Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Witold Jarmolowicz
Pią Kwi 25, 2014 07:48
Obbalamy mity.
Autor Wiadomość
gam 
gam

Dołączyła: 03 Lis 2010
Posty: 494
Wysłany: Sob Mar 08, 2014 11:03   Obbalamy mity.

Czas obalić mit, że „rak to geny”. Geny (na które tak chętnie lubimy zwalać winę) są jak nabity pistolet: ktoś jeszcze musi pociągnąć za spust, sam z siebie nie wypali. Każdego dnia tak na dobrą sprawę „dostajemy raka” i się go pozbywamy: miliardy naszych zdegenerowanych komórek umiera i zostaje zastępowane przez komórki nowe. W czasie kiedy czytasz to zdanie proces ten zajdzie w kilkudziesięciu tysiącach Twoich komórek
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację... która zmieni świat."
D. Icke http://davidicke.pl/forum/
 
     
gam 
gam

Dołączyła: 03 Lis 2010
Posty: 494
Wysłany: Śro Mar 12, 2014 12:00   

Związek szczepień z autyzmem udowodniony!

marzec 11th, 2014 Kategoria SZCZEPIENIA by admin

Zawarty w szczepionkach preparat rtęciowy uszkadza mózg i jest jednoznaczną przyczyną zaburzeń, zwanych autyzmemPo wielu latach przepychanek, oszustw i kłamstw, przemysł szczepionkowy musiał przyznać, że związek pomiędzy szczepionkami a autyzmem istnieje. Dane ujawnił PRWEB.com 19 lutego 2014 roku. Na nic się zdały zaprzeczenia, szkalowanie lekarzy i naukowców. Ujawnione dokumenty udowadniają niezbicie, że już od 20 lat zainteresowani sprzedawcy wiedzieli o tym, że zawarty w szczepionkach preparat rtęciowy uszkadza mózg i jest jednoznaczną przyczyną zaburzeń, zwanych autyzmem.

Jak podała prasa medyczna, po prawie 10 latach niezwykle upartych starań dr Briana Hookera, profesora na Uniwersytecie Simson, przy pomocy senatorów Stanów Zjednoczonych, słynne CDC (Centers for Disease Control and Prevention) MUSIAŁO UJAWNIĆ DOKUMENTY DOTYCZĄCE BADAŃ NAD WPŁYWEM SZCZEPIONEK NA DZIECI. Dopiero oparcie się na ustawie o wolności informacji, słynnym Freedom Act – FOIA, pozwoliło na ujawnienie, że środek zwany tiomersalem, nadal używany np. w szczepionkach grypowych, ba, podawany nawet kobietom w ciąży i małym dzieciom, może spowodować autyzm i inne zaburzenia rozwojowe układu nerwowego.

Dr Hooker, dzięki pomocy dwóch senatorów, otrzymał po 10 latach starań dane dotyczące 400 000 dzieci urodzonych pomiędzy 1991-1997 rokiem. Dane te były przeanalizowane przez epidemiologów z CDC, z dr Thomasem Verstraetenem na czele. Analiza tego materiału dowodzi jednoznacznie, że urzędnicy CDC wiedzieli o bardzo wysokim ryzyku zachorowań na autyzm, na zaburzenia snu, zaburzenia mowy i o innych poważnych uszkodzeniach Centralnego Układu Nerwowego, związanych z rtęcią, zawartą w preparacie zwanym tiomersal.Wyniki analizy udowadniają niezbicie, że autyzm występował aż 7,6 razy częściej u dzieci narażonych na działanie tiomersalu w okresie niemowlęcym. Już w 1999 roku raport CDC uzasadniał twierdzenie, że istnieje związek pomiędzy zwiększonym ryzykiem rozwoju zaburzeń neurologicznych, a wysoką ekspozycją w pierwszym miesiącu życia na szczepionki zawierające tiomersal. Dane te zostały utajnione przez najwyższych rangą urzędników CDC. Rtęć stanowi wagowo 50% tiomersalu, wykorzystywanym w szczepionkach dziecięcych do 2000 roku i obecnie np. w grypowych. Ostatnio pediatrzy ponownie wyrazili zgodę na dopuszczenie dodawania rtęci do szczepionek. Oparli się przy tym na raporcie defraudanta z CDC, niejakiego Paula Torsena. W Polsce ten raport jest przedstawiany jako tzw. „Raport duński”. Torsen jest ścigany listem gończym za malwersacje ponad miliona dolarów, rzekomo wydanych na badanie związku pomiędzy rtęcią i autyzmem. I co ciekawe, wszelkiej maści reklamówki przemysłu farmakologicznego w Polsce wciąż powołują się na ten raport. A pediatrzy, naśladując konsultantów, bezmyślnie to powtarzają.

Karygodne i oburzające są wypowiedzi dyrektorów CDC, twierdzących jeszcze w 2005 roku, że rtęć nie ma znaczenia. Jak wiemy, w Polsce grupa związana z Towarzystwem Wakcynologicznym i niektórzy pediatrzy, szczególnie tzw. konsultanci, twierdzili tak jeszcze w 2013 roku. Mało tego, robili specjalne szkolenia, typowe pranie mózgu, dla pielęgniarek i samorządowców, w celu zwiększenia sprzedaży szczepionek. Twierdzenia te wypowiadali wbrew faktom naukowym, znanym CDC, a opartym na analizie bazy danych, posiadanych przez tę rządową instytucję.

Przypomnę, że w Polsce od 1964 roku nie jest realizowana ustawa zobowiązująca PZH, obecnie przekształcony w Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, do ewidencjonowania wszelkich powikłań poszczepiennych. Na stronach internetowych, tej jeszcze państwowej instytucji, nadal nie można znaleźć danych, dotyczących zachorowań w kontekście szczepień i powikłań. Wręcz oszukuje się społeczeństwo, podając jako jedną jednostkę statystyczną, np. grypę i zapalenia płuc. Jest to kompromitacja medyczna. Rozróżniania zapalenia płuc od grypy uczy się na 3 roku medycyny. Zupełnie inne leczenie jest w tych dwóch jednostkach chorobowych. A PZH powołuje FluForum p. profesor magister Lidii Brydak [a swoją drogą, kto finansuje takie forum, przejazdy, konferencje, spotkania?] w skład którego wchodzi dwóch lekarzy, a resztę stanowią dziennikarze i przedstawiciele zawodów z pogranicza medycyny, którzy chcą występować w roli ekspertów medycznych, wymuszających strachem na społeczeństwie chęć szczepienia. Przykładem jest typowe żółte dziennikarstwo Gazety Wyborczej w tej dziedzinie.

Dlaczego CDC nie przyznawała się do związku pomiędzy rtęcią w szczepionkach, a uszkodzeniem mózgu, wyjaśnia przewodnicząca CDC, dr Marie McCormick: „Nigdy nie przyznamy, że istnieje związek pomiędzy rtęcią, a szczepieniami”. Obecnie jest on prezesem działu firmy Merck, jednego z głównych producentów szczepionek, np. MMR wartości 4 000 000 000 [cztery miliardy dolarów wyciągane z worka zwanego ubezpieczeniami przymusowymi]. Trzeba przypomnieć, że znaczny wkład w ten zysk koncernu mają polscy urzędnicy, bezmyślnie wymuszając ustawowo szczepienie dzieci na nieistniejące choroby, już w pierwszej dobie życia. Oczywiście, urzędnicy, jak wszyscy mądrzy inaczej, zabezpieczają się, powołując się na ekspertów, których sami stworzyli. Od 1990 roku wszystkie towarzystwa, nie tylko medyczne, służą trzymaniu ludzi w szachu. Chodzi o kontrolowanie ich w taki sposób, aby nie powodowali zamieszania w wyciąganiu pieniędzy z tego worka, zwanego przymusowymi ubezpieczeniami, pod pretekstem czynienia dobra. Cała działalność tzw. zdrowia publicznego jest jednym wielkim hochsztaplerstwem. Nigdy nie można wszystkich ludzi zaszufladkować według jednego schematu, a do tego sprowadzają się wszelkiego rodzaju dyrektywy NFZ.

I jeszcze kolejne pytania. Kiedy ta informacja zostanie przekazana do PT Kolegów Pediatrów, że przez co najmniej 20 lat, zamiast leczyć, truli dzieci? Kiedy te reklamówki medyczne i Biuletyny Izb lekarskich zajmą się rzetelną informacją PT Lekarzy? Kiedy prokuratura zajmie się sprawą trucia polskich dzieci?

Od lat 1960. szczepionka przeciw polio, rozprowadzana „za darmo” w Polsce, była skażona rakotwórczym wirusem SV-40. Podawano ją dzieciom co najmniej do połowy lat 1980. Salk zeznając przed Komisją Kongresu USA w 1960 roku przewidywał, że w krajach Europy Środkowej wybuchnie prawdziwa epidemia nowotworów. A nasi wakcynolodzy zamiatają tą informację pod dywan. Liczy się biznes, Szanowni Czytelnicy, a „Wy jesteście tylko pionkami dla naszych zysków”.

Autor: dr Jerzy Jaśkowski
Dla „Wolnych Mediów”
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację... która zmieni świat."
D. Icke http://davidicke.pl/forum/
Ostatnio zmieniony przez gam Śro Mar 12, 2014 12:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
gam 
gam

Dołączyła: 03 Lis 2010
Posty: 494
Wysłany: Wto Kwi 08, 2014 14:55   

Paracetamol jest jednym z grupy leków, które w ostatnich latach w Polsce zrobiły zawrotną karierę stając się dostępne bez recepty i wszechobecne w kioskach, sklepach, hipermarketach czy na stacjach benzynowych. Z jednej strony łatwość dostępu do leku umożliwia nabycie go o każdej porze dnia i nocy, z drugiej strony wiąże się to z ryzykiem szkodliwego dla zdrowia.
Pod względem chemicznym jest pochodną fenacetyny i wykazuje działanie przeciwgorączkowe oraz przeciwbólowe, nie ma natomiast działania przeciwzapalnego. Działanie przeciwgorączkowe paracetamolu spowodowane jest hamowaniem syntezy prostaglandyn w centralnym układzie nerwowym, które wpływając na ośrodek termoregulacji w podwzgórzu, podwyższają ciepłotę ciała. Jednorazowa dawka paracetamolu obniża gorączkę na okres 6-8 godzin.
Miejscem metabolizmu paracetamolu jest wątroba, gdzie 95% przyjętego leku przekształcane jest do nieaktywnych siarczanów i glukuronianów, natomiast pozostałe 5% paracetamolu ulega przemianie do wyjątkowo toksycznej dla wątroby N-acetylo-p-benzochinoiminy, która jest natychmiast przekształcana pod wpływem silnego antyutleniacza wątrobowego, zwanego glutationem, do związków nie- toksycznych. Wydolność glutationu wątrobowego ma swoje ograniczenia.
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację... która zmieni świat."
D. Icke http://davidicke.pl/forum/
 
     
gam 
gam

Dołączyła: 03 Lis 2010
Posty: 494
Wysłany: Śro Kwi 09, 2014 20:37   

Słowo „genetyczny” jest jednym z terminów, którymi najbardziej manipuluje się w rozmowach o zdrowiu. W wiadomościach ogłasza się odkrycia z dziedziny genetyki, informując o genetycznym podłożu niezliczonych problemów, od nowotworów po uzależnienie się od zakupów. Naukowcy zwykle opisują dany gen raczej jako związany z konkretną chorobą (niż jako bezpośrednią jej przyczynę), ale szczegóły są wypaczane lub mylnie interpretowane. Wiele osób czuje się zdezorientowanych i nie ma pewności, czym są geny i jak działają.
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację... która zmieni świat."
D. Icke http://davidicke.pl/forum/
 
     
gam 
gam

Dołączyła: 03 Lis 2010
Posty: 494
Wysłany: Czw Kwi 17, 2014 12:11   

BŁĘDNE PRZEKONANIA NA TEMAT WAD WRODZONYCH
Wady genetyczne i wrodzone należą do głównych kwestii związanych z genetyką, wokół których istnieją liczne nieporozumienia. Większość osób zakłada, że stan organizmu w momencie narodzin jest określony genetycznie. To nieprawda. Na każdy etap rozwoju noworodka wpływały warunki w łonie matki. Wady spowodowane przez niesprzyjające warunki w łonie należą do wrodzonych a nie genetycznych.
Rozwój dziecka mocno obciąża organizm matki, który w związku z tym wymaga dużo większych niż normalnie dostaw składników odżywczych. Jeśli matka nie dostarcza organizmowi odpowiednich ilości substancji odżywczych, może to poważnie wpłynąć na rozwój płodu. Wady wrodzone, czyli biochemiczne i fizyczne wady występujące przy narodzinach, nie są określone genetycznie, lecz mają te same dwie przyczyny co każda choroba: niedobory i toksyczność. Jeśli w komórkach matki nie ma niedoborów składników odżywczych ani toksyn, szansę jej dziecka na zdrowe życie są dużo większe. Tkanki i komórki bardzo intensywnie rosną, w miarę jak płód przechodzi kolejne fazy rozwoju. Komórki, które szybko się dzielą, są narażone na większe ryzyko niedoborów odżywczych, nadmierne ilości niektórych hormonów lub obecność pewnych toksyn. Takie warunki mogą zmienić proces kształtowania się tkanek u niemowlęcia, trwale wpływają na fizyczną i umysłową sprawność dziecka. Niesprzyjające środowisko w łonie matki sprawi że rozwijający się płód musi w jakiś sposób równoważyć niedobory i toksyczność. Działania te dużo kosztują młody organizm, a ich skutki często są niewidoczne i nie dają się przewidzieć. Może układ nerwowy okaże się uszkodzony i dziecko będzie miało niższy iloraz inteligencji, niż mogłoby mieć w innych okolicznościach Może układ trawienny dziecka nie rozwinie się w pełni prowadząc do problemów z trawieniem, chorób i krótszego życia. Może układ krążenia nie będzie całkowicie sprawny, uniemożliwiając docieranie do tkanek odpowiednich ilości składników odżywczych i tlenu, co z kolei spowoduje rozwój chorób i przedwczesne starzenie się. Może dziecko urodzi się z rozszczepem podniebienia, zdeformowaną stopą lub wadą serca. Niektóre z tych problemów są widoczne przy narodzinach, lecz większość nie. Kiedy są zauważalne, kładziemy je na karb genetyki, mimo że należą, do wad wrodzonych.
Aby ich uniknąć, rodzice (szczególnie przed ciążą i w jej trakcie) muszą trzymać się sześciu dróg. Dzięki temu usprawnią funkcje komórkowe swoich organizmów i ograniczą prawdopodobieństwo wystąpienia wad wrodzonych u swoich dzieci.
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację... która zmieni świat."
D. Icke http://davidicke.pl/forum/
 
     
gam 
gam

Dołączyła: 03 Lis 2010
Posty: 494
Wysłany: Pon Kwi 21, 2014 20:22   

Medyczne mity i medyczne teorie spiskowe które przez oficjalną medycynę są uznawane za pewnik
Do tego trzeba dodać medyczny mit o tym, że duże dawki witaminy C powodują często choroby nerek. Mit ten powstał się to na zasadzie, że u jednej Goździkowej po wysokich dawkach witaminy C stwierdzono przejściową niewydolność nerek (po zastosowaniu furaginu przechodzi). Dzieje się to bardzo rzadko u osób predysponowanych, czyli np leczonych syntetykami które same w sobie są szkodliwe dla nerek (wycofany już Pabialgin P i inne). Wiadomo, takie przypadki są omawiane na korytarzach w przychodniach czy przy innych tego typu okazjach – “jedna baba drugiej babie”.

Mit ten był początkowo tzw “miejską legendą” przekazywaną na zasadzie plotki. Coś w stylu czarnych wołg itp. Potem ten mit został podchwycony przez oficjalną medycynę – całkiem niedawno, gdy na rynku zaczęły być dostępne preparaty witaminy C o wysokich dawkach (1000 mg) i gdy świadomość społeczna wzrosła. Początkowo miejska legenda, stała się więc medyczną teorią spiskową, jest dziś powtarzana przez lekarzy, omawiana podczas szkoleń i bezmyślnie małpowana na forach dyskusyjnych i ogólnie w internecie. Wiadomo – stosowanie witaminy C jest konkurencją dla oficjalnej medycyny, a medycyna nie znosi konkurencji (gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o…) ;)
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację... która zmieni świat."
D. Icke http://davidicke.pl/forum/
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 49
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3503
Wysłany: Pon Kwi 21, 2014 22:41   

gam napisał/a:
preparaty witaminy C o wysokich dawkach (1000 mg)


http://allegro.pl/listing...skorbinowy+500g

I to w cenie kwasku cytrynowego.
:viva:
 
     
gam 
gam

Dołączyła: 03 Lis 2010
Posty: 494
Wysłany: Wto Kwi 22, 2014 11:00   

Witaminy C nie ma lewoskrętnej.
Myślę, że poziom Allegro ma się nijak do poziomu tego forum.
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację... która zmieni świat."
D. Icke http://davidicke.pl/forum/
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 49
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3503
Wysłany: Wto Kwi 22, 2014 11:13   

gam napisał/a:
Witaminy C nie ma lewoskrętnej.
Myślę, że poziom Allegro ma się nijak do poziomu tego forum.


No nie wiem o co Ci chodzi, gdzie widzisz nadmierne uproszczenie lub nieścisłość.

Cytat:
The effects of L- and D-ascorbic acid administration on retinal tissue levels and light damage in rats
Read More: http://informahealthcare....713689209001774
Ostatnio zmieniony przez vvv Wto Kwi 22, 2014 11:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
gam 
gam

Dołączyła: 03 Lis 2010
Posty: 494
Wysłany: Wto Kwi 22, 2014 11:54   

Allegro to jedna wielka podróba.
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację... która zmieni świat."
D. Icke http://davidicke.pl/forum/
 
     
gam 
gam

Dołączyła: 03 Lis 2010
Posty: 494
Wysłany: Pon Maj 05, 2014 18:34   

Nniewyedukowani i niedoinformowani ludzie, oszukiwani podziałami politycznymi na prawicę i lewicę, Kaczyńskiego, Tuska, Ziobrę, Palikota, Kwaśniewskiego i innego idiotę lub karierowicza, któremu się wydaje, że ma władzę, nie mogą dostrzec prawdziwych władców Korporatokracji, która jest według Mussoliniego mówiącego "Faszyzm prawidłowo powinien nazywać się korporacjonizm, ponieważ polega on na połączeniu władzy państwowej i korporacyjnej", rządami faszystowskimi. Ustrój, z jakim mamy do czynienia, to korporatokracja (termin użyty przez pracującego dla Międzynarodowego Funduszu Walutowego słynnego ekonomistę Jeffrey'a Sachsa znanego m.in. ze współpracą z Ruchem Solidarności i stworzenia osławionego planu Balcerowicza, oraz Johna Perkinsa z Banku Światowego i NSA - Agencji Bezpieczeństwa Narodowego) lub faszyzm, sprawowany przez rodzinę Rothschild.
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację... która zmieni świat."
D. Icke http://davidicke.pl/forum/
 
     
gam 
gam

Dołączyła: 03 Lis 2010
Posty: 494
Wysłany: Pią Cze 06, 2014 11:39   

JAK NIEBEZPIECZNI SĄ LEKARZE
Współczesna medycyna leczy lekami bez usunięcia przyczyny choroby. Toksyczne leki nie wylecz± z chorób cywilizacyjnych będ±cych wynikiem niezdrowego trybu życia. Leki tłumi± tylko objawy, nie lecz± przyczyny choroby. Leki nie s± bezpieczne ani obojętne dla zdrowia. Ich stosowanie zawsze jest obarczone ryzykiem działań ubocznych. Lecz±c jedn± chorobę, powoduj± często inne wskutek toksycznego działania. S± bardzo nienaturalne dla organizmu ludzkiego.
Choroba nie powstaje z powodu braku lekarstw, a leki uważamy za toksyczne i szkodliwe dla zdrowego człowieka, dlatego większo¶ć jest dostępna tylko na receptę, by uchronić zdrowych przed szkodliwym działaniem. Paradoksalnie dla chorego, widzimy je jako lecz±ce chorobę. W konwencjonalnym leczeniu np. zapalenia stawów, nadci¶nienia czy choroby niedokrwiennej serca, pacjentowi or¬dynuje się górę ¶rodków farmakologicznych, które musi brać do końca życia. Wywołuj± chorobę spowodowan± ich ubocz¬nym działaniem. Pacjent musi być więc wyleczony z choroby na jak± chorował i ze spowodowanej przez leki. Nieraz działanie uboczne lekarstw może być groĽniejsze od choroby, któr± maj± leczyć. Większo¶ć objawów ubocznych mylona jest z objawami nowej choroby, co prowadzi do podawania nowych leków, tym samym zwiększa ryzyko powikłań i zgonu.
Nawet najlepiej prowadzone badania kliniczne leku przed dopuszczeniem do sprzedaży nie pozwalaj± na zauważenie odległych skutków ubocznych. Także poznanie interakcji z innymi lekami, z żywno¶ci± oraz reakcji różnych grup chorych na dany lek. Nowe leki wprowadza się, nie wiedz±c do końca czy s± bezpieczne. Testowane s± dopiero na pacjentach. Między rokiem 1960 a 1990 wycofano ze sprzedaży w Polsce 121 lekarstw, z których połowa była w sprzedaży dłużej niż 5 lat. W stosunku do innych, zalecono zmniejszenie dawek oraz ograniczono zakres wskazań.
W wielu przypadkach branie lekarstw nic nie daje. Leki nie przedłużaj± życia, gdyż nie usuwaj± przyczyny choroby. Helsiński Program Badań Serca wykazał brak różnicy w przeżywalno¶ci pacjentów bior±cych leki obniżaj±ce poziom cholesterolu i przyjmuj±cych placebo. Za¶ odstawienie leków może polepszyć stan pacjenta, nawet uratować życie. Jedno z badań medycznych odkryło, że zaprzestanie leczenia i odstawienie ¶rodków przeciwbólowych zmniejszyło częstotliwo¶ć i nasilenie bólów głowy u pacjentów o 50 % . Leczenie operacyjne też nie usuwa przyczyn choroby i nie przywraca zdrowia. Przynosi tylko ulgę. Zabiegi chirurgiczne powoduj± utratę narz±dów i tkanek, a operacja wprowadza nowe problemy pacjenta. Dalej ma te z chorob± niewyleczon± operacj± i nowe po operacji. Pacjenci odczuwaj± bóle pooperacyjne i musz± żyć maj±c usunięte narz±dy. Po wycięciu macicy kobiety maj± depresję, bolesne stosunki płciowe, problemy z układem moczowym. Nawet chirurdzy twierdz±, że 90% operacji jest zbędnych. Ginekolog Stanley West w ksi±żce Tlie Hysterectomy Hoax: The Truth About Why Many Hysterectomies Are Unnecessary and How to Avoid Them twierdzi, że operacja usunięcia macicy jest uzasadniona tylko w przypadku raka. Może przynie¶ć więcej szkód niż korzy¶ci i niepotrzebnie naraża pacjenta. Jego zdaniem, chirurdzy traktuj± operacje jak panaceum. Większo¶ci chorób można zapobiec, ale przemysł medyczny nie jest tym zainteresowany. Nie obchodzi go, że przetworzona żywno¶ć, nadmiar tłuszczu, białka, alkohol, papierosy, brak ruchu, zatrucie ¶rodowiska - to recepta na chorobę. Przemysł farmaceutyczny nie chce leczyć. Gdyby leki leczyły, ten by zbankrutował.(...) Więcej w numerze 26 Porad na zdrowie lek. med. Tomasz Nocuń
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację... która zmieni świat."
D. Icke http://davidicke.pl/forum/
 
     
gam 
gam

Dołączyła: 03 Lis 2010
Posty: 494
Wysłany: Nie Sie 17, 2014 11:11   

Obalamy medyczne mity, które są nam wpajane od lat! Masz prawo wiedzieć.

MIT : „Leki są bezpieczne”
Działania niepożądane leków są trzecią przyczyną zgonów, zaraz po chorobach serca i raku. Według badań, działania niepożądane leków są trzecią przyczyną zgonów, zaraz po chorobach serca i raku.

MIT : „Leki są skuteczne”
Na 78 „nowych” zarejestrowanych leków tylko 17 zawierało całkowicie nowy składnik aktywny. Zwiększoną skuteczność miało zaledwie 7 z nich.

MIT: „Badania kliniczne są wiarygodne”
Przypadki zgonów w czasie badań klinicznych są traktowane jako tajemnica handlowa firmy i z tego powodu nie muszą być ujawniane odpowiednim urzędom.

MIT: „Rządowi eksperci są niezależni”
75% czołowych naukowców jest opłacana przez branżę medyczną.

MIT: „Lekarze są dobrze poinformowani”
Idąc do lekarza wierzymy, że postawi dobrą diagnozę i przepisze skuteczny lek. Jednak to producent leku decyduje, jakie informacje upublicznić a jakie zataić. Mimo szczerych chęci lekarza nie jest on w stanie podać nam w 100% bezpiecznego leku. Potwierdza to Instytut Medycyny, który przeanalizował 175 ulotek skierowanych do lekarzy. Aż 94% zawierało mylące bądź fałszywe informacje o produkcie.

MIT: „Pracujemy dla dobra naszych pacjentów”
Dla firmy farmaceutycznej nazwa potrafi być ważniejsza od samego leku.
Patent – magiczne słowo, które napędza cały przemysł farmaceutyczny. Z finansowego punktu widzenia, rzecz nie dająca się opatentować jest bezużyteczna. Patent zapewnia nieprzerwany zysk przez 20 lat, o ile lek nie zostanie wcześniej wycofany z powodu piętrzących się działań niepożądanych popartych pozwami sądowymi.

MIT: „Jesteśmy o krok od przełomowego odkrycia”
Tak naprawdę jesteśmy dla nich tylko „ludzkim towarem” – nasze dzieci, rodzice, dziadkowie są dla nich tylko „dojnymi krowami” (…)

MIT: „Dodatki spożywcze są bezpieczne”
Sztuczne słodziki mogą powodować m.in.: syndrom przewlekłego zmęczenia, epilepsję, chorobę Parkinsona, Alzheimera, depresje itp.

MIT: „Nie potrzebujesz suplementów diety”
Coraz częściej zdarza się, że dobrze się odżywiamy, dbamy o zróżnicowaną dietę, a mimo to nie dostarczamy swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników.
Dzieje się tak ponieważ produkty jakie spożywamy mają coraz mniejszą wartość odżywczą. Mąka pszenna, biały cukier, biały ryż, żywność puszkowana to wyłącznie puste kalorie bez witamin, soli mineralnych, enzymów i tłuszczów roślinnych.

MIT: „Mleko to podstawa zdrowych kości i zębów”
Próchnica jest spowodowana brakiem równowagi i niedoborem składników odżywczych wynikających ze spożywania nadmiernie przetworzonej żywności.
Wszyscy wiemy, że zdrowie zębów i dziąseł jest odbiciem stanu zdrowia całego organizmu. Ale czy wiemy, że próchnica spowodowana jest brakiem równowagi i niedoborem składników odżywczych wynikających ze spożywania nadmiernie przetworzonej żywności?

MIT: „Pozytywne myślenie nie uchroni Cię przed chorobą”
Dzięki medytacji, diecie i wysiłkowi fizycznemu można odwrócić bieg choroby.
Zapadamy na choroby częściej, gdy jesteśmy pod wpływem negatywnych emocji. Nieprawdopodobne, a jednak to prawda potwierdzona badaniami naukowymi.
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację... która zmieni świat."
D. Icke http://davidicke.pl/forum/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2021 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved