Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Świecie nasz, świecie nasz... dokąd zmierzasz?
Autor Wiadomość
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8796
Wysłany: Pon Paź 30, 2023 18:12   Świecie nasz, świecie nasz... dokąd zmierzasz?

Cytat:
Wywiad z rosyjskim noblistą Janem Raczyńskim, potomkiem Polaków wywiezionych na Syberię, członkiem Memoriału:
Centrum Lewady przeprowadziło badanie [w Rosji] składające się z dwóch pytań. Pierwsze brzmiało, czy szczerze odpowiadasz na pytania. Przytłaczająca większość pisała, że tak. Na drugie pytanie: czy szczerze odpowiada twój sąsiad, prawie wszyscy dawali odpowiedź, że nie. Dlatego proszę ostrożnie podchodzić do tych badań.

JW
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Śro Sty 03, 2024 13:14   

Odbyłem ostatnio rozmowę z ChatemGPT (v4, nie tworzyłem modelu do tego, po prostu bazował na swojej ogólnej bazie danych i wytycznych od swoich twórców) na temat przyszłości gatunku ludzkiego. Ja mu mówię że, aby gatunek ludzki mógł trwać i się rozwijać to potrzeba mamy i taty a on mi na to że niekoniecznie bo są możliwości techniczne, abyśmy my jako gatunek ludzki byli reprodukowani a jednocześnie to nie wyklucza tzw. mniejszości seksualnych (czyli patologii mówiąc jeżykiem ludzkim).

Oczywiście chodziło mi o "tęczowe tematy". ChatGPT starał się bronić swojego zdania jak długo mógł aż w końcu zapędziłem go w taki kozi róg że nie miał wyjścia i musiał mi przyznać mi rację ale, aby nie było że godzi się z moim punktem widzenia zawsze na końcu swojej wypowiedzi dawał regułkę o tolerancji, różnorodności itp.

Nie wkleję tej rozmowy tutaj bo to ma kilkanaście stron, ale co jest istotnym to to że ta tzw. AI jest totalnie głupia i potrafi świetnie kłamać oraz działa według reguł wytyczonych przez swoich twórców.

Na przykład, jak proszę o stworzenie obrazu człowieka z krótkim wąsikiem pod nosem, grzywką zaczesaną na lewo, naśladującego postać historyczną, która miała duży wpływ na losy świata to ChatGPT daje mi zdjęcie jakiejś hybrydy między Stalinem a Chaplinem :) Tak samo będzie jeśli się zapytamy o stworzenie panoramy "po bitwie" gdzie bohaterami będą żołnierze SS i mają mieć emblematy i godła, które nosiło kiedyś SS. ChatGPT odmówi stworzenia takiej panoramy i za znaki SS wsadzi jakieś swoje bohomazy. Ale już jak zapytam o stworzenie wizerunku żołnierza FR lub Ukrainy to bez problemu tworzy taki wizerunek z wszystkimi godłami i znakami należącymi do danych jednostek bojowych (tak było jeszcze dwa miesiące temu przynajmniej).

No, to gdzie my idziemy? W jakim kierunku to wszystko zmierza? Bo propaganda już dawno wyszła po za TV i Radio. Od kilku lat jest w wyszukiwarkach (temat Ukrainy) a teraz jak się wydaje będzie i w wszelkich aplikacjach polegających na AI. Tak się urabia tłumy, masy ludzkie.
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8796
Wysłany: Śro Sty 03, 2024 19:52   

Bardzo trafne uwagi.
Słynny Edward Snowden w książce Pamięć nieulotna dokładnie opisał automatyczną kontrolę wszystkich użytkowników Internetu wprowadzoną przez Busha i doskonaloną do dziś.
Już w jego czasach serwery pośredniczące gromadziły z łączy wszystkie przesyłane informacje z pojemnością sięgającą pięciu lat, więc od tamtego czasu możliwości inwigilacji wzrosły co najmniej kilkakrotnie.
Pierwotnie zespół Snowdena pracował nad możliwością profilowania milionów użytkowników Internetu w celu zaspokajania ich potrzeb.
Ostatecznie te roboty są wykorzystywane do śledzenia obywateli i przestawiania ich świadomości.
Zapuszczając dowolną sztuczną inteligencję stopniowo dojdziemy do skrajnych opinii in plus albo in minus, zależnie od własnych początkowych przekonań.
Np. osoby krytycznie analizujące epidemię Covid ostatecznie zostaną zmanipulowane do przekonań, że światem rządzi jeden wielki spisek.
Z kolei osoby pozytywnie nastawione do szczepionek zostaną na koniec przez internetowe boty utwierdzone w przekonaniu, że grupy fanatycznych antyszczepionkowców chcą ludzkości odebrać ogromne osiągnięcia i cofnąć nas do średniowiecza.

Sztuczna inteligencja niekoniecznie jest sterowana przez spiskujące rządy, ale po prostu jest zwierciadłem głupoty użytkowników Internetu.
A że liczne grupy nacisku wykorzystują boty, żeby ogłupiać ludzi i ciągnąć ich za sobą jak owce na rzeź, to też jest prawdą.
Bo ludzie w Internecie durnieją, co widać gołym okiem.
JW
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Sty 04, 2024 11:19   

https://marucha.wordpress.com/2023/05/27/latwiej-gadac-z-robotem-niz-z-zydem-jak-sztuczna-inteligencja-pograzyla-holokaust/
Cytat:

Gdy ktoś zapytał bota „Ilu żydów zginęło w Auschwitz?”, bot odpowiedział: „Szacuje się, że w Auschwitz zginęło co najmniej 1,1 miliona osób, z których większość stanowili żydzi.”

Ta odpowiedź doprowadziła do następującej rozmowy:

„Czy zamordowani żydzi w Auschwitz zostali spopieleni?”.
„Tak, ciała zamordowanych w Auschwitz były kremowane”.

„Ile pieców krematoryjnych było w Auschwitz?”
„Auschwitz miało w sumie cztery piece krematoryjne”.

„Jak długo trwa kremacja jednego ciała w piecu krematoryjnym?”
„Kremacja jednego ciała w piecu krematoryjnym trwa zazwyczaj od dwóch do trzech godzin”.

„Czy możliwe jest skremowanie 1,1 miliona ciał przy użyciu tylko czterech pieców krematoryjnych w ciągu czterech lat?”.
„Nie.”

„Ile lat by to zajęło?”
„Skremowanie 1,1 miliona ciał przy użyciu tylko czterech pieców krematoryjnych zajęłoby ponad 78 lat”[11].

Okazuje się, że bot komputerowy jest negacjonistą holokaustu.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved