na tej zasadzie można sobie wyszukać jakąś "wyjątkową" osobę, w której znajdziemy jakieś swoje cechy np. w tym przypadku łysinę, a następnie pisać, że cecha ta jest wynikiem jakiegoś wyjątkowego osiągnięcia. To jest super śmieszne podejście, to nic, że w mgnieniu oka można to obalić ;D


Powiedzialbym, ze to "typowe" dla Hannibala :)
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 09:01   

zyon napisał/a:
Edyta Słonecka napisał/a:
nawet nie wiem co to jest ten teść

taki facet, z ktorym sie pije wodke na swieta :D

Zenon swego czasu Bruforda nazywal tesciem. Dla wyjasnienia Bruford ma corke.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Edyta Słonecka
Najinteligentniejszy


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 932
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 09:08   

Gavroche napisał/a:
Patyk,
...ludzie wydawaliby fortuny ...

Jeśli chcesz by przestały Ci się tworzyć zakola wyślij sms o treści TAK na bezpłatny numer tel 3487 koszt 1 sms 9.99pln

Jeśli chcesz mieć zakola wyślij sms o treści ZAKOLA na bezpłatny numer tel 3487 koszt 1 sms 9.99pln
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 09:27   

Hi,hi,hi,Edyta
A na łysienie od czubka,wpisać CZUBEK,tak?
 
     
Trolejbus


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 330
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 09:40   

zyon napisał/a:
...

Powiedzialbym, ze to "typowe" dla Hannibala :)


"Budowle" z "klocków" każdy może układać jak chce. Gdy ma się ich różne rodzaje wokół siebie to można wybierać. Ale nie każdy klocek pasuje idealnie w dane miejsce, nie zawsze sięga się po właściwą "cegiełkę", choć może się tak zdawać na pozór... :medit:
:)
 
     
Edyta Słonecka
Najinteligentniejszy


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 932
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 09:40   

Gavroche napisał/a:
Hi,hi,hi,Edyta
A na łysienie od czubka,wpisać CZUBEK,tak?


Jeśli chcesz wiedzieć co wpisać wyślij sms o treści TAK, jeśli nie chcesz wiedzieć wyślij sms o treści NIE ... ;D
Tak to się kręci mniej więcej.
 
     
patykowaty 
łowca 0Rh+

Wiek: 42
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 30
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 09:42   

Gavroche napisał/a:
Hi,hi,hi,Edyta
A na łysienie od czubka,wpisać CZUBEK,tak?


dobre :D
 
     
patykowaty 
łowca 0Rh+

Wiek: 42
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 30
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 09:45   Re: Łysienie - jak wyhodować włosy

Kangur napisał/a:

Przeciez tam sa napisy w jezyku polskim. Czy ty polsku tez nie umiesz czytac?
On zapomnial dodac, ze przed smarowniem lysiny miodem nalezy w lysine wetrzec kal. Kal bedzie wypychal wlosy a miod bedzie je ciagnal.


Przecież tam nie ma mowy o kale! Dlaczego sobie jaja robisz i wprowadzasz w błąd?
Narażasz siebie, mnie i cały ten wątek na śmieszność.
Ostatnio zmieniony przez patykowaty Śro Kwi 18, 2012 09:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
patykowaty 
łowca 0Rh+

Wiek: 42
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 30
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 09:49   

Gavroche napisał/a:
Patyk,
uważasz,że gdyby była dieta "na zakola",ludzie wydawaliby fortuny na przeszczepy i ryzykowali utratę zainteresowania płcią przeciwną,biorąc chemię?
A na pełne usta i wielkie...niebieskie oczy też jest dieta?
A Święty Mikuś też istnieje?


A skąd wiesz, że takiej diety nie ma? Głębiej analizując stronę Dannyroddy.com
jest dokładnie wyjaśnione jak można produktami spożywczymi cofnąć proces łysienia
nie obniżając jednocześnie poziomu testosteronu. :pada:
Ostatnio zmieniony przez patykowaty Śro Kwi 18, 2012 09:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 09:52   

Bo wiem.
I know everything!
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 10:01   

side napisał/a:
. Tombak na zywo w programie mala czarna. A wlosow u niego hoho i troche

Tombak to porażka. Kreuje się na milusińskiego omnibusa, a jest tak naprawdę ignorantem, który zarabia na pseudonaukowych teoriach. Ogólnie u ruskich co 10 jakoś tam sensownie mówi, reszta to szarlataneria.
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 10:06   

Hannibal napisał/a:

Dla tych co się zmartwili - Anton Krupicka, czołowy ultramaratonista

Ale u niego już dosyć wyraźnie widać wysokie czoło. A ma on dopiero 28 lat. Te długie włosy są z lekka mylące. ;)
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 10:07   Re: Łysienie - jak wyhodować włosy

Kangur napisał/a:
Przeciez tam sa napisy w jezyku polskim. Czy ty polsku tez nie umiesz czytac?On zapomnial dodac, ze przed smarowniem lysiny miodem nalezy w lysine wetrzec kal. Kal bedzie wypychal wlosy a miod bedzie je ciagnal.

;D Stara metoda na porost wasow dla mlokosow. G_owno pod warge zeby wypychalo a miod na warge zeby wyciagal :D
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 10:07   

RAW0+ napisał/a:
side napisał/a:
. Tombak na zywo w programie mala czarna. A wlosow u niego hoho i troche

Tombak to porażka. Kreuje się na milusińskiego omnibusa, a jest tak naprawdę ignorantem, który zarabia na pseudonaukowych teoriach

No co ty? ;D Przeciez to ten sam kaliber co Malachow, koledzy rzec mozna z jednego podworka :viva: :viva:
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Śro Kwi 18, 2012 10:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 10:16   

zyon napisał/a:
to ten sam kaliber co Malachow

No właśnie nie. Małachow choć nie jest kimś wybitnym, to w Urynoterapii (innych książek jego nie poważam) świetnie potrafił zebrać do kupy wiele informacji. Mi pomógł w tym, że w ogóle ją zacząłem bo to naukowo dobrze opisał. I tu moja dla niego wdzięczność :)
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 10:21   

RAW0+ napisał/a:
zyon napisał/a:
to ten sam kaliber co Malachow

No właśnie nie. Małachow choć nie jest kimś wybitnym, to w Urynoterapii (innych książek jego nie poważam) świetnie potrafił zebrać do kupy wiele informacji. Mi pomógł w tym, że w ogóle ją zacząłem bo to naukowo dobrze opisał. I tu moja dla niego wdzięczność :)


No wlasnie nie, bo nie i tak, nie? 8) Wybiorczosc nie poparta niczym oprocz wlasnych sympatii zbudowanych na podstawie jakichs emocji i nic wiecej :) To samo pisze Karpow i inni, jezeli inne ksiazki Malachowa sa do d... to dlaczego nagle ta jedna jest ok? Paranoja :D
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 10:29   

zyon napisał/a:
to dlaczego nagle ta jedna jest ok?

Bo nie ma tam praktycznie jego własnych przemyśleń. Zyon, za daleko nie zajedziesz, ale fajnie się czasem z tobą gada, tak odprężająco-przekomarzająco 8)
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 10:34   Re: Łysienie - jak wyhodować włosy

patykowaty napisał/a:
Kangur napisał/a:

Przeciez tam sa napisy w jezyku polskim. Czy ty polsku tez nie umiesz czytac?
On zapomnial dodac, ze przed smarowniem lysiny miodem nalezy w lysine wetrzec kal. Kal bedzie wypychal wlosy a miod bedzie je ciagnal.


Przecież tam nie ma mowy o kale! Dlaczego sobie jaja robisz i wprowadzasz w błąd?
Narażasz siebie, mnie i cały ten wątek na śmieszność.

Nie bez powodu napisalem, ze on zapomnial dodac.
Tak sie przejales swoja lysina, ze potraktowales kuracje miodowo-kalowa na powaznie.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 10:36   

RAW0+ napisał/a:
zyon napisał/a:
to dlaczego nagle ta jedna jest ok?

Bo nie ma tam praktycznie jego własnych przemyśleń.

Jakos nie zauwazylem roznicy miedzy ta ksiazka a jego innymi, zeby sie znacznie roznily jakimis wlasnymi czy nie wlasnymi przemysleniami. Wszystkie sa jego i wszystkie oparte na "wieloletnich" oraz "ludowych" sposobach etc. Po prostu stosujesz zwykla metode zwana "wybieraniem rodzynek z ciasta", ktora nie ma zwiazku z zadnym obiektywizmem i prawda :)

RAW0+ napisał/a:
Zyon, za daleko nie zajedziesz, ale fajnie się czasem z tobą gada, tak odprężająco-przekomarzająco 8)

A to juz tylko twoje metody obrony, ktore tak naprawde maja wartosc taka jak zasloniecie sie gazeta przed strzalem z pistoletu :) Sam podswiadomie wiesz, ze to stek bzdur, ale to jest stek bzdur, ktore ci akurat pasuja, bo ty je sobie wybrales zeby ci pasowaly :) Jak traktujesz te rozmowy to akurat nie ma zandego znaczenia, bardziej chodzi o to jak traktowac twoje 8)
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 10:49   

zyon napisał/a:

RAW0+ napisał/a:
Zyon, za daleko nie zajedziesz, ale fajnie się czasem z tobą gada, tak odprężająco-przekomarzająco 8)

A to juz tylko twoje metody obrony, ktore tak naprawde maja wartosc taka jak zasloniecie sie gazeta przed strzalem z pistoletu :) Sam podswiadomie wiesz, ze to stek bzdur, ale to jest stek bzdur, ktore ci akurat pasuja, bo ty je sobie wybrales zeby ci pasowaly :) Jak traktujesz te rozmowy to akurat nie ma zandego znaczenia, bardziej chodzi o to jak traktowac twoje 8)

Zyon.
Nie zauwazyles, ze cecha charakterystyczna niektorych uzytkownikow jest rozciaganie gumy od majtek, a potem jej(gumy) puszczanie.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Edyta Słonecka
Najinteligentniejszy


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 932
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 11:06   

RAW0+ awansowales na klona i to klona Edyty :hihi:
Niezla robota Kangur ;D
_________________
Z osobami z HIV i osobami odpowiedzialnymi za śmierć współforowiczów oraz ze złośliwymi kurduplami nie rozmawiam.
Nie rozmawiam również z ludźmi o mentalności motłochu, który pragnie tanich igrzysk.
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 11:09   

Cytat:
Obys nie skonczyl jak obrazalskie mity

No coś ty, ja się naprawdę nie obrażam :) . Ale masz rację, tak trochę czuję, że jadę już tu na jałowym biegu. Co wiedziałem to napisałem, teraz to tak trochę dla zabicia czasu. Może już czas zakończyć? Wiem, trochę patetycznie brzmi, ale cóż począć :D . BDW, nie myśl, że w moim środowisku DG robi jakąś furorę, także wiem po jakim gruncie stąpam. Ale też na sądzie ostatnim będę miał wykręt wrazie co: "A nie mówiłem" :D . Chyba czas już wrócić do swoich spraw 8)
 
     
Edyta Słonecka
Najinteligentniejszy


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 932
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 11:32   

RAW0+ napisał/a:
Może już czas zakończyć?

Nie no co ty? Nie odpowiada ci rola klona Edyty?

RAW0+ napisał/a:
Kangur napisał/a:

To zupelnie jak Edyta

Czyżby atak klonów :shock: :hah:


Tak, atak klonów, a teraz ty jeszcze zasiliłeś szeregi. Im nas więcej, tym lepiej. Mam niezłą armię :hihi:

Teraz widzisz jak to jest, jak się nie jest klonem i jest się posądzanym o klona. :hihi:

Ty chyba masz genotyp judziciela, co? ;D
Ostatnio zmieniony przez Edyta Słonecka Śro Kwi 18, 2012 11:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 11:50   

RAW0+ napisał/a:
Cytat:
Obys nie skonczyl jak obrazalskie mity

No coś ty, ja się naprawdę nie obrażam :) . Ale masz rację, tak trochę czuję, że jadę już tu na jałowym biegu. Co wiedziałem to napisałem, teraz to tak trochę dla zabicia czasu. Może już czas zakończyć? Wiem, trochę patetycznie brzmi, ale cóż począć :D . BDW, nie myśl, że w moim środowisku DG robi jakąś furorę, także wiem po jakim gruncie stąpam. Ale też na sądzie ostatnim będę miał wykręt wrazie co: "A nie mówiłem" :D . Chyba czas już wrócić do swoich spraw 8)

Wiesz, jakby kazdy sobie potakiwal i wszyscy sie klepali zgodnie po plecach to fora by umarly, bo nie byloby sporow i dyskusji :) Ja np tez pisze troche dla zabicia czasu, czasami z nudow, czasami czegos szukam, czasami jak sie napije ;D , na tym to chyba polega. A experience leci caly czas, niezaleznie od tego co kto pisze i co kto czyta 8) To, ze akurat gdzies sie tam nie zgadzam z toba czy np z hannibalem, nie przeszkadza mi w zgadzaniu sie w innych aspektach i sprawach. Wiec pisac warto tak czy siak, nawet taki "wioskowy mendrzec" jak yarosh jest w pewnym sensie przydatny, mozna sobie wtedy uswiadomic i zrozumiec wiele spraw, np takich, ze wegetarianizm, jedzenie nadmiaru cukrow oraz smieciowego zarcia ze sklepu szkodzi i to bardzo ;D
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Śro Kwi 18, 2012 11:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Edyta Słonecka
Najinteligentniejszy


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 932
Wysłany: Śro Kwi 18, 2012 12:18   

RAW0+ napisał/a:
także wiem po jakim gruncie stąpam.

Nie wiesz. Czy ze dwa miesiące temu powiedziałbyś, że Kangur weźmie cię za "klona Edyty"? Ty tak ładnie do Kangura, taki pomocny, "wiedziałeś" po jakim gruncie stąpasz, aż tu nagle ni stąd ni zowąd kangur "wbija ci nuż w plecy"- bierze cię za "klona Edyty". Wyobrażam sobie co czujesz. :keep:
Ale nie bierz tego za złe, to wbrew pozorom bardzo dobrze, to taka nauczka na przyszłość. :hug:
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 11:14   

Patyk, dzisiaj w tefałenie o tym gaworzyli, pewnie cie zainteresi, bo chyba masz jakies traumy zwiazane z lysieniem
http://www.tvnmeteo.pl/in...,41985,1,0.html
O tesciu myszy nic nie mowili ale podobno to byla mysz - kawaler.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
AD_HD

Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 16
Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 17:28   Re: Łysienie

patykowaty napisał/a:
Trochę mnie to zastanawia, bo np lek Kwaśniewski był całkowicie łysy (...)
Proszę o pomoc bo naprawdę wszystkie specyfiki, zabiegi, masaże etc nie działają.


Co jeszcze widzisz patrzac na jego zdjecia?

Co moze byc przyczyna lysienia ? Albo co obstawiasz?
ZRODLO

Ps.

8)
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 17:36   

Patryk,nic nie działa,bo nic nie zadziała!
Weź to na klate :)
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Sob Kwi 21, 2012 21:53   

http://forum.dr-kwasniews...62990#msg162990
:P
Cytat:
bo chyba każdy wie z lektury dobrychchdzieci, że przyrzysiady hinduskie i stosunki z teściem ponoć powodują kompletne łysienie ! Wink Laughing

:viva: ten tesciu mi gdzies umknął, gdzie to było?

http://www.tvnmeteo.pl/in...,41985,1,0.html

Jest nadzieja, jeszcze 10 lat i po problemie ;D
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Sob Kwi 21, 2012 22:04   

Molka napisał/a:
Jest nadzieja, jeszcze 10 lat i po problemie

Czy ta mysz przeszła syndrom Fukushimy? :hihi:
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Sob Kwi 21, 2012 22:09   

RAW0+ napisał/a:
Molka napisał/a:
Jest nadzieja, jeszcze 10 lat i po problemie

Czy ta mysz przeszła syndrom Fukushimy? :hihi:

no własnie, czemu mysza wyłysiała, ja mysle ze jednak te stosunki z tesciem były kluczowe ,przysiady hinduskie tez pewnie w jakims procencie, przeginała poprostu, :(
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Sob Kwi 21, 2012 22:15   

Chłopcy, mam dla was rewelacje,
patykowaty musisz to przeczytac... :P
http://www.cosmetderm.pl/wypadanie-wlosow/
tylko trzeba pamietac by takie zabiegi wykonywac u profesjonalisty, lekarza dermatologa w sprawdzonym gabinecie a nie u "Dawida od aniołów" :]
Ostatnio zmieniony przez Molka Sob Kwi 21, 2012 22:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 07:55   

Molka ,
:evil: :evil: :evil:
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 13:10   

Gavroche napisał/a:
Molka ,
:evil: :evil: :evil:

co sie stało Gavroche? :D
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 13:34   

Molka,
jestem wielbicielem Twojego stylu pisania.
Wspaniały.Serio.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 20:51   

Gavroche napisał/a:
Molka,
jestem wielbicielem Twojego stylu pisania.
Wspaniały.Serio.

Skoro tak napisałes to Ci wierze, juz taka siem urodziłam ufna, czasem przez ta moja ufnosc dostaje młotem po glowie ale to inna inszosc.
Skoro jestes wielbicielem mojego stylu pisania to czemu dales emote :evil: evil , myslalam ze jestes wkurzony na mnie :P
a poza tym widze ze jestes z Warszawy i za to Cie kocham, kocham wszystkich warszawiaków... ;D
Ostatnio zmieniony przez Molka Nie Kwi 22, 2012 20:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 21:34   

Molka,
Wkurzony?Wprost przeciwnie!
Ta emotka jest fantastyczna.
Czemu miałabys nie wierzyć?
Czemu miałbym kłamać?
Skąd taka miłość do warszawiaków?
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 22:04   

Gavroche napisał/a:
Molka,
Wkurzony?Wprost przeciwnie!
Ta emotka jest fantastyczna.
Czemu miałabys nie wierzyć?
Czemu miałbym kłamać?
Skąd taka miłość do warszawiaków?

emotka :evil: evil z angielskiego znaczy zły dlatego tak myslalam... :D

wierze CI... :P

tutaj na tym forum jest kilku warszawiakow, wszyscy sa mili, fajni, inteligentni ...
ludzie z prowincji maja nieraz niezbyt dobre zdanie na temat warszawiaków, ze sa zarozumiali, maja wyzsze mniemanie o sobie itd, nie wiem skad sie to bierze, natomiast ja uwazam ze to nieprawda, mam mile doswiadczenia w obcowaniu z nimi, kiedys mialam nawet kontakt w realu z warszawiakiem , to bylo ze 6 lat temu, bardzo mile wspominam tego mezczyzne...
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 23:30   

Mola,
:evil: jest przesimpatico!
Rzeczywiście trochę mylące to.Sorki.
Wiesz,Twoja maniera językowa,sposob wyrażania sie,wiedza,zdjęcie na awatarze i loose ends
sprawiają,ze w moim umyśle otwiera sie zgrabna,mała szufladka na hasło Molka :)
Stolica to miejsce jak każde inne,skupia przeróżne indywidua.
Ale fajnie,ze sześć lat temu było milo ;)
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 07:23   

Molka napisał/a:
[
tutaj na tym forum jest kilku warszawiakow, wszyscy sa mili, fajni, inteligentni ...
ludzie z prowincji maja nieraz niezbyt dobre zdanie na temat warszawiaków, ze sa zarozumiali, maja wyzsze mniemanie o sobie itd, nie wiem skad sie to bierze, natomiast ja uwazam ze to nieprawda

dobre ;) ;D
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 15:12   

Gavroche napisał/a:
Mola,

Wiesz,Twoja maniera językowa,sposob wyrażania sie,wiedza,zdjęcie na awatarze i loose ends
sprawiają,ze w moim umyśle otwiera sie zgrabna,mała szufladka na hasło Molka :)

ładnie powiedziane ;D
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 15:41   

Mola,
Jakoś tak Cię lubie ;D
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 18:35   

Gavroche napisał/a:
Mola,
Jakoś tak Cię lubie ;D

;D No to lubimy sie wzajemnie. :hihi:
Ta Mola mnie sie spodobała :P
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 18:49   

Mi też :P
 
     
patykowaty 
łowca 0Rh+

Wiek: 42
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 30
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 19:49   

...a co z moimi włosami :roll:
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 20:03   

patykowaty napisał/a:
...a co z moimi włosami :roll:

patykowaty, tu Ci napisalam
http://www.dobradieta.pl/...p=198467#198467 :P
i nie przejmuj sie tak tymi wlosami a raczej brakiem tychze, :D
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 20:28   

Patyk histeryzujesz, popatrz np na Jasona Stathama, ja nie wyobrazam go sobie z czupryna, wygladalby jak jakis chlystek, a tak...
Lysosc potrafi byc interesujaca



_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Edyta Słonecka
Najinteligentniejszy


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 932
Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 21:50   

Brusa Willisa tez nie wyobrazam sobie z czupryna, natomiast lysy Javier Bardem to w/g mnie porazka ;D
_________________
Z osobami z HIV i osobami odpowiedzialnymi za śmierć współforowiczów oraz ze złośliwymi kurduplami nie rozmawiam.
Nie rozmawiam również z ludźmi o mentalności motłochu, który pragnie tanich igrzysk.
 
     
side 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 687
Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 22:56   

Edyta Słonecka napisał/a:
Brusa Willisa tez nie wyobrazam sobie z czupryna

no ..... jemu wybitnie piora nie pasuja. Np tutaj wyglada niczym Ozzy Osbourne z Black Sabbath ;D

Edyta Słonecka napisał/a:
natomiast lysy Javier Bardem to w/g mnie porazka ;D

Taki to urok jak ktos ma niskie czolo.
 
     
Edyta Słonecka
Najinteligentniejszy


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 932
Wysłany: Wto Kwi 24, 2012 08:36   

side napisał/a:

no ..... jemu wybitnie piora nie pasuja. Np tutaj wyglada niczym Ozzy Osbourne z Black Sabbath ;D
Obrazek

:what:
 
     
patykowaty 
łowca 0Rh+

Wiek: 42
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 30
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: Wto Kwi 24, 2012 09:17   

Molka napisał/a:
tu Ci napisalam
http://www.dobradieta.pl/...p=198467#198467 :P
i nie przejmuj sie tak tymi wlosami a raczej brakiem tychze, :D


dzięki, interesujące
 
     
Magdalinha 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 16 Paź 2008
Posty: 881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 24, 2012 20:53   

Sok z czarnej rzepy. (ostrzeżenie: tylko świeżo wyciśnięty bo po paru godzinach jedzie zgniłymi jajami)
Bardzo pobudza ukrwienie skóry głowy i ma multum minerałków, witamin. Kobietki, które robią sobie kurację rzepą mają potem wyraźnie gęstsze włosy - pobudzenie uśpionych cebulek.
Mój wuj zmienił szampony na szare mydło 30 lat temu , gdy włosy zaczęły mu przerzedzać na czubku głowy - pomogło i ma ładną czuprynę do tej pory.
Dr Julian Aleksandrowicz, jeden z najwybitniejszych lekarzy polskich, pisał w "Kuchnia i medycyna", że przyczyną łysienia może być niedobór miedzi. A to było parędziesiąt lat temu, gdy zanieczyszczenia środ. w Polsce były dużo mniejsze.
Skoro mężczyźni mają teraz średnio o 50% mniej dobrych plemników w porównaniu z poprzednią generacją to co dziwić się inwazji łysiolków.
Oczywiście są atrakcyjni łysi mężczyźni - ale tylko zadbani.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 24, 2012 21:00   

Magdalinha napisał/a:
Mój wuj zmienił szampony na szare mydło 30 lat temu , gdy włosy zaczęły mu przerzedzać na czubku głowy - pomogło i ma ładną czuprynę do tej pory.

Dziwne trochę.
Ja swego czasu próbowałem szarego mydła, ale nie byłem z niego zadowolony. Włosy to nie dłonie i wymagają czegoś innego imo.
Dzisiaj umyłem włosy po ok. 2 miesiącach przerwy swoją glinką i jest gites. :]
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Magdalinha 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 16 Paź 2008
Posty: 881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 24, 2012 21:10   

Są różne przyczyny łysienia. Teraz zanieczyszczenia środowiska mogą mieć dużo większy wpływ na męskie czupryny.
Ja stosuję ekologiczne szampony Alterra z Rossmana - są świetne.
 
     
Magdalinha 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 16 Paź 2008
Posty: 881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 24, 2012 21:12   

Te zanieczyszczenia środowiska na pewno mają duży wpływ również na masowe problemy kobiet z zajściem w ciążę.
Ktoś wcześniej wspominał, że na LC nie wyleczy się i nie zatrzyma łysienia - dlaczego?
Myślę, że mężczyźni dużo bardziej tym się przejmują niż kobiety. Na studiach mój kumpel, który był atrakcyjnym brunetem miał kompleks na punkcie łysienia a miał duże wzięcie u dziewczyn.
Ostatnio zmieniony przez Magdalinha Wto Kwi 24, 2012 21:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
patykowaty 
łowca 0Rh+

Wiek: 42
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 30
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: Sob Kwi 28, 2012 08:57   

Magdalinha napisał/a:

Dr Julian Aleksandrowicz, jeden z najwybitniejszych lekarzy polskich, pisał w "Kuchnia i medycyna", że przyczyną łysienia może być niedobór miedzi. A to było parędziesiąt lat temu, gdy zanieczyszczenia środ. w Polsce były dużo mniejsze.


Przeczytałem tą książkę, ale o miedzi nic tam w ten sposób nie pisze . Bardziej o cynku, krzemie i wit z grupy B. Ale wielkie dzięki. Bardzo mi pomogła ta książka. Wiele niesamowitych rzeczy zawiera. Myślę że drobna suplementacja , a przede wszystkim włączenie produktów bogatych w ww będzie dobrym posunięciem.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Sob Kwi 28, 2012 09:30   

Patyk przeczytaj sobie i Tombaka jak jestes taki zdesperowany, moze jego masaze grzebieniowe ci pomoga.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Nie Kwi 29, 2012 10:31   

zyon napisał/a:
przeczytaj sobie i Tombaka

Tombak uczciwie przyznał, że jego mumbo-jumbo nie zatrzymało i nie pomogło mu w jego łysieniu.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Kwi 29, 2012 11:02   

JA NIE WIERZE W TO ze dieta mozna powstrzymac lysienie, dziadek czy ojciec był łysy to i ty bedziesz. tak to działa i tyle. :P
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 29, 2012 11:12   

Molka napisał/a:
tak to działa i tyle. :P

Tak to nie działa przecież. Takie ostrego determinizmu nie ma.
Podstawy genetyki się kłaniają. Pisałem już zresztą o tym pokrótce.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Kwi 29, 2012 11:51   

Hannibal napisał/a:
Molka napisał/a:
tak to działa i tyle. :P

Tak to nie działa przecież. Takie ostrego determinizmu nie ma.
Podstawy genetyki się kłaniają. Pisałem już zresztą o tym pokrótce.

Jak nie? Przeciez to ze facet ma bujna czupryne do poznej starosci nie znaczy ze jakos szczególnie poprawnie sie odzywiał, prawdopodobnie jego przodkowie mieli również bujne owłosienie... wystarczy poobserwowac rzeczywistosc. Dlaczego chłopcy mojego brata wychowywani w jednym domu na tej samej misce mają tak różne owłosienie głowy? Jeden ma raczej cienkie włosy sredniej grubości, a drugi ma tak gęste i bujne że chciało by się chwycic za czupryne i zdjąc tą "peruke" z głowy. Juz Ci odpowiadam na to pytanie, jeden ma włosy mamusi a drugi tatusia... i żeby nie wiem co robili, jak się gimnastykowali nie zmienią tego, tak już będą miec do śmierci... poprostu odziedziczyli takie włosy...

możecie sobie pisac dowoli na ten temat co się wam podoba a ja wiem swoje że jakosc włosów, ich koleje losu w przyszłości dziedziczymy po rodzicach...
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Nie Kwi 29, 2012 11:55   

A podobno geny tego rodzaju (owłosienie) po mamusi się odziedzicza :)
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Kwi 29, 2012 11:57   

Mariusz_ napisał/a:
A podobno geny tego rodzaju (owłosienie) po mamusi się odziedzicza :)

czemu od mamusi? moze ale nie musi...
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Nie Kwi 29, 2012 12:20   

Dawno temu pewien starszy kolega odpowiedział nam w ten sposób na pytanie odnośnie łysienia mężczyzn-zadający pytanie kolega łysiał już w wieku lat 20. :)

Skoro ATP (energia) odpowiada za anabolizm (wzrost włosów) a mitochondria mtDNA dziedziczymy po matce, więc........ :) Przed łysieniem się nie ucieknie.... :) Zawsze można powiedzieć,że wytarło się tu i ówdzie od no wiecie .... :evil: :-x :]
Ostatnio zmieniony przez Mariusz_ Nie Kwi 29, 2012 12:28, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 29, 2012 17:32   

Molka napisał/a:
Przeciez to ze facet ma bujna czupryne do poznej starosci nie znaczy ze jakos szczególnie poprawnie sie odzywiał

Jasne, że nie. Może być nawet bardzo kiepskiego zdrowia i w kostnicy będzie można jeszcze "podziwiać" jego bujną czuprynę :D
Molka napisał/a:
prawdopodobnie jego przodkowie mieli również bujne owłosienie...

Może
Molka napisał/a:
wystarczy poobserwowac rzeczywistosc.

Można dużo obserwować, ale jedno jest pewne:
Correlation does not imply causation :)
Molka napisał/a:
możecie sobie pisac dowoli na ten temat co się wam podoba a ja wiem swoje że jakosc włosów, ich koleje losu w przyszłości dziedziczymy po rodzicach...

dziedziczyć bezwarunkowo to można grupę krwi
ale gen na łysinę zależy od EKSPRESJI - wysoki poziom androgenów - pisałem już o tym, Feniks też
Ogólnie rzecz biorąc - na fenotypowy efekt łysienia wpływa wiele czynników dziedzicznych i środowiskowych
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Nie Kwi 29, 2012 17:54   

Hannibal napisał/a:
gen na łysinę zależy od EKSPRESJI - wysoki poziom androgenów

Gen, to gen. Czy masz osobisty wpływ na poziom swoich androgenów?
Gdzieś wyczytałam, że najczęściej synowie dziedziczą typ owłosienia po ojcu matki. Obserwacje w mojej rodzinie potwierdzają tę opinię.
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 29, 2012 18:05   

EAnna napisał/a:
Czy masz osobisty wpływ na poziom swoich androgenów?

Jasne - pośredni i bezpośredni. Można być nawet tego nieświadomym i "działać" na rzecz większej lub mniejszej ilości włosów.
EAnna napisał/a:
Gdzieś wyczytałam, że najczęściej synowie dziedziczą typ owłosienia po ojcu matki.

W jaki sposób? Jeśli po heterochromosomach by to szło to oczywiście tak - podobnie jest z hemofilią. Natomiast locus genu znajduję się w autosomie, więc to idzie inaczej.
EAnna napisał/a:
Obserwacje w mojej rodzinie potwierdzają tę opinię.

Nie wiem jak liczną masz rodzinę, ale stawiam, że próba jest bardzo mała.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Nie Kwi 29, 2012 18:30   

U mnie 2 wujków bujna czupryna, jeden łysy. Wszyscy są braćmi :)
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Lip 04, 2012 14:40   

Przczytalem sobie ten temat od poczatku i sie ze smiechu poplakalem, teksty zbiggy'ego do Raw0 kapitalne ;D Szkoda, ze Hannibal wycial te swoje z tymi przykladami tesciowcyh gosci.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Lip 08, 2012 12:38   

Kangur napisał/a:
zyon napisał/a:
Edyta Słonecka napisał/a:
nawet nie wiem co to jest ten teść

taki facet, z ktorym sie pije wodke na swieta :D

Zenon swego czasu Bruforda nazywal tesciem. Dla wyjasnienia Bruford ma corke.


A to ciekawe.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Sie 07, 2012 09:05   

No to wszystko jasne. Jak za duzo tescia to sie lysieje. Trzeba pic wodke z tesciowa

http://zyciegwiazd.onet.p...ews_detail.html
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sie 07, 2012 09:07   

zyon napisał/a:
No to wszystko jasne. Jak za duzo tescia to sie lysieje. Trzeba pic wodke z tesciowa

http://zyciegwiazd.onet.p...ews_detail.html

Konkretnie to kuzyn teścia,dwuwodzian :)
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Sie 07, 2012 09:11   

konkretnie tesc hydraulik dwoch specjalnosci. nie wolno z nim grillowac ani pic wodki. lepiej likieru z tesciowa
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sie 07, 2012 09:19   

zyon napisał/a:
konkretnie tesc hydraulik dwoch specjalnosci. nie wolno z nim grillowac ani pic wodki. lepiej likieru z tesciowa

Lepiej cydru,obniża teścia :)
 
     
donia92 

Dołączyła: 08 Sty 2014
Posty: 3
Wysłany: Śro Sty 08, 2014 11:53   

Gavroche napisał/a:
zyon napisał/a:
konkretnie tesc hydraulik dwoch specjalnosci. nie wolno z nim grillowac ani pic wodki. lepiej likieru z tesciowa

Lepiej cydru,obniża teścia :)


Czy to jest sprawdzone info, czy mit? Mój chłopak pije dużo cydru. Zabronie mu jeżeli to prawda ;P
 
     
ola.mona80 

Dołączyła: 24 Lip 2014
Posty: 5
Wysłany: Śro Sie 27, 2014 15:11   

Ja po mamie mam bardzo cienkie włosy, delikatne i rzadkie. Mam 21 lat i zaczynają mi wypadać garściami, jak zwiąże je w kitkę to widać mi skórę głowy. Zaczynam z tym walczyć, sama nie wiem jakie szampony i odżywki są najlepsze, Czy z Vichy na porost włosów, czy z pharmaceris na wypadanie, czy z Lanza (kosmetyk fryzjerski) także zapobiegające wypadaniu?;/ Do tej pory używałam pharmaceris, stosowałam taką odżywkę z Lanza (taki spray na skórę głowy), a także na bieżąco łykam witaminy i skrzyp z bambusem. Nic mi to nie daje póki co, ale zaczęłam o nie bardziej dbać miesiąc temu, więc na efekty może jeszcze czas.
 
     
Lampart 


Dołączył: 22 Sie 2014
Posty: 12
Skąd: Forest
Wysłany: Śro Sie 27, 2014 20:34   

Ja bym poszedł do lekarza czasami wypadanie włosów ma powiązania z brakiem odpowiednich witamin albo ze stresem
 
     
magda906 

Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 26
Wysłany: Śro Maj 19, 2021 16:41   

Łysienie to trudny problem, bo nie zawsze da się zatrzymać ten proces. Dlatego gdy zawiodą leki, można kupić perukę. Zajrzyjcie na stronę https://perukakrakow.pl/peruki-kielce-sklep/ . Ich peruki wyglądają naturalnie, a w dodatku wybór jest ogromny. Plusem jest to, że włosy można normalnie pielęgnować: myć, czesać czy stylizować. To dobre rozwiązanie dla kobiet i dla mężczyzn.
 
     
Darek80

Dołączył: 23 Lip 2021
Posty: 4
Wysłany: Pią Lip 23, 2021 20:27   

Dieta raczej tutaj nie pomoże. Jeśli to łysienie typu męskiego, to bardziej finasteryd/minoxidil.
 
     
sarak

Dołączył: 13 Mar 2021
Posty: 7
Wysłany: Czw Sie 05, 2021 05:45   

U mnie włosy wypadają hormonalnie i jeśli tego nie ogarnę, to i tak nic im nie pomoże. Dlatego sprawdzam takie miejsca jak Medeste Clinic, ale na razie też coś innego mi się spodobało, a mianowicie taki https://www.medeste.pl/za...ja-mikroiglowa/ zabieg na zmarszczki.. Chyba z nim spróbuję, co wy na to? Warto dać się ponieść i spróbować czegoś innego?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved