Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak skutecznie inwestować pieniądze?
Autor Wiadomość
yetim

Dołączył: 25 Maj 2015
Posty: 9
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Wto Lip 21, 2015 12:58   Jak skutecznie inwestować pieniądze?

Mam trochę odłożonych pieniędzy na lokacie ale Lokata daje mały zysk, mimo bezpieczeństwa. Chciałabym jednak inaczej zainwestować tylko nie wiem, który kierunek wybrać?Co sugerujecie, nieruchomości, giełda, waluta([URL=http://www. hftbrokers .pl/]http://www.hftbrokers.pl/[/URL]) a może aby minimalizować ryzyko poprzez inwestowanie w kilka różnych instrumentów finansowych?Co proponujecie aby zgromadzić trochę środków finansowych na przyszłość i spać spokojnie?
Ostatnio zmieniony przez Witold Jarmolowicz Czw Lip 23, 2015 08:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Wto Lip 21, 2015 14:12   

yetim napisał/a:
spać spokojnie?

Zainwestuj w swoje zdrowie.
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Wto Lip 21, 2015 16:18   

Jak by nie było to doskonała inwestycja,

bo
pieniądze zaoszczędzone = pieniądze zarobione.

Że pominę uniknięcie bóli i konsternacji związanych z kontaktami ze służba zdrowia.
8)
 
     
RJ333

Dołączył: 14 Lut 2014
Posty: 25
Wysłany: Śro Lip 22, 2015 17:12   

Złoto ostatnio spadło, można kupić parę krugerrandów (acz nie ma gwarancji że jeszcze bardziej nie spadnie), waluty są niepewne, akcje też, nieruchomości może ale tylko w atrakcyjnych miastach, osobiście polecałbym jednak dzieła sztuki - raz że masz w domu atrakcyjny przedmiot, dwa że w dłuższym okresie mało prawdopodobne żeby nie nabrały wartości.
 
     
lets

Dołączył: 25 Cze 2015
Posty: 7
Wysłany: Czw Lip 23, 2015 07:44   

Niepewnośc jest zawsze w takich inwestycjach, taki już ich urok.
 
     
paulka68

Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 9
Wysłany: Wto Lip 28, 2015 08:28   

Może spróbować małą kwotą.
 
     
paulka68

Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 9
Wysłany: Wto Lip 28, 2015 08:35   

Aby grac na giełdzie czy zarabiać na wymianie walut rzeczywiście polecam nieco sie dowiedzieć jeśli nie masz odpowiedniego przygotowania. Rzeczywiście są platformy, które dużo pomagają. I często jest tak, że możesz właśnie na nich "grać" wirtualnymi pieniędzmi-zalecam spróbować w ten sposób!
Ostatnio zmieniony przez Witold Jarmolowicz Pon Sie 10, 2015 18:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
naciak 

Dołączył: 24 Kwi 2015
Posty: 10
Wysłany: Pon Kwi 11, 2016 20:50   

Podobno na walutach zarabia 15 % graczy. Reszta ich utrzymuje. By inwestować trzeba mieć najpierw co. Zwykli śmiertelnicy cieszą się że chociaż im konto obrotowe oprocentują. U mnie dają 2,5 % - (www.banksmart.pl/oszczednosci/smart-procent/) . To i tak nieźle bo w innych bankach nie dają nic, albo 2 %. Na lokatach jest do 3 % więc różnica żadna. W moim przypadku mam z odsetek jakieś 6 zł miesięcznie. No ale Belka wyciąga łapę po niecałe 2 zł, więc zostaje mi 4 zł na miesiąc. Czyli mam na 8 sztuk kiwi jak jest promocja :-)
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Kwi 21, 2016 08:57   

Według mnie to jedno wielkie oszustwo, na które dają nabrać się nawet zamożne osoby. Jak dla mnie to w ten sposób nie da się zarobić i nie znam też nikogo komu by się udało, a za to kilka osób, które w ten sposób się zrujnowało.
 
     
magda86

Dołączył: 21 Kwi 2016
Posty: 6
Wysłany: Czw Kwi 21, 2016 13:36   

jeśli możesz zamrozić swoje pieniądze na kilka lat to polecam fundusze inwestycyjne. Wprawdzie niosą one za sobą pewne ryzykowo straty ale bez dużego ryzyka nigdy nie uda się osiągnąć dużych zysków :)
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Wto Wrz 20, 2016 07:11   

pogodny napisał/a:
Według mnie to jedno wielkie oszustwo, na które dają nabrać się nawet zamożne osoby. Jak dla mnie to w ten sposób nie da się zarobić i nie znam też nikogo komu by się udało, a za to kilka osób, które w ten sposób się zrujnowało.
George Soros. Wyciągnął legalnie z systemu mnóstwo pieniędzy wykorzystując wahania kursów i fakt, że funt był przeszacowany.
JW
 
     
karolciad

Dołączył: 27 Paź 2016
Posty: 1
Wysłany: Czw Paź 27, 2016 12:52   

Dobrą inwestycją jest zakup ziemi, lub mieszkania. Tylko nie wiem jakimi środkami dysponujesz :p
 
     
drewiński

Dołączył: 12 Paź 2016
Posty: 7
Wysłany: Wto Lis 29, 2016 22:27   

Według mnie najlepsza inwestycja jest zakup ieszkania i jego wynajmowanie. naprawdę można na tym zrobić niezły interes
 
     
maslowska

Dołączył: 14 Wrz 2012
Posty: 98
Wysłany: Pon Gru 05, 2016 06:40   

Opcji jest wiele, niemniej lokata to obecnie niezbyt dobry wybór. Po pierwsze lokaty są nisko oprocentowane, tak że nie da sie po prostu na nich dobrze zarobić. Po drugie zobaczcie co się dzieje z polską złotówką. Jak drogi aktualnie jest dolar, frank czy euro/ Ba ! Nawet funt podskoczył.

Wielu specjalistów z zakresu ekonomiii sugeruje aby inwestować w złoto z racji tego,że jest to bardzo bezpieczny surowiec oraz w zasadzie nigdy nie powinno ono stracić na wartości. Ze swojej strony polecam zajrzeć sobie na przykład do sklepu ze złotymi monetami: http://www.coinart.pl/monety-k161.html
Ostatnio zmieniony przez maslowska Pon Gru 05, 2016 06:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
mitkag

Dołączył: 27 Sty 2017
Posty: 4
Wysłany: Pią Sty 27, 2017 11:05   

Żeby skutecznie inwestować to trzeba mieć o tym pojęcie :P
_________________
I am mitkag = joteka = locnar
 
     
locnar

Dołączył: 18 Lut 2017
Posty: 2
Wysłany: Sob Lut 18, 2017 04:54   

i tu moge się zgodzić z przedmówcą
 
     
Kabasta

Dołączył: 07 Maj 2017
Posty: 1
Wysłany: Nie Maj 07, 2017 15:31   

Odnośnie inwestowania, dobrym pomysłem jest dziś np. inwestycja w nieruchomości.
 
     
zoosia

Dołączył: 30 Cze 2017
Posty: 3
Wysłany: Pią Cze 30, 2017 15:44   

No niestety tak latwo to w praktyce nie wyglada. Ja osobiscie nie inwestuje w nic bo boje sie ryzyka :(
 
     
jjusti18

Dołączył: 03 Kwi 2017
Posty: 15
Wysłany: Nie Paź 08, 2017 10:01   

A może otworzyć swoją firmę? Nie masz inspiracji? To warto pojawić się na Europejskim Forum Gospodarczym – Łódzkie 2017. Ja z pewnością tam pojadę.
 
     
jan223

Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 3
Wysłany: Śro Paź 25, 2017 10:20   

W kryptowaluty :D
 
     
Dezzybat 

Dołączył: 27 Gru 2017
Posty: 3
Skąd: Torun
Wysłany: Czw Gru 28, 2017 12:56   

Bitcoin jest spoko.
_________________
Bo jeśli dwoje ludzi bardzo czegoś pragnie, to razem mogą przemierzyć cały świat, a niemożliwe staje się tylko pierwszym szczeblem do pokonania w drabinie prowadzącej na szczyt celu możliwości.
 
     
MalwinaKotres

Dołączył: 06 Gru 2018
Posty: 1
Wysłany: Czw Gru 06, 2018 11:16   

Każdy o to pyta, ale nie każdy ma odwagę by zacząć chocciażby próbować i przekonywac się na wlasnej skorze jak to działa. Od kilku miesiecy prowadze bloga poswieconego finansom, jesli chcesz poznac wszystkie "sekretne" tajniki pieniadza to zapraszam na moja stronę - https://www.money24.pl
 
     
Dolata 

Wiek: 29
Dołączyła: 01 Kwi 2020
Posty: 5
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Czw Kwi 02, 2020 15:58   

Złoto, kamienie szlachetne, platyna - to zawsze idzie do góry w przypadku kryzysów/problemów.
Albo nieruchomość pod wynajem. Kupujesz, wynajmujesz, kredyt sam się spłaca.
 
     
melenbi

Dołączył: 08 Sie 2018
Posty: 2
Wysłany: Pon Maj 18, 2020 17:42   

Inwestuje już jakiś czas w bitcoin i nie żałuję, sporo na tym zarabiam, a to dzięki wiedzy jaką na ten temat mam. Na stronie https://coincher.com/ możesz kupić sobie bitcoin jak i litecoin, a nawet założyć portfele kryptowalut.
 
     
Aklettka

Dołączył: 18 Maj 2021
Posty: 12
Wysłany: Wto Maj 18, 2021 12:45   

zainwestuj w to na czym się znasz
 
     
Kwiateczek 

Wiek: 45
Dołączyła: 30 Paź 2015
Posty: 9
Wysłany: Nie Lip 18, 2021 23:54   

Dziś wielu ludzi zastanawia się w co inwestować, bo kasa traci na wartości. Jedni budują inni remontują, kupują nieruchomości. Mnie spodobał się pomysł koleżanki - ona kupuje złoto z lombard Warszawa i mówi, że złoto to najlepsza lokata.
Ostatnio zmieniony przez Kwiateczek Nie Lip 18, 2021 23:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Śro Lip 21, 2021 07:06   

Dolata napisał/a:
Albo nieruchomość pod wynajem. Kupujesz, wynajmujesz, kredyt sam się spłaca.
Pod warunkiem, że liczba mieszkańców wzrasta. Jeżeli spada dzietność i zmniejsza się liczba obywateli, siłą rzeczy zmniejsza się popyt na nieruchomości i cena ich spada, a nie rośnie. To spotkało już Japonię, której mieszkańcy wymierają od lat 70-tych.
Jedyna nadzieja w potencjale demograficznym Afrykańczyków.
Pozostałe regiony stopniowo wyhamowały rozrodczość.
JW
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Nie Paź 03, 2021 09:08   

Dolata napisał/a:
Złoto, kamienie szlachetne, platyna - to zawsze idzie do góry w przypadku kryzysów/problemów.
Albo nieruchomość pod wynajem. Kupujesz, wynajmujesz, kredyt sam się spłaca.
Tak się składa, że inflacja jest wysoka a rynek nieruchomości przegrzany. Ci profesjonaliści, co mieli zarobić na nim, już zarobili, a teraz pozostały ochłapy dla amatorów albo rodzin w przymusie poszukujących własnego lokum. Ta sytuacja rodzin rzeczywiście teraz nie do pozazdroszczenia. Prezes Glapiński wkrótce przestanie się opierać i podniesie stopy procentowe.
Złoto też zalicza kolejną górkę, która potrwa jeszcze ze dwa lata. Trzeba je było kupować trzy lata temu.
Po zwiększeniu deficytu o 400 mld władza już jest wyraźnie zdesperowana. Wypuścili czteroletnie obligacje niezwykle korzystne dla ostrożnych ciułaczy.
Pierwszy rok stopa procentowa 1,3%, a następne trzy lata oprocentowanie, to inflacja roczna ogłaszana przez GUS plus marża 0,75%. W przypadku ujemnej inflacji gwarantowane 0% plus marża.
1,3 + 3x0,75 = 3,55%, co nie skompensuje inflacji w pierwszym roku, wynoszącej około 5%, ale i tak jest to najmniejsza strata oszczędności rzędu 1,5%, a nie 15% w ciągu czterech lat, przy oprocentowaniu rzędu 0,5% dla innych instrumentów.
A jeżeli w czwartym roku inflacja wyhamuje, to nawet wyjdzie się na zero.
Jeszcze lepsze są obligacje sześcioletnie, w pierwszym roku 1,5%, a w następnych latach inflacja plus marża równa 1,25% ale tylko dla rodzina 500+ no i tam pobierają wyższe opłaty w przypadku przedterminowego wykupu, 2 zł a nie 70 gr. A rodzina 500+ prędzej będzie w potrzebie finansowej, niż inni.

W przypadku zamiany starych obligacji na nowe jest bonifikata 10 groszy na obligację, co daje przy zakupie obligacji za 100 tys. zł dodatkowy zysk, niezłą sumkę 100 PLN. :)
Trzeba tylko pamiętać, żeby dyspozycję zamiany obligacji wydać czwartego dnia roboczego przed terminem wykupu lub wcześniej. Inaczej bonifikata przepadnie.
I to jest wszystko, co musi wiedzieć szary człowiek, żeby trochę zaoszczędzić, a czego nie wie większość pracowników banków.
Fakt, z życia wzięty.
JW

PS. A po co przewieziono fizycznie rezerwę złota z Londynu do Warszawy?
Sam efekt propagandowy to za mało.
Fałszywą dumę i bez tego złota media nieustannie podbijają Polakom.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Śro Paź 06, 2021 14:40   

A no po to przewieziono, żeby można było to złoto sprzedawać poza kontrolą opinii publicznej.
Cytat:
Dlaczego warto wybrać złoto inwestycyjne w Mennicy Polskiej?
To wygodne – możesz sprawdzić cenę zakupu sztabek złota online i zapłacić za nie z „Płacę z iPKO”
To transparentne – widzisz, co kupujesz: złote sztabki najczystszej próby Au 999,9. Autentyczność pochodzenia złota potwierdza znak Mennicy Polskiej wytłoczony na sztabce
To bezpieczne - Mennica Polska S.A. to jedyna mennica w Polsce, która produkuje złoto oraz, jako spółka giełdowa, podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego
To elastyczne – masz prawo wycofać się z inwestycji w dowolnym momencie, a Mennica Polska gwarantuje odkupienie złota nabytego w naszym banku
- Mennica Polska odkupuje złoto po cenie LBMA Gold Price AM wyrażonej w złotówkach i pomniejszonej o opłatę w wysokości 2%. Cena odkupienia złota jest ustalana na zasadach rynkowych przez Mennicę i może się zmienić – zależy m.in. od notowania złota na rynkach światowych oraz kursu USD do złota
- Mennica Polska odkupuje złoto w oryginalnym i niezniszczonym opakowaniu – zadbaj o nie po zakupie

3 kroki do kupienia złota inwestycyjnego online:
1. Wybierz, co chcesz kupić i podaj dane do zamówienia
2. Kup w sklepie
3. Zapłać za zakupy z „Płacę z iPKO”
W zależności od wagi złota przesyłkę dostarczy kurier lub odbierzesz ją osobiście
No i wyszła mi kryptoreklama, ale tu nie chodzi o reklamowanie złota, ale informację, co się z tym złotem dzieje.
JW
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Wto Lut 22, 2022 08:35   

Cytat:
Tak się składa, że inflacja jest wysoka a rynek nieruchomości przegrzany. Ci profesjonaliści, co mieli zarobić na nim, już zarobili, a teraz pozostały ochłapy dla amatorów albo rodzin w przymusie poszukujących własnego lokum. Ta sytuacja rodzin rzeczywiście teraz nie do pozazdroszczenia. Prezes Glapiński wkrótce przestanie się opierać i podniesie stopy procentowe.
Pół roku jeszcze się opierał, ale wobec nasilonego przedwyborczego rozdawnictwa socjalnego musiał w końcu skapitulować.
Ale ja o czym innym.
Spojrzałem na spread walutowy dużego banku.
Kupno EUR 4.3245 Sprzedaż 4.7321 Spread czyli różnica 0,4076 PLN.
Gdybyśmy przesłali euro z banku francuskiego do polskiego, a po kilku tygodniach oddali te pieniądze z powrotem do Francji to musielibyśmy dopłacić do tych przelewów
(4,7321/4,3245-1)x100= 9,4%
Po co mielibyśmy to robić?
Cóż, czasem życie zmusza nas do przesyłania pieniędzy za granicę. I z powrotem.
Internetowe kantory zrobią to 14 razy taniej.
Kupno 4,5301 sprzedaż 4,5601 spread 0,0300
(4,5601/4,5301-1)x100= 0,66%
Nawet kasjerki w banku na pytanie o kursy walut krzywią się i mówią, po co to panu, w kantorze będzie taniej.
Też zachodzę w głowę, po co w ogóle banki prowadzą sprzedaż i kupno walut. Kto im to kupi?
Natomiast czarno na białym widać, jak banki na spreadzie golą swoich kredytobiorców, którzy wzięli kredyty w obcych walutach. I po to właśnie banki oferują tak niekorzystne fikcyjne ceny w swoich kantorach, bo to muszą być te same ceny, co w przypadku kredytów.
Szary człowiek jest w przymusie i musi brać kredyty w bankach gdzie jest lichwiarski spread, natomiast po waluty może udać się do kantoru internetowego, gdzie jest czternaście razy taniej.

Co więcej, do czasu ustawy 2011 r. banki mogły ustalać kursy wymiany wg swego widzimisię, a klient nie miał prawa spłacać rat kredytu w walucie w której ten kredyt wziął, ale w PLN.
Nie mógł opłacić raty kredytu walutą zakupioną taniej w kantorze ale musiał wpłacać złotówki po kursie ustalanym przez bank. Te kredyty frankowiczów nawet przez szybę nie widziały franków. I to były niedozwolone umowy, które ustawa wyprostowała.
Natomiast politycy mamią ciemny lud przewalutowaniem kredytów do niskiego kursu z dnia podpisania umowy. Co nigdy się nie stanie

A tak w ogóle, to kredyty hipoteczne w złotówkach były oprocentowane 7% i więcej w skali rocznej, a frankowe znacznie niżej, więc pomimo wysokiego spreadu i wahań kursów frankowicze i tak wyszli na tym lepiej niż ci płacący w złotówkach.
Więc niech nie leją krokodyle łzy.
JW

PS.
A propos bankowej sprzedaży walut:
Wpada zajączek do sklepu i pyta:
Niedźwiedziu, masz śledzie z dżemem?
No nie, skąd.
Drugiego dnia zajączek ponownie pyta o śledzie z dżemem.
Trzeciego dnia niedźwiedź pomyślał, może coś w tym jest
i wymieszał śledzie z dżemem.
Wpada zajączek do sklepu a niedźwiedź mówi, mam te śledzie z dżemem.
A zajączek na to:
No i kto ci to teraz kupi, chłopie?
 
     
Lidwina

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 22
Wysłany: Czw Maj 19, 2022 22:37   

Dziś już niewiele jest patentów na kupienie czegoś tanio. Wszystko podrożało. Inwestowanie też coraz bardziej ryzykowne bo co ma przyszłość. Może ciemne interesy Wokulskiego? Ja znalazłam swój pomysł w dobrym lombardzie znajdziesz teraz coraz więcej ciekawostek, które dopiero nabiorą wartości bo ludzie wyzbywają się różnych cennych rzeczy, żeby np. spłacić kredyt.https://lombardnazlotej.pl/
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Lip 29, 2022 08:48   

Lidwina napisał/a:
Dziś już niewiele jest patentów na kupienie czegoś tanio. Wszystko podrożało. Inwestowanie też coraz bardziej ryzykowne bo co ma przyszłość. Może ciemne interesy Wokulskiego?
Teraz czarno na białym widać, że najlepszy jest cukier. W ciągu kilku dni zdrożał dwukrotnie i to nie koniec. Na Allegro można jeszcze znaleźć cukier po 6 PLN.
Cukier się nie psuje, jest wiecznotrwały, tylko ewentualnie powódź może go rozpuścić i zabrać. Albo menele ukradną z piwnicy i przerobią na samogon. :P
JW
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Sob Lip 30, 2022 08:55   

Na głupocie ludzkiej zawsze można było zarobić. Za 2-3 miesiące będzie można kupić cukier dużo niżej i tyle ile dusza zapragnie.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Nie Lip 31, 2022 11:46   

Piotrx napisał/a:
Na głupocie ludzkiej zawsze można było zarobić. Za 2-3 miesiące będzie można kupić cukier dużo niżej i tyle ile dusza zapragnie.
To prawda, czego najlepszym przykładem gorączka giełdowa albo insulina.
Za komuny cukru w swobodnej sprzedaży nie było przez 10 lat.
Tamten kryzys zaczął się w latem 1976 i trwał do upadku komuny i reformy Balcerowicza w 1990.

Teraz jest szansa na szybsze opanowanie niedoborów, bo władza nie ma dostępu do zarządzania prywatnymi firmami, jest jednolity wymienialny pieniądz i finanse rządowe, które gorzej lub lepiej, ale nadzoruje Unia oraz jest strach przed prawdziwymi wyborcami, którzy mogą wywalić na zbity pysk.
W PRL-u rządził Bóg, a za Bugiem rząd więc sytuacja była inna. 8)
Jak będzie teraz, zobaczymy.
JW
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Nie Lip 31, 2022 19:26   

U mnie w Polo Markecie jest już full cukru i nikt nie kupuje. Fakt, że cena wysoka, bo 7,99 ale jak nie będzie chętnych do kupna, to ceny pewnie obniżą.
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Wto Sie 02, 2022 15:01   

No i już cen spadła, po 6 złotych leży cukier i nikt nie chce kupować. A głupi się obkupili i poprzepłacali.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Śro Sie 17, 2022 17:55   

W sklepie "Społem" cukier po 7 PLN/kg i leży, bez ograniczania przydziału.
Natomiast w marketach uparcie sprzedających cukier po 5 zł, sprzedaż pod wydział po 2kg per capita. Ci, co produkują samogon, muszą kilka razy obrócić w kolejce do kasy.
Czyli bieżąca cena równowagi rynkowej jest około sześciu PLN.
To o połowę mniej, niż cena cukru 11 zł za Gomułki 1960-1970, gdy pensje wynosiły 1500 zł i poniżej. A relatywnie do pensji pięciokrotnie mniej, pomimo paniki rynkowej.
Zachęcam młodzież do głosowania na partie komunizujące, będzie jak za Gomułki, bez cukru i paszportów.
JW
 
     
3of5 

Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 483
Wysłany: Czw Sie 18, 2022 04:32   

Jeśli chodzi o tytuł wątku - to na ten moment złoto wydaje się dobrą opcją. Na wykresie widać takie "uklepywanie dołka" ;)

Napisałbym też o kryptowalutach...wydaje się, że niedawno był dobry moment zakupowy - ale możliwe jest, że będzie pogłębienie dołka na BTC i okazja będzie jeszcze lepsza ;)
https://www.lookintobitco...ts/mvrv-zscore/
Czas pokaże, jak zawsze ;)
 
     
Mariano 

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 464
Wysłany: Czw Sie 18, 2022 08:37   

Niektórzy twierdzą, że w dobie kryzysu można zarobić najwiecej. Jak jest stabilizacja to ceny wahają się minimalnie lub są ciągle na stałym poziomie. Aktualnie mamy wzrosty wszystkiego, więc jest lub była okazja do zarobienia. Sam osobiście bardzo dobrze zarobiłem na sprzedaży nieruchomości. Jak ktoś śledzi waluty to też można było zainwestować i wyciągnąć swoje.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Czw Sie 18, 2022 12:01   

Mariano napisał/a:
Niektórzy twierdzą, że w dobie kryzysu można zarobić najwiecej. Jak jest stabilizacja to ceny wahają się minimalnie lub są ciągle na stałym poziomie. Aktualnie mamy wzrosty wszystkiego, więc jest lub była okazja do zarobienia. Sam osobiście bardzo dobrze zarobiłem na sprzedaży nieruchomości. Jak ktoś śledzi waluty to też można było zainwestować i wyciągnąć swoje.
Statystyka wskazuje, że w kryzysie bogaci robią się bogatsi a bidoki jeszcze bardziej biednieją. Co w zasadzie oczywiste, bo rodzina żyjąca z dnia na dzień, żeby przeżyć musi pozbywać się resztek zasobów finansowych, natomiast bogaty może te swoje zasoby pomnażać, bo o przeżycie nie musi się martwić. Może kupować upadające przedsiębiorstwa i zarabiać na defragmentacji albo spekulować na rynku diamentów.
W tym czasie bidok, jeżeli nawet miał sztabkę złota, musi ją sprzedać za psie pieniądze, żeby nakarmić dzieci.
JW

PS. Być może złoto zalicza niewielki dołek i warto je kupić. W każdym razie jego cena od wyborów 2019 pnie się wyraźnie w górę.
 
     
3of5 

Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 483
Wysłany: Czw Sie 18, 2022 18:40   

Witold Jarmolowicz napisał/a:

PS. Być może złoto zalicza niewielki dołek i warto je kupić. W każdym razie jego cena od wyborów 2019 pnie się wyraźnie w górę.


https://slomski.us/2022/07/08/uklepywanie-dolka-na-zlocie/

https://independenttrader.pl/najwazniejsze-wykresy-minionych-tygodni-sierpien-2022.html

patrząc w dłuższej perspektywie, jestem przekonany, że złoto da dobrze zarobić.
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Pon Sie 22, 2022 13:46   

3of5 napisał/a:
Witold Jarmolowicz napisał/a:

PS. Być może złoto zalicza niewielki dołek i warto je kupić. W każdym razie jego cena od wyborów 2019 pnie się wyraźnie w górę.


https://slomski.us/2022/07/08/uklepywanie-dolka-na-zlocie/

https://independenttrader.pl/najwazniejsze-wykresy-minionych-tygodni-sierpien-2022.html

patrząc w dłuższej perspektywie, jestem przekonany, że złoto da dobrze zarobić.


Jeśli ktoś kupuje na wiele lat, to pewnie tak. Ale jeśli to inwestycja na rok, to z pewnością straci, bo idzie załamanie gospodarcze.

Witold Jarmolowicz napisał/a:
W sklepie "Społem" cukier po 7 PLN/kg i leży, bez ograniczania przydziału.
Natomiast w marketach uparcie sprzedających cukier po 5 zł, sprzedaż pod wydział po 2kg per capita. Ci, co produkują samogon, muszą kilka razy obrócić w kolejce do kasy.
Czyli bieżąca cena równowagi rynkowej jest około sześciu PLN.
JW


Dzisiaj w Netto widziałem cukier po 5 zł i można brać ile się chce, ale chętnych nie widziałem. Ci co kupowali po 8 zł już mogą sobie pluć sobie w brodę, że przepłacali bo ulegli masowej histerii. Ciemny lud zawsze traci.
Ostatnio zmieniony przez Piotrx Pon Sie 22, 2022 13:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
3of5 

Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 483
Wysłany: Wto Sie 23, 2022 05:30   

Piotrx napisał/a:

Jeśli ktoś kupuje na wiele lat, to pewnie tak. Ale jeśli to inwestycja na rok, to z pewnością straci, bo idzie załamanie gospodarcze.


Podczas załamań gospodarczych tez można dobrze zarabiać, ale to jest temat do tych bardziej doświadczonych. Bardziej spekulantów niż inwestorów ;)

Inwestycje to jedna kwestia. Nie mniej ważne jest przygotowanie na kryzys. Ja dobrze przepracowałem dobry okres który miałem i wydaje mi się, że jestem dobrze przygotowany na kryzys.
Ostatnio zmieniony przez 3of5 Wto Sie 23, 2022 05:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
qwaszx

Dołączył: 31 Sie 2022
Posty: 5
Wysłany: Śro Sie 31, 2022 13:05   

slyszalam, ze teraz warto inwestowac w zloto, ewentulnie moze kryptowaluty, ale to podobno juz wieksze ryzyko. A zawsze najlepsza inwestycja, to inwestycja w siebie
 
     
3of5 

Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 483
Wysłany: Śro Sie 31, 2022 19:45   

za to jedna ze słabszych inwestycji, to pisanie postów gdzie popadnie ;)
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Czw Wrz 01, 2022 11:57   

Ogólnie inwestowanie jest zawsze obarczone ryzykiem.
Prezes Lukoilu inwestował w siebie i "wypadł" przez okno szpitala. ;)
W 2007 r. Marcin inwestował w pisanie postów gdzie popadnie co nie przyniosło sukcesu, ale przynajmniej żyje. :)
JW
 
     
3of5 

Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 483
Wysłany: Czw Wrz 01, 2022 19:27   

hehe, fakt :)
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Wrz 05, 2022 08:25   

W Lidlu cukier leży po 4,99 zł, ale jest ograniczenie do 3 kg na paragon.
Jak ktoś potrzebuje więcej, może sobie wziąć więcej na kilka paragonów.

Tym się różni system rynkowy od komunistycznego, że w PRL-u przez dziesięć lat cukier też był pod wydział, ale po 2 kg na łeb, na miesiąc, na kartki, które były ściśle co miesiąc ewidencjonowane w specjalnej książeczce zarejestrowanej w dowodzie osobistym. A esbecja tropiła nieprawidłowości i kombinatorów wydających lewe kartki. Potem media triumfalnie ogłaszały sukces o wytropieniu jakiejś, pożal się Boże, szajki.
JW
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Czw Wrz 22, 2022 11:42   

Jak ktoś wejdzie na minus na rachunku ROR, marketingowo na wyrost zwanym
oszczędnościowo-rozliczeniowym, to zapłaci aktualnie 18,5 procenta odsetek od debetu,
odrobinę więcej niż wynosi inflacja.
A jest tutaj ktoś, kto z marszu, z głowy, bez szukania na stronie swojego ukochanego bankusia, powie, jakie jest oprocentowanie od zdeponowanych pieniędzy na ROR?
I ile z tego zabiorą na podatek Belki? :P
Bo Prezes Prezesów głosił, że oprocentowanie od zdeponowanych pieniędzy banki też powinny podnieść.
To ile podniosły?
JW
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Pią Wrz 23, 2022 09:39   

Cukier w Biedronce przy zakupie 5 kg po 4 złotych. Widać, że szaleństwo minęło. Miałem rację, że cukru mamy pod dostatkiem.
Ostatnio zmieniony przez Piotrx Pią Wrz 23, 2022 09:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
3of5 

Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 483
Wysłany: Pią Wrz 23, 2022 18:09   

szkoda, że tego samego nie można powiedzeć o węglu ;)
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Sob Wrz 24, 2022 09:04   

Trudno powiedzieć jak jest z tym węglem, bo to taka sama spekulacja jak z cukrem. Cena ropy już spadła ze 130 poniżej 80 dolarów.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Sob Wrz 24, 2022 23:09   

Piotrx napisał/a:
Trudno powiedzieć jak jest z tym węglem, bo to taka sama spekulacja jak z cukrem. Cena ropy już spadła ze 130 poniżej 80 dolarów.

Słusznie, cena ropy spadła znacznie, a cena benzyny niewiele w państwowym Orlenie.
Dla ciemnego ludu wprowadzono osłonowe dofinansowania do węgla ale ani słowa o tym, że spółki węglowe są własnością rządu.
JW
 
     
3of5 

Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 483
Wysłany: Nie Wrz 25, 2022 18:57   

co to do rzeczy, że są one własnością rządu?
Jestem przekonany, że one robią co mogą. A koszty ponoszą od jakiegoś czasu też znacznie wyższe (jak chociażby stal czy energia elektryczna)
Problem tkwi dalej w tym łańcuchu pokarmowym. Wydaje mi się, że rację ma ten pan z tego rtykułu
https://www.tokfm.pl/Tokf...tml#s=BoxOpImg9
Dla elektrowni nawet jeśli surowiec w psotaci wegla podrożał, to na pewno nie tak bardzo, jak drożeje właśnie prąd - tak dla firm jak i za chwilę dla wszystkich.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Wrz 26, 2022 07:22   

3of5 napisał/a:
co to do rzeczy, że są one własnością rządu?
Dokładnie o tym mówi cytowany związkowiec.
Cytat:
Zdaniem związkowca społeczeństwo i firmy płaczą z powodu wysokich cen energii, górnictwo nie zarabia, natomiast firmy energetyczne takie jak PGE, Tauron i Enea notują ogromne zyski. - My piętnujemy kraje takie jak Norwegia za to, że zarabiają na tym kryzysie. Tymczasem mamy u siebie własnych pasożytów, własne pijawki, które na tym samym kryzysie zarabiają nieprawdopodobne pieniądze - mówi Ziętek w rozmowie z TOK FM.
To wszystko są firmy państwowe zajmujące się nie tylko produkcją energii ale również wydobyciem węgla.
Oczywiście związkowiec nie piętnuje firm jako rządowe, bo jak każdy związkowiec wolałby upaństwowienia wszystkiego. Związkowcy wiedzą, że w prywatnych firmach mają małe szanse na obijanie się.
JW
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Paź 03, 2022 09:28   

To ile wynosi aktualne oprocentowanie na ROR?

Tak myślałem, że nikt się tym nie interesuje, włącznie ze mną.
Bo co za różnica, czy to jest 0,1% czy może aż 0,3% ?
ROR i tak trzeba mieć do bieżących przelewów.
Oprocentowanie debetu zawsze było wysokie ale teraz wzrosło do 18,5%.
Natomiast oprocentowanie wkładu na ROR wynosi 0%, słownie zero.
To tyle samo, co mają banknoty w skarpecie.

Czy więc warto trzymać pieniądze w kredensie?
Każdy powie, że nie warto, ale co z nimi zrobić?
Nie z kwotą 100 mln, ale z mizernym tysiącem oszczędności miesięcznie?
JW

PS. Praktyczna ilustracja problemu.
Za komuny w latach 80-tych wkład do spółdzielni budującej domek typu segment wynosił coś koło 800 tys. (Przy średniej płacy 4 tys. więc nie było tak tanio jak sobie młodzież wyobraża)
Inflacja rozpędzona przez komunistów przestraszonych widmem gniewu ludu pracującego i strajku generalnego spowodowała, że gdyby trzymał te pieniądze w kredensie do dziś, to byłoby to 80 zł, słownie osiemdziesiąt. A zaczynało się niewinnie od inflacji kilkuprocentowej.
Słynne wałęsowskie 100 milionów, to wcale nie tak dużo, na dzisiejsze pieniądze 10 tysia.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved