Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Apel do p.WJ
Autor Wiadomość
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8797
Wysłany: Nie Wrz 05, 2010 01:13   

grizzly napisał/a:

Musze przyznac ze wstydem, ze faktycznie moje posty
moga byc odbierane jako pewien przerost formy nad trescia.
Co do tresci, to rowniez nie zawsze jest tak jak bym chcial. 8-)
Sam sie zastanawiam jak to sie stalo,
ze mam takie kompulsywne "odruchy"? :hihi:
.

Panie Grizzly
Witamy na pokładzie.
JW
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 05, 2010 07:18   

grizzly napisał/a:
Musze przyznac ze wstydem, ze faktycznie moje posty
moga byc odbierane jako pewien przerost formy nad trescia.

No niestety tak to wygląda, misiu. Źle to wygląda :)
Musiałem niejednokrotnie świecić za Ciebie oczami przed molarem. 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Nie Wrz 05, 2010 10:51   

Mi tam nowomowa grizzly'ego nie przeszkadza, choc faktem jest, ze czasami mozna utknac w tych astralno-ezoterycznych zawilosciach logicznych i wtedy po prostu nie wiem o co chodzi.... :viva:
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Wrz 05, 2010 13:28   

Hannibal napisał/a:
grizzly napisał/a:
Musze przyznac ze wstydem, ze faktycznie moje posty
moga byc odbierane jako pewien przerost formy nad trescia.

No niestety tak to wyglada, misiu. Zle to wyglada :)
Musialem niejednokrotnie swiecic za Ciebie oczami przed molarem. 8-)


Kto Cie do tego zmusil :shock:
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8797
Wysłany: Nie Wrz 05, 2010 19:56   

fink napisał/a:
Nie dlatego chcę zniesienia takich totalitarnych "praw", aby móc pisać cokolwiek na kogokolwiek, tylko aby to państwo zaczęło wreszcie być normalnym państwem prawa, a nie państwem totalitarnego "prawa". Nie chcę aby w przyszłości różne "przepisy" były naginane, aby posyłać ludzi do więzienia, tylko za to, że krytykują rząd albo prezydenta, albo sejm - ogólnie władzę. Bo właśnie na takie naginanie i zamykanie niewinnych ludzi w więzieniach się zanosi.

Prawodawstwo a obrażanie kogoś to dwie różne sprawy.
Jeżeli nawiązuje Pan do ostatnich projektów zmian w kodeksie mających na celu chronienie sejmomatołków przed krytyką, to oczywiście ma Pan rację. Oni chcą w ten sposób być sami sobie sędziami i ukrywać własną nieudolność.
Cytat:
Jeśli chodzi o pierwszy problem, to... po prostu nie mój problem. Niech rozstrzyga o tym prokurator albo sędzia. Ja nie jestem ani prokuratorem ani sędzią, więc, jak już napisałem... to nie mój problem.

Wymiguje się Pan. Ja nie chcę, żeby orzekał Pan o winie, tylko pytam jak przyzwoitego człowieka, co Pan sądzi o takiej sytuacji:
Podchodzi żebrak i prosi grzecznie o wsparcie, a zagadnięty, człowiek względnie zamożny, odpowiada: "Spieprzaj dziadu".
Przecież ma Pan swoje zdanie w wielu różnych kwestiach, czemu niejednokrotnie dawał Pan wyraz na tym forum. Niemożliwe, żeby Pana zdeprymowały te dwa słowa, nawet niespecjalnie obelżywe.
Niech Pan objawi nam swoje zdanie w tej kwestii, zdanie szarego, przyzwoitego obywatela.
Zważywszy na wielość i różnorakość Pańskich wypowiedzi na forum, niemożliwe, żeby Pan nie miał swojego zdania w tym temacie.
JW
Ostatnio zmieniony przez Witold Jarmolowicz Nie Wrz 05, 2010 19:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8797
Wysłany: Pon Wrz 06, 2010 07:54   

fink napisał/a:
Przykładów oczerniania może być wiele. Jeśli owa osoba, która mówi, powiedziałaby że: ten oto człowiek (pada imię i nazwisko albo jest pokazana twarz) brzydzi się jakiejkolwiek pracy fizycznej i umysłowej, i dlatego znalazł się w takiej to a takiej sytuacji finansowaej; proszę go nie zatrudniać, ponieważ w pracy będzie tylko przeszkadzał innym współpracownikom i udawał, że pracuje - to takie słowa byłyby jak najbardziej oczernianiem. Ale nazwanie kogoś "dziadem" już nie. Być może jest to obrażaniem, być może wolnością słowa, ale nie oczernianiem.
Edycja:
Hmmm... pomyślałem trochę dalej... czy Panu chodzi również o aspekt moralny takiej sytuacji ? Jeśli tak, to odpowiadam, że takiemu człowiekowi, który tak mówi do żebraka, należy się słuszna krytyka postawy moralnej.

A dlaczego stwierdzenie że ktoś nie lubi pracować ani fizycznie ani umysłowo miałoby być oczernianiem? Przecież każdy ma prawo do wolności, pobierania zasiłku i życia na koszt pracującej części społeczeństwa. Jest to powszechnie uznawane za normę, a najlepszym przykładem jest stworzenie pojęcia choroba alkoholowa i tolerowanie pijaków.
JW
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8797
Wysłany: Pon Wrz 06, 2010 08:54   

Cytat:
Ale nazwanie kogoś "dziadem" już nie. Być może jest to obrażaniem, być może wolnością słowa, ale nie oczernianiem.
Hmmm... pomyślałem trochę dalej... czy Panu chodzi również o aspekt moralny takiej sytuacji ? Jeśli tak, to odpowiadam, że takiemu człowiekowi, który tak mówi do żebraka, należy się słuszna krytyka postawy moralnej.


Jest Pan bardzo liberalny. Czy wszyscy powinni mieć takie prawo wyrażania swojej opinii?
Obaj prezydenci, i Wałęsa i Kaczyński używali obraźliwych określeń w stosunku do innych osób. Z tym, że oczywiście Wałęsa częściej, ale nie częstość jest tu przedmiotem.

W drugą stronę ten liberalizm nie działał. W obu wypadkach jakiś chłopina wyzywający na przystanku został skazany za obrazę majestatu i to na kilka miesięcy aresztu. Nie polityk w telewizji używający obelżywych określeń na oczach całej Polski, ale jakiś chłopina na Suwalszczyźnie.

Co Pan o sądzi o takiej wolności słowa?
JW
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 10:32   

IgaM czy edyta czy jak jej tam musi byc dzisiaj bardzo smutna i zla. W radiu powiedzieli , ze zaczyna sie ten wstretny rasistowsko-szowinistyczny turniej orlikow imienia Tuska czy jakos tak.
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 11:43   

:hah:
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved