Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy wszelkie używki powinny być zakazane
Autor Wiadomość
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 889
Wysłany: Czw Sty 04, 2024 16:15   Czy wszelkie używki powinny być zakazane

Czy wszelkie uzywki powinny być zakazane?

Nawet kawa uważana za lżejszą używke i jej kofeina.
Nawet kakao mające 1/4 kofeiny co kawa.

Pojawia sie dobrze znany i słyszany argument że powinna być wolna wola-wolność i jak ktoś chce to powinien miec prawo sobie uzywać.

Problem jest jedna że jeśli wystarczająco często pita używka WYTWORZY UZALEŻNIENIE to wtedy człowiek traci wolna wole wyboru wolność wyboru bo MUSI używać z powodu uzależnienia.

Wolna wola wolność kończy sie szybko apropo używek bo uzależnienie łamie wolna wole wolność nawet jak ktos chce przestać to ma to bardzo utrudnione czasem wręcz niemożliwe.

Więc używki łamia wolną wole wolność wyboru a nie są jej usposobieniem. WSZYSTKIE POWINNY BYĆ ZAKAZANE jak najmocniejsze narkotyki dzisiaj są.

A wy jak uważacie?

pozdrawiam
marcin
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 889
Wysłany: Czw Sty 04, 2024 16:28   

Jednak są wyjątki ale to mniejszość gdy używka daje wiecej korzysci niż strat.

Pamiętam że pierwszy raz sięgnałem po kawe jako świeżo dorosły człowiek.Nigdy wcześniej jej nie piłem albo raz na rok czy pare miesiecy.

Do czego zmierzam? Zacząłem praktykować techniki JESTEM ze złotej księgi i potrzebowałem duzo siły umysłowej by przerobić bardzo fajne nauki duchowe a normalny zakres sił umysłowych sie wyczerpywał. Miałem potężny impuls by sięgnać po kawe w wiekszej ilości żeby mieć siły by sie uczyć dłużej lepiej skuteczniej tych nauk. I KAWA dała poteznego kopa i powera i dłużej lepiej skuteczniej przerabiałem te nauki.

Więc czasem uzywki mogą dać wiecej korzyści niż strat ale w wiekszości przypadków raczej szkodzą. I to był taki przypadek.

pozdrawiam
marcin
Ostatnio zmieniony przez marcin458 Czw Sty 04, 2024 16:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Mariano 

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 473
Wysłany: Wto Sty 09, 2024 15:25   

Zakazywanie nie jest zawsze najlepszą metodą.
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 889
Wysłany: Wto Sty 09, 2024 17:34   

Fatkem jest że prawo bardziej dba o dzieci niż o dorosłych.

Dzieci poza małymi wyjatkami (np miałem wujka który pozwalał dzieciom wnukom pić kawe :D )
nie mogą pić kofeiny w postaci kawy energetyków od stycznia 2024,alkoholu i narkotyków.

Więc to jest bardzo mądre podejście ale dorosłym poza narkotykami nie jest to zakazane.A lepiej gdyby było tak samo jak dzieciom.

Nadal problemem powszechnym bo ja zanim zacząłem zdrowe odżywianie jakieś ok.18lat temu to żłopałem cole litrami zwłaszcza podróbke bo była tania i jadłem dużo słodyczy z czekoladą.
Miałem potężną batalie po odstawieniu tego wszystkiego nagle i miałem objawy uzaleznienia odstawienne do nawet kilku miesiecy po odstawieniu. Ale udało sie na szczeście.
Coca cola jest w sklepikach szkolnych i wszędzie bez żadnych limitów.Tak samo słodycze z czekoladą czy kakaem.

Oba te produkty 1 COCA COLA 2 CZEKOLADA I KAKAO zawierają kofeine i nie są zakazane nawet dla dzieci. A może powinny być bo to też KOFEINA i uzależnia.

Więc dla dzieci prawo jest lepsze niż dla dorosłych ale są tez wady jak wspomniana coca cola i słodycze z czekoladą/kakem.

Idąc nawet dalej stawiajac dalsze kroki jest wiele ziół psychoaktywnych jak melisa czy nawet rumianek i tego to już w ogóle nikt nie kontroluje można kupić bez żadnego problemu i pić herbatki ale nie wszystko udałoby sie naprawić naraz najpierw skończmy z kofeiną :) .

pozdrawiam
marcin
Ostatnio zmieniony przez marcin458 Wto Sty 09, 2024 17:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 889
Wysłany: Wto Sty 09, 2024 17:49   

Na przykład przed zaczęciem innego odżywiania wszystkie imprezy urodziny imieniny zawsze była kupowana coca cola i stała na stole 2litry i można było pic do woli.Poza imprezami też często była kupowana.

U dziadka i babci zawsze na stole stały 2 litry i można było pić.

U drugich dziakdka i babci zawsze na wizyty cola i słodycze.

Moje życie potoczyłoby sie na pewno lepiej bez bycia uzależnionym w dzieciństwie i jako młodzież.Gdzieś przy 18 19 latach dopiero zacząłem sie lepiej zywić.

pozd
marcin
Ostatnio zmieniony przez marcin458 Wto Sty 09, 2024 17:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 889
Wysłany: Wto Sty 09, 2024 18:06   

Najbardziej pomogła mi energia i zakończyla wszelkie buntowanie sie ciała przy odstawieniach używek.

Dzisiaj w 4 minuty potrafie energia całkowicie to wyłączyć.

pozd
marcin
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved