Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczyszczenie jelita DUŻO wygodniejszym sposobem niż lewatywa
Autor Wiadomość
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 860
Wysłany: Czw Kwi 28, 2022 17:50   Oczyszczenie jelita DUŻO wygodniejszym sposobem niż lewatywa

Problem z nieczystym jelitem grubym odkryłem 15 lat temu gdy przez miesiąc oczyszczałem je lewatywami według Tombaka i Małachowa.
Okazało sie że miałem nieczyste jelito bo schudłem 8-12 kilogramów którymi były zalegające kamienie kałowe w jelicie.
Tyle zeszło.

Dzisiaj nie miałbym ochoty na miesiąc oczyszczania w ten sposób gdyż jest trudniejszy do wykonania niewygodny.

Robert nasz weteran surowizny i zdrowia podał kiedyś o wiele łatwiejszy sposób do którego powoli wracam i który zaczne stosować.
Z samego rana po wstaniu wypić litr przegotowanej wody z jedną płaską łyżeczką soli. W ciągu do 20 minut chociaż raczej szybciej iść sie załatwić i wydalić ta wode.
Cała ta woda przechodząca przez cały układ pokarmowy przeczyszcza je i jest to dużo wygodniejszy sposób niż lewatywa.
Czyści sie także cały przewód pokarmowy a nie tylko jelito.

Oczywiście trzeba wstać wcześniej odpowiednio jeśli ktoś ma zaplanowane gdzieś iść na dana godzine np.do pracy.
Ostatnio zmieniony przez marcin458 Czw Kwi 28, 2022 17:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Kwi 29, 2022 08:05   

A jeszcze lepiej z łyżeczką soli gorzkiej, czyli siarczanu magnezu. Może też być chlorek magnezu.
JW
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Pią Kwi 29, 2022 18:47   

Pewnie Marcinowi o taką sól chodziło, bo zwykła sól to spowoduje raczej zatwardzenie i zatrzymanie, a nie rozwolnienie.
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 860
Wysłany: Nie Maj 01, 2022 12:16   

chyba sie pomyliłem
nie jedna łyżeczka ale dwie lub duża łyżka
zrobiłem z jednej małej płaskiej i zeszło tylko troche wody nie cały litr
już dokładnie nie pamiętam ile potestuje
ale metoda świetna o wiele wygodniejsza niż lewatywa
 
     
Grzegorz, oj ta 

Dołączył: 17 Paź 2021
Posty: 431
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Nie Maj 08, 2022 17:34   Re: Oczyszczenie jelita DUŻO wygodniejszym sposobem niż lewa

marcin458 napisał/a:
Problem z nieczystym jelitem grubym odkryłem 15 lat temu gdy przez miesiąc oczyszczałem je lewatywami według Tombaka i Małachowa.
Okazało sie że miałem nieczyste jelito bo schudłem 8-12 kilogramów którymi były zalegające kamienie kałowe w jelicie.
Tyle zeszło.

Gdybyś oczyszczał się dalej, to dziś byłbyś właścicielem świetnie prosperującej żwirowni.

W jelitach nie tworzą się kamienie, chyba że zamiast mąki dodajesz cement do omleta.
Taka masa niestrawnej twardej masy w jelitach spowodowała by ich zator.

Marcin to są kompletne bzdury. Nie wiem co brałeś wtedy kiedy widziałeś 12 kg kamieni ze swoich jelit. W każdym razie mocny towar. Ryje beret tak, że kiedy byłbyś stale pod ich wpływem, to można by było ci wmówić nawet to, że jesteś w ciąży.
Ostatnio zmieniony przez Grzegorz, oj ta Nie Maj 08, 2022 17:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 860
Wysłany: Nie Maj 08, 2022 20:05   

Schodziło to stopniowo w miesiąc a nie na raz .

Tombak i małachow przewiduja ze u źle odżywiającej sie osoby doroslej jest właśnie 6-15 kg takich kamieni takiej zalegającej masy w jelitach ktore psuja zdrowie.
I na swoim doświadczeniu bo tyle schudłem zakładam że maja racje.
 
     
Grzegorz, oj ta 

Dołączył: 17 Paź 2021
Posty: 431
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Nie Maj 08, 2022 20:57   

marcin458 napisał/a:
Schodziło to stopniowo w miesiąc a nie na raz .

Tombak i małachow przewiduja ze u źle odżywiającej sie osoby doroslej jest właśnie 6-15 kg takich kamieni takiej zalegającej masy w jelitach ktore psuja zdrowie.
I na swoim doświadczeniu bo tyle schudłem zakładam że maja racje.

To nie są kamienie. To są odwodnione zbite resztki pożywienia, nabłonka jelit.
To nieistotne ile schodziły.
Sugerujesz rzecz sprzeczną nie tylko z anatomią, fizjologią, prawami Fizyki, ale nawet sprzeczną z logiką.
12 kg to masa twojego szkieletu, ale ta analogia niewiele tłumaczy.
Takie złogi ze względu na strukturę nie mają dużej wagi, więc objętość 12 kg takich złogów nie zmieściła by się w twoim jelicie grubym. Dla porównania dużo cięższy beton komórkowy o takiej masie ma wymiary 12 x 24 x 60 cm, a złogi mają raczej masę kilka razy mniejszą. To bardziej masa trocin sprasowanych pod niskim ciśnieniem. Gdyby miały 12 kg to początek miałbyś w przełyku a na drugim ich końcu byś siedział.
Nie tkwią w jelicie grubym ze względu na wagę a ze względu na kształt, strukturę i dlatego w bardzo nielicznych przypadkach wymagają chirurgicznego usunięcia.
Waga złogów jest tak niewielka, że żadne pomiary wagi przed i po ich pozbyciu się nie wskazuje na utratę wagi ciała.
Te bajki o kilogramach kamieni w jelitach nadają się do telewizji śniadaniowej, albo do książek byłych radzieckich naukowców którzy poszli w altmedy.
Ostatnio zmieniony przez Grzegorz, oj ta Nie Maj 08, 2022 21:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 860
Wysłany: Pon Maj 09, 2022 12:57   

Małachow w książce oczyszczanie organizmu pisze o lekarzu który robił sekcje zwłok ogromnej ilosci ludzi i 98% ludzi miało zawalone jelito takimi masami kałowymi.

tu jest ta ksiazka za free,początkowe działy o jelicie grubym

https://docer.pl/doc/xn80nn1
 
     
Grzegorz, oj ta 

Dołączył: 17 Paź 2021
Posty: 431
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Pon Maj 09, 2022 17:30   

marcin458 napisał/a:
Małachow w książce oczyszczanie organizmu pisze o lekarzu który robił sekcje zwłok ogromnej ilosci ludzi i 98% ludzi miało zawalone jelito takimi masami kałowymi.

tu jest ta ksiazka za free,początkowe działy o jelicie grubym

https://docer.pl/doc/xn80nn1

Marcin daj se siana. Lubię kwiatki ale w maju.
Jest tysiące książek w których ktoś napisał "że jakiś lekarz coś robił, coś widział" itd. To jest męczące nawet dla mnie.
To są totalne brednie.
Może dla odmiany wyszukaj sobie informacje z tego tematu w medycynie praktycznej czy czytelni medycznej. Akurat chirurgia jest najmniej spatologizowanym działem Medycyny i nie ma co tworzyć teorii spiskowych o legendarnych kamieniach kałowych które ważą więcej niż ten co je w sobie nosi.
Ostatnio zmieniony przez Grzegorz, oj ta Pon Maj 09, 2022 18:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 860
Wysłany: Pon Maj 09, 2022 20:37   

apropo medycyny i nieczystego jelita to mogliby wymyślić jakieś prześwietlenia badania żeby to sprawdzić.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved