Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybory 2023
Autor Wiadomość
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Czw Wrz 28, 2023 14:33   

Dopóki większość ludzi będzie wybierać w wyborach socjalistów (PiS, Platforma, Lewica, Hołownia), dopóty nic w Polsce się nie zmieni na lepsze.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8796
Wysłany: Pią Wrz 29, 2023 09:10   

Piotrx napisał/a:
Dopóki większość ludzi będzie wybierać w wyborach socjalistów (PiS, Platforma, Lewica, Hołownia), dopóty nic w Polsce się nie zmieni na lepsze.
Zgadza się.
Niestety od 30 lat liberałowie są ustawiani w narożniku, jako wygodny worek treningowy.
Twarda reforma Balcerowicza 1990 już po dwóch latach zaczęła być rozmywana pod populistycznymi hasłami o potrzebie wrażliwości społecznej. Wszystkie opcje polityczne zaczęły go atakować.
No i mamy to, co mamy.
Dziś prawdziwych liberałów już nie ma, bo narodowcy to farbowane liberalne lisy, które z liberalizmem mają tyle wspólnego, co komuniści. No i nie przypadkiem marzą o sojuszu z Moskwą, vide JKM i inni.
Społeczeństwo jest tak bardzo ogłupione sloganem "Balcerowicz musi odejść", że dziś liberałowie nie mają szans. Petru, uczeń Balcerowicza, wiadomo jak skończył w polityce.
God Save the Polish Republic!
JW
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Pią Wrz 29, 2023 09:34   

Dlatego nie należy głosować na narodowców, tylko liberałów. Tacy też startują na listach. JKM to dziadek, którego nie należy traktować poważnie.

Petru sam się wyautował z polityki wyjeżdżając z kochanką na Maderę, gdy inni protestowali w Sejmie. Teraz startuje u Hołowni, ale w tej zbieraninie odpadów z innych frakcji nikt go nie traktuje poważnie.
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 883
Wysłany: Pią Wrz 29, 2023 15:56   

Kiedyś byłem za pełnym mocno prawicowym liberalizmem i całkowitym brakiem socjalizmu wierząc że tak jest lepiej dla ekonomii.

Nadal sądze że ekonomia lepiej funkcjonuje na liberaliźmie mocno prawicowym.

Ludzie są przede wszystkim bogatsi.

Jednak z czasem rozwoju duchowego stałem sie bardziej neutralny chwaląc i liberalizm i socjalizm.
Zrodziło sie we mnie dobre serce od tego rozwoju które lubi pomagac innym.,

Tak samo jak człowiek widzi potrzebującego na ulicy i wrzuca mu 20 złotych z dobrego serca TO TAK SAMO I WRĘCZ POŻĄDANE żeby takim dobrym chrześcijaninem było systemowo całe państwo i też systemowo pomagało.Dobrze że ułamek bogatych ludzi którzy mają i jakoś sobie radzą SZŁO na biednych potrzebujących.

Oczywiście bez przegięć to musi być ułamek zarobków do udźwignięcia .

Jednak z drugiej strony ludzie lepiej radzą sobie ekonomicznie w liberaliźmie jak pisałem są BOGATSI i wtedy pomaganie jest też mniej potrzebne.

jak uczył Budda prawda jest pośrodku gdzieś pomiedzy jest złoty środek a nigdy nie w dwoch przeciwnych ekstremach gdzie widzi sie świat czarno białym bez kolorów pomiedzy.

Więc potrzeba i socjalizmu i liberalizmu troche tego troche tego.Możemy dywagować w jakim stopniu bo jak pisałem prawda jest pośrodku. NIE MOŻNA powiedzieć na czarno biało albo tylko to albo tylko to.

Pozdrawiam
marcin
Ostatnio zmieniony przez marcin458 Pią Wrz 29, 2023 15:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 883
Wysłany: Pią Wrz 29, 2023 19:41   

państwo socjalne to państwo które pomaga wspiera potrzebujących a POMAGANIE JEST DOBRE.
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 883
Wysłany: Pią Wrz 29, 2023 20:45   

jednak przewaga demokracji nad komunizmem czyli zachodu też usa nad innymi komunistycznymi krajami JEST PRZEOGROMNA jeśli chodzi tez o ekonomie.

Wzorem lepszym niż usa gdzie całkowicie radź sobie sam jest zachodnia europa która jest na wyzszym poziomie demokratyczno-ekonomicznym ale nie porzuciła pomocy socjalnej socjalizmu całkowicie.

TU szukałbym najlepszego dzisiaj na ziemi systemu .

pozdrawiam
marcin
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8796
Wysłany: Sob Wrz 30, 2023 21:18   

Piotrx napisał/a:
Dlatego nie należy głosować na narodowców, tylko liberałów. Tacy też startują na listach. JKM to dziadek, którego nie należy traktować poważnie.
Tak, jak napisałem, to są farbowane lisy, które na czas wyborów udają demokratów. Wystarczy sprawdzić ich wcześniejsze wypowiedzi.
A przede wszystkim, to jest kontynuacja Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, Ruchu Poparcia Palikota,
Kukiza 15, czyli kolejnych wersji tworzonych przez kompleks biznesowo finansowy dla utrzymania lobbingu w sejmie. Ten kompleks ma w de liberalizm i traktuje go jako przynętę dla ciemnego ludu. Im chodzi o monopolizację bo wtenczas osiąga się największy zysk a rzeczywisty liberalizm temu przeszkadza poprzez uruchamianie konkurencji.
Kukiz, tak jak poprzednie partie też się zużył, więc musieli stworzyć nowe ugrupowanie strawne dla wyborców dzięki wyeksponowaniu liberalizmu i schowaniu narodowców.
Nie bądźmy naiwni.
Hołownia nie może dogadać się z Tuskiem pomimo, że mają zbliżone poglądy.
A w Konfederacji raptem znaleźli się agresywni narodowcy dążący do sojuszu z Moskwą i "światli" liberałowie.
Dlaczego?
Wymusili to animatorzy, którzy, powtórzę, mają w de liberalizm i ciemny lud.
Kukiz udając antysytemowca wstrzymywał się od głosu, przez co faktycznie wspierał rządzących.
Ci będą robić to samo, bo animatorom potrzebne są kontakty z władzami a nie kontestacja, a już najmniej potrzebny jest liberalizm.
Howgh.
JW
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 883
Wysłany: Sob Wrz 30, 2023 21:53   

A co Pan Panie Witoldzie sądzi jestem ciekawy o moich 3 postach? Połączenie demokracji kapitalizmu ekonomicznego z zachowaniem pomocy socjalnej i pewnych rzeczy z socjalizmu jak W ZACHODNIEJ EUROPIE?

Jest Pan po jakiejś stronie czyli całkowity liberalizm czy całkowity socjalizm czy też mix wydaje sie najlepszym wyborem jak w zachodniej europie?

pozdrawiam
marcin
 
     
Mariano 

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 472
Wysłany: Nie Paź 01, 2023 08:32   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Piotrx napisał/a:
Dlatego nie należy głosować na narodowców, tylko liberałów. Tacy też startują na listach. JKM to dziadek, którego nie należy traktować poważnie.
Tak, jak napisałem, to są farbowane lisy, które na czas wyborów udają demokratów. Wystarczy sprawdzić ich wcześniejsze wypowiedzi.
A przede wszystkim, to jest kontynuacja Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, Ruchu Poparcia Palikota,
Kukiza 15, czyli kolejnych wersji tworzonych przez kompleks biznesowo finansowy dla utrzymania lobbingu w sejmie. Ten kompleks ma w de liberalizm i traktuje go jako przynętę dla ciemnego ludu. Im chodzi o monopolizację bo wtenczas osiąga się największy zysk a rzeczywisty liberalizm temu przeszkadza poprzez uruchamianie konkurencji.
Kukiz, tak jak poprzednie partie też się zużył, więc musieli stworzyć nowe ugrupowanie strawne dla wyborców dzięki wyeksponowaniu liberalizmu i schowaniu narodowców.
Nie bądźmy naiwni.
Hołownia nie może dogadać się z Tuskiem pomimo, że mają zbliżone poglądy.
A w Konfederacji raptem znaleźli się agresywni narodowcy dążący do sojuszu z Moskwą i "światli" liberałowie.
Dlaczego?
Wymusili to animatorzy, którzy, powtórzę, mają w de liberalizm i ciemny lud.
Kukiz udając antysytemowca wstrzymywał się od głosu, przez co faktycznie wspierał rządzących.
Ci będą robić to samo, bo animatorom potrzebne są kontakty z władzami a nie kontestacja, a już najmniej potrzebny jest liberalizm.
Howgh.
JW


Czyli w skrócie.. nie ma na kogo głosować. Co by nie wybrać i tak będzie źle.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8796
Wysłany: Nie Paź 01, 2023 09:10   

Mariano napisał/a:
Czyli w skrócie.. nie ma na kogo głosować. Co by nie wybrać i tak będzie źle.
Niezupełnie. Może być źle albo bardzo źle i beznadziejnie, bez najmniejszej szansy na poprawę.
JW

PS. Najprostsza definicja liberalizmu to zasada: żyj i daj żyć innym.
Pytanie, czy liberałowie gospodarczy Konfederacji spełniają to kryterium, jest pytaniem retorycznym.
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Nie Paź 01, 2023 11:06   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Piotrx napisał/a:
Dlatego nie należy głosować na narodowców, tylko liberałów. Tacy też startują na listach. JKM to dziadek, którego nie należy traktować poważnie.
Tak, jak napisałem, to są farbowane lisy, które na czas wyborów udają demokratów. Wystarczy sprawdzić ich wcześniejsze wypowiedzi.
A przede wszystkim, to jest kontynuacja Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, Ruchu Poparcia Palikota,
Kukiza 15, czyli kolejnych wersji tworzonych przez kompleks biznesowo finansowy dla utrzymania lobbingu w sejmie. Ten kompleks ma w de liberalizm i traktuje go jako przynętę dla ciemnego ludu. Im chodzi o monopolizację bo wtenczas osiąga się największy zysk a rzeczywisty liberalizm temu przeszkadza poprzez uruchamianie konkurencji.
Kukiz, tak jak poprzednie partie też się zużył, więc musieli stworzyć nowe ugrupowanie strawne dla wyborców dzięki wyeksponowaniu liberalizmu i schowaniu narodowców.
JW


Liberałowie z Konfederacji nie są żadnym nowym tworem. Oni istnieli od dziesiątek lat, bo na nich głosuję. Sojusz z narodowcami był konieczny, bo sami nie byli w stanie uzyskać znaczącego wyniku. W społeczeństwie odsetek myślących ludzi jest niestety niewielki.
Ostatnio zmieniony przez Piotrx Nie Paź 01, 2023 11:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Nie Paź 01, 2023 11:14   

Mariano napisał/a:
Witold Jarmolowicz napisał/a:
Piotrx napisał/a:
Dlatego nie należy głosować na narodowców, tylko liberałów. Tacy też startują na listach. JKM to dziadek, którego nie należy traktować poważnie.
Tak, jak napisałem, to są farbowane lisy, które na czas wyborów udają demokratów. Wystarczy sprawdzić ich wcześniejsze wypowiedzi.

JW


Czyli w skrócie.. nie ma na kogo głosować. Co by nie wybrać i tak będzie źle.


Tak jak wyjaśniłem, to od ludzi zależy czy zagłosują za liberałami czy narodowcami. Jest na kogo głosować i wybierać tylko trzeba myśleć.
Ostatnio zmieniony przez Piotrx Nie Paź 01, 2023 11:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 883
Wysłany: Nie Paź 01, 2023 12:41   

Ja szczerze uważam że konfederacja ma najlepszy plan gospodarczy dla Polski.

Obecnie przy podatkach składkach w wysokości 60-90% są różne wyliczenia nawet wliczajace inflacje jako podatek to te podatki trafiły by do rak ludzi i człowiek zarabiałby wiecej.

Obecnie jak zauważają Wniebowstaieni Mistrzowie jesteśmy świadkami niewolniczej ekonomii kontrolowanej przez pewne elity które wyciagają z pracy zwykłego człowieka pieniadze i z całości daje to miliony miliardy i żyją sobie z tego niewyobrażalnie luksusowo.

Obniżenie podatków składek osłabiło by ten proceder.

Ekonomia powinna słuzyć wszystkim ludziom 100% nam a nie mało licznej elicie.

pozdrawiam
marcin
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Nie Paź 01, 2023 14:20   

Witold Jarmolowicz napisał/a:

Hołownia nie może dogadać się z Tuskiem pomimo, że mają zbliżone poglądy.
JW

Nie mogą się dogadać, bo wielu kandydatów na listach Hołowni to spadochroniarze z PO. Poza tym ludzie, którzy chcą głosować na tego prezentera telewizyjnego (którego właśnie wyciągnięto z kapelusza), żeby zagospodarować głosy ludzi, którzy są zniechęceni do PiS i PO bo wiedzą, że ich rządy nic dobrego nie przyniosły.
Ostatnio zmieniony przez Piotrx Nie Paź 01, 2023 14:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Mariano 

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 472
Wysłany: Nie Paź 01, 2023 15:49   

Osobiście jest mi bardziej po drodze z narodowcami. PO już rządziło 8 lat a PiS teraz. Dla mnie czas na duże zmiany, bo od prawie 20 lat ich nie ma. Zresztą widać to po całej EU, że ludziom zbrzydła ta cała narracja i chcą zmian.
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 883
Wysłany: Nie Paź 01, 2023 16:54   

Tutaj najwyższa inteligencja byty na najwyższym poziomie dostepnym obecnie na ziemi dyskutują o ekonomii.

Dużo tego przeczytałem co ukształtowało moje spojrzenie na ekonomie

Materiału na dobre kilka tygodni

https://ascendedmasteranswers.com/?s=economy

polecam pozdrawiam
marcin
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 883
Wysłany: Nie Paź 01, 2023 18:30   

inny sposob znalezienia odpowiedzi

dział pieniadze i ekonomia

https://ascendedmasteranswers.com/category/world-issue/money-the-economy/
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8796
Wysłany: Pon Paź 02, 2023 21:37   

https://oko.press/wiekszosc-polek-i-polakow-wzielaby-udzial-referendum-i-wybrala-legalna-aborcje-sondaz
To ciekawe, że na pytanie: czy kobieta powinna mieć prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia, wśród wyborców Konfederacji 80% opowiada się za takim prawem, a tylko 15% jest przeciw.
To jest tak ogromna rozpiętość, że nie ma mowy o błędzie statystycznym.
Znaczyłoby to, że zwolennicy Konfederacji nie bardzo wiedzą, jaki jest program a tylko wybierają pojedyncze fragmenty, nie zważając na inne, których kompletnie nie akceptują.
Np. liberał Mentzen proponuje instytucję "nierozerwalnego małżeństwa".
Poza tym dąży do zwiększenia "ochrony życia". (Projekt 100 ustaw Mentzena, ust.5)
Zapewne nie miał na myśli ochrony życia rodzącej, zmarłej w Pszczynie.
JW
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 883
Wysłany: Wto Paź 03, 2023 14:39   

w wyborach na słowacji najlepszy wynik zyskała partia o nazwie Kierunek – Słowacka Socjaldemokracja

i to jest chyba jeden z lepszych pomysłów i systemów. dobre cechy wziete z demokracji ale tez ze socjalizmu jak pomoc socjalna wspieranie słabszych itp itd

połączenie socjalizmu z demokracja

oczywiscie popieram tylko te najlepsze cechy z obu systemów a odrzucenie szkodliwych nizszych.

pozdrawiam
marcin
Ostatnio zmieniony przez marcin458 Wto Paź 03, 2023 14:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Mariano 

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 472
Wysłany: Wto Paź 03, 2023 19:17   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
https://oko.press/wiekszosc-polek-i-polakow-wzielaby-udzial-referendum-i-wybrala-legalna-aborcje-sondaz
To ciekawe, że na pytanie: czy kobieta powinna mieć prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia, wśród wyborców Konfederacji 80% opowiada się za takim prawem, a tylko 15% jest przeciw.
To jest tak ogromna rozpiętość, że nie ma mowy o błędzie statystycznym.
Znaczyłoby to, że zwolennicy Konfederacji nie bardzo wiedzą, jaki jest program a tylko wybierają pojedyncze fragmenty, nie zważając na inne, których kompletnie nie akceptują.
Np. liberał Mentzen proponuje instytucję "nierozerwalnego małżeństwa".
Poza tym dąży do zwiększenia "ochrony życia". (Projekt 100 ustaw Mentzena, ust.5)
Zapewne nie miał na myśli ochrony życia rodzącej, zmarłej w Pszczynie.
JW


Tak jest z większością wyborców każdej partii. Większość nie zna programu a biegnie np. na taki marsz miliona serc. Widać tam babcie pobierające 13, 14 a za PO miała 3 zł podwyżki emerytury i ona chce obalić rządy PIS.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8796
Wysłany: Śro Paź 04, 2023 08:01   

Mariano napisał/a:
Tak jest z większością wyborców każdej partii. Większość nie zna programu a biegnie np. na taki marsz miliona serc. Widać tam babcie pobierające 13, 14 a za PO miała 3 zł podwyżki emerytury i ona chce obalić rządy PIS.
Za PO była światowa recesja i deflacja, to z jakiej racji miałyby być jakiekolwiek podwyżki czegokolwiek?
Za to teraz przy wysokiej inflacji podwyżki świadczeń nie rekompensują wzrostu cen.
Za propagandowe darmowe leki emeryt nadal płaci tyle samo w aptece co przed.

13 i 14 to propagandowy kit. Jeżeli podzielić te premie na 12 miesięcy to wcale nie jest dużo.
To jest substytut normalnej rewaloryzacji tworzący obraz łaskawej władzy wrażliwej społecznie.

Podobnie podwyższenie kwoty do 30 tys. wolnych od podatku w przeciętnej wypłacie niewiele zmieniło, bo jednocześnie wprowadzono stały nieodliczalny podatek 9% na leczenie.

I to wszystko widać na chudnących kontach.
JW
 
     
Mariano 

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 472
Wysłany: Śro Paź 04, 2023 16:09   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Mariano napisał/a:
Tak jest z większością wyborców każdej partii. Większość nie zna programu a biegnie np. na taki marsz miliona serc. Widać tam babcie pobierające 13, 14 a za PO miała 3 zł podwyżki emerytury i ona chce obalić rządy PIS.
Za PO była światowa recesja i deflacja, to z jakiej racji miałyby być jakiekolwiek podwyżki czegokolwiek?
Za to teraz przy wysokiej inflacji podwyżki świadczeń nie rekompensują wzrostu cen.
Za propagandowe darmowe leki emeryt nadal płaci tyle samo w aptece co przed.

13 i 14 to propagandowy kit. Jeżeli podzielić te premie na 12 miesięcy to wcale nie jest dużo.
To jest substytut normalnej rewaloryzacji tworzący obraz łaskawej władzy wrażliwej społecznie.

Podobnie podwyższenie kwoty do 30 tys. wolnych od podatku w przeciętnej wypłacie niewiele zmieniło, bo jednocześnie wprowadzono stały nieodliczalny podatek 9% na leczenie.

I to wszystko widać na chudnących kontach.
JW


Ja napisałem tylko o wyborcach, że większość nie ma pojęcia o programach wyborczych. Wyborcami można łatwo sterować i właśnie taki marsz to dobitnie pokazuje. Rozpisał się Pan jako wyborca PO, że rządzili w recesji, można również bronić PiS, że rządzą w czasach wojennych. Nie zagłosuję na PO ani na PIS. Rządzili po 2 kadencje i myślę, że to długi czas żeby przeanalizować pewne rzeczy i wyciągnąć wnioski.
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 883
Wysłany: Śro Paź 04, 2023 17:01   

Mariano napisał/a:

Ja napisałem tylko o wyborcach, że większość nie ma pojęcia o programach wyborczych. Wyborcami można łatwo sterować i właśnie taki marsz to dobitnie pokazuje. Rozpisał się Pan jako wyborca PO, że rządzili w recesji, można również bronić PiS, że rządzą w czasach wojennych. Nie zagłosuję na PO ani na PIS. Rządzili po 2 kadencje i myślę, że to długi czas żeby przeanalizować pewne rzeczy i wyciągnąć wnioski.


Nie byłbym taki przekonany :D
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8796
Wysłany: Śro Paź 04, 2023 18:19   

Problem polega na tym, że nie ma żadnych liberałów nigdzie.
W Konfederacji również. Liberałowie, którzy poza hasłami gospodarczymi są tak samo liberalni jak ojciec Rydzyk to karykatura liberalizmu.

Jedynym i ostatnim liberałem w Polsce był Balcerowicz ze swoim zespołem 1990.
Miałem nadzieję, że jego uczeń, Petru przywróci trochę liberalizmu w gospodarce ale skończyło się wiadomo jak.
Wyborcy chcą rozdawnictwa, bo nie widzą przepaści.
A politycy podbijają im tego bębenka.
JW
 
     
Mariano 

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 472
Wysłany: Śro Paź 04, 2023 18:48   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Problem polega na tym, że nie ma żadnych liberałów nigdzie.
W Konfederacji również. Liberałowie, którzy poza hasłami gospodarczymi są tak samo liberalni jak ojciec Rydzyk to karykatura liberalizmu.

Jedynym i ostatnim liberałem w Polsce był Balcerowicz ze swoim zespołem 1990.
Miałem nadzieję, że jego uczeń, Petru przywróci trochę liberalizmu w gospodarce ale skończyło się wiadomo jak.
Wyborcy chcą rozdawnictwa, bo nie widzą przepaści.
A politycy podbijają im tego bębenka.
JW


Wyborcy chcą rozdawnictwa ? Chyba tylko rząd.
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 883
Wysłany: Śro Paź 04, 2023 20:41   

Mariano napisał/a:

Wyborcy chcą rozdawnictwa ? Chyba tylko rząd.


też bym nie wierzył do końca :D
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8796
Wysłany: Sob Paź 07, 2023 08:20   

Mariano napisał/a:
Wyborcy chcą rozdawnictwa ? Chyba tylko rząd.
W deklaracjach słownych część, ale tylko część wyborców potępia rozdawnictwo, jako prowadzące do wysokiej inflacji.
Jednak nawet oni są zmuszeni do żądań płacowych, żeby nie zostać z tyłu, za innymi, których płace i emerytury wzrastają.
Pozostali w ogóle cieszą się bezrefleksyjnie, że rząd "daje".
A słaby albo skorumpowany rząd ulega i rozkręca inflację.
To przypadek Argentyny.

Warto przypomnieć grudzień 1989, ostatni miesiąc PRL-owskiej gospodarki, kiedy ceny podwoiły się nie w skali roku ale przez jeden miesiąc a za wypłatę można było kupić już nie 30 ale tylko 20 dolarów. Ja nie słyszałem o tym z opowieści ale przeżyłem to w praktyce.
JW
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Sob Paź 07, 2023 10:20   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
https://oko.press/wiekszosc-polek-i-polakow-wzielaby-udzial-referendum-i-wybrala-legalna-aborcje-sondaz
To ciekawe, że na pytanie: czy kobieta powinna mieć prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia, wśród wyborców Konfederacji 80% opowiada się za takim prawem, a tylko 15% jest przeciw.
To jest tak ogromna rozpiętość, że nie ma mowy o błędzie statystycznym.
Znaczyłoby to, że zwolennicy Konfederacji nie bardzo wiedzą, jaki jest program a tylko wybierają pojedyncze fragmenty, nie zważając na inne, których kompletnie nie akceptują.
Np. liberał Mentzen proponuje instytucję "nierozerwalnego małżeństwa".
Poza tym dąży do zwiększenia "ochrony życia". (Projekt 100 ustaw Mentzena, ust.5)
Zapewne nie miał na myśli ochrony życia rodzącej, zmarłej w Pszczynie.
JW


A może kwestie światopoglądowe mają dla tych wyborców drugorzędne znaczenie a głosują na Konfederację, bo ma najlepszy program gospodarczy.
 
     
Mariano 

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 472
Wysłany: Sob Paź 07, 2023 15:51   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Mariano napisał/a:
Wyborcy chcą rozdawnictwa ? Chyba tylko rząd.
W deklaracjach słownych część, ale tylko część wyborców potępia rozdawnictwo, jako prowadzące do wysokiej inflacji.
Jednak nawet oni są zmuszeni do żądań płacowych, żeby nie zostać z tyłu, za innymi, których płace i emerytury wzrastają.
Pozostali w ogóle cieszą się bezrefleksyjnie, że rząd "daje".
A słaby albo skorumpowany rząd ulega i rozkręca inflację.
To przypadek Argentyny.

Warto przypomnieć grudzień 1989, ostatni miesiąc PRL-owskiej gospodarki, kiedy ceny podwoiły się nie w skali roku ale przez jeden miesiąc a za wypłatę można było kupić już nie 30 ale tylko 20 dolarów. Ja nie słyszałem o tym z opowieści ale przeżyłem to w praktyce.
JW


Najpierw zrobić z obywatela dziada i póżniej zaproponować mu socjal. Weźmie ? No weźmie, bo musi.
 
     
Mariano 

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 472
Wysłany: Sob Paź 07, 2023 15:59   

Piotrx napisał/a:
Witold Jarmolowicz napisał/a:
https://oko.press/wiekszosc-polek-i-polakow-wzielaby-udzial-referendum-i-wybrala-legalna-aborcje-sondaz
To ciekawe, że na pytanie: czy kobieta powinna mieć prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia, wśród wyborców Konfederacji 80% opowiada się za takim prawem, a tylko 15% jest przeciw.
To jest tak ogromna rozpiętość, że nie ma mowy o błędzie statystycznym.
Znaczyłoby to, że zwolennicy Konfederacji nie bardzo wiedzą, jaki jest program a tylko wybierają pojedyncze fragmenty, nie zważając na inne, których kompletnie nie akceptują.
Np. liberał Mentzen proponuje instytucję "nierozerwalnego małżeństwa".
Poza tym dąży do zwiększenia "ochrony życia". (Projekt 100 ustaw Mentzena, ust.5)
Zapewne nie miał na myśli ochrony życia rodzącej, zmarłej w Pszczynie.
JW


A może kwestie światopoglądowe mają dla tych wyborców drugorzędne znaczenie a głosują na Konfederację, bo ma najlepszy program gospodarczy.


Kazdy wyborca wybiera pojedyncze fragmenty. Każdy wyborca ma krótką pamięć. I tak się to kręci od wielu, wielu lat.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8796
Wysłany: Pon Paź 09, 2023 08:37   

Piotrx napisał/a:
A może kwestie światopoglądowe mają dla tych wyborców drugorzędne znaczenie a głosują na Konfederację, bo ma najlepszy program gospodarczy.
Trudno światopoglądem nazwać zabranianie cesarki ratującej życie kobiety rodzącej martwy gnijący płód.
Trudno światopoglądem nazwać atakowanie przez policję kobiet w gabinecie ginekologicznym.
Natomiast właśnie światopogląd to wybieranie pomiędzy socjalizmem a liberalizmem.

No i powtórzę, liberał skrajnie konserwatywny, to karykatura liberała.
To przykład Erdogana, który zaczynał świetnie od rozwoju gospodarczego a skończył hiperinflacją i fundamentalizmem.
Teraz tam minister apeluje, żeby ludzie jedli więcej warzyw a mniej mięsa, bo drożyzna.
JW
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8796
Wysłany: Pon Paź 09, 2023 18:14   

https://latarnikwyborczy.pl/
Warto tam zajrzeć i wypełnić test.
Wyniki bywają zaskakujące.
JW
 
     
Mariano 

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 472
Wysłany: Pon Paź 09, 2023 21:53   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
https://latarnikwyborczy.pl/
Warto tam zajrzeć i wypełnić test.
Wyniki bywają zaskakujące.
JW


Konfederacja, Polska jest jedna, bezpartyjni.
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Wto Paź 10, 2023 08:45   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Piotrx napisał/a:
A może kwestie światopoglądowe mają dla tych wyborców drugorzędne znaczenie a głosują na Konfederację, bo ma najlepszy program gospodarczy.
Trudno światopoglądem nazwać zabranianie cesarki ratującej życie kobiety rodzącej martwy gnijący płód.
Trudno światopoglądem nazwać atakowanie przez policję kobiet w gabinecie ginekologicznym.
Natomiast właśnie światopogląd to wybieranie pomiędzy socjalizmem a liberalizmem.


To nie dotyka większości ludzi. Co robili konkurenci? Próbowali np. wymuszać ludzi do przyjęcia eksperymentalnych szczepionek. To dotykało praktycznie wszystkich ludzi.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8796
Wysłany: Wto Paź 10, 2023 11:06   

Piotrx napisał/a:
To nie dotyka większości ludzi. Co robili konkurenci? Próbowali np. wymuszać ludzi do przyjęcia eksperymentalnych szczepionek. To dotykało praktycznie wszystkich ludzi.
Zakaz aborcji dotyka wszystkich młodych ludzi.
To taka sama obawa dla kobiet jak to, że wyjdą na zakupy w Izraelu i zabije je Hamas.
Też można tłumaczyć, że to dotyka tylko nielicznych.
Można tak długo wyciągać kolejne partyjne postulaty i rozkminiać.
Zatem zadajmy podstawowe testowe pytanie, które jasno precyzuje, czy ktoś jest liberałem czy nie.
Czy Konfederacja spełnia warunek: żyj i daj żyć innym.
JW
 
     
Mariano 

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 472
Wysłany: Wto Paź 10, 2023 18:03   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Piotrx napisał/a:
To nie dotyka większości ludzi. Co robili konkurenci? Próbowali np. wymuszać ludzi do przyjęcia eksperymentalnych szczepionek. To dotykało praktycznie wszystkich ludzi.
Zakaz aborcji dotyka wszystkich młodych ludzi.
To taka sama obawa dla kobiet jak to, że wyjdą na zakupy w Izraelu i zabije je Hamas.
Też można tłumaczyć, że to dotyka tylko nielicznych.
Można tak długo wyciągać kolejne partyjne postulaty i rozkminiać.
Zatem zadajmy podstawowe testowe pytanie, które jasno precyzuje, czy ktoś jest liberałem czy nie.
Czy Konfederacja spełnia warunek: żyj i daj żyć innym.
JW


Zakaz aborcji dotyka nie wszystkich, ale jakiegoś procenta młodych ludzi. Obawiać się można wszystkiego, ale jak można porównywać konflikt wojenny do aborcji ? Każda wojna to tragedia dla zwykłych ludzi. W Izraelu Hamas zabija a syjoniści zabijają Palestyńczyków. Czy Konfederacja spełnia warunek: żyj i daj żyć innym. Zależy z której strony się patrzy. Jeśli jest zakaz aborcji i dzięki temu nie zabijemy dziecka jeszcze nie narodzonego, to dajemy żyć. Oczywiście osobiście nie popieram rodzenia dzieci z gwałtu czy utrzymywania na siłę ciąży zagrożonej gdzie później matka umiera.
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Śro Paź 11, 2023 16:03   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Piotrx napisał/a:
To nie dotyka większości ludzi. Co robili konkurenci? Próbowali np. wymuszać ludzi do przyjęcia eksperymentalnych szczepionek. To dotykało praktycznie wszystkich ludzi.
Zakaz aborcji dotyka wszystkich młodych ludzi.
To taka sama obawa dla kobiet jak to, że wyjdą na zakupy w Izraelu i zabije je Hamas.
Też można tłumaczyć, że to dotyka tylko nielicznych.
Można tak długo wyciągać kolejne partyjne postulaty i rozkminiać.
Zatem zadajmy podstawowe testowe pytanie, które jasno precyzuje, czy ktoś jest liberałem czy nie.
Czy Konfederacja spełnia warunek: żyj i daj żyć innym.
JW


Konfederacja jest prawicową, wolnorynkową partią o konserwatywnym nastawieniu światopoglądowym. Były próby utworzenia wolnorynkowych partii o lewicowych poglądach światopoglądowych ale nie wypaliły. Nie było chyba odpowiedniego poparcia wśród ludzi.
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 883
Wysłany: Śro Paź 11, 2023 20:14   

Musze sie przyznać że od wielu lat byłem fanatycznym zwolennikiem Janusza Korwin Mikke

Przejrzałem setki stron artykułów filmów

Z czasem zrozumiałem że i obie strony maja swoje racje także socjalisci i prawda jest w środkowej drodze buddy a nigdy tylko po jednej stronie. Dzisiaj połączenie kapitalizmu i socjalizmu które jest w zachodniej Europie wydaje mi sie najlepszy rozwiazaniem. Socjalizm jak umie pomaga a to dobra rzecz bo sa potrzebujacy ktorzy tak swietnie sobie nie radza jak inni.
Za to kapitalizm wywoluje o wiele wieksze bogactwo u ludzi niz inne nizsze systemy.

Ale do czego zmierzam. Widziałem w wywiadzie w tvn dzisiaj mentzena tak zwana młodszą wersje janusza korwin mikke. Nie znam go bo to nowy polityk i 10 lat temu nikt o nim nie słyszał i jechałem na januszu Korwin Mikke.Widziałem pierwszy wywiad i powiem że to co mnie uderzyło że był strasznie ostry i hamski.Brakowało mu wiele w sposobie obycia do dobrego miłującego chrzescijanina który jest miły. Zrobił na mnie złe wrażenie pomimo że nadal uważam że korwinowski odłam konferederacji jest najlepszym programem gospodarczym dla Polski. Dowalić na dziś powiem troche socjalu jak w Europie i byłoby calkiem miło. Ale więcej Jezusa by sie przydało i miłowania każdego bliźniego.

pozdrawiam
marcin
 
     
Mariano 

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 472
Wysłany: Śro Paź 11, 2023 21:07   

marcin458 napisał/a:
Musze sie przyznać że od wielu lat byłem fanatycznym zwolennikiem Janusza Korwin Mikke

Przejrzałem setki stron artykułów filmów

Z czasem zrozumiałem że i obie strony maja swoje racje także socjalisci i prawda jest w środkowej drodze buddy a nigdy tylko po jednej stronie. Dzisiaj połączenie kapitalizmu i socjalizmu które jest w zachodniej Europie wydaje mi sie najlepszy rozwiazaniem. Socjalizm jak umie pomaga a to dobra rzecz bo sa potrzebujacy ktorzy tak swietnie sobie nie radza jak inni.
Za to kapitalizm wywoluje o wiele wieksze bogactwo u ludzi niz inne nizsze systemy.

Ale do czego zmierzam. Widziałem w wywiadzie w tvn dzisiaj mentzena tak zwana młodszą wersje janusza korwin mikke. Nie znam go bo to nowy polityk i 10 lat temu nikt o nim nie słyszał i jechałem na januszu Korwin Mikke.Widziałem pierwszy wywiad i powiem że to co mnie uderzyło że był strasznie ostry i hamski.Brakowało mu wiele w sposobie obycia do dobrego miłującego chrzescijanina który jest miły. Zrobił na mnie złe wrażenie pomimo że nadal uważam że korwinowski odłam konferederacji jest najlepszym programem gospodarczym dla Polski. Dowalić na dziś powiem troche socjalu jak w Europie i byłoby calkiem miło. Ale więcej Jezusa by sie przydało i miłowania każdego bliźniego.

pozdrawiam
marcin


Mieszasz chrześcijaństwo z polityką a to droga do nikąd.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8796
Wysłany: Czw Paź 12, 2023 09:11   

Piątka Mentzena
Cytat:
Nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej. To najlepiej trafia do naszych wyborców, dlatego nasi wyborcy chcą nas słuchać i z tego powodu wyborcy chcą na nas głosować.
...trzeba mówić ludziom, że Żydzi dostaną naszą polską ziemię. To bardziej chwyci. I co więcej, myślą państwo, że jak dostaną tę naszą polską ziemię, to będą ją sami uprawiać? Oni zatrudnią Polaków. Założą Polakom chomąto i będą uprawiać nimi pole.

Itd.
Empatyczny dla Aryjczyków Hitler zaczynał od podobnej perswazji.
JW
 
     
Mariano 

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 472
Wysłany: Czw Paź 12, 2023 16:31   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Piątka Mentzena
Cytat:
Nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej. To najlepiej trafia do naszych wyborców, dlatego nasi wyborcy chcą nas słuchać i z tego powodu wyborcy chcą na nas głosować.
...trzeba mówić ludziom, że Żydzi dostaną naszą polską ziemię. To bardziej chwyci. I co więcej, myślą państwo, że jak dostaną tę naszą polską ziemię, to będą ją sami uprawiać? Oni zatrudnią Polaków. Założą Polakom chomąto i będą uprawiać nimi pole.

Itd.
Empatyczny dla Aryjczyków Hitler zaczynał od podobnej perswazji.
JW


Ale się Pan uczepił konfederacji. Generalnie polityka to jedno wielkie szambo i chyba już każdy tam błysnął w niekoniecznie pozytywnym znaczeniu. Wałęsa chciał podać nogę, Morawiecki wyzywa Tuska od rudego a Lech Kaczyński powiedział Spieprzaj, dziadu! Ogólnie jeden wielki cyrk, ale wiadomo jak ktoś chce psa uderzyć, to kij zawsze znajdzie.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8796
Wysłany: Pią Paź 13, 2023 08:13   

Tak, polityka to szambo, bo to się podoba wyborcom.
Gdyby "ciemny lud" wybierał wyważonych, odpowiedzialnych polityków którzy nie obiecują gruszek na wierzbie, to takich polityków byśmy mieli.
Ale wszędzie na świecie podobają się łobuzy które sieją nienawiść, agresję.
I w Iranie i we Francji.
Dlatego jaki kraj tacy politycy.
Może z nielicznymi wyjątkami, takimi jak Holandia.

Konfederacja mi zwisa i powiewa, ale odpowiadam na posty przedstawiające ich ustawicznie jako światłych liberałów.
Nie można stracić cnoty w połowie i nie można być połowicznym liberałem, który deklaruje "Nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej."
Bo za taką deklaracją wcześniej czy później idą zawsze czyny.
Vide III Rzesza czy Włochy.
JW
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Pią Paź 13, 2023 08:31   

Witold Jarmolowicz napisał/a:

Konfederacja mi zwisa i powiewa, ale odpowiadam na posty przedstawiające ich ustawicznie jako światłych liberałów.
Nie można stracić cnoty w połowie i nie można być połowicznym liberałem, który deklaruje "Nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej."
Bo za taką deklaracją wcześniej czy później idą zawsze czyny.
Vide III Rzesza czy Włochy.
JW


Ja też nie chcę w Polsce Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej i według Pana jestem faszystą i małym Hitlerem. Ciemny lud kupuje taką narrację jaką narzucą mu media.
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 883
Wysłany: Pią Paź 13, 2023 14:51   

Piotrx napisał/a:

Ja też nie chcę w Polsce Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej i według Pana jestem faszystą i małym Hitlerem. Ciemny lud kupuje taką narrację jaką narzucą mu media.


1 żydów. nie należy dyskryminować żadnego dziecka Boga ale najlepiej jak Jezus powiedział "Kochaj bliźniego swego jak siebie samego" co zresztą jest opłacalne karmicznie bo wraca do ciebie miłość w innym ludziach

2homoseksualistów. jak wyżej.

3aborcji . tu granica jest bardzo niezauważalna bo kiedy traktować dziecko jako zywego czlowieka nawet jeśli jeszcze jest w brzuchu a kiedy to jeszcze tylko tzw płód i sprawa wyłącznie kobiety.Jak ktoś wywali zabite urodzone dziecko do śmietnika to grozi mu dozywocie. Tak samo aborcja od tak sobie bo tak mi sie podoba bywa niebezpieczną drogą bo to dziecko to też chyba człowiek czy jeszcze nie? trudna decyzja z ta aborcją

4podatków. POPIERAM obecnie pewne elity maja wiecej kasy niz kiedykolwiek mieliby szanse ja wydac.maja miliony i miliardy a zwyklemu polakowi zabieraja 80% i tak sie bogaca. Trzeba to ukrocic drastycznie obnizajac podatki i jedna trzydziesta starczy na utrzymanie usług i państwa bo reszta jest wyprowadzana na lewo do tych elit.

5 unii europejskiej.obecnie sami politycy konfederacji a przynajmiej czesc z nioch tez popiera bycie w unii bo polska dostaje wiecej kasy niz wplaca i w mocnym euro i po przeliczeniu na zlotkwoki to duzo wiecej. oplaca sie zostac

pozdrawiam
marcin
Ostatnio zmieniony przez marcin458 Pią Paź 13, 2023 14:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Pią Paź 13, 2023 15:15   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
"Nie chcemy .............. i Unii Europejskiej."

W ferworze przedwyborczej narracji wybrzmiał z ust pewnego doktora medycyny główny argument za Unią: ruch bezwizowy. :shock:
Rozmówcy nie interesowała inflacja, parcie do wojny, gigantyczne zadłużenie, "ogrywanie" Polski na każdym kroku, odbieranie krok po kroku kompetencji państwom członkowskim, bezrefleksyjne wykonywanie poleceń UNII itd. Jaskrawym przykładem jest zakup szczypawek covidowych i wręcz narzucana centralnie narracja w wielu kwestiach. O wiele poważniejszą kwestią jest zgoda na politykę tzw. Klimatyczną i wciągniecie kraju w przepaść energetyczną
Członkostwo w Unii ma niewątpliwie wiele zalet ale nie należy zapominać, że jest to najnowsza wersja imperium niemieckiego, tym razem realizowana pokojowo. Czyli Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego kolejny raz próbuje się odrodzić i to z dobrym skutkiem.
_________________
Pozdrawiam
EAnna
Ostatnio zmieniony przez EAnna Pią Paź 13, 2023 15:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 883
Wysłany: Pią Paź 13, 2023 15:16   

apropo jeszcze 4

Wniebowstąpieni Mistrzowie bardzo często mówią gdy chodzi o ekonomie żę obecny system na całej planecie to system niewolniczy na którym bogacą sie elity kosztem pracy zwykłych ludzi i ekonomia służy bardziej elitom niż zwykłym ludziom.

Ludzie tak sie do tego przywyczaili i do podatków i dojenia ludzi że nawet tego nie zauważają.Ale tak jest.

Ekonomia także jak reszta spraw będzie sie zmieniać na lepsze jeśli ma nastąpić złota era ludzkości po raz kolejny.

pozdrawiam
marcin
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 883
Wysłany: Pią Paź 13, 2023 15:24   

marcin458 napisał/a:
Tutaj najwyższa inteligencja byty na najwyższym poziomie dostepnym obecnie na ziemi dyskutują o ekonomii.

Dużo tego przeczytałem co ukształtowało moje spojrzenie na ekonomie

Materiału na dobre kilka tygodni

https://ascendedmasteranswers.com/?s=economy

inny sposob znalezienia odpowiedzi

dział pieniadze i ekonomia

https://ascendedmasteranswers.com/category/world-issue/money-the-economy/

polecam pozdrawiam
marcin


Jedne z najwyższych szkół ekonomii złotej ery.Polecam jak ktoś chce zobaczyć jak zbudować niewyobrażalnie wyższą bogatszą lepszą ekonomie niż obecna.

pozdrawiam
marcin
 
     
Mariano 

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 472
Wysłany: Pią Paź 13, 2023 18:23   

EAnna napisał/a:
Witold Jarmolowicz napisał/a:
"Nie chcemy .............. i Unii Europejskiej."

W ferworze przedwyborczej narracji wybrzmiał z ust pewnego doktora medycyny główny argument za Unią: ruch bezwizowy. :shock:
Rozmówcy nie interesowała inflacja, parcie do wojny, gigantyczne zadłużenie, "ogrywanie" Polski na każdym kroku, odbieranie krok po kroku kompetencji państwom członkowskim, bezrefleksyjne wykonywanie poleceń UNII itd. Jaskrawym przykładem jest zakup szczypawek covidowych i wręcz narzucana centralnie narracja w wielu kwestiach. O wiele poważniejszą kwestią jest zgoda na politykę tzw. Klimatyczną i wciągniecie kraju w przepaść energetyczną
Członkostwo w Unii ma niewątpliwie wiele zalet ale nie należy zapominać, że jest to najnowsza wersja imperium niemieckiego, tym razem realizowana pokojowo. Czyli Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego kolejny raz próbuje się odrodzić i to z dobrym skutkiem.


Zamysł UE był piękny i wydawało się, że będziemy tylko czerpać garściami. Dziś UE idzie w stronę dyktatury pod przywódctwem Niemiec.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8796
Wysłany: Sob Paź 14, 2023 08:12   

PRL wspólnie z resztą demoludów próbowało uniezależnić się od reszty świata.
Z wiadomym opłakanym skutkiem.

Dzielni Prusowie walczyli do upadłego o samodzielność. Dziś, poza wykopaliskami nie ma śladu po nich. Mieszko I jakimś cudem zrozumiał wiatr historii a nie musiał. Prastarą religią Słowian była wiara w Świętowita, Perkuna i resztę. Śladu po niej nie ma. A polscy Słowianie jakoś przetrwali.

Nieobecni w Unii nie mają racji i tyle.

Covid jest bardzo dobrym przykładem. W Polsce był zakaz wstępu do lasu ale nie było obowiązku szczepień.
Byliśmy całkowicie niezależni od reszty świata w kwestii Covidu, nikt niczego nie narzucał.
To rdzenni Polacy wydawali przepisy.
Ale Unia i reszta świata zamknęła się przed Polakami nieszczepionymi bo mieli do tego swoje prawo.
JW
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8796
Wysłany: Sob Paź 14, 2023 08:15   

Małe Czechy są potęgą w produkcji Skody po uzależnieniu się od VW.
Polsce nikt nie zabraniał produkcji własnych samochodów.
Na razie jesteśmy potęgą w produkcji mebli.
Dobre i to, chociaż technologie meblarskie nie powstały w Polsce.
JW
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Sob Paź 14, 2023 08:55   

marcin458 napisał/a:
Piotrx napisał/a:

Ja też nie chcę w Polsce Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej i według Pana jestem faszystą i małym Hitlerem. Ciemny lud kupuje taką narrację jaką narzucą mu media.


1 żydów. nie należy dyskryminować żadnego dziecka Boga ale najlepiej jak Jezus powiedział "Kochaj bliźniego swego jak siebie samego" co zresztą jest opłacalne karmicznie bo wraca do ciebie miłość w innym ludziach

2homoseksualistów. jak wyżej.

3aborcji . tu granica jest bardzo niezauważalna bo kiedy traktować dziecko jako zywego czlowieka nawet jeśli jeszcze jest w brzuchu a kiedy to jeszcze tylko tzw płód i sprawa wyłącznie kobiety.Jak ktoś wywali zabite urodzone dziecko do śmietnika to grozi mu dozywocie. Tak samo aborcja od tak sobie bo tak mi sie podoba bywa niebezpieczną drogą bo to dziecko to też chyba człowiek czy jeszcze nie? trudna decyzja z ta aborcją

4podatków. POPIERAM obecnie pewne elity maja wiecej kasy niz kiedykolwiek mieliby szanse ja wydac.maja miliony i miliardy a zwyklemu polakowi zabieraja 80% i tak sie bogaca. Trzeba to ukrocic drastycznie obnizajac podatki i jedna trzydziesta starczy na utrzymanie usług i państwa bo reszta jest wyprowadzana na lewo do tych elit.

5 unii europejskiej.obecnie sami politycy konfederacji a przynajmiej czesc z nioch tez popiera bycie w unii bo polska dostaje wiecej kasy niz wplaca i w mocnym euro i po przeliczeniu na zlotkwoki to duzo wiecej. oplaca sie zostac

pozdrawiam
marcin


Ad 1. Wprowadzanie różnych nacji w kraju zawsze rodzi problemy. Taka Japonia ich nigdy nie miała. Uczmy się od mądrzejszych.
Ad 2. Kwestie łóżkowe zostawmy w łóżku i nie wyciągajmy tego do spraw publicznych.
Ad 3. Aborcja to morderstwo.
Ad 4. Wysokie podatki są okradaniem tych, którzy pracują i rodzi patologie.
Ad 5. Wolny handel i przepływ ludzi TAK, decydowanie o naszym prawie i światopoglądzie NIE. Niestety Unia wygląda obecnie jak brukselski kołchoz.
 
     
Mariano 

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 472
Wysłany: Sob Paź 14, 2023 09:27   

Zawsze są plusy i minusy bycia w partnerstwie, ale to co chce teraz UE (Niemcy i Francja) w swoich traktatach to się może bardzo nie podobać. Kto zyskał to zyskał i chwała im za jak w przypadku Skody.
 
     
Mariano 

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 472
Wysłany: Sob Paź 14, 2023 10:01   

Piotrx napisał/a:
marcin458 napisał/a:
Piotrx napisał/a:

Ja też nie chcę w Polsce Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej i według Pana jestem faszystą i małym Hitlerem. Ciemny lud kupuje taką narrację jaką narzucą mu media.


1 żydów. nie należy dyskryminować żadnego dziecka Boga ale najlepiej jak Jezus powiedział "Kochaj bliźniego swego jak siebie samego" co zresztą jest opłacalne karmicznie bo wraca do ciebie miłość w innym ludziach

2homoseksualistów. jak wyżej.

3aborcji . tu granica jest bardzo niezauważalna bo kiedy traktować dziecko jako zywego czlowieka nawet jeśli jeszcze jest w brzuchu a kiedy to jeszcze tylko tzw płód i sprawa wyłącznie kobiety.Jak ktoś wywali zabite urodzone dziecko do śmietnika to grozi mu dozywocie. Tak samo aborcja od tak sobie bo tak mi sie podoba bywa niebezpieczną drogą bo to dziecko to też chyba człowiek czy jeszcze nie? trudna decyzja z ta aborcją

4podatków. POPIERAM obecnie pewne elity maja wiecej kasy niz kiedykolwiek mieliby szanse ja wydac.maja miliony i miliardy a zwyklemu polakowi zabieraja 80% i tak sie bogaca. Trzeba to ukrocic drastycznie obnizajac podatki i jedna trzydziesta starczy na utrzymanie usług i państwa bo reszta jest wyprowadzana na lewo do tych elit.

5 unii europejskiej.obecnie sami politycy konfederacji a przynajmiej czesc z nioch tez popiera bycie w unii bo polska dostaje wiecej kasy niz wplaca i w mocnym euro i po przeliczeniu na zlotkwoki to duzo wiecej. oplaca sie zostac

pozdrawiam
marcin


Ad 1. Wprowadzanie różnych nacji w kraju zawsze rodzi problemy. Taka Japonia ich nigdy nie miała. Uczmy się od mądrzejszych.
Ad 2. Kwestie łóżkowe zostawmy w łóżku i nie wyciągajmy tego do spraw publicznych.
Ad 3. Aborcja to morderstwo.
Ad 4. Wysokie podatki są okradaniem tych, którzy pracują i rodzi patologie.
Ad 5. Wolny handel i przepływ ludzi TAK, decydowanie o naszym prawie i światopoglądzie NIE. Niestety Unia wygląda obecnie jak brukselski kołchoz.


Ad1. Zawsze tak było i tak będzie. Mieszanie na siłę to nie naturalny proces.
Ad2. Wśród wszystkich kultur, większość ludzi jest heteroseksualna i każda inna orientacja naturalnie jest odrzucana. Nie jestem za przemocą, ale pewne mechanizmy trzeba zrozumieć. Promowanie homoseksualizmu i dodatkowo robienie na tym polityki jest złe.
Ad3. Wiadomo aborcja to morderstwo, bo jak to inaczej nazwać, ale też nie wyobrażam sobie, że zgwałcona kobieta ma urodzić dziecko. Trauma przez 9 miesięcy i co dalej ? Urodzić i później oddać ?
Ad4. Podatki powinny być proste i sprawiedliwe.
Ad5. UE jako prężnie działająca firma. Jestem na tak, ale mieszanie się poza te sprawy to robi się już kołchoz
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 883
Wysłany: Sob Paź 14, 2023 10:21   

O jeszcze tu Mistrzowie troche mówią o ekonomii

https://www.agehigherawar...nomy-main-page/

pozdrawiam
marcin
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8796
Wysłany: Sob Paź 14, 2023 21:15   

Piotrx napisał/a:
Ad 1. Wprowadzanie różnych nacji w kraju zawsze rodzi problemy. Taka Japonia ich nigdy nie miała. Uczmy się od mądrzejszych.
Ad 2. Kwestie łóżkowe zostawmy w łóżku i nie wyciągajmy tego do spraw publicznych.
Ad 3. Aborcja to morderstwo.
Ad 4. Wysokie podatki są okradaniem tych, którzy pracują i rodzi patologie.
Ad 5. Wolny handel i przepływ ludzi TAK, decydowanie o naszym prawie i światopoglądzie NIE. Niestety Unia wygląda obecnie jak brukselski kołchoz.

1. W przeciwieństwie do wyspiarskiej Japonii Polska nigdy nie była jednonarodowa leżąc w środku Europy. Do czasu Hitlera wielonarodowość Polski była stanem naturalnym. Polska stała się prawie jednonarodowa z literackim językiem nie za czasów Chrobrego ale po tysiącu lat w wyniku rozpętanej przez Hitlera wojny.
I co? Wystarczyło 30 lat niepodległości żeby dzięki kilku politykom powstały dwa nienawidzące się plemiona rdzennych Polaków.
To nie Arabowie, Murzyni czy nawet Ukraińcy stworzyli ten poważny problem w RP tylko Polacy z dziada pradziada.
Szwajcarom nie przeszkadza, że mają 26 kantonów z własnymi parlamentami i pięć różnych języków. A Polakom przeszkadza drugi Polak.

2. Kwestie łóżkowe są nieustannie wyciągane przez polityków tworzących strefy wolne od LGBT.

3. Morderstwem jest także niewykonanie aborcji i czekanie, aż gnijący płód kobieta urodzi samoistnie, co jak wiemy, doprowadzało do przypadków śmierci rodzącej.

4. Podatkami rządzi Krzywa Laffera.

5. Przymusowo to byliśmy w RWPG. Akces do Unii potwierdzili Polacy głosami 77% biorących udział w referendum. I do dziś nic się w tej statystyce nie zmieniło.
Jeżeli jesteśmy dobrowolnie w Unii, to musimy przestrzegać praw tej organizacji.
Tak samo, jak musimy przestrzegać praw spółdzielni mieszkaniowej, chociaż nie uchwalaliśmy statutu spółdzielni.
Trudno nie zauważyć natomiast, że to nie Unia narzuca Polakom światopogląd ale rodzimi polscy politycy.
JW
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Nie Paź 15, 2023 14:33   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Akces do Unii potwierdzili Polacy głosami 77% biorących udział w referendum. I do dziś nic się w tej statystyce nie zmieniło.
JW


Co to za argument? Większość Polaków żywi się syfem według polecanej piramidy żywieniowej, słucha zaleceń lekarzy i jest świecie przekonana, że dbają o swoje zdrowie. Ciemny lud jest w stanie kupić nawet największą bzdurę jeśli się wystarczająco długo nad nim popracuje.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8796
Wysłany: Nie Paź 15, 2023 22:54   

Ten argument działa w każdą stronę.
Także na niekorzyść Konfederacji, którą też można oceniać jako gadającą bzdury dla ciemnego ludu.
Natomiast muszę przyznać, że dziś Mentzen wykazał w przemówieniu powyborczym dużą klasę, czego nie można powiedzieć o Kaczyńskim, który z propagandowym uporem dla ciemnego ludu świętuje zwycięstwo.
JW
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Pon Paź 16, 2023 19:36   

PiS nadal pozostaje partią, która ma największe poparcie w Polsce. To co łączy cztery pozostałe partie, które chcą tworzyć rząd to nienawiść do PiS i miłość do brukselskich pieniędzy.
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 883
Wysłany: Pon Paź 16, 2023 20:16   

Piotrx rozmawiamy i rozmawiamy a ty nadal nie odpowiedziałeś mi na jedno bardzo kluczowe pytanie: Czy lubisz Mentzena :D ?

pozdrawiam
marcin
Ostatnio zmieniony przez marcin458 Pon Paź 16, 2023 20:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Wto Paź 17, 2023 08:55   

marcin458 napisał/a:
Piotrx rozmawiamy i rozmawiamy a ty nadal nie odpowiedziałeś mi na jedno bardzo kluczowe pytanie: Czy lubisz Mentzena :D ?
pozdrawiam
marcin

Lubić to można kogoś prywatnie. Ja mogę tylko go cenić jako inteligentnego człowieka. Zrobił doktorat z ekonomii, rozwija swoje biznesy, kieruje partią polityczną. Jego koncepcja prowadzenia kampanii wyborczej się nie sprawdziła, popełnił trochę błędów. Jest trochę nadpobudliwy emocjonalnie, ale ciężko o spokój jak się ma ciągle do czynienia z ciemnotą ludzi.
Ostatnio zmieniony przez Piotrx Wto Paź 17, 2023 08:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8796
Wysłany: Wto Paź 17, 2023 09:34   

Piotrx napisał/a:
Ja też nie chcę w Polsce Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej i według Pana jestem faszystą i małym Hitlerem. Ciemny lud kupuje taką narrację jaką narzucą mu media.
Rozumiem, że analogicznie akceptuje Pan, że wielu nie chce Polaków w Niderlandach albo Francji.

Nie wiem, jaki jest Pański status społeczny, ale mam pytanie.
Pisowska władza doprowadziła do praktycznego zakazu aborcji w ogóle pomimo prawnej furtki.
Proszę szczerze powiedzieć, czy, gdyby Pańska żona, partnerka, córka, synowa, wnuczka, była w ciąży i w wyniku badań okazałoby się, że to dziecko jest wymóżdżone lub wytrzewione a czekanie na poród naturalny grozi śmiercią kobiety, czy wtenczas również czekałby Pan na poród czy może zawiózł ciężarną do czeskiej kliniki w celu dokonania aborcji?
Proszę szczerze, bez wykrętów.
JW
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Wto Paź 17, 2023 20:14   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Piotrx napisał/a:
Ja też nie chcę w Polsce Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej i według Pana jestem faszystą i małym Hitlerem. Ciemny lud kupuje taką narrację jaką narzucą mu media.
Rozumiem, że analogicznie akceptuje Pan, że wielu nie chce Polaków w Niderlandach albo Francji.

Dlatego na miejscu Polaków bym tam się nie pchał.

Witold Jarmolowicz napisał/a:

Pisowska władza doprowadziła do praktycznego zakazu aborcji w ogóle pomimo prawnej furtki.
Proszę szczerze powiedzieć, czy, gdyby Pańska żona, partnerka, córka, synowa, wnuczka, była w ciąży i w wyniku badań okazałoby się, że to dziecko jest wymóżdżone lub wytrzewione a czekanie na poród naturalny grozi śmiercią kobiety, czy wtenczas również czekałby Pan na poród czy może zawiózł ciężarną do czeskiej kliniki w celu dokonania aborcji?
Proszę szczerze, bez wykrętów.
JW

Ja nie ufam lekarzom, dlatego nie badam się i nie wierzę w to co oni mówią. Pewnie w tym przypadku postąpiłbym tak samo. Ale raczej nikt by mnie nie słuchał, bo nawet w rodzinie jest ciężko wytłumaczyć takie rzeczy w dobie powszechnego ogłupienia przez medycynę.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8796
Wysłany: Śro Paź 18, 2023 08:23   

Piotrx napisał/a:

Ja nie ufam lekarzom, dlatego nie badam się i nie wierzę w to co oni mówią. Pewnie w tym przypadku postąpiłbym tak samo. Ale raczej nikt by mnie nie słuchał, bo nawet w rodzinie jest ciężko wytłumaczyć takie rzeczy w dobie powszechnego ogłupienia przez medycynę.

Pan nie będzie w ciąży.
Nie mówimy o miażdżycy i statynach ale o oczywistej ciąży patologicznej, zdiagnozowanej stuprocentowo.
Tak samo pewnej, jak złamanie kości.
Czy zmuszałby Pan kobietę do rodzenia potworka niezdolnego do życia, za to mogącego uśmiercić rodzącą?
Prosiłem bez wykrętów. Tak albo nie.
Bo prawo antyaborcyjne tak właśnie działa.
JW
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Czw Paź 19, 2023 07:54   

Witold Jarmolowicz napisał/a:


Pan nie będzie w ciąży.

JW

I w tym jest problem. Ostatnio zmarła kobieta, bo miała cesarkę. Doszło do błędu lekarskiego, wdarła się sepsa. W szpitalu każdy może umrzeć. Ja wolałbym rodzić naturalnie, ale jestem mężczyzną.

Wracając do wyborów, to rządy tych czterech partii, to będzie istny kabaret. One poza nienawiścią do PiS i miłością do brukselskich pieniędzy nie mają żadnych punktów wspólnych. Myślący ludzie mogli, to przewidzieć, ale ciemny lud nie zastanawiał się jak głosował.
Ostatnio zmieniony przez Piotrx Czw Paź 19, 2023 07:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Czw Paź 19, 2023 08:34   

Piotrx napisał/a:
Ja wolałbym rodzić naturalnie, ale jestem mężczyzną.

To jest wybór wyłacznie teoretyczny, nie poparty żadną praktyką.
Kiedyś kobiety umierały przy porodach naturalnych w wyniku krwotoków okołoporodowych. Była to tzw. atonia macicy wynikajaca z wyczerpania mieśnia macicy w wyniku długotrwałego porodu. Tak zmarła matka mojego przyrodniego rodzeństwa. Sama przeżyłam taki koszmarny poród, który skończył się masorym krwawieniem i błyskawiczną utratą przytomności. Stres poporodowy trwał kilka lat!!!. Skuteczna antykoncepcja nigdy nie postawiła mnie przed trudnym wyborem. Po dziesieciu latach świadomie zaciążyłam i urodziłam naturalnie 4,5kg chłopaka.
Nikt nie jest w stanie wejść do cudzej głowy nawet inna kobieta, która łatwo rodziła.
Jestem przeciwniczką aborcji ale jej nie wykluczam.
Niestety u nas brak jest rozsądnego konsensusu w tej sprawie. Patrząc na partie polityczne to widzimy kompletny radykalizm i to idący parami: aborcja + antyklerykalizm lub pełny zakaz aborcji+kościół. A gdzie w tym wszystkim jast los kobiety, patriotyzm, interesy Ojczyzny, rozsądna polityka zagraniczna, walka ze swiatowym sanitaryzmem i innymi ideologiami np. klimatyzmem?
_________________
Pozdrawiam
EAnna
Ostatnio zmieniony przez EAnna Czw Paź 19, 2023 08:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8796
Wysłany: Czw Paź 19, 2023 08:49   

Piotrx napisał/a:
I w tym jest problem. Ostatnio zmarła kobieta, bo miała cesarkę. Doszło do błędu lekarskiego, wdarła się sepsa. W szpitalu każdy może umrzeć. Ja wolałbym rodzić naturalnie, ale jestem mężczyzną.
Nadal odpowiada Pan nie na temat, jakby to oceniła Pani w podstawówce.
Pytanie było: aborcja letalnego płodu czy czekanie do końca naturalnego porodu grożącego śmiercią rodzącej?
To proste: TAK lub NIE.
JW
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 883
Wysłany: Czw Paź 19, 2023 12:03   

marcin458 napisał/a:

3aborcji . tu granica jest bardzo niezauważalna bo kiedy traktować dziecko jako zywego czlowieka nawet jeśli jeszcze jest w brzuchu a kiedy to jeszcze tylko tzw płód i sprawa wyłącznie kobiety.Jak ktoś wywali zabite urodzone dziecko do śmietnika to grozi mu dozywocie. Tak samo aborcja od tak sobie bo tak mi sie podoba bywa niebezpieczną drogą bo to dziecko to też chyba człowiek czy jeszcze nie? trudna decyzja z ta aborcją
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8796
Wysłany: Czw Paź 19, 2023 13:50   

Zadałem pytanie jasne, bez zbędnych rozważań, czy na pewno.
Na pewno! Dziecko odmóżdżone nie ma szans na życie, za to ma szanse na uśmiercenie swojej matki.
Najpierw odpowiedzcie na to pytanie, a potem będziemy rozwijać, w jakich przypadkach można a w jakich nie.
Do pioruna, TAK lub NIE!
Dwulatek potrafi wypowiedzieć te dwa słowa a purpuraci i serwiliści nie potrafią.
JW
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Czw Paź 19, 2023 14:37   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Piotrx napisał/a:
I w tym jest problem. Ostatnio zmarła kobieta, bo miała cesarkę. Doszło do błędu lekarskiego, wdarła się sepsa. W szpitalu każdy może umrzeć. Ja wolałbym rodzić naturalnie, ale jestem mężczyzną.
Nadal odpowiada Pan nie na temat, jakby to oceniła Pani w podstawówce.
Pytanie było: aborcja letalnego płodu czy czekanie do końca naturalnego porodu grożącego śmiercią rodzącej?
To proste: TAK lub NIE.
JW


Odpisałem Panu wyraźnie w poprzednim poście. Ja rodziłbym naturalnie.
Ostatnio zmieniony przez Piotrx Czw Paź 19, 2023 15:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 883
Wysłany: Czw Paź 19, 2023 15:44   

Ja rozważałem raczej sytuacje gdy kobieta jest zdrowa i zdrowe jest dziecko i czy wtedy dopuścić.Ciężkie pytanie.

Jednak gdy jak Pan pisze dziecko nie ma mózgu i nie przeżyje a grozi to życiu matki to odpowiedź jest jedna : ZDECYDOWANIE TAK należy przeprowadzić aborcje.

pozdrawiam
marcin
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8796
Wysłany: Czw Paź 19, 2023 16:19   

Piotrx napisał/a:
Odpisałem Panu wyraźnie w poprzednim poście. Ja rodziłbym naturalnie.
Dopiero teraz Pan to jasno napisał bez dodatkowych zastrzeżeń.
Teraz rozumiem, dlaczego jest Pan gorącym zwolennikiem Konfederacji i całkowitego zakazu aborcji, tak, jak oni.
Nie tylko przyjął Pan liberalizm, ale także ich światopogląd.
A zarzekał się Pan, że najważniejszy liberalizm a światopogląd nieważny.
JW
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Czw Paź 19, 2023 20:21   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Piotrx napisał/a:
Odpisałem Panu wyraźnie w poprzednim poście. Ja rodziłbym naturalnie.
Dopiero teraz Pan to jasno napisał bez dodatkowych zastrzeżeń.
Teraz rozumiem, dlaczego jest Pan gorącym zwolennikiem Konfederacji i całkowitego zakazu aborcji, tak, jak oni.
Nie tylko przyjął Pan liberalizm, ale także ich światopogląd.
A zarzekał się Pan, że najważniejszy liberalizm a światopogląd nieważny.
JW


Od nikogo niczego nie przyjmowałem. Moje poglądy mam ustalone od kilkudziesięciu lat i to raczej Konfederacja się wpasowała w moje zapatrywania. Tak samo było w pseudo pandemii, gdy zajęła stanowisko, że nie należy walczyć z wirusem. Ja miałem taki pogląd już wcześniej zanim oni to ogłosili.
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 883
Wysłany: Pią Paź 20, 2023 13:05   

Piotrx spodziewałem sie apropo lubienia Mentzena żę napiszesz bardziej w stylu

"Mentzen jest moim Bogiem idolem i Mistrzem"

"Jest moim wzorem do nasladowania marze żeby być takim jak ok"

"kocham Mentzena"

:D :D:D

pozdrawiam
marcin
Ostatnio zmieniony przez marcin458 Pią Paź 20, 2023 13:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Pią Paź 20, 2023 15:57   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Czy zmuszałby Pan kobietę do rodzenia potworka niezdolnego do życia, za to mogącego uśmiercić rodzącą?
Prosiłem bez wykrętów. Tak albo nie.

Piotrx napisał/a:
Ja wolałbym rodzić naturalnie, ale jestem mężczyzną.

Czyli dokonałby Pan sadystycznego wyboru w stosunku do innych, nie siebie.
Aby osłabić tego wydźwięk zastosował Pan manipulację pisząc o osobistym wyborze dokonanym do własnej osoby. Proszę mieć odwagę i napisać, że kazałby Pan donosić potworka lub efekt gwałtu nieletniej córce, siostrze, żonie, wnuczce.
Jeżeli tak należy rozumieć podwójną deklarację o gotowości osobistego rodzenia w takich przypadkach to napisze wprost: Tak może mysleć i działać sadystyczny potwór.
Jeżeli taka jest ideologia całej Kocfederacji, to mimo jej zasług w czasach pandemii i liberalnych poglądow z wielkim rozczarowaniem przestanę z nia sympatyzować.
Tak w ogóle uważam, że trudnych moralnie wyborów i decyzji można dokonywać wyłącznie wtedy, gdy ona nas dotyczą lub mogą potencjalnie dotyczyć.
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Pią Paź 20, 2023 18:22   

EAnna napisał/a:
Witold Jarmolowicz napisał/a:
Czy zmuszałby Pan kobietę do rodzenia potworka niezdolnego do życia, za to mogącego uśmiercić rodzącą?
Prosiłem bez wykrętów. Tak albo nie.

Piotrx napisał/a:
Ja wolałbym rodzić naturalnie, ale jestem mężczyzną.

Czyli dokonałby Pan sadystycznego wyboru w stosunku do innych, nie siebie.
Aby osłabić tego wydźwięk zastosował Pan manipulację pisząc o osobistym wyborze dokonanym do własnej osoby. Proszę mieć odwagę i napisać, że kazałby Pan donosić potworka lub efekt gwałtu nieletniej córce, siostrze, żonie, wnuczce.
Jeżeli tak należy rozumieć podwójną deklarację o gotowości osobistego rodzenia w takich przypadkach to napisze wprost: Tak może mysleć i działać sadystyczny potwór.
Jeżeli taka jest ideologia całej Kocfederacji, to mimo jej zasług w czasach pandemii i liberalnych poglądow z wielkim rozczarowaniem przestanę z nia sympatyzować.
Tak w ogóle uważam, że trudnych moralnie wyborów i decyzji można dokonywać wyłącznie wtedy, gdy ona nas dotyczą lub mogą potencjalnie dotyczyć.


Proszę nie imputować mi słów, których nie powiedziałem. Manipuluje Pani brzydko moimi wypowiedziami.
Nie wiem jakie jest zdanie Konfederacji w tej sprawie, bo ten temat mnie kompletnie nie interesuje. Myślę, że przynajmniej liberałowie byliby, tak jak ja, za dobrowolnością. Brak jakiegokolwiek przymusu. Likwidacja NFZ, zakręcenie publicznych pieniędzy na służbę zdrowia. Każdy robi w tym zakresie co mu się podoba. Wszystko jest obecnie postawione na głowie i każdy narzuca innym co mają robić.
Ostatnio zmieniony przez Piotrx Pią Paź 20, 2023 18:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8796
Wysłany: Pią Paź 20, 2023 19:26   

EAnna napisał/a:
Jeżeli taka jest ideologia całej Konfederacji, to mimo jej zasług w czasach pandemii i liberalnych poglądów z wielkim rozczarowaniem przestanę z nia sympatyzować.

Przecież to liberalny Mentzen, frontmen Konfederacji powiedział dokładnie:
„Nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej. To najlepiej trafia do naszych wyborców, dlatego nasi wyborcy chcą nas słuchać i z tego powodu wyborcy chcą na nas głosować”.
Chyba nie trzeba przypominać, kto jeszcze nie chciał Żydów, homoseksualistów i obcych.
A niechęć do aborcji się wpisuje w to, co się teraz dzieje w Polsce.
To jest dokładnie program rządzących.
Więc jaki stolik Konfederacja chce wywrócić?
Oni nie chcą naprawiać zdemolowanego kraju ale dorwać się do koryta rozbudzając najgorsze instynkty pod płaszczykiem liberalizmu.
Gdyby mieli 37 posłów, już by się stowarzyszyli z PIS-em.
A tak nie zostało im nic innego, jak udawać niezrzeszonych wzorem dawnego Kukiz 15.
Kukiz też wstrzymywał się od głosu udając niezależnego a w rzeczywistości przez wstrzymywanie się od głosu dawał PIS-owi większość.
JW

PS. Mentzen zginie od własnej broni, bo za chwilę jeszcze większy nacjonalista zarzuci mu, że Mentzen to niepolskie nazwisko. I nieważne, że oponent sam się będzie nazywał np. Mikkelrozenkranz, chodzi o wbicie do głów sloganu, żeby uwalić Mentzena.
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Sob Paź 21, 2023 09:33   

Jeśli myśli Pan, że się coś zmieni, bo dogadały się cztery partie opozycyjne, to się grubo myli. One nie mają wspólnych punktów programowych. Połączy ich wspólne koryto, ale nie będzie znaczących reform. Ludzie dali się oszukać na złudzenia i zapewnienie przedwyborcze. W kwestii aborcji PSL było zawsze przeciwne i zdania nie zmienią.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8796
Wysłany: Sob Paź 21, 2023 10:27   

Piotrx napisał/a:
Jeśli myśli Pan, że się coś zmieni, bo dogadały się cztery partie opozycyjne, to się grubo myli. One nie mają wspólnych punktów programowych. Połączy ich wspólne koryto, ale nie będzie znaczących reform. Ludzie dali się oszukać na złudzenia i zapewnienie przedwyborcze. W kwestii aborcji PSL było zawsze przeciwne i zdania nie zmienią.
Proszę zauważyć, że ludzie dali się oszukać również Konfederacji, która udawała liberałów.
Ja nie mam złudzeń ale nadzieję, że przy wszystkich trudnościach jakie nas czekają skończy się medialne szczucie i opluwanie. No i doczekamy się paru innych rzeczy, takich jak odblokowanie funduszy KPO i zlikwidowanie kilku fikcji państwowych jak chociażby wydatki pozabudżetowe. One mają być w budżecie.
Łatwo nie będzie, bo oprócz różnic pomiędzy koalicjantami zmiany będzie blokował prezydent Duda. Chyba, że mu obiecają miękkie lądowanie w Banku Światowym albo stworzą stanowisko Prezydenta Seniora, którego kilka razy w roku będą zapraszać do TVP.
Taka jest cena skutecznej polityki i ja to doskonale rozumiem w przeciwieństwie do zapalonych entuzjastów czy rewolucjonistów chcących wywracać stoliki.
Ja mam dosyć PO tak bardzo, że swego czasu głosowałem na liberała Petru, ucznia Balcerowicza. Niestety, tak jak pisałem prawdziwy liberalizm w dzisiejszej Polsce nie ma szans.
I niestety pozostała koalicja.
Wybory, to nie jest wybór najlepszej super opcji, ale wybór najmniejszego zła.
JW
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 883
Wysłany: Pon Paź 23, 2023 18:00   

dosyć świeża informacja WYLALI Korwina z konfederacji

pozdrawiam
marcin
Ostatnio zmieniony przez marcin458 Pon Paź 23, 2023 18:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Wto Paź 24, 2023 08:32   

marcin458 napisał/a:
dosyć świeża informacja WYLALI Korwina z konfederacji


Nie wyrzucili, tylko zawiesili. Wolałbym Korwina w Sejmie niż żonę Bosaka, ale nawet wyborcy Konfederacji idą za modą głosowania na kobiety. Korwin to najbardziej inteligentny poseł, choć często swoimi wypowiedziami szkodził własnej partii.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8796
Wysłany: Śro Paź 25, 2023 12:27   

Piotrx napisał/a:
marcin458 napisał/a:
dosyć świeża informacja WYLALI Korwina z konfederacji

Nie wyrzucili, tylko zawiesili. Wolałbym Korwina w Sejmie niż żonę Bosaka, ale nawet wyborcy Konfederacji idą za modą głosowania na kobiety. Korwin to najbardziej inteligentny poseł, choć często swoimi wypowiedziami szkodził własnej partii.

Na mój gust polityk, który szkodzi swojej partii za bardzo inteligentny nie jest.
Chyba, że chciał metodą Konrada Wallenroda partię zniszczyć od środka.
Jak ocenia Pan w kontekście inteligencji jego promoskiewskie sympatie?
JW
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8796
Wysłany: Czw Paź 26, 2023 15:53   

Z innej beczki, list otwarty dziennikarzy:
Cytat:
W czasie ostatnich dni ze strony przedstawicieli ugrupowań politycznych skupionych wokół Donalda Tuska oraz ich zaplecza medialnego padły bardzo niepokojące stwierdzenia.
...
Po 1989 już raz próbowano domknąć system medialny - miało to miejsce po katastrofie smoleńskiej, gdy z mediów publicznych zwolniono konserwatywnych dziennikarzy. Teraz jednak środowiska polityczne i medialne skupione wokół Donalda Tuska zapowiadają działania bez poszanowania prawa. Otwarcie planują bezprawny tak na Radę Mediów Narodowych i jej uprawnienia oraz na Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.
Zdecydowanie protestujemy przeciw tego typu wypowiedziom i działaniom.
Ostrzegamy, że siły polityczne czujące się zwycięzcami wyborów, już dziś potężne medialnie, dominujące we wszystkich obszarach, zamierzają całkowicie zlikwidować wolność słowa i pluralizm w Polsce. Zapewne po to by w ciszy i ciemności bezkarnie niszczyć państwo i okradać Polaków, jak to już bywało w przeszłości.

Dziś w zasięgu pilota każdy z nas ma możliwość wyboru stacji telewizyjnych, każdy ma dostęp do wielu mediów różniących się światopoglądem i podejściem do spraw publicznych. Czy stan w którym wszystkie wielkie telewizje i portale internetowe będą takie same, będzie można nazwać w ogóle demokracją?

Nie. To będzie prawdziwy reżim. Dlatego apelujemy do wszystkich Polaków o zdecydowany opór wobec tego planu zniszczenia pluralizmu w mediach publicznych i prywatnych...


Już myślałem, że przez osiem ostatnich lat zapanowało w polskich mediach smętne ponuractwo a tu proszę, ilu mamy tam jajcarzy lepszych niż w Uchu Prezesa.
Na razie list otwarty podpisało czterdziestu siedmiu żurnalistów.
To, że podpisali go bracia Karnowscy czy Wildstein to zrozumiałe, ale zdziwiło mnie, że w tym towarzystwie znalazł się Jerzy Jachowicz. Może podobnie jak prof. Staniszkis dopadł go Alzheimer.
JW
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Sob Paź 28, 2023 08:32   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Piotrx napisał/a:
marcin458 napisał/a:
dosyć świeża informacja WYLALI Korwina z konfederacji

Nie wyrzucili, tylko zawiesili. Wolałbym Korwina w Sejmie niż żonę Bosaka, ale nawet wyborcy Konfederacji idą za modą głosowania na kobiety. Korwin to najbardziej inteligentny poseł, choć często swoimi wypowiedziami szkodził własnej partii.

Na mój gust polityk, który szkodzi swojej partii za bardzo inteligentny nie jest.
Chyba, że chciał metodą Konrada Wallenroda partię zniszczyć od środka.
JW


Powody tego szkodzenia mogą być różne. Chęć zyskania rozgłosu przed wyborami, media takie coś natychmiast kupują. Być może nie zależało mu nigdy na zbudowaniu szerszego poparcia na partii, bo wiedział, że musiałby zmodyfikować program partii. Przy współczesnym ogłupieniu ludzi przez media nigdy jego partia nie wyszłaby powyżej 10%.

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Jak ocenia Pan w kontekście inteligencji jego promoskiewskie sympatie?
JW

Te wypowiedzi oceniam przez pryzmat nie zamykania się na prowadzenie interesów gospodarczych z Rosją, tak jak to robi Orban czy robiłby Trump, gdyby był dalej prezydentem.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8796
Wysłany: Nie Paź 29, 2023 17:27   

Piotrx napisał/a:
Te wypowiedzi oceniam przez pryzmat nie zamykania się na prowadzenie interesów gospodarczych z Rosją, tak jak to robi Orban czy robiłby Trump, gdyby był dalej prezydentem.
Nie chodzi o wypowiedzi sprzed 20 lat, bo wtenczas wszyscy Europejczycy włącznie z ryżym :viva: sądzili, że Rosję da się ucywilizować poprzez kontakty gospodarcze.
Co, jak teraz widać było złudzeniem.
Chodzi o wypowiedzi Korwina teraz, kiedy Rosja zaatakowała militarnie Ukrainę i należy bronić Ukrainy wszelkimi sposobami do czasu zakończenia agresji a nie fraternizować się z najeźdźcą.
Do Orbana i Trumpa dorzuciłbym jeszcze Scholza i Fico.
Ale wspomniane marionetki moskiewskie nie są tutaj przykładem godnym naśladowania.
JW
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Śro Lis 01, 2023 08:54   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Piotrx napisał/a:
Te wypowiedzi oceniam przez pryzmat nie zamykania się na prowadzenie interesów gospodarczych z Rosją, tak jak to robi Orban czy robiłby Trump, gdyby był dalej prezydentem.
Nie chodzi o wypowiedzi sprzed 20 lat, bo wtenczas wszyscy Europejczycy włącznie z ryżym :viva: sądzili, że Rosję da się ucywilizować poprzez kontakty gospodarcze.
Co, jak teraz widać było złudzeniem.
Chodzi o wypowiedzi Korwina teraz, kiedy Rosja zaatakowała militarnie Ukrainę i należy bronić Ukrainy wszelkimi sposobami do czasu zakończenia agresji a nie fraternizować się z najeźdźcą.
Do Orbana i Trumpa dorzuciłbym jeszcze Scholza i Fico.
Ale wspomniane marionetki moskiewskie nie są tutaj przykładem godnym naśladowania.
JW


Kwestia oceny wojny nie jest jednoznaczna. Większość Ukraińców popierała współpracę z Rosją i tak zdecydował demokratycznie wybrany prezydent Janukowycz. Amerykanie sprowokowali Majdan i go obalili rękoma Ukraińców. Obecna wojna też toczy się tylko dzięki pomocy USA choć większość Amerykanów nie popiera już dalszej pomocy Ukrainie. Niemcy cały czas robili biznesy z Rosją i jak tylko dojdzie do pokoju, pewnie zaraz wrócą do tej współpracy.
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 883
Wysłany: Śro Lis 01, 2023 17:53   

Piotrx napisał/a:


Kwestia oceny wojny nie jest jednoznaczna. Większość Ukraińców popierała współpracę z Rosją i tak zdecydował demokratycznie wybrany prezydent Janukowycz. Amerykanie sprowokowali Majdan i go obalili rękoma Ukraińców. Obecna wojna też toczy się tylko dzięki pomocy USA choć większość Amerykanów nie popiera już dalszej pomocy Ukrainie. Niemcy cały czas robili biznesy z Rosją i jak tylko dojdzie do pokoju, pewnie zaraz wrócą do tej współpracy.


Czy to jest pewne na 100%? :D :D :D
Ostatnio zmieniony przez marcin458 Śro Lis 01, 2023 17:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Pią Lis 03, 2023 15:40   

marcin458 napisał/a:

Czy to jest pewne na 100%? :D :D :D


A co myślałeś? Żydzi mordują teraz niewinne dzieci i kobiety i nikt z USA, Unii Europejskiej się za nimi nie wstawia. Nawet papież cicho siedzi. Amerykanie nawet im nową kasę uchwalili na wojnę.
Ostatnio zmieniony przez Piotrx Pią Lis 03, 2023 15:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8796
Wysłany: Sob Lis 04, 2023 10:20   

Piotrx napisał/a:
marcin458 napisał/a:

Czy to jest pewne na 100%? :D :D :D


A co myślałeś? Żydzi mordują teraz niewinne dzieci i kobiety i nikt z USA, Unii Europejskiej się za nimi nie wstawia. Nawet papież cicho siedzi. Amerykanie nawet im nową kasę uchwalili na wojnę.
Czyli w ten sposób rozumując, popierałby Pan wojska niemieckie 1939, które przedstawiały się jako obronne, stosujące wyprzedzający atak, podobnie jak dziś wojska rosyjskie.
Nie było wtenczas NATO, ale był pakt wojskowy Polski, Francji i Brytanii skierowany przeciwko Niemcom. Dziś papież powiedziałby, że ujadanie tego paktu u granic Rzeszy zmusiło Niemców do obrony.
JW
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Nie Lis 05, 2023 07:54   

Nie popieram żadnej wojny. Wyjaśniam tylko jakimi argumentami mógł się kierować Korwin-Mikke, bo zadał mi Pan takie pytanie. Tak jak obecnie miliony ludzi w Europie nie popiera wojny w Gazie, mamy ogromne protesty.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8796
Wysłany: Śro Lis 08, 2023 10:00   

Piotrx napisał/a:
Nie popieram żadnej wojny. Wyjaśniam tylko jakimi argumentami mógł się kierować Korwin-Mikke, bo zadał mi Pan takie pytanie. Tak jak obecnie miliony ludzi w Europie nie popiera wojny w Gazie, mamy ogromne protesty.
Cóż, pisowska polityczka stwierdziła kiedyś, że pałowanie protestujących kobiet przez narodowców jest niedopuszczalne, ale ona rozumie tych młodych mężczyzn.
A ktoś powiedział kiedyś: zrozumieć, znaczy wybaczyć. I uniewinnić oprychów, co wielokrotnie obserwowaliśmy.

Każda wojna jest brutalna i niepotrzebna.
O nieszczęściach Palestyńczyków cały świat słucha na okrągło.
Zadam retoryczne pytanie.
Czy te miliony w Europie protestują obecnie przeciwko brutalnej napaści Hamasu na izraelskie kobiety i dzieci, co zapoczątkowało tę wojnę?
Czy te miliony protestują przeciwko temu, że w 1948 roku w dniu proklamacji niepodległości państwa Izrael zgodnie z mandatem ONZ, wojska arabskie napadły na Izrael w celu całkowitego zniszczenia raczkującego państwa Żydów?
Czy te miliony protestują przeciwko temu, że do dziś Arabowie nie uznają państwa Izrael i chcą je wymazać z mapy?
JW
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Śro Lis 08, 2023 21:36   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Czy te miliony protestują przeciwko temu, że do dziś Arabowie nie uznają państwa Izrael i chcą je wymazać z mapy?

Państwo Izrael nie zostało założone na pustyni i ziemi niczyjej. Tam mieszkali od 2 tysiecy lat rdzenni mieszkańcy. W większości Żydzi, którzy zostali w wiekach późniejszych zmuszeni do przejscia na islam.
Gdyby np. w 1948 roku proklamowano państwo Izrael na terenach polskiej Zamojszczyzny/rzeszowszczyzny/ ziemi łódzkiej itp. zgodnie z mandatem ONZ i to państwo zaczęłoby sie rozpychać, to czy Pan uznałby to państwo - mimo upływu lat i mandatu ONZ - i zgodził sie na neokolonialne traktowanie naszej Ojczyzny???
To nie są łatwe i jednoznaczne sprawy do oceny moralnej.
Syjonistyczne elity żydowskie nawet własnych obywateli traktuja jak mieso armatnie/zasoby/nawóz.
Proszę znależć wypowiedź Nataniahu o dogadaniu się z Pfizerem o przeprowadzeniu na społeczeństwie Izraela badań klinicznych szczepionki na słynną zarazę.
Czyli potwierdzają się w praktyce wskazówki Tory o poświecaniu plebsu dla ratowania elit :shock:
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8796
Wysłany: Czw Lis 09, 2023 10:33   

Niewątpliwie to są trudne do rozstrzygnięcia sprawy i Polska jest tutaj świetnym przykładem.
Kiedyś Polski w ogóle nie było, zarówno 200 lat temu jak i tysiąc lat wstecz.
Teren polskiego Lwowa obecnie należy do Ukrainy i tylko promoskiewscy narodowcy mogą sobie roić o odzyskaniu tych terenów.
Teren Wilna, które pierwotnie było rdzennie litewskie, potem stało się całkowicie spolonizowane, obecnie jest ponownie litewskie z domieszką antypolskiego nacjonalizmu.
A jednak jakoś naród polski istnieje i swoje państwo miewa na przestrzeni wieków, często dzieląc je właśnie z enklawami Żydów.
Jestem na tyle stary, że pamiętam, że naród palestyński został po prostu stworzony przez sowietów i Arabów, którzy zamiast przygarnąć muzułmańskich braci, obstawili granice i zamknęli ich w obozach dla uchodźców nie pozwalając na godziwe życie wśród 150 milionów bratnich kulturowo i religijnie Arabów.
Teraz wszyscy udają, że o tym nie wiedzą.
A tam w obozach na pustyni piąte z rzędu pokolenie nieszczęśników musiało jakoś trwać nie mogąc wyemigrować w cywilizowane strony arabskie.
Bo to Arabowie ich nie przyjęli, dążąc do zniszczenia Izraela rękami narodu palestyńskiego, który na siłę stworzyli.
To tak, jakby w latach 50-tych Polska, komunistyczna, ale jednak polska, nie przyjęła repatriantów ze Związku Sowieckiego.
JW

PS. Swego czasu to nie Żydzi, ale Arab, król Jordanii Husajn wysłał wojsko przeciwko palestyńskim bojownikom, żeby przepchnąć obozy uchodźców w stronę Izraela.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved