Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Anoreksja
Autor Wiadomość
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8793
Wysłany: Pią Lut 10, 2023 10:52   Anoreksja

Cytat:
https://przegladsportowy.onet.pl/sporty-zimowe/skoki-narciarskie/chcial-dorownac-malyszowi-wpadl-w-nalog-bog-mial-wobec-mnie-taki-plan/z95ztj5
Chciał dorównać Małyszowi, wpadł w nałóg. "Bóg miał wobec mnie taki plan"

Dariusz Dobek Przegląd Sportowy: Nie chodziły ci po głowie myśli, żeby jednak rzucić w diabły wszystko, co związane ze skokami, skoro to przez nie wpadłeś w tarapaty?
Fabian Malik: Nie. Te wszystkie problemy nie były winą skoków. To była tylko i wyłącznie moja głupota. Tego się niestety nie wyrzeknę. To była nadmierna chęć bycia dobrym. Po prostu w pewnym momencie przekroczyłem pewną granicę. Nie dało się już tego odwrócić i skończyło się tak, jak skończyło. Choroba była moją winą.

...Mierzysz 180 cm. Ile ważyłeś najmniej?
49 kilogramów.

Mało, bardzo mało. Jak to było możliwe?
W pewnym momencie było to już po prostu udawanie, że się zjadło. A jeśli się zjadło, to wymuszało się wymioty. Po pewnym czasie one pojawiały się same z siebie. Po prostu mój organizm samoistnie reagował w ten sposób na jedzenie.

Kiedy zdałeś sobie sprawę, że to już przesada?
Mniej więcej po pół roku. Po zakończeniu sezonu pojechałem na kontrolę do lekarza, a on powiedział, że ze względu na moją wagę i to, w jakim jestem stanie zdrowotnym, musi mi cofnąć pozwolenie na uprawianie sportu. Ban obowiązywał przez dwa lata. Wtedy zaczęła się walka o powrót do normalności.

Ile ci zajęła?
To ciągnęło się bardzo długo. Normalną wagę udało mi się uzyskać po 13-14 latach.

Korzystałeś z pomocy specjalistów?
Byłem parę razy u psychologa, ale ostatecznie doszedłem do wniosku, że jeżeli sam sobie nie pomogę, to nawet najlepszy terapeuta nie zrobi tego za mnie. Musiałem zagryźć zęby i przede wszystkim samemu uświadomić sobie, że muszę z tego wyjść. Alkoholicy i narkomani mają tak samo. Bulimia i anoreksja to też nałóg.

Waga jest dla anorektyka jak butelka wódki dla alkoholika?
Dokładnie. To taki czynnik zapalny, który sprowadza cię na złą drogę. To jak pójście zakupoholika do galerii handlowej. Takie przykłady można mnożyć. Staram się jednak żyć normalnie i niczym się nie przejmować. Jem normalnie, więc wszystko jest jak należy.

...Ucierpiała nie tylko moja kariera, ale i zdrowie. Po jakimś czasie poszedłem zagrać z kolegami w piłkę. W pewnym momencie dużo mniejszy chłopak, który pod względem fizycznym normalnie nie miał ze mną szans, po prostu powalił mnie na ziemię jednym popchnięciem. Wtedy zaczęło do mnie docierać, że jest bardzo źle.
 
     
zenobiusz 

Wiek: 29
Dołączył: 18 Paź 2023
Posty: 3
Wysłany: Śro Paź 18, 2023 10:46   

Anoreksja to bardzo poważna sprawa i nie można jej lekceważyć
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 880
Wysłany: Czw Lis 09, 2023 12:50   

zenobiusz czy to ty zenon na innym nicku?

imie podobne...

:D :D :D

pozdrawiam
marcin
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8793
Wysłany: Wto Lis 28, 2023 20:05   

Ktoś sprawdził, jaka jest różnica pomiędzy masą ciała wieczorem a rano?
No, ile to wynosi?
JW
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 880
Wysłany: Wto Lis 28, 2023 20:29   

Oczywiście najwieksza roznice stanowi to jak ktos pojdzie sie zalatwic na dluzej i wydali nawet 1,5-2kg

Zazwyczaj dzieje sie to w ciagu dnia po wstaniu wiec waga z rana bedzie o tyle wieksza

Mozliwe ze sa tez inne czynniki jak ile sie pije i czy sie poszlo na toalety to wysikac i MOZE INNE nie wykluczam ich

pozdrawiam
marcin
 
     
Mariano 

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 471
Wysłany: Wto Lis 28, 2023 22:14   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Ktoś sprawdził, jaka jest różnica pomiędzy masą ciała wieczorem a rano?
No, ile to wynosi?
JW


U mnie 2 kg.
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Śro Lis 29, 2023 08:50   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Ktoś sprawdził, jaka jest różnica pomiędzy masą ciała wieczorem a rano?

0,8 - 1,0 kg.
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved